Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
8 minutes ago, kostakis1978nov said:

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής:

Αν κάποια στιγμή αγοράσω 2η κονσόλα switch για τα παιδιά μου, θα μπορώ να ξανακάνω download τα παιχνίδια που έχω αγοράσει σε digital μορφή στο πρώτο Switch, δωρεάν; Φαντάζομαι το account θα πρέπει να είναι το ίδιο και στις 2 κονσόλες. Τι περιορισμοί υπάρχουν;

Τα παιχνίδια που είναι σε physical cartridge θα παίζουν κανονικά και στη 2η κονσόλα, δεν υπάρχει κάποιο θέμα εκεί έτσι δεν είναι;

Ευχαριστώ

Μπορείς να έχεις primary και secondary κονσόλα από το firmware 6.0 και έπειτα. Οι περιορισμοί στα digital games είναι ότι η secondary κονσόλα πρέπει να είναι μόνιμα συνδεδεμένη στο internet για να παίξει και ότι όταν το game παίζει στην μία κονσόλα δεν μπορεί να παίζει ταυτόχρονα και στην άλλη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πρόσφατες αγορές από το e-shop (ξεκόλλησα από το Diablo - Yay! 😄)

Wargroove - turn based strategy, είναι πρακτικά το advance wars (για όσους θυμούνται τις ένδοξες εποχές) σε fantasy theme. Το εικαστικό του είναι όμορφο και αρκετά χαριτωμένο (όσο αφορά τα τέρατάκια) σε σημείο που ο 4χρονος γιός μου κάθεται και με παρακολουθεί δίνοντάς μου συμβουλές (σκέτη αφασία!).

Armello - turn based strategy (και αυτό), με πολύ όμορφο θέμα (οι ήρωες είναι ζώα, λύκοι, αρουραίοι, αρκούδες κλπ), με ΠΟΛΥ βάθος και πολύ replayability, ειδικά αν αγοράσετε και το dlc με τους επιπλέον μοναδικούς ήρωες. Οι developers του παιχνιδιού το ξεκίνησαν ως επιτραπέζιο, ωστόσο στην πορεία αποφάσισαν να το κυκλοφορήσουν ως Digital board game - κρίμα μεν, θα το έπαιρνα και ως επιτραπέζιο "χθές".

Dragon Marked for Death - 2d side scrolling platform με την κλασσική rpg συνταγή (αντικείμενα, level up κλπ.). Αρκετά όμορφο gameplay- και graphics-wise απλά το αρνητικό που του προσάπτω είναι πως ο publisher (εικάζω) αποφάσισε να χωρίσει το roster των 4 διαθέσιμων ηρώων σε δυο πακέτα. Δηλαδή αν θες όλους τους ήρωες πρέπει πρακτικά να αγοράσεις το παιχνίδι 2 φορές - ξενέρα. Πήρα το πακέτο με τους melee ήρωες και μου κρατάει αμείωτο το ενδιαφέρον (για την ώρα).

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
20 hours ago, thanasis00 said:

Έχω μια ερώτηση, υπάρχει κάποιος δοκιμασμένος τρόπος να συνδέσω ένα xbox 360 wireless controller στο switch? Βλέπω γενικά διάφορες προτάσεις online, αλλά οι περισσότερες δε λένε ξεκάθαρα για το xbox 360 wireless controller.

Μην αγοράσεις συσκευή που θα σου υπόσχεται ότι θα δουλεύει ασύρματα το Χ360 gamepad σου με οποιαδήποτε άλλη κονσόλα εκτός του Χ360. Δεν υπάρχει τρόπος να γίνει κάτι τέτοιο, το X360 χρησιμοποιεί proprietary πρωτόκολλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, RedAlert539 είπε

Οι developers των God Eater 3 και Rage 2 λένε ότι το σκέφτονται για Switch ports. Καλά το δέυτερο ούτε καν αλλά το πρώτο νομίζω ότι είναι ιδανικό για την κονσόλα. Αν και δεν μου άρεσε ο τρόπος που το παρουσίασαν(για το God Eater) γιατί έιναι σαν να ζητάνε να τους κάνουμε port-begging. Ίδωμεν... 

Μια διορθωση για το rage 2 οχι το σκεφτονται αλλα λιγες μερες μετα το reveal ειχαν δηλωσει οτι κανουν δοκιμες αν μπορει να τρεξει στο switch.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 hours ago, MetalPrime said:

πρόσφατες αγορές από το e-shop (ξεκόλλησα από το Diablo - Yay! 😄)

Wargroove - turn based strategy, είναι πρακτικά το advance wars (για όσους θυμούνται τις ένδοξες εποχές) σε fantasy theme. Το εικαστικό του είναι όμορφο και αρκετά χαριτωμένο (όσο αφορά τα τέρατάκια) σε σημείο που ο 4χρονος γιός μου κάθεται και με παρακολουθεί δίνοντάς μου συμβουλές (σκέτη αφασία!).

Armello - turn based strategy (και αυτό), με πολύ όμορφο θέμα (οι ήρωες είναι ζώα, λύκοι, αρουραίοι, αρκούδες κλπ), με ΠΟΛΥ βάθος και πολύ replayability, ειδικά αν αγοράσετε και το dlc με τους επιπλέον μοναδικούς ήρωες. Οι developers του παιχνιδιού το ξεκίνησαν ως επιτραπέζιο, ωστόσο στην πορεία αποφάσισαν να το κυκλοφορήσουν ως Digital board game - κρίμα μεν, θα το έπαιρνα και ως επιτραπέζιο "χθές".

 

Σε ευχαριστώ!!!!!  :D

Τρελαίνομαι με τα Advance Wars, ξέρεις κι άλλα παρόμοια; :D 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Mistwalker είπε

Μια διορθωση για το rage 2 οχι το σκεφτονται αλλα λιγες μερες μετα το reveal ειχαν δηλωσει οτι κανουν δοκιμες αν μπορει να τρεξει στο switch.

Σωστό. Και όχι μόνο αυτό, το άρθρο που διάβασα λέει ότι πρόσφατα επανήλθαν επί του θέματος λέγωντας ότι έιναι στην φάση της αξιολόγησης για μία Switch έκδοση. Πάντως αν καταφέρουν εκεί στην Panic Button να το κάνουν ακόμα και αυτό να δουλέψει(γιατί υποθέτω ότι αυτοί θα ασχοληθούν) τότε οι τύποι θα έχουν ξεπεράσει κάθε προσδοκία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παίδες αν αγοράσω retail το Bayonetta 2 από Αγγλια το Bayonetta  που το έχει μέσα Digital Code θα το κατεβάζει στο δικό μας λογαριασμό η θα πρέπει να κάνω αγγλικό ???

Επεξ/σία από stroumfita2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
47 minutes ago, stroumfita2 said:

παίδες αν αγοράσω retail το Bayonetta 2 από Αγγλια το Bayonetta  που το έχει μέσα Digital Code θα το κατεβάζει στο δικό μας λογαριασμό η θα πρέπει να κάνω αγγλικό ???

Κατά 99% θα κατεβαίνει στο λογαριασμό σου κατευθείαν. Αν δεν κατεβαίνει, απλά θα γυρίσεις τη χώρα σου από το my.nintendo προσωρινά σε UK και θα το κατεβάσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Malthador είπε

Κατά 99% θα κατεβαίνει στο λογαριασμό σου κατευθείαν. Αν δεν κατεβαίνει, απλά θα γυρίσεις τη χώρα σου από το my.nintendo προσωρινά σε UK και θα το κατεβάσεις.

ευχαριστώ  φίλε μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, GeorgeMan είπε

Σε ευχαριστώ!!!!!  :D

Τρελαίνομαι με τα Advance Wars, ξέρεις κι άλλα παρόμοια; :D 

ώρες αμέτρητες με τα Advance Wars τόσο στο GBA όσο και στο DS (να ναι καλά το DS, έβγαλα όλη μου τη θητεία νεράκι!)

αν έρθει κάτι υπόψη μου, θα φροντίσω να σε ενημερώσω ☺️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια ερώτηση τεχνικής φύσεως , θέλω να συνδέσω το switch στο monitor του pc αλλα δυστηχώς εχει μια hdmi και μια vga .... αν χρησιμοποιήσω καποιο καλώδιο hdmi σε vga απο θέμα εικόνας / ανάλυσης θα δουλέψει κανονικά ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
21 minutes ago, SPANK said:

Να κάνω μια ερώτηση τεχνικής φύσεως , θέλω να συνδέσω το switch στο monitor του pc αλλα δυστηχώς εχει μια hdmi και μια vga .... αν χρησιμοποιήσω καποιο καλώδιο hdmi σε vga απο θέμα εικόνας / ανάλυσης θα δουλέψει κανονικά ?

Δεν βρίσκω λόγο να μην δουλέψει, αλλά δεν θα έχεις ήχο να ξέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Malthador είπε

Δεν βρίσκω λόγο να μην δουλέψει, αλλά δεν θα έχεις ήχο να ξέρεις.

Το ξέρω δεν χρειάζεται θα συνδέσω το switch με τα z5500

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...