Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω παντος πιστευω οτι αν βγαλει μικροτερο switch,χωρις αποσπομενα joy cons,χωρις dock ,με μικροτερη οθονη,δεν θα πουλησει. Εκτος και πεσει στα 170 ευρω. Πουλησε 30 + μυρια γιατι μετρησε ολο αυτο το στυλ της κονσολας.ηταν κατι το καινουργιο,το πρωτοποριακο.gadget.

Η καλητερη λυση για μενα θα ηταν αν θελει να κανει αυτη την κινηση ειναι να βγαλει το switch στην αγορα και χωρις dock.κανα 200αρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε boys and girls, αυτό με το 'αποκλειστικά portable' Switch δεν το καταλαβαίνω. Από που βγαίνουν αυτές οι φήμες; Αν βγει κάτι τέτοιο δεν ακυρώνει το όλο concept της κονσόλας; Γι'αυτό δεν λέγεται και Switch;

Τότε οι τύποι γιατί χτυπιούνται; 

 

PowerfulDirtyBeaver-max-1mb.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, RedAlert539 είπε

Ρε boys and girls, αυτό με το 'αποκλειστικά portable' Switch δεν το καταλαβαίνω. Από που βγαίνουν αυτές οι φήμες; Αν βγει κάτι τέτοιο δεν ακυρώνει το όλο concept της κονσόλας; Γι'αυτό δεν λέγεται και Switch;

Τότε οι τύποι γιατί χτυπιούνται; 

PowerfulDirtyBeaver-max-1mb.gif

Ακριβως.δεν καταλαβαινω και εγω αυτην την κινηση.λες και ζητησε ο κοσμος πιο μικρο switch.λες και ειναι κανα τερας.πιο μεγαλο και πιο δυνατο,με το ιδιο concept το καταλαβαινω.και ειναι και κατι το οποιο κακος η καλος θα χρειαστει στο μελλον αν θελουμε να τρεχουν καλητερα τα games.αλλα πιο μικρο αυτη την στιγμη ειναι κατι ανουσιο.ας το βγαλει χωρις dock.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εμένα πάντως θα μου άρεσε ένα ελαφρώς μικρότερο με την ίδια οθόνη χωρίς τεράστια bezels, ή ω ακόμα και με λίγο μικρότερη οθόνη. Πάντα με αφαιρούμενα joycons, καθώς αυτή είναι η όλη ιστορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Fulgore είπε

Εσυ δεν εισαι ανυπομονος γιατι αγορασες κονσολα αργοτερα και εχεις backlog.Ρωτας τους υπολοιπους ομως αν ειναι σε ιδια φαση με σενα?

Αμφιβάλλω ότι έχετε όλα όσα θα θέλατε οι περισσότεροι από εσάς. Τίτλοι πάντα υπάρχουν προς αγορά για να πάρεις ότι θες. 

Έχω αυτή τη στιγμή 7 παιχνίδια (με το xenoblade chronicles 2 την νεότερη προσθήκη μου) και θέλω άλλα 17 από τα υπάρχοντα. Δεν βλέπω να ξεμείνω από επιλογές σύντομα και ακόμα και αν το αγόραζα στην αρχή αμφιβάλλω ότι θα είχα 20 τουλάχιστον παιχνίδια σήμερα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ακουγεται πως το animal crossing θα ερθει στις 29/4.Οποτε εχουμε yoshi  δυο μερες πριν τον Απριλη και μετα ερχονται τα ΜΚ11,darksides,sao,ac,shovel knight,ff x-x2,ff12,dragons dogma και  ισως κανα fire emblem που το εχουν για ανοιξη αν και το κοβω για Μαιο.

Επεξ/σία από Mistwalker
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, GeorgeMan είπε

Εμένα πάντως θα μου άρεσε ένα ελαφρώς μικρότερο με την ίδια οθόνη χωρίς τεράστια bezels, ή ω ακόμα και με λίγο μικρότερη οθόνη. Πάντα με αφαιρούμενα joycons, καθώς αυτή είναι η όλη ιστορία.

Και εγώ θα ήθελα ένα αναδιπλούμενο switch και τα joycons να γίνονται χειριστήριο τηλεόρασης αλλά και αντικουνουπικο με την δόνηση τους.

Και φυσικά να κάνει 200€ για να το πάρω όταν πέσει τα Χριστούγεννα στα 150€.

Επεξ/σία από greed
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μα τω θεώ δεν μπορώ να κατανοήσω με τίποτα μία mini έκδοση του NSw. Ειλικρινά δεν μπορώ να βρω λόγο για να λανσάρουν κάτι τέτοιο. Πόσο μικρότερες συνολικές διαστάσεις θα έχει και σε ποιό κοινό θα απευθύνεται κάτι τέτοιο; Και 5" οθόνη να έχει, με τα ενσωματωμένα joycons, πάλι δεν θα κερδίζει κάτι ουσιώδες σε portability.

Μπορώ να σκεφτώ στα γρήγορα 6 λόγους για NSw XL, αλλά για mini έκδοση δεν βρίσκω ούτε έναν. 😕

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Malthador είπε

Μα τω θεώ δεν μπορώ να κατανοήσω με τίποτα μία mini έκδοση του NSw. Ειλικρινά δεν μπορώ να βρω λόγο για να λανσάρουν κάτι τέτοιο. Πόσο μικρότερες συνολικές διαστάσεις θα έχει και σε ποιό κοινό θα απευθύνεται κάτι τέτοιο; Και 5" οθόνη να έχει, με τα ενσωματωμένα joycons, πάλι δεν θα κερδίζει κάτι ουσιώδες σε portability.

Μπορώ να σκεφτώ στα γρήγορα 6 λόγους για NSw XL, αλλά για mini έκδοση δεν βρίσκω ούτε έναν. 😕

Λόγο τιμής ίσως είναι αρκετοί που δεν έχουν την κονσόλα λόγο ότι την θεωρούν ακριβή ίσως θέλουν να κερδίσουν και αυτούς αν το δώσουν κάνα 200€ πχ 

 

Μια ποιο βελτιωμένη έκδοση ίσως ήταν θετική καλύτερη ανάλυση λίγο μεγαλύτερη οθόνη μπαταρία κτλ απλά ίσως να έλεγαν αν αλλάξουμε όλα αυτά θα πρέπει να αλλάξουμε και νέο επεξεργαστή κάρτα γραφικών κτλ με αποτέλεσμα ίσως να είχε μεγάλη διαφορά από τον προκάτοχό του και να είχε δικά του αποκλειστικά όπου εκεί θα υπήρχε μεγάλος ντόρος πιστεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Malthador είπε

Μα τω θεώ δεν μπορώ να κατανοήσω με τίποτα μία mini έκδοση του NSw. Ειλικρινά δεν μπορώ να βρω λόγο για να λανσάρουν κάτι τέτοιο. Πόσο μικρότερες συνολικές διαστάσεις θα έχει και σε ποιό κοινό θα απευθύνεται κάτι τέτοιο; Και 5" οθόνη να έχει, με τα ενσωματωμένα joycons, πάλι δεν θα κερδίζει κάτι ουσιώδες σε portability.

Μπορώ να σκεφτώ στα γρήγορα 6 λόγους για NSw XL, αλλά για mini έκδοση δεν βρίσκω ούτε έναν. 😕

Εγώ μπορώ να σκεφτώ στα γρήγορα έναν. Main Pokémon game + switch mini bundle στα 249, φυσικό με σχετικό theme με τα όλα του. 

Ζεστά γεμιστά με κρέμα κάστανο τσουρεκακια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dinos234 είπε

Λόγο τιμής ίσως είναι αρκετοί που δεν έχουν την κονσόλα λόγο ότι την θεωρούν ακριβή ίσως θέλουν να κερδίσουν και αυτούς αν το δώσουν κάνα 200€ πχ 

Μια ποιο βελτιωμένη έκδοση ίσως ήταν θετική καλύτερη ανάλυση λίγο μεγαλύτερη οθόνη μπαταρία κτλ απλά ίσως να έλεγαν αν αλλάξουμε όλα αυτά θα πρέπει να αλλάξουμε και νέο επεξεργαστή κάρτα γραφικών κτλ με αποτέλεσμα ίσως να είχε μεγάλη διαφορά από τον προκάτοχό του και να είχε δικά του αποκλειστικά όπου εκεί θα υπήρχε μεγάλος ντόρος πιστεύω.

Όσο η σειρά 3ds/2ds πουλάει, δεν πρόκειται να δούμε κάτι "μικρότερο" ουτε σε τιμή ουτε σε μέγεθος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, dinos234 said:

Λόγο τιμής ίσως είναι αρκετοί που δεν έχουν την κονσόλα λόγο ότι την θεωρούν ακριβή ίσως θέλουν να κερδίσουν και αυτούς αν το δώσουν κάνα 200€ πχ

 

17 minutes ago, ikaruga24 said:

Εγώ μπορώ να σκεφτώ στα γρήγορα έναν. Main Pokémon game + switch mini bundle στα 249, φυσικό με σχετικό theme με τα όλα του.

Δεν υπάρχει θέμα pricing, η κονσόλα πουλάει τα κέρατά της ήδη στο price point της. Αλλά έστω ότι θέλουν κι άλλο entry price point στην κονσόλα. Η λογική δεν λέει ότι φτιάχνουμε ένα νέο φθηνότερο σύστημα. Η λογική λέει ότι φτιάχνουμε ένα νέο αναβαθμισμένο σύστημα στα ίδια χρήματα με το παλιό και κάνουμε price cut στο παλιό.

Αν θέλουν portable-only NSw, μπορούν ήδη να το κάνουν (και το έχουν κάνει στην Ιαπωνία), απλά βγάζουν το dock από μέσα και η τιμή πέφτει αυτόματα, χωρίς καν price cut στα €250.

Ξαναλέω, δεν υπάρχει καμία απολύτως ανάγκη για NSw mini, η ανάγκη που υπάρχει είναι για NSw XL, που θα είναι αναβαθμισμένο μοντέλο με μεγαλύτερη οθόνη, καλύτερη αυτονομία και καλύτερη θερμική συμπεριφορά.

5 minutes ago, jon_pallis said:

Όσο η σειρά 3ds/2ds πουλάει, δεν πρόκειται να δούμε κάτι "μικρότερο" ουτε σε τιμή ουτε σε μέγεθος. 

Το 3DS line πάει για φούντο φέτος, ήδη έπρεπε να έχει πεθάνει εδώ και 2 χρόνια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν γίνει XL αποδεκτό θα ήταν μόνο το να μικρύνει τα bezels. Αν αλλάξει την κάθετη διάσταση ακύρωνει τα joycons όπου θα είναι ολέθριο.

Ναι καλύτερο wifi και υποστήριξη ΒΤ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...