Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια καλησπερα. Ενδιαφερομαι να παρω switch lite κυριως για καποια first party exclusives αλλα και να μπορω να εχω λιγο portability αν ταξιδεψω και θελω να παιξω κατι σε 3rd party. Γενικα περιμενα τοσο καιρο για νεα εκδοση της κονσολας αλλα επειδη γουσταρω τα limited editions, θελω να ρωτησω το εξης. Βλεπω υπαρχει γενικα ενα θεμα με τα analogs που χαλανε στο 6μηνο μεσα. Να περιμενω να δω αν θα φτιαχτει το προβλημα αυτο στο lite και να παρω καποια αλλη limited edition πιο μετα, η να παρω τωρα την pokemon limited edition την οποια ζαχαρωνω αρκετα και να ρισκαρω το προβλημα? Γενικα πιστευετε θα βγαλουν αλλες συντομα (επομενο εξαμηνο)? Zelda, metroid κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν σε νοιαζει καθαρα το φορητο μερος και θες να ειναι οσο μικροτερη γινετε η κονσολα παρε το lite αλλα τα αναλογικα ειναι ιδια με το τελευταιο revision των joycon. Οποτε ειναι ιδιας φιλοσοφιας, τωρα απο αντοχη θα δειξει. Αν δεν σε νοιαζει τοσο το μεγεθος παρε το κλασικο που εχει και μεγαλυτερη οθονη. Μια χαρα ειναι απο φορητοτητα με ενα grip (θα θες ετσι και αλλιως κ με το lite) 2 χρονια ετσι βγαζω τις διακοπες και καποια ταξιδια με τη δουλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, primeragt είπε

Αν σε νοιαζει καθαρα το φορητο μερος και θες να ειναι οσο μικροτερη γινετε η κονσολα παρε το lite αλλα τα αναλογικα ειναι ιδια με το τελευταιο revision των joycon. Οποτε ειναι ιδιας φιλοσοφιας, τωρα απο αντοχη θα δειξει. Αν δεν σε νοιαζει τοσο το μεγεθος παρε το κλασικο που εχει και μεγαλυτερη οθονη. Μια χαρα ειναι απο φορητοτητα με ενα grip (θα θες ετσι και αλλιως κ με το lite) 2 χρονια ετσι βγαζω τις διακοπες και καποια ταξιδια με τη δουλεια.

 

Δεν ρωταω og switch vs lite, αν ηταν θα το ειχα παρει. Θελω να παρω lite, και καποιο limited edition του lite. Να παρω τωρα το pokemon edition και να ρισκαρω να βγαλει το θεμα με την αντοχη των analogs η να περιμενω λιγο για καποια αλλη limited εκδοση και να δω αν θα βγαζουν θεμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, JohnDeus είπε

Δεν ρωταω og switch vs lite, αν ηταν θα το ειχα παρει. Θελω να παρω lite, και καποιο limited edition του lite. Να παρω τωρα το pokemon edition και να ρισκαρω να βγαλει το θεμα με την αντοχη των analogs η να περιμενω λιγο για καποια αλλη limited εκδοση και να δω αν θα βγαζουν θεμα?

Παρε οποιο σου αρεσει. Προβλημα δεν ξερουμε ποτε και αν θα βγαλουν αλλα στο λεω απο τωρα οτι ηδη εχουν κυκλοφορησει ανταλακτικα απο τα lite και ειναι ιδια με των joycon στο τελευταιο revision τους (εχουν μια μικρη διαφορα στη μεμβρανη, αν εχει μεγαλυτερη αντοχη δεν ξερουμε).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, JohnDeus είπε

Δεν ρωταω og switch vs lite, αν ηταν θα το ειχα παρει. Θελω να παρω lite, και καποιο limited edition του lite. Να παρω τωρα το pokemon edition και να ρισκαρω να βγαλει το θεμα με την αντοχη των analogs η να περιμενω λιγο για καποια αλλη limited εκδοση και να δω αν θα βγαζουν θεμα?

Δυστυχώς, αν ήταν να το φτιάξουν θα το είχαν φτιάξει ήδη. Ίδια parts είναι και στο OGv2 και στο Lite (από ότι φαίνεται).
Επίσης η λογική (βλέπε 2DS, 3DS, κλπ) λέει ότι για Limited Zelda ή Metroid θα τα βγάλουν μαζί με κάποιο αντίστοιχο παιχνίδι, που δεν φαίνεται προς το παρόν να βγαίνει σύντομα.

Οπότε, άποψη μου, είτε πας τώρα στο Lite Pokemon, ή αν δεν σε ενοχλεί το λίγο πιο μεγάλο μέγεθος, πας στο OGv2 που έχει καλύτερη μπαταρία, για λίγο υψηλότερη τιμή (για Limited όμως είσαι δύσκολα, ίσως με κανένα Pokemon τον Νοέμβρη).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, JohnDeus είπε

περιμενα τοσο καιρο

 

2 ώρες πριν, JohnDeus είπε

να παρω τωρα την pokemon limited edition την οποια ζαχαρωνω

Μόνος σου τα λες, πάρε την κονσόλα να γουστάρεις και άσε τις αναβολές!

Επεξ/σία από EverythingYouBelieve
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα πρόσφατα πήρα κάτι nfc κάρτες για το zelda botw κ η μια από αυτές δεν λειτουργεί οπότε κατέβασα το αρχείο bin για να την ξαναγράψω αλλά δεν μπορώ μήπως ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
6 hours ago, EverythingYouBelieve said:

Μόνος σου τα λες, πάρε την κονσόλα να γουστάρεις και άσε τις αναβολές!

Κι αν driftάρουν τα joycons? :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν ντριφτάρουν τα joycon το στέλνεις στην N και σου το φτιάχνει, εντός εγγύησης θα εισαι εξάλλου.

Και εγω αυτο το θέμα είχα και κολλούσα γα αρκετο καιρό να πάρω το κονσολάκι, δηλαδή άγχος μη χαλασουν τα joycon, άγχος μην δεν έχω καλή οθόνη κλπ.

Βλακείες, το πήρα και τελευταιες 3 ημέρες το έχω πραγματικά λιώσει. Τόσο gaming είχα χρόνια να κάνω 🤣

Επεξ/σία από juliahna12
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, lysopaine είπε

καλημέρα πρόσφατα πήρα κάτι nfc κάρτες για το zelda botw κ η μια από αυτές δεν λειτουργεί οπότε κατέβασα το αρχείο bin για να την ξαναγράψω αλλά δεν μπορώ μήπως ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω ?

Κοίτα, δεν το έχω πάθει μέχρι στιγμής και έχω γράψει καμια εικοσαριά (και για το zelda to 90%) αλλά είχα διαβάσει ότι όταν γραφτεί κάτι στο tag μετά δεν μπορείς να γράψεις κάτι άλλο άπο πάνω δηλαδή χάνεται...Τώρα γιατί δε γράφτηκε σωστά δεν μπορώ να το ξέρω, σου έβγαλε το μήνυμα ότι γράφτηκε και δεν στο αναγωνρίζει το switch;Δοκίμασες και εκτός game στο μενού των amiibo, εκεί που κάνεις register amiibo? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, juliahna12 είπε

Αν ντριφτάρουν τα joycon το στέλνεις στην N και σου το φτιάχνει, εντός εγγύησης θα εισαι εξάλλου.

Και εγω αυτο το θέμα είχα και κολλούσα γα αρκετο καιρό να πάρω το κονσολάκι, δηλαδή άγχος μη χαλασουν τα joycon, άγχος μην δεν έχω καλή οθόνη κλπ.

Βλακείες, το πήρα και τελευταιες 3 ημέρες το έχω πραγματικά λιώσει. Τόσο gaming είχα χρόνια να κάνω 🤣

Πάντως το driftάρισμα είναι ζαριά. 

Δυο ζευγάρια joycon περάσανε απ τα χέρια μου, drift.

Μιας φίλης μου τα joycon και αυτα driftαρουν.

Του αδερφού μου το switch (το έχει από τότε που πρωτοκυκλοφόρησε) δεν το έχει εμφανίσει, και την έχει λιώσει την κονσολίτσα.

Όπως τα λες πάντως, την αγοράζεις, την λιώνεις, και αν προκύψει ντριφτάρισμα ---> σέρβις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, JohnDeus είπε

Παιδια καλησπερα. Ενδιαφερομαι να παρω switch lite κυριως για καποια first party exclusives αλλα και να μπορω να εχω λιγο portability αν ταξιδεψω και θελω να παιξω κατι σε 3rd party. Γενικα περιμενα τοσο καιρο για νεα εκδοση της κονσολας αλλα επειδη γουσταρω τα limited editions, θελω να ρωτησω το εξης. Βλεπω υπαρχει γενικα ενα θεμα με τα analogs που χαλανε στο 6μηνο μεσα. Να περιμενω να δω αν θα φτιαχτει το προβλημα αυτο στο lite και να παρω καποια αλλη limited edition πιο μετα, η να παρω τωρα την pokemon limited edition την οποια ζαχαρωνω αρκετα και να ρισκαρω το προβλημα? Γενικα πιστευετε θα βγαλουν αλλες συντομα (επομενο εξαμηνο)? Zelda, metroid κλπ


Για μένα να περιμένεις,εκτός και αν θέλεις να περνάς τον ελεύθερο σου χρόνο περιμένοντας τον κουριερ της cd media για πάρε δώσε.
Το χειρότερο είναι οτι θα στερείσαι και την κονσόλα σου πλέον γιατι θα την στέλνεις και αυτή πακέτο,αφού τα χειριστήρια δεν θα είναι αποσπώμενα οπως στο κανονικό switch για να παίζεις docked με κάποιο φτηνό ενσύρματο ή να πάρεις ενα δευτερο ζευγάρι joy con (που μοιραία θα ξαναdriftαρουν και αυτα :P ).
Αν γύρναγα τον χρόνο πίσω ξέροντας την άθλια στάση της Νιντέντο σε αυτό το ζήτημα δεν θα έπαιρνα το switch ασχετα αν έχω καταευχαρηστηθεί τα παιχνίδια του τόσο εγω όσο και ο γιός μου 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, stafftw είπε

Κοίτα, δεν το έχω πάθει μέχρι στιγμής και έχω γράψει καμια εικοσαριά (και για το zelda to 90%) αλλά είχα διαβάσει ότι όταν γραφτεί κάτι στο tag μετά δεν μπορείς να γράψεις κάτι άλλο άπο πάνω δηλαδή χάνεται...Τώρα γιατί δε γράφτηκε σωστά δεν μπορώ να το ξέρω, σου έβγαλε το μήνυμα ότι γράφτηκε και δεν στο αναγωνρίζει το switch;Δοκίμασες και εκτός game στο μενού των amiibo, εκεί που κάνεις register amiibo? 

στο παιχνίδι μέσα δεν μου το δέχεται , πάλευα πόση ώρα εχθές, θα δοκιμάσω σήμερα κ από το μενού που λες 

37 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Κι αν driftάρουν τα joycons? :D 

όπως είπαν τα παιδιά τα στέλνεις να τα φτιάξουν , το θέμα είναι αξίζει να περιμένεις πότε θα λυθεί το θέμα που δεν ξέρεις αν θα σου εμφανιστεί με αποτέλεσμα να συσσωρεύονται τα παιχνίδια που ενδεχομένως να θέλεις να παίξεις ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, lysopaine είπε

στο παιχνίδι μέσα δεν μου το δέχεται , πάλευα πόση ώρα εχθές, θα δοκιμάσω σήμερα κ από το μενού που λες 

Κατάλαβα, δεν ξέρω αν θα αλλάξει κάτι πάντως ότι δεν μπορείς να ξαναγράψεις πάνω στο nfc πρέπει να ισχύει αρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, stafftw είπε

Κατάλαβα, δεν ξέρω αν θα αλλάξει κάτι πάντως ότι δεν μπορείς να ξαναγράψεις πάνω στο nfc πρέπει να ισχύει αρα...

ευτυχώς ο πωλητής από εκεί που το πήρα μου είπε οτι μπορεί να μου το ξαναστείλει απλά δεν ήθελα να περιμένω άλλες 2 βδομάδες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...