Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
18 minutes ago, lysopaine said:

στο παιχνίδι μέσα δεν μου το δέχεται , πάλευα πόση ώρα εχθές, θα δοκιμάσω σήμερα κ από το μενού που λες 

όπως είπαν τα παιδιά τα στέλνεις να τα φτιάξουν , το θέμα είναι αξίζει να περιμένεις πότε θα λυθεί το θέμα που δεν ξέρεις αν θα σου εμφανιστεί με αποτέλεσμα να συσσωρεύονται τα παιχνίδια που ενδεχομένως να θέλεις να παίξεις ? 

Περαν ότι τρολαρα, το lite δεν έχει αφαιρούμενα αρα ξεχνάς την κονσόλα μέχρι να τα φτιάξουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά, μια απορία. Το lite έιναι πολύ όμορφο σαν κονσολάκι αλλά περα τα 100 ευρώ λιγότερο που κοστίζει, γιατί να το επιλέξει κάποιος; 

Η μπαταρία πλέον είναι χειρότερη, αν χαλάσουν τα joycon μένεις χωρίς κονσόλα μεχρι να στη φτιάξουν, φορητότητα προσφέρει αρκετά καλή και το κανονικό,  επίσης ειναι μονο φορητό, δεν είναι πλέον switch 😛

Επίσης, πολύ σημαντικό θέμα, η οθόνη. Δεν είναι ήδη μικρή για παιχνίδια τύπου Witcher κλπ;

Με το Daemon X Machina πχ. εγω δυσκολευομαι στα κείμενα, ειδικα οταν εισαι σε αποστολή που είσαι συνέχεια στην κίνηση.

Επεξ/σία από juliahna12
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, juliahna12 είπε

Ρε παιδιά, μια απορία. Το lite έιναι πολύ όμορφο σαν κονσολάκι αλλά περα τα 100 ευρώ λιγότερο που κοστίζει, γιατί να το επιλέξει κάποιος; 

Η μπαταρία πλέον είναι χειρότερη, αν χαλάσουν τα joycon μένεις χωρίς κονσόλα μεχρι να στη φτιάξουν, φορητότητα προσφέρει αρκετά καλή και το κανονικό,  επίσης ειναι μονο φορητό, δεν είναι πλέον switch 😛

Επίσης, πολύ σημαντικό θέμα, η οθόνη. Δεν είναι ήδη μικρή για παιχνίδια τύπου Witcher κλπ;

Με το Daemon X Machina πχ. εγω δυσκολευομαι στα κείμενα, ειδικα οταν εισαι σε αποστολή που είσαι συνέχεια στην κίνηση.

συμφωνώ με τα θέματα hardware, επιπλέον δε, η μικρότερη οθόνη είναι σοβαρός αποτρεπτικός παράγοντας.

Θυμάμαι στην OG κονσόλα να βγάζω τα μάτια μου με το diablo 3. 

πέρα απ το "πήρα στο παιδί μου ένα Lite να παίζει στο πίσω κάθισμα" δεν βλέπω κανένα θέλγητρο στην νέα κονσόλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το μικρό έχει ψιλοπαράλογη τιμή.. αν σκεφτούμε ότι το dock κάνει τουλάχιστον 80κάτι (τιμή λιανικής θα μου πει κάποιος αλλά δεν αγοράζουμε bulk οπότε αυτό κοιτάμε), τότε θα έπρεπε να σου μένει τουλάχιστον το ίδιο πράγμα 

αλλά αντίθετα μένει κάτι αρκετά υποδεέστερο, που δεν είναι και ΤΟΣΟ πιο μικρό να πεις ότι έγινε κάτι φοβερό

 

επίσης η nintendo κακά τα ψέματα είναι ακριβό σπορ, είναι η apple των video games, δε νομίζω ότι θα κάτσει κάποιος να ασχοληθεί με το 100αρικο

 

επίσης είδα καλά; είναι digital only δεν παίρνει retail? 

 

καταλαβαίνω ότι δεν μπορεί να είναι πιο φθηνό, αλλά θα έπρεπε να κάνει αισθητά κάτω από 200 για να έχει λογική και δεν είναι καθόλου μικρό πράγμα το θέμα του σταθερού gaming και γενικά η δυνατότητες που σου δίνουν τα επιπλέον usb, αλλά το σταθερό gaming είναι μια τελείως διαφορετική εμπειρία και δυνατότητα που για 100 ευρώ όχι απλά οφείλεις, αλλά δεν θα έπρεπε καν να σκέφτεσαι το αντίθετο

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, logistoulis είπε

το μικρό έχει ψιλοπαράλογη τιμή.. αν σκεφτούμε ότι το dock κάνει τουλάχιστον 80κάτι (τιμή λιανικής θα μου πει κάποιος αλλά δεν αγοράζουμε bulk οπότε αυτό κοιτάμε), τότε θα έπρεπε να σου μένει τουλάχιστον το ίδιο πράγμα 

αλλά αντίθετα μένει κάτι αρκετά υποδεέστερο, που δεν είναι και ΤΟΣΟ πιο μικρό να πεις ότι έγινε κάτι φοβερό

επίσης η nintendo κακά τα ψέματα είναι ακριβό σπορ, είναι η apple των video games, δε νομίζω ότι θα κάτσει κάποιος να ασχοληθεί με το 100αρικο

επίσης είδα καλά; είναι digital only δεν παίρνει retail? 

καταλαβαίνω ότι δεν μπορεί να είναι πιο φθηνό, αλλά θα έπρεπε να κάνει αισθητά κάτω από 200 για να έχει λογική και δεν είναι καθόλου μικρό πράγμα το θέμα του σταθερού gaming και γενικά η δυνατότητες που σου δίνουν τα επιπλέον usb, αλλά το σταθερό gaming είναι μια τελείως διαφορετική εμπειρία και δυνατότητα που για 100 ευρώ όχι απλά οφείλεις, αλλά δεν θα έπρεπε καν να σκέφτεσαι το αντίθετο

Παιρνει κανονικα carts

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ison είπε

Παιρνει κανονικα carts

α οκ, κάτι θα είδα λάθος, αλλά δεν θα είχε καμιά λογική μια τέτοια κίνηση οπότε κακώς που δεν το έψαξα περισσότερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, juliahna12 είπε

αν χαλάσουν τα joycon μένεις χωρίς κονσόλα μεχρι να στη φτιάξουν

Μα δεν έχει "joycons" το Lite. Τα controls είναι ενσωματωμένα στην κονσόλα. Το να λέμε ότι μπορεί να χαλάσουν είναι σαν να λέμε ότι μπορεί να χαλάσουν και του 3DS ή οποιασδήποτε φορητής κονσόλας με ενσωματωμένα controls.

Καταλαβαίνω ότι όλη αυτή η ιστορία ξεκίνησε από το πρόβλημα με το drift αλλά εδώ δεν μιλάμε πλέον για joycons αλλά για απλούς αναλογικούς μοχλούς. Τι δουλειά έχει λοιπόν το joycon drift και γιατί πρέπει ντε και καλά να χαλάσουν οι μοχλοί του Lite?

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, juliahna12 είπε

Ρε παιδιά, μια απορία. Το lite έιναι πολύ όμορφο σαν κονσολάκι αλλά περα τα 100 ευρώ λιγότερο που κοστίζει, γιατί να το επιλέξει κάποιος; 

Καποιοι δεν εχουν χρονο να κατσουν στην τηλεοραση να παιξουν, και το lite βολευει πολυ με το daily commute σε σχεση με το μεγαλο αδερφακι. 

2oν, δεν εχει joycons το 2ο μεγαλο θετικο

3ον, η οθονη ειναι μια χαρα, ποιος θα παιξει witcher on the go? 

Προσωπικα το πηρα για να παιζω pokemon / monster hunter στις ατελειωτες ωρες που περναω στο μετρο, αντι να σκρολαρω στα social media 

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Μα δεν έχει "joycons" το Lite. Τα controls είναι ενσωματωμένα στην κονσόλα. Το να λέμε ότι μπορεί να χαλάσουν είναι σαν να λέμε ότι μπορεί να χαλάσουν και του 3DS ή οποιασδήποτε φορητής κονσόλας με ενσωματωμένα controls.

Καταλαβαίνω ότι όλη αυτή η ιστορία ξεκίνησε από το πρόβλημα με το drift αλλά εδώ δεν μιλάμε πλέον για joycons αλλά για απλούς αναλογικούς μοχλούς. Τι δουλειά έχει λοιπόν το joycon drift και γιατί πρέπει ντε και καλά να χαλάσουν οι μοχλοί του Lite?

Καλά με την ίδια λογική γιατί πρέπει να χαλούσαν και τα joycon (drift) εξ'αρχής; Nintendo είναι ο,τι θέλει κάνει 😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Λύστε μου μια απορία. Το lite φοράει το Tegra revision σε χαμηλότερα νανόμετρα ή το original; Γιατί αυτό ηταν που έδωσε τη μεγάλη διαφορά στην αυτονομία στο Switch (το κανονικό ντε, αυτό δεν είναι switch 😛 ). Οι μπαταρίες του OG Switch με το νέο είναι ίδιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, stafftw είπε

Καλά με την ίδια λογική γιατί πρέπει να χαλούσαν και τα joycon (drift) εξ'αρχής; Nintendo είναι ο,τι θέλει κάνει 😋

Δεν είναι καθόλου η ίδια λογική.

Τα "joycons" είναι ασύρματα controls με μπαταρίες, vibration, συγχρονισμό και γενικά με πολύ μεγαλύτερη πολυπλοκότητα από δυο απλούς αναλογικούς μοχλούς ενσωματωμένους στην κονσόλα. Κοινώς μπορεί να πάνε στραβά πολύ περισσότερα πράγματα.

Νομίζω ότι το πρόβλημα του drift είναι σαν να συγκρίνουμε μήλα με πορτοκάλια. Ανόμοια πράγματα.  

 

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Λύστε μου μια απορία. Το lite φοράει το Tegra revision σε χαμηλότερα νανόμετρα ή το original; Γιατί αυτό ηταν που έδωσε τη μεγάλη διαφορά στην αυτονομία στο Switch (το κανονικό ντε, αυτό δεν είναι switch 😛 ). Οι μπαταρίες του OG Switch με το νέο είναι ίδιες.

Τον Tegra revision έχει σε χαμηλότερα νανόμετρα. Απλώς η μπαταρία του είναι μικρότερη από αυτή του original switch με αποτέλεσμα οι διαφορές στην αυτονομία να μην είναι πολύ μεγάλες.

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Δεν είναι καθόλου η ίδια λογική.

Τα "joycons" είναι ασύρματα controls με μπαταρίες, vibration, συγχρονισμό και γενικά με πολύ μεγαλύτερη πολυπλοκότητα από δυο απλούς αναλογικούς μοχλούς ενσωματωμένους στην κονσόλα. Κοινώς μπορεί να πάνε στραβά πολύ περισσότερα πράγματα.

Νομίζω ότι το πρόβλημα του drift είναι σαν να συγκρίνουμε μήλα με πορτοκάλια. Ανόμοια πράγματα.  

o μοχλός που είναι και το πρόβλημα είναι ίδιο ακριβώς ανταλλακτικό με τα νέα όμως joy cons που δεν ξέρουμε ακόμα πόσο αντέχουν

 

δεν είναι κάτι τελείως διαφορετικό από το απλό switch που μπορείς όμως να το αντικαταστήσεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...