Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Έχω κρατήσεις σε τρία ελληνικά καταστήματα, αν μου κάτσει πάνω από μία, δεν θα παραλάβω πάνω από μία, οπότε θα ενημερώσω εδώ να πάει όποιος θέλει να παραλάβει στην αρχική τιμή. Αυτά με τα 20% καπέλο κλπ που λες είναι ανοησίες.

Limited; Σε κονσόλα της Ν;

Παράδειγμα Asterix and Obelix XXL2 Limited Edition. Αν και δεν έχω πάρει πολλά από εδώ για αυτό τον λόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, ikaruga24 είπε

Είδα τι υπάρχει και βλέπω ότι βγαίνει στις 5 του μήνα το final chapter ως πλήρες πακέτο οπότε εκεί θα πάω! Εχω φάει φρίκη με το demo, άψογο λέμε. Το μόνο που θα ήθελα να έχει είναι η πραγματικά μαγική πινελιά του Sawano στο OST, δυστυχώς όπως στα περισσότερα (αν όχι όλα) anime -> video game η μουσική είναι από άλλους συνθέτες και δεν ξέρω γιατί.

Και εγώ ασχολήθηκα με το demo (λάτρευω το anime) αλλά στο χειρισμό μου φάνηκε λίγο random, πως το έπαιξες με το pro controller? Μπορεί να μου φταίει και αυτό (έπαιζα με τα joycon στο grip) και ίσως είναι ώρα να πάω να τα σκάσω και για αυτό γιατί όντως σαν σχεδιασμό και σύστημα "μάχης" σκηνικά μουσική κ.τ.λ. και εμένα μου φάνηκε άψογο (αν και λόγω δυσκολίας στο χειρισμό πολλές φορές έκανα κύκλους και με έπιασε ναυτία χαχααχ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, stafftw είπε

Και εγώ ασχολήθηκα με το demo (λάτρευω το anime) αλλά στο χειρισμό μου φάνηκε λίγο random, πως το έπαιξες με το pro controller? Μπορεί να μου φταίει και αυτό (έπαιζα με τα joycon στο grip) και ίσως είναι ώρα να πάω να τα σκάσω και για αυτό γιατί όντως σαν σχεδιασμό και σύστημα "μάχης" σκηνικά μουσική κ.τ.λ. και εμένα μου φάνηκε άψογο (αν και λόγω δυσκολίας στο χειρισμό πολλές φορές έκανα κύκλους και με έπιασε ναυτία χαχααχ) 

Οχι, σε φορητό mode μόνο. Ο χειρισμός είναι απλά εξαιρετικός. Επειδή έχει πολλά τρικ για να κάνεις και θέλει και περιφερειακή όραση για να βλέπεις που σκαλώνεις τους γάντζους θέλει κάποια Χ προπόνηση αλλά είναι πραγματικά εκπληκτικός και ψαγμένος. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παντως το attack on titan μου φαινεται πολυ μετριο/κατωτερο και κλασσικα απλα αρμεγμα στο (αψογο)anime που τρεχει.

Αυτο βλεπω λενε και σε μερικα reviews οτι το 2 ειναι ανακυκλωση του προηγουμενου παιχνιδιου στην ουσια και ζητανε και 70ευρω(αρχικη τιμη) τρομαρα τους.

Attack on Titan 2 could easily have been a remaster of the first Attack on Titan, since most of the content is the same as the original title. There is virtually nothing here to justify a new purchase.

Απορω δηλαδη με τα sites που του εβαλαν και 8ρια και κυριως 9ρια.

Καλυτερα καποιος να δωσει τα 50 και 60ευρω που ζητανε αυτα τα παιχνιδια στο να αγοραζει τα blu ray ή τα manga(μιας και η πλειοψηφια στην Δυση περα απο crunchyroll απο streaming κυριως βλεπει τα anime)να στηριξει περισσοτερο και τους ιδιους τους δημιουργους,παρα σε αυτες τις αρπαχτες.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ikaruga24 είπε

Οχι, σε φορητό mode μόνο. Ο χειρισμός είναι απλά εξαιρετικός. Επειδή έχει πολλά τρικ για να κάνεις και θέλει και περιφερειακή όραση για να βλέπεις που σκαλώνεις τους γάντζους θέλει κάποια Χ προπόνηση αλλά είναι πραγματικά εκπληκτικός και ψαγμένος. 

Δεν το έχω με το d pad στο portable καθόλου ...είναι τελείως άβολο (όπως και τα zl+zr) ναι δεν είπα για το χειρισμό του παιχνιδιού ειπα για την εργονομία των joycon.

 

43 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Εμενα παντως το attack on titan μου φαινεται πολυ μετριο/κατωτερο και κλασσικα απλα αρμεγμα στο (αψογο)anime που τρεχει.

Αυτο βλεπω λενε και σε μερικα reviews οτι το 2 ειναι ανακυκλωση του προηγουμενου παιχνιδιου στην ουσια και ζητανε και 70ευρω(αρχικη τιμη) τρομαρα τους.

Attack on Titan 2 could easily have been a remaster of the first Attack on Titan, since most of the content is the same as the original title. There is virtually nothing here to justify a new purchase.

Απορω δηλαδη με τα sites που του εβαλαν και 8ρια και κυριως 9ρια.

Καλυτερα καποιος να δωσει τα 50 και 60ευρω που ζητανε αυτα τα παιχνιδια στο να αγοραζει τα blu ray ή τα manga(μιας και η πλειοψηφια στην Δυση περα απο crunchyroll απο streaming κυριως βλεπει τα anime)να στηριξει περισσοτερο και τους ιδιους τους δημιουργους,παρα σε αυτες τις αρπαχτες.

H αλήθεια είναι ότι δεν έχω παίξει το 1ο επομένως μπορεί για αυτό να μου αρέσει ααα και επειδή ειμαι πωρωμένος με το anime

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fulgore είπε

Εμενα παντως το attack on titan μου φαινεται πολυ μετριο/κατωτερο και κλασσικα απλα αρμεγμα στο (αψογο)anime που τρεχει.

Δεν ξέρω πως είναι το πρώτο αλλά όσοι ασχολήθηκαν και διάβασα μέχρι να δω ότι θα υπάρξει final εκδοχή του 2 μιλάνε για τρομακτικά βελτιωμένο σύστημα μάχης και κυρίως του χειρισμού που πλέον είναι smooth και "λογικός". Σε αυτό λοιπόν μπορώ να πω και εγώ ότι στο θέμα της αίσθησης είναι πραγματικά εξωπραγματική και σου δίνει μια απίστευτη δόση αδρεναλίνης και ελευθερίας καθώς κινείσαι στον χώρο. 

Οσο για τις τιμές, κλασσικά πράγματα, κάθε έκδοση τέτοιου τίτλου πάει και φουλ τιμή. Δεν είναι το AOT το μόνο που το κάνει αλλά γι αυτό και καλό είναι να περιμένουμε πάντα τις τελικές εκδόσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.aliexpress.com/item/32835036174.html

Η λευκή η έκδοση αξίζει τα παραπάνω λεφτά ή να πάω κατευθείαν για τη διαφανή; Έχει αλλάξει κανείς μήπως και την κυρίως κονσόλα με το διαφανές καπάκι να μας πει εντυπώσεις;

https://store.nintendo.co.uk/nintendo-switch-game/bayonetta-special-edition-poster/11644548.html?productPagePapStyle=description

Το Bayonetta παίζει να υπάρχει (aka JP) έκδοση που να έχει και τα δυο παιχνίδια στην κασέτα όπως με το FF X/X2 ή να τσιμπήσω αυτήν απευθείας από την Ν;


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
7 minutes ago, non-serviam said:

https://www.aliexpress.com/item/32835036174.html

Η λευκή η έκδοση αξίζει τα παραπάνω λεφτά ή να πάω κατευθείαν για τη διαφανή; Έχει αλλάξει κανείς μήπως και την κυρίως κονσόλα με το διαφανές καπάκι να μας πει εντυπώσεις;

Αγόρασε μόνο το αριστερό λευκό. Δεν πρόκειται να μπεις στη διαδικασία να αλλάξεις το δεξί joycon.

8 minutes ago, non-serviam said:

https://store.nintendo.co.uk/nintendo-switch-game/bayonetta-special-edition-poster/11644548.html?productPagePapStyle=description

Το Bayonetta παίζει να υπάρχει (aka JP) έκδοση που να έχει και τα δυο παιχνίδια στην κασέτα όπως με το FF X/X2 ή να τσιμπήσω αυτήν απευθείας από την Ν;

Υπάρχει ebay. Είσαι διατεθειμένος να δώσεις €250;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Malthador είπε

Αγόρασε μόνο το αριστερό λευκό. Δεν πρόκειται να μπεις στη διαδικασία να αλλάξεις το δεξί joycon.

Υπάρχει ebay. Είσαι διατεθειμένος να δώσεις €250;

Έλα μωρέ, και τι έγινε αν το έχω απλά κατεβασμένο σε μια SD καρτούλα; 😝

Τόσο τραγικό είναι ρε παιδιά το δεξί; Μου το είχε γράψει πάλι λίγο καιρό πριν ένα άλλο παλικάρι.
Λευκό ή διαφανές όμως; 😬

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 minute ago, non-serviam said:

Έλα μωρέ, και τι έγινε αν το έχω απλά κατεβασμένο σε μια SD καρτούλα; 😝

Τόσο τραγικό είναι ρε παιδιά το δεξί; Μου το είχε γράψει πάλι λίγο καιρό πριν ένα άλλο παλικάρι.
Λευκό ή διαφανές όμως; 😬

Λευκό. Στα διάφανα φαίνεται αυτό το μαύρο κυκλάκι κάτω από το dpad και προσβάλλεται η ιδεοψυχαναγκαστική αισθητική μου.

Δεν είναι τραγικό, απλά δεν θα μπεις στη διαδικασία. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/7/2019 στις 10:29 ΠΜ, ikaruga24 είπε

 Οχι, σε φορητό mode μόνο. Ο χειρισμός είναι απλά εξαιρετικός. Επειδή έχει πολλά τρικ για να κάνεις και θέλει και περιφερειακή όραση για να βλέπεις που σκαλώνεις τους γάντζους θέλει κάποια Χ προπόνηση αλλά είναι πραγματικά εκπληκτικός και ψαγμένος. 

τοσο καλος χειρισμος σε φορητο? Ελα ρε με εψησες και μενα, δεν εχω ασχοληθει με AoT παιχνιδια. Αν το τσιμπησεις γραψε καμια εντυπωση παραπανω plz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παιδιά μια και έχετε πάρει τόσο ζεστά το ΑοΤ, μπας και έχει πει ο Isayama πότε θα τελειώσει το manga; Το έχω παρατήσει στο 60κάτι chapter πριν από κανά δυο χρόνια, πολύ κουραστικές οι on-going σειρές. 😕

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...