Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ που θέλω να παίξω τα παιχνίδια του NSw πάντως και δεν έχω σκοπό να τα παίξω στην τηλεόραση, μια χαρά μου ακούγεται το NSw mini. Φαντάζομαι θα ισχύει και για άλλους αυτό. Για την τηλεόραση έχω το PS4 Pro (μιας κι είναι 65άρα 4k). Αν έπαιρνα δεύτερη κονσόλα για την τηλεόραση θα έπαιρνα το XBoX One X, που θα ευχαριστηθώ την κονσόλα μου ακόμα πιο πολύ.

Αλλά θέλω να παίξω τα παιχνίδια του NSw. Και εκεί με καλύπτει το NSw mini.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 hours ago, fytotech said:

Εγώ που θέλω να παίξω τα παιχνίδια του NSw πάντως και δεν έχω σκοπό να τα παίξω στην τηλεόραση, μια χαρά μου ακούγεται το NSw mini. Φαντάζομαι θα ισχύει και για άλλους αυτό. Για την τηλεόραση έχω το PS4 Pro (μιας κι είναι 65άρα 4k). Αν έπαιρνα δεύτερη κονσόλα για την τηλεόραση θα έπαιρνα το XBoX One X, που θα ευχαριστηθώ την κονσόλα μου ακόμα πιο πολύ.

Αλλά θέλω να παίξω τα παιχνίδια του NSw. Και εκεί με καλύπτει το NSw mini.

Αν θέλεις να παίξεις τα παιχνίδια του NSw και δεν έχεις σκοπό να τα παίξεις στην τηλεόραση, υπάρχει ήδη κονσόλα για να καλύψει την ανάγκη σου, το NSw. Δεν χρειάζεσαι NSw mini.

Επεξ/σία από Malthador
  • Like 7
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Malthador είπε

Αν θέλεις να παίξεις τα παιχνίδια του NSw και δεν έχεις σκοπό να τα παίξεις στην τηλεόραση, υπάρχει ήδη κονσόλα για να καλύψει την ανάγκη σου, το NSw. Δεν χρειάζεσαι NSw mini.

Μα θα το είχα πάρει ήδη αν δεν υπήρχαν οι φήμες για άλλη έκδοση.

Και στην περίπτωση που είναι ένα NSw Pro και στην περίπτωση που είναι mini, με συμφέρει αυτήν τη στιγμή να περιμένω.

Αν είναι ένα Pro, τότε θα πέσει η τιμή του απλού κι αν είναι mini, τότε θα είναι πιο φτηνό. Με λίγα λόγια, θέλω να πω πως είναι μεγάλο το κοινό που θέλει απλά να παίξει τα παιχνίδια της Ν, χωρίς να θέλει να διαθέσει τόσα χρήματα όσα απαιτούνται τώρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνώμη μου είναι να τσιμπήσεις. Δίνονται πολλά σφραγισμένα σε καλές τιμές. Αλλιώς μεταχειρισμένο. Δεν υπάρχει λόγος να περιμένεις είναι τόσα πολλά τα παιχνίδια που θέλεις ήδη 1 ζωή να τα χαρείς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια ερώτηση, υπάρχει κάποιος δοκιμασμένος τρόπος να συνδέσω ένα xbox 360 wireless controller στο switch? Βλέπω γενικά διάφορες προτάσεις online, αλλά οι περισσότερες δε λένε ξεκάθαρα για το xbox 360 wireless controller.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πιθανά μονο μεσω του 8bito adapter

 

https://shop.8bitdo.com/products/8bitdo-wireless-bluetooth-adapter-for-nintendo-switch-windows-mac-raspberry-pi

Επεξ/σία από Vagosman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, Vagosman είπε

Υπάρχουν και κάποια άλλα που είδα αλλά το ποιο αξιόπιστο είναι αυτό που είπες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, pigos23 είπε

Παρε ενα οπως κ γω "πειραγμενο" απο αγγελιες κ κανεις αποσβεση στο χαλαρο

 

11 ώρες πριν, Vagosman είπε

Γνώμη μου είναι να τσιμπήσεις. Δίνονται πολλά σφραγισμένα σε καλές τιμές. Αλλιώς μεταχειρισμένο. Δεν υπάρχει λόγος να περιμένεις είναι τόσα πολλά τα παιχνίδια που θέλεις ήδη 1 ζωή να τα χαρείς.

Έχω ψηθεί. Δεν το συζητάω. Για τρεις λόγους δεν προχωράω.

Πρώτος, οι διακυμάνσεις στις τιμές που βρίσκω στα μεταχειρισμένα ούτε που καταλαβαίνω γιατί υπάρχουν.

Δεύτερος, θα ήθελα να περιμένω να δω τι θα γίνει με το νέο NSw αν υπάρξει (αν και μάλλον θα υποκύψω νωρίτερα).

Τρίτος, έχω τεράστιο backlog στο PlayStation. Μέχρι και παιχνίδια που θέλω να τελειώσω στο PS Vita έχω.

Αν βρω κάποια καλή περίπτωση όμως, θα το χτυπήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Microsoft interested in expanding Xbox Live cross-platform gaming on Switch

Στο τέλος θα ανακοινώσει η MS κανά xCloud για το NSw, αφού η Nvidia και η Nintendo κοιμούνται όρθιες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Vagosman είπε

 

6 ώρες πριν, dinos234 είπε

Υπάρχουν και κάποια άλλα που είδα αλλά το ποιο αξιόπιστο είναι αυτό που είπες. 

Δυστυχώς στο 8bitdo δεν αναφέρεται το xbox 360 wireless controller. Έχω δει και εγώ κάποια ακόμα, αλλά δε μπορώ να πω με σιγουριά ότι βρήκα κάποιο που το υποστηρίζει σίγουρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/2/2019 στις 10:30 ΜΜ, Malthador είπε

Μα τω θεώ δεν μπορώ να κατανοήσω με τίποτα μία mini έκδοση του NSw. Ειλικρινά δεν μπορώ να βρω λόγο για να λανσάρουν κάτι τέτοιο. Πόσο μικρότερες συνολικές διαστάσεις θα έχει και σε ποιό κοινό θα απευθύνεται κάτι τέτοιο; Και 5" οθόνη να έχει, με τα ενσωματωμένα joycons, πάλι δεν θα κερδίζει κάτι ουσιώδες σε portability.

Μπορώ να σκεφτώ στα γρήγορα 6 λόγους για NSw XL, αλλά για mini έκδοση δεν βρίσκω ούτε έναν. 😕

συμφωνώ!

φαντάζομαι πως με μικρότερη οθόνη δεν θα μπορούσε να διατηρήσει και την τρέχουσα ανάλυση της η κονσόλα (σε portable mode προφανώς). Ήδη π.χ., σε παιχνίδια όπως το civilization ή το diablo, βγάζω τα μάτια μου για να διαβάζω τα γράμματα. 

Κάπου είχες αναφέρει να μικρύνουν το πλαίσιο της οθόνης, αυτό μου ακούγεται πολύ πιο λογική ως κίνηση.

και εντάξει, πόσο πιο Portable να είναι δηλαδή; θέλουμε να χωράει στην κωλοτσέπη; Μια χαρά είναι το μέγεθός της ως έχει.

Στις 2/2/2019 στις 1:05 ΜΜ, syban είπε

Κατέβασα το demo του octopath και είπα να το δοκιμάσω, εντυπωσιάστηκα, όμορφο art design, δυνατό story so far, με χάλασε όμως λίγο το fight

Θα ήθελα μια τύπου “moonstone-like” προσέγγιση σε αυτό το κομμάτι (για όσους παλιούς θυμούνται), θα ήταν σίγουρο 10αρι από εμένα.

Θα το συνεχίσω και λογικά θα είναι μέσα στις επόμενες αγορές μου.

Δεν ξέρω ποιον ήρωα/ηρωίδα επέλεξες για να ξεκινήσεις το παιχνίδι, ωστόσο να σου πω πως ο κάθε χαρακτήρας έχει αρκετές διαφορές σε skills/abilities και αφού τους μαζέψεις όλους, θα έχεις την δυνατότητα για ενδιαφέροντες συνδυασμούς ηρώων για να φτιάξεις την ομάδα σου. Το demo δεν αφήνει το παιχνίδι να λάμψει στο φουλ δηλαδή... 

είναι πολύ καλή αγορά κατά τη γνώμη μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι developers των God Eater 3 και Rage 2 λένε ότι το σκέφτονται για Switch ports. Καλά το δέυτερο ούτε καν αλλά το πρώτο νομίζω ότι είναι ιδανικό για την κονσόλα. Αν και δεν μου άρεσε ο τρόπος που το παρουσίασαν(για το God Eater) γιατί έιναι σαν να ζητάνε να τους κάνουμε port-begging. Ίδωμεν... 

Επεξ/σία από RedAlert539
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής:

Αν κάποια στιγμή αγοράσω 2η κονσόλα switch για τα παιδιά μου, θα μπορώ να ξανακάνω download τα παιχνίδια που έχω αγοράσει σε digital μορφή στο πρώτο Switch, δωρεάν; Φαντάζομαι το account θα πρέπει να είναι το ίδιο και στις 2 κονσόλες. Τι περιορισμοί υπάρχουν;

Τα παιχνίδια που είναι σε physical cartridge θα παίζουν κανονικά και στη 2η κονσόλα, δεν υπάρχει κάποιο θέμα εκεί έτσι δεν είναι;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...