Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 minutes ago, ADHD said:

Sorry ρε συ αλλα ποια ειναι τα 6 καινουργια major exclusives που εδειξε γιατι εχω την οτι τα έχουμε ξαναδεί η μιλαμε για multiplatform, ενα botw 2 teaser που σου λεει "in development" που παρτο οπως θες για release date (ελπιζω σε νεο hw τουλαχιστον). Το Link's awakening remake καλοδεχουμενο εννοειται αλλα το εχουν ξαναδειξει, το Daemon X εχουμε παιξει demo και ετρεχε με 10fps. :P Συγκρινεις αυτη την PC με το reveal του BotW ας πουμε??

Το διόρθωσα, δεν είναι 6, είναι 9, με τα Pokemon/Animal Crossing/Mario Maker/Fire Emblem/BotW/LA να είναι τεράστια και τα DxM/LM3/Astral Chain να είναι μικρότερα, αλλά εξίσου σημαντικά (δεν είναι στο μέγεθος ενός Kirby ή ενός Yoshi, είναι πιο «σημαντικά»). 

Δεν είπα ότι τα έδειξε για πρώτη φορά (με αυτή τη λογική και το BotW έγινε κανονικά reveal στα Game Awards 2014), είπα ότι τα έδειξε, ασχολήθηκε με αυτά στην PC της.

Btw, τι περισσότερο είχε το teaser του BotW2 από το teaser του Elden Ring;

Επεξ/σία από Malthador
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, Malthador είπε

Το διόρθωσα, δεν είναι 6, είναι 9, με τα Pokemon/Animal Crossing/Mario Maker/Fire Emblem/BotW/LA να είναι τεράστια και τα DxM/LM3/Astral Chain να είναι μικρότερα, αλλά εξίσου σημαντικά (δεν είναι στο μέγεθος ενός Kirby ή ενός Yoshi, είναι πιο «σημαντικά»). 

Δεν είπα ότι τα έδειξε για πρώτη φορά (με αυτή τη λογική και το BotW έγινε κανονικά reveal στα Game Awards 2014), είπα ότι τα έδειξε, ασχολήθηκε με αυτά στην PC της.

Btw, τι περισσότερο είχε το teaser του BotW2 από το teaser του Elden Ring;

Το elden ring ειναι νεο IP δεν γνωριζουμε τιποτα για αυτο μπορει να ειναι καλο μπορει μαπα παντως δεν φερει το βαρυ ονομα του zelda μαζι την αναμονη για νεο installment στη σειρα οπως ειχαμε με το botw, το ολο hype που θυμαμαι ηταν κυριολεκτικα για τα παντα, για το αρτιστικο υφος του παιχνιδιού (cell shaded η οχι) ακομα και για τον πρωταγωνιστή αν θα ειναι ο link κλπ. Δεν υπαρχει σύγκριση καμια imo.

Για τα major 9 exclusives που λες τι να σου πω πριν στη λιστα σου πριν ειχες το spyro trilogy και το ni no kuni τωρα εβαλες το maker που προφανως το περιμενουμε συντομα και το εχουμε δει ποσες φορες και το botw 2 που θα το δεις σε πολυ πολυ καιρο μαζι με κατι στην καλυτερη μετρια τυπου Daemon X (επαιξα το demo και δεν μου αρεσε καθολου επισης ετρεχε με 10fps), τωρα αν θες για να πιασουμε απλα τον αριθμο 9 οκ να βαλουμε και τον Banjo στο Smash και το REmake που εδειξαν και gameplay ok. :P 

Εγω προσωπικα τα μισα απο αυτα θα τα παρω και θα τα παιξω με πρωτο και καλυτερο το maker αλλα οχι οτι ικανοποιηθηκα απο την conference οτι ηταν best ever κλπ αυτα ειναι στην καλυτερη υπερβολες για εμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά το σκέφτομαι και σαλιωνει το τσουτσουνι μου. Zelda, witcher 3, baldurs gate, shin megami tensei, xenoblade, όλα μαζί σε ένα μηχάνημα...on the go. Δεν ξέρω τι να πω πραγματικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ADHD είπε

Άθλια ήταν αντικειμενικα,

Αθλια αντικειμενικα δεν την λες γιατι πραγματικα αθλια ηταν η υπολοιπη συνολικα Ε3 με κορυφη την Bugthesda και τα ψευτικα παλαμακια που ταχα μου βαραγε ο κοσμος

Σιγουρα το γεγονος οτι για αλλη μια φορα δεν εδειξαν απολυτως τιποτα για Metroid ή και για bayonetta 3(ή και για νεο Donkey Kong)δεν ειναι οτι το καλυτερο

Αλλα απο την αλλη σιγουρα το Switch εχει περισσοτερους τιτλους για να περιμενει καποιος για το υπολοιπ 2019 απο πλευρας exclusive σε σχεση με τα Twins.

Και εμενα συγκεκριμενα παιχνιδια μαρεσαν απο αυτα που εδειξαν,αλλα και παλι ειναι πολυ περισσοτερα απο τα cgi trailers που εδειξαν οι αλλες εταιρειες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Αθλια αντικειμενικα δεν την λες γιατι πραγματικα αθλια ηταν η υπολοιπη συνολικα Ε3 με κορυφη την Bugthesda και τα ψευτικα παλαμακια που ταχα μου βαραγε ο κοσμος

Σιγουρα το γεγονος οτι για αλλη μια φορα δεν εδειξαν απολυτως τιποτα για Metroid ή και για bayonetta 3(ή και για νεο Donkey Kong)δεν ειναι οτι το καλυτερο

Αλλα απο την αλλη σιγουρα το Switch εχει περισσοτερους τιτλους για να περιμενει καποιος για το υπολοιπ 2019 απο πλευρας exclusive σε σχεση με τα Twins.

Και εμενα συγκεκριμενα παιχνιδια μαρεσαν απο αυτα που εδειξαν,αλλα και παλι ειναι πολυ περισσοτερα απο τα cgi trailers που εδειξαν οι αλλες εταιρειες..

Ναι η Ε3 γενικα ηταν απογοητευτικη για εμενα, προφανως ειναι με δοση υπερβολής οπως θεωρω και τα best conference ever που ακούστηκαν. Τα twins ειναι σε new hw mood αυτη τη στιγμη κατι που δεν ειδαμε καθολου απο πλευράς nintendo και παει επισης στα αρνητικα. Οκ εδειξε αρκετα παιχνιδια αλλα οχι κατι που δεν εχω δει ηδη ή μακροπροθεσμα τυπου botw 2 χωρις ημερομηνια και ανακοινωση νεου hw. Για τους παραπάνω λόγους και επειδη το switch χρειάζεται μια ανανέωση δεν με καλυψε καθολου προσωπικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Alastor192 είπε

back to the future

Αν καταφέρουν να τρέχει το game στα 720p/30fps σταθερά σε docked mode τότε ναι, μπορώ να πω ότι θα κάνω double dip. Γενικά είναι μια έκφραση που δεν μου αρέσει να χρησιμοποιώ αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση θα το κάνω για δύο λόγους: για να υποστηρίξω την CD Project Red και γιατί θέλω να πάιξω το game στην τελική του μορφή(το έιχα πάρει όταν βγήκε στο pc και το είχα παίξει χωρίς τα dlc).

Τώρα για το 540p σε hanheld δεν θα το σχολιάσω. Γιατί κάποιοι θέλουν να παίζουν τέτοια games στην τουαλέτα ή στο κρεβάτι δεν θα το καταλάβω ποτέ. Τέλος πάντων γούστα είναι αυτά και πέρι ορέξεως κολοκυθόπιτα. Εγώ πάντως δεν είμαι διατεθειμένος να θυσιάσω τα πάντα (και να στραβωθώ) στον βωμό της φορητότητας.

Επεξ/σία από RedAlert539
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πως είναι δυνατόν να βάζει η CDPR όλο το Witcher 3(μαζί με τα dlc) σε ένα cartridge και να μην μπορεί η Capcom να χωρέσει τα ρημάδια τα Mega Man X δεν το καταλαβαίνω. Το συνειδητοποιώ ότι μπορεί να γίνομαι κουραστικός αλλά και πάλι μπράβο στους Πολωνούς.

Επίσης μία ανακοίνωση που παραδόξως δεν την έχω δει να παίζει σχεδόν πουθενά είναι το Gods and Monsters, η νέα IP της Ubisoft. Εμένα προσωπικά μου φαίνεται ενδιαφέρον.

https://gods-and-monsters.ubisoft.com/game/en-us/

Επεξ/σία από RedAlert539
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
7 hours ago, ADHD said:

Για τα major 9 exclusives που λες τι να σου πω πριν στη λιστα σου πριν ειχες το spyro trilogy και το ni no kuni τωρα εβαλες το maker που προφανως το περιμενουμε συντομα και το εχουμε δει ποσες φορες και το botw 2 που θα το δεις σε πολυ πολυ καιρο μαζι με κατι στην καλυτερη μετρια τυπου Daemon X (επαιξα το demo και δεν μου αρεσε καθολου επισης ετρεχε με 10fps), τωρα αν θες για να πιασουμε απλα τον αριθμο 9 οκ να βαλουμε και τον Banjo στο Smash και το REmake που εδειξαν και gameplay ok. :P 

Ρε άνθρωπε, στο Direct αναφέρθηκαν σε κάποια games, εκ των οποίων κάμποσα exclusives. Για πρώτη φορά είδαμε το NMH3 (το οποίο μπορεί να μην είναι exclusive) και το BotW2, πήραμε release dates για LA, Animal Crossing, Astral Chain, DxM και στο περίπου για Luigi's Mansion 3 (ποντάρω ότι αυτό θα φάει delay, για αυτό δεν έδωσαν ακριβή ημερομηνία), ενώ αναφέρθηκαν και σε Pokemon, Mario Maker, Fire Emblem για τα οποία ξέραμε τα πάντα. Σύνολο 10 exclusives (9 αν αφαιρέσουμε το NMH3). Η λίστα που έδωσα πριν ήταν η λίστα με τα games που είδα και με άγγιξαν προσωπικά, μην μπερδεύεσαι, γιατί ήταν αστείο το επιχείρημα «άθλια PC, δεν έδειξαν τίποτα που να με ενδιαφέρει».

Από εκεί και πέρα, όταν παρουσιάζουν τα κέρατά τους από exclusives που θα βγουν μέσα στους επόμενους μήνες και η μεν Sony απέχει, η δε MS έδειξε games που θα βγουν κάποια στιγμή το 2020 and beyond, ε τι να λέμε τώρα η PC της Ν θα έκοβε κώλους και τα μισά να έδειχνε από αυτά που έδειξε.

Το «καλύτερη PC ever» προφανώς και ήταν υπερβολή ως απάντηση στο «άθλια PC». Τίποτα από τα δύο δεν ισχύει, αντικειμενικά ήταν μια πολύ καλή PC. Αν ήθελες να δεις κάτι πολύ συγκεκριμένο όπως το MP4 (το οποίο ξεκίνησε εκ νέου development πριν κάτι μήνες) ή H/W revamp (το οποίο δήλωσαν ότι δεν θα το δείξουν στην Ε3), τι να σου πω, deal with it. :P

6 hours ago, Alastor192 said:

back to the future

Κι εγώ ξενέρωσα, περίμενα τουλάχιστον 4Κ σε handheld. 😕

Μα τώρα, στα σοβαρά εκπλήσσεστε; Btw, πρέπει να κοπεί σιγά σιγά το γαϊτανάκι με τις αναλύσεις όταν ολόκληρο X1S δεν μπορεί να τρέξει το RDR2 σε 1080p. Τι περιμένετε να βγάλει το φορητό σε current gen multiplatform;

30 minutes ago, RedAlert539 said:

Επίσης πως είναι δυνατόν να βάζει η CDPR όλο το Witcher 3(μαζί με τα dlc) σε ένα cartridge και να μην μπορεί η Capcom να χωρέσει τα ρημάδια τα Mega Man X δεν το καταλαβαίνω. Το συνειδητοποιώ ότι μπορεί να γίνομαι κουραστικός αλλά και πάλι μπράβο στους Πολωνούς

Ας κάνω ένα wild guess, δεν είναι ότι δεν μπορεί, είναι ότι δεν θέλει.

6 hours ago, ADHD said:

Ναι η Ε3 γενικα ηταν απογοητευτικη για εμενα, προφανως ειναι με δοση υπερβολής οπως θεωρω και τα best conference ever που ακούστηκαν. Τα twins ειναι σε new hw mood αυτη τη στιγμη κατι που δεν ειδαμε καθολου απο πλευράς nintendo και παει επισης στα αρνητικα. Οκ εδειξε αρκετα παιχνιδια αλλα οχι κατι που δεν εχω δει ηδη ή μακροπροθεσμα τυπου botw 2 χωρις ημερομηνια και ανακοινωση νεου hw. Για τους παραπάνω λόγους και επειδη το switch χρειάζεται μια ανανέωση δεν με καλυψε καθολου προσωπικα.

Τώρα κοροϊδευόμαστε; Είναι τα twins σε new H/W mood δυο χρόνια πριν; Δικαιολογείται τόσο παρατεταμένη ξεραΐλα;

Whatever.

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι πρεπει να συμφωνησουμε πως τα παιχνιδια της Ν -οσο ποιοτικα και να ειναι- αρεσουν σε ενα συγκεκριμενο- τεραστιο- κοινο που εχει εμπεδωσει τη φιλοσοφια της Ν γενιες πισω. 

 

Δεν ξερω αν το εξηγω ορθα αλλα ναι πχ το LA ειναι παιχνιδαρα αλλα δεν το εκτιμαει το ιδιο καποιος που εχει ασχοληθει με zelda με καποιον που ειχε πχ ps4/ps3/xbox και μια μερα πηρε και switch λογω της υβριδικοτητας του. 

Το ιδιο ισχυει για το animal crossing , τα pokemon κλπ κλπ . 

Δειχνω στον αδερφο μου το τρειλερ απο το LA (δεν εχει πιασει ποτε στα χερια του κατι απο Ν) και με κοιταει σα χαζος και μου λεει πως ειναι δυνατον να μου αρεσει αυτο και οχι το assassin creed odyssey . 

Οποτε μην περιμενετε να βλεπουν ολοι την Ε3 της Ν και να πετανε τη σκουφια τους στον αερα. 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, snake_plissken2112 είπε

Καλά όλα αυτά, Silksong trailer είχε, demo playable για τον κόσμο είχε, πότε θα ανακοινωθεί οέο το release date και κανα νέο βιντεάκι γαμώ!

Υπομονη λογικα θα μαθουμε περισσοτερα αυριο.Ειπαν οτι την 3η μερα στο treehouse θα δειξουν indie τιτλους οποτε θα το δουμε εκει.

Kαι μετα απο αυτο https://www.resetera.com/threads/the-witcher-3-is-the-first-switch-game-to-use-a-32gb-card-since-launch.122652/

καταλαβαινω για ποιο λογο ο κοσμος εχει πλεον σε τοση εκτιμηση την cdpr..Εκει που οι αλλες εταιριες σε αναγκαζουν να κανεις και download επιπλεον αρχεια ερχεται η cdpr και σου λεει ολα on cartidge.

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, ADHD είπε

Ναι η Ε3 γενικα ηταν απογοητευτικη για εμενα, προφανως ειναι με δοση υπερβολής οπως θεωρω και τα best conference ever που ακούστηκαν. Τα twins ειναι σε new hw mood αυτη τη στιγμη κατι που δεν ειδαμε καθολου απο πλευράς nintendo και παει επισης στα αρνητικα. Οκ εδειξε αρκετα παιχνιδια αλλα οχι κατι που δεν εχω δει ηδη ή μακροπροθεσμα τυπου botw 2 χωρις ημερομηνια και ανακοινωση νεου hw. Για τους παραπάνω λόγους και επειδη το switch χρειάζεται μια ανανέωση δεν με καλυψε καθολου προσωπικα.

Γενικά διαφωνώ με αυτά που λες αλλά θέλω να καταλάβω κάτι, έχεις switch και δε σε κάλυψε η Nintendo στο direct η απλά περίμενες νεο hw για να αγοράσεις και να ξεκινήσεις; 

 

 

 

Με βάση αυτά που είδα και αυτά που διαβάζω ανα καιρούς κάλυψαν ΟΛΟΥΣ τους κατόχους (και τους μελλοντικούς-υποψήφιους) που έχουν δε γίνεται κάποιος να μην έχει 3-4 αγαπημένα IPS από αυτή την ποικιλία.Είναι ότι ζητάνε όλοι τον τελευταίο καιρό (εκτός από mp trilogy-mp4 και λιγο κωλοδάχτυλακι σε αυτούς που αναμένουν το animal crossing),Eιλικρινά είναι σαν να να πήγε η N να διάβασε τα forum και να τα πραγματοποιήσε όλα  (banjo-kazooie στο smash το πιο τρανταχτό παράδειγμα).

Δεν μπορώ να τα γράψω όλα αυτά που σκέφτομαι και καθυστέρησα να γράψω(όχι πως με  περίμενε κανείς) γιατί την είδα αργά λόγω δουλειάς , με έχετε καλύψει στα περισσότερα, αλλά αυτο το feature στο LA με το dungeon builder πόσο απίστευτο; Αναμένω zelda dungeon maker IP σύντομα και μετά αντίο ζωή.

ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ;;;;;Ν ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ;;;;

Επεξ/σία από stafftw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...