Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σεπτέμβρης, μήνας συλλεκτικών.

Είμαι σίγουρος ότι κάτι ετοιμάζουν και για Luigi's Mansion 3..

Στο μεταξύ τι είναι αυτή η καινούργια τάση και όλες οι limited ειναι αποκλειστικές για Ευρώπη...

Επεξ/σία από EverythingYouBelieve
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

τοσο καλος χειρισμος σε φορητο? Ελα ρε με εψησες και μενα, δεν εχω ασχοληθει με AoT παιχνιδια. Αν το τσιμπησεις γραψε καμια εντυπωση παραπανω plz

Τι να σου πω, προσωπικά δεν αντιμετώπισα κανένα θέμα και σε συνδυασμό με το hd rumble σου δίνει τρομερή αίσθηση ότι αυτό που βλέπεις και κάνεις στην οθόνη είναι πραγματικό. Πάντως περιμένω την τελική έκδοση πριν τα σκάσω που βγαίνει αύριο. Να δούμε τι ψάρια πιάνει.

Επεξ/σία από ikaruga24
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Malthador είπε

Παιδιά μια και έχετε πάρει τόσο ζεστά το ΑοΤ, μπας και έχει πει ο Isayama πότε θα τελειώσει το manga; Το έχω παρατήσει στο 60κάτι chapter πριν από κανά δυο χρόνια, πολύ κουραστικές οι on-going σειρές. 😕

τι να πουμε και μεις που διαβαζουμε berserk..😂 περιμενουμε τον miura να αφησει στην ακρη το idol master, η ο,τι αλλο παιζει μπας και γραψει ενα κεφαλαιο το τριμηνο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17,99€ για το st3 🤔🤔🤔

Την mobile έκδοση την είχα απολαύσει, βασικά ήταν το μόνο mobile game που έχω παίξει ουσιαστικά. Η τιμή με ξένισε εκ πρώτης όψης αλλά μια φορά καλύτερη από του ps4 που χει 29,99€

Κανένας τολμηρός που το πήρε; Αξίζει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, chill είπε

17,99€ για το st3 🤔🤔🤔

Την mobile έκδοση την είχα απολαύσει, βασικά ήταν το μόνο mobile game που έχω παίξει ουσιαστικά. Η τιμή με ξένισε εκ πρώτης όψης αλλά μια φορά καλύτερη από του ps4 που χει 29,99€

Κανένας τολμηρός που το πήρε; Αξίζει; 

Ποιο;

7 ώρες πριν, ison είπε

Ομορφη η συλλεκτικη του Daemon

Αν την δεις πουθενά να βγαίνει για πώληση ενημέρωσε και εμάς τα πρεζακια... 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ένα τεχνολογικό recap από ότι έχω διαβάσει για την πάντα αγαπημένη Nintendo και τις επερχόμενες εκδόσεις τις:

- Mariko. To chip που θα κλείσει (υποτίθεται) τις τρύπες ασφαλείας για το piracy.

- Το ίδιο chip(set) θα είναι και στο επερχόμενο Shield TV.

- Αν και παρότι ακουγόταν όσον αφορά το efficiency και το κόστος από 20nm-->16nm, πιθανότατα η Nvidia δεν ασχολήθηκε με TX2 και έκανε shrink το ΤΧ1. Το TX2 έχει ανώτερους ARM όμως..

- Οι επιδόσεις θα είναι πάνω κάτω ίδιες, αναμένεται καλύτερη επίδοση μπαταρίας, πιο σταθερές αλλά ίδιες επιδόσεις σε docked mode

- Διάφορα περιφερειακά, π.χ. της big ben υποδεικνύουν άμεση κυκλοφορία Switch Mini. Στα placeholders στα site τους μιλάνε για switch 2 (mini) αλλά η αναβάθμιση είναι πολύ μικρή τεχνολογικά οπότε κρίνονται γενικά ως όντως προσωρινά ονόματα (placeholders).

- Switch Pro, αγνοείται και για εμένα ορθά. Κυκλοφορία Switch 2/pro είναι άσχετη - άχρηστη φέτος. Το ενδεχόμενο pro θα πρέπει να είναι just enough όταν κυκλοφορήσουν τα next gen για να δέχεται port και κανένας ARM A57 δεν είναι σε θέση για κάτι τέτοιο.

- Περιμένουμε να δούμε αν το switch mini θα έχει όντως joycon (και d-pad) και αν θα είναι όντως 3ds replacement ή πραγματικά switch minι χωρίς dockable δυνατότητες.

Αυτά. Ουφ.

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, Sir_Teraflop said:

- Περιμένουμε να δούμε αν το switch mini θα έχει όντως joycon (και d-pad) και αν θα είναι όντως 3ds replacement ή πραγματικά switch minι χωρίς dockable δυνατότητες.

Δεν καταλαβαίνω γιατί να μην dockάρει ένα πιθανό NSw mini. Το port θα το έχει, το SoC ίδιο θα είναι. Δεν κοστίζει κάτι επιπλέον το να dockάρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Malthador είπε

Δεν καταλαβαίνω γιατί να μην dockάρει ένα πιθανό NSw mini. Το port θα το έχει, το SoC ίδιο θα είναι. Δεν κοστίζει κάτι επιπλέον το να dockάρει.

Εύλογη η απορία σου φίλε μου και να σου πω την αλήθεια και εγώ το σκέφτηκα πολύ το γιατί να μην είναι dockable.

Πιθανές απαντήσεις πέραν του 'cause Nintendo, είναι η μείωση του κόστους (το usb-c να μην έχει hdmi output), στην παραγωγή docks, μέχρι στο μην θέλει η ίδια η Nintendo να ανταγωνιστεί το ίδιο σύστημα το big (υπάρχον) switch.

Στην πραγματικότητα δεν σου απάντησα, brain storming κάνω όπως καταλαβαίνεις. 

:) 

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον χρειάζεται powerbank, το lidl έχει σήμερα το SILVERCREST® Φορητός φορτιστής Powerbank 6.000-mAh @ 13€ (manual) το οποίο έχει και USB-C input/output. Επίσης έχετε δικαίωμα 3 μηνών για επιστροφή χρημάτων εφόσον δεν σας κάνει + 3 χρόνια εγγύηση.

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι γιατι καποιοι κραζανε οτι μονο οι δικοι μας στην Ελλαδα την εβγαλαν την εν λογω εκδοση με καπελο,λες και ολοι οι αλλοι την εχουν στα 70-75ευρω :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/7/2019 στις 5:14 ΜΜ, duende είπε

τι να πουμε και μεις που διαβαζουμε berserk..😂 περιμενουμε τον miura να αφησει στην ακρη το idol master, η ο,τι αλλο παιζει μπας και γραψει ενα κεφαλαιο το τριμηνο..

Καλά, τι να πούμε κι εμείς δηλ που διαβάζουμε (ή τουλάχιστον προσπαθούμε) Guyver 😞

Επεξ/σία από RedAlert539
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ενδιαφέρει να πάρω το Switch, μεταχειρισμένο. Επειδή πραγματικά έχω μπερδευτεί με τις τιμές που βλέπω στις αγγελίες, πού περίπου πρέπει να κοιτάω;

Θα βάλω μία αγγελία με την τιμή που θα μου πείτε απλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...