Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
Just now, SPANK said:

Θα το συνδέσω απο την έξοδο των ακουστικών του switch στην είσοδο στα z5500

Καλή τύχη, αλλά δεν σε βλέπω να το καταφέρνεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Malthador είπε

Καλή τύχη, αλλά δεν σε βλέπω να το καταφέρνεις.

Θα το ψάξω αν γίνεται ( υπάρχουν ορισμένα guide ) αλλιώς αναγκαστικά θα συνδέσω εξωτερικά ηχεία ή ακουστικά , έτσι και αλλιώς το συγκεκριμένο monitor δεν έχει ηχεία και με το hdmi να το έβαζα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 minute ago, SPANK said:

Θα το ψάξω αν γίνεται ( υπάρχουν ορισμένα guide ) αλλιώς αναγκαστικά θα συνδέσω εξωτερικά ηχεία ή ακουστικά , έτσι και αλλιώς το συγκεκριμένο monitor δεν έχει ηχεία και με το hdmi να το έβαζα

Έχω την αίσθηση ότι όταν συνδέεις το Switch με monitor, τότε αυτό κλειδώνει και δεν βγάζει ούτε ήχο, ούτε εικόνα (αντίθετα από το Wii U). Μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια, δοκίμασέ το και πες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, SPANK είπε

Θα το συνδέσω απο την έξοδο των ακουστικών του switch στην είσοδο στα z5500

Έπειδη το έψαχνα πρόσφατα, αν το θες για μόνιμη εγκατάσταση (1 monitor για PC + Switch) όπως εγώ, γενικά οτι λύση βρείς θα είναι ημίμετρο με την έννοια οτι ή θα χάσεις σε ποιότητα εικόνας λόγω του αντάπτορα ή δεν θα έχεις ήχο και θα πρέπει να μπαινοβγάζεις καλώδια ήχου κάθε φορά κλπ.

Προσωπικά επειδή ήταν και σχετικά παλιό το monitor μου, πήγα σε καινούριο και ξεμπέρδεψα (ολα σε ενα νοικοκυρεμένα). Συγκεκριμένα κατέληξα στο Dell S2419H, το οποίο έχει λογική τιμή (174 ευρώ απο το Dell Store), είναι IPS, 2 HDMI και ηχεία. Τώρα παίζουν ολα τζάμι και αλλάζω και inputs on the fly αμα λάχει χαχα 😛

Εννοείται ηχο στο pc έχω κρατήσει σύνδεση με τα εξωτερικά logitech ηχεία μου και τα ενσωματωμένα ηχεία του monitor τα εχω για το Switch και είναι αξιοπρεπέστατα.

Επεξ/σία από bad_freddy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και το μόνιτορ που έχω δεν έχει ενσωματωμένα ηχεία και έχω κι εγώ τα z5500 και xbox ps4 switch αυτό που έκανα ήταν για να έχω καλύτερο ήχο να πάρω ένα hdmi switch με έξοδο optical και είμαι πλέον κομπλέ έχω ήχο από όλες τις κονσόλες. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, bad_freddy είπε

Έπειδη το έψαχνα πρόσφατα, αν το θες για μόνιμη εγκατάσταση (1 monitor για PC + Switch) όπως εγώ, γενικά οτι λύση βρείς θα είναι ημίμετρο με την έννοια οτι ή θα χάσεις σε ποιότητα εικόνας λόγω του αντάπτορα ή δεν θα έχεις ήχο και θα πρέπει να μπαινοβγάζεις καλώδια ήχου κάθε φορά κλπ.

Προσωπικά επειδή ήταν και σχετικά παλιό το monitor μου, πήγα σε καινούριο και ξεμπέρδεψα (ολα σε ενα νοικοκυρεμένα). Συγκεκριμένα κατέληξα στο Dell S2419H, το οποίο έχει λογική τιμή (174 ευρώ απο το Dell Store), είναι IPS, 2 HDMI και ηχεία. Τώρα παίζουν ολα τζάμι και αλλάζω και inputs on the fly αμα λάχει χαχα 😛

Εννοείται ηχο στο pc έχω κρατήσει σύνδεση με τα εξωτερικά logitech ηχεία μου και τα ενσωματωμένα ηχεία του monitor τα εχω για το Switch και είναι αξιοπρεπέστατα.

Μέχρι να καταλήξω στην οθόνη που θέλω μάλλον θα δοκιμάσω με ημίμετρα οπως το παραπάνω , θα δοκιμάσω ορισμένα πράγματα και θα δώ αν βολεύει και πως λειτουργεί

3 λεπτά πριν, dinos234 είπε

Μιας και το μόνιτορ που έχω δεν έχει ενσωματωμένα ηχεία και έχω κι εγώ τα z5500 και xbox ps4 switch αυτό που έκανα ήταν για να έχω καλύτερο ήχο να πάρω ένα hdmi switch με έξοδο optical και είμαι πλέον κομπλέ έχω ήχο από όλες τις κονσόλες. 

Α ωραία , μπορείς να βάλεις ενα link απο το συγκεκριμένο hdmi switch και πως λειτουργεί ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ σε μόνιτορ το έχω και παρόλο που έχει και ηχεία και 6 διαφορετικές εισόδους που υποστηρίζουν ήχο, πάλι είναι πολύ ενοχλητικό το θέμα ήχος. Είτε πρέπει να *** με το μενού της οθόνης για να κατεβάζεις τον ήχο είτε να μετακίνησε για να τον κατεβάζεις από το Switch. Αν μόνο μπορούσαν να παίξουν bt ακουστικά  (ακούς Nintendo?!)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έφυγε άλλο ένα κατοστάρικο αλλά συμπλήρωσα στην λίστα μου τα εξής παιχνίδια: into the breach, code of princess EX, disgaea 5 complete, war groove και king of fighters 2002. 

Από αυτά μόνο το king of fighters δοκίμασα για να δω πως είναι και το control scheme χωρίς σταυρό. Εξεπλάγην με την ακρίβεια και ευκολία που έβγαζα κινήσεις. Σίγουρα πολύ πολύ καλύτερο από ότι είχα στο νου μου και δεν αντιμετώπισα πρόβλημα (εκτός από το γεγονός ότι είμαι νουμπας στο παιχνίδι και η ΑΙ της snk του τότε είναι κλεφταρια του κερατά). 

Θα γράψω εντυπώσεις και από τα υπόλοιπα καθώς ασχοληθώ λίγο. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, SPANK είπε

Μέχρι να καταλήξω στην οθόνη που θέλω μάλλον θα δοκιμάσω με ημίμετρα οπως το παραπάνω , θα δοκιμάσω ορισμένα πράγματα και θα δώ αν βολεύει και πως λειτουργεί

Α ωραία , μπορείς να βάλεις ενα link απο το συγκεκριμένο hdmi switch και πως λειτουργεί ?www.wish.com/share/7985clzicm

4 λεπτά πριν, dinos234 είπε
50 λεπτά πριν, SPANK είπε

Μέχρι να καταλήξω στην οθόνη που θέλω μάλλον θα δοκιμάσω με ημίμετρα οπως το παραπάνω , θα δοκιμάσω ορισμένα πράγματα και θα δώ αν βολεύει και πως λειτουργεί

Α ωραία , μπορείς να βάλεις ενα link απο το συγκεκριμένο hdmi switch και πως λειτουργεί ?www.wish.com/share/7985clzicm

https://www.ebay.com/itm/FosPower-4-In-2-Out-4x2-HDMI-Matrix-Switch-Splitter-with-Optical-L-R/292933713833?epid=521297991&hash=item443435bfa9:g:rWMAAOSwIS9cS4Dh

 

Απλά το πήρα από wish 32€ είναι το ίδιο. 

Εγώ έκανα την σύνδεση με hdmi με την οθόνη έχει 5 υποδοχές για κονσόλες κτλ και έχει έξοδο οπτικής ίνας την οποία συνδέεις με τα ηχεία Logitech z5500 και έχεις ήχο από όλες τις κονσόλες συσκευές απλα εγώ έκανα κάτι άλλο σύνδεσα το hdmi switch με οπτική με την κάρτα ήχου g5 την οποία έχω και την g5 από εκεί με τα ηχεία για να έχω ακόμη καλύτερο ήχο. 

Επεξ/σία από dinos234
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Μου έφυγε άλλο ένα κατοστάρικο αλλά συμπλήρωσα στην λίστα μου τα εξής παιχνίδια: into the breach, code of princess EX, disgaea 5 complete, war groove και king of fighters 2002. 

Από αυτά μόνο το king of fighters δοκίμασα για να δω πως είναι και το control scheme χωρίς σταυρό. Εξεπλάγην με την ακρίβεια και ευκολία που έβγαζα κινήσεις. Σίγουρα πολύ πολύ καλύτερο από ότι είχα στο νου μου και δεν αντιμετώπισα πρόβλημα (εκτός από το γεγονός ότι είμαι νουμπας στο παιχνίδι και η ΑΙ της snk του τότε είναι κλεφταρια του κερατά). 

Θα γράψω εντυπώσεις και από τα υπόλοιπα καθώς ασχοληθώ λίγο. 

μόνο για το disgaea 5 θέλεις 100 ώρες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, chek2fire είπε

μόνο για το disgaea 5 θέλεις 100 ώρες :P

Καλά ναι, μιλάω περισσότερο για την γενικότερη εντύπωση. Όχι το πως το βρήκα το παιχνίδι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχει τυχει σε κανενα να εχει θεμα με το auto-brightness?

οταν το εχω on φαινεται η οθονη, βασικα το backlight να κανει τρεμοπαιγματα!!

το καταλαβαινεις πιο πολυ οταν το φοντο ειναι ασπρο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, RedAlert539 είπε

Το πρώτο δεν ήταν καθόλου κακό. Σε αυτό βλέπω μια αρκετά μεγάλη επιρροή portal και στον τρόπο παρουσίασης. Ελπίζω να το βελτιώσουν αρκετά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...