Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, ikaruga24 είπε

 

Όσο για την υπάλληλο, εκτός του ότι δεν μπορεί να "κλέψει" το lottery για χάρη μου δεν μπορώ και εγώ να πω ότι μια 60χρονη με γκρίζα μαλλιά ότι δεν με δελεάζει σεξουαλικα. 

Το διόρθωσα γιατί πριν δεν έβγαζε νόημα 😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, DatThanosTho είπε

Έχει κανείς εμπειρία με grip cases για το Switch? Έχω δει αρκετά προιόντα αλλά τα καλύτερα δεν κάνουν αποστολή Ελλάδα ή εαν κάνουν ανεβαίνει πολύ η τιμή λόγω μεταφορικών/τελωνείου. Υπάρχει κάποια καλή επιλογή εντός Ελλάδας ή τρόπος για αποφυγή των αυξήσεων;

μιαπουταναφεραμε και αρχηδιαλογου καναμε  ειπα να κανω  track το δικο μου πακετο απο Satisfye 

4/10/2019, 16:28:28 Κ.Α.Τ. EMS ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> ΚΤΕΠ ΑΥΘΗΜΕΡΟΝ)
4/10/2019, 16:07:53 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Α.Τ. EMS)
4/10/2019, 15:55:00 Κ.Α.Τ. ΕΞΟΔΟΣ ΑΠΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ
4/10/2019, 12:18:00 Κ.Α.Τ. ΣΕ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΦΥΣΙΚΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ
3/10/2019, 17:18:00 Κ.Α.Τ. ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΠΡΟΣ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟ
3/10/2019, 14:14:56 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ
3/10/2019, 12:06:45 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΤΑΧ/ΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ - ΑΝΑΜΟΝΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ
30/9/2019, 22:01:00 ΧΟΝΓΚ ΚΟΝΓΚ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ
30/9/2019, 21:07:00 ΧΟΝΓΚ ΚΟΝΓΚ ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ
30/9/2019, 16:23:00 ΧΟΝΓΚ ΚΟΝΓΚ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

 

λογικα θα το εχω στα χερια μου απο Δευτερα ^ μιλαμε για  epic bundle που εχει τα κερατα του μεσα : 2 κασετινες + λουρι για να την εχεις πανω σου + extra grip για οταν δεν παιζεις σε handheld mode + βελτιωμενες καποτες για τους μοχλους + καλωδια usb type-c + βελτιωμενο grip για handheld mode το οποιο σε συγκριση με το παλαιοτερο μπορει να βολεψει περισσοτερα ειδη  χεριων/πιασιματος ταυτοχρονα 

switchgrip_comparison_ea3c516f-1415-4965

εχω αγορασει 2 φορες στο παρελθον την παλαιοτερη εκδοση οποτε ξερω πανω κατω τι να περιμενω

 

το skull & co που θα σου προτεινουνε οι υπολοιποι ειναι λιγο μπελας αμα θες να το μπαινοβγαζεις συνεχεια ( αμα δεν χωραει στο dock  ή/και θες να παιξεις σε tabletop mode ) + οτι δεν βολευει και τοσο οταν παιζεις ενα game που απαιτει συχνη χρυση του δεξιου αναλογικου σαν το BOTW

Επεξ/σία από SoFGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@SoFGR Εμμέσως πλην σαφώς δηλαδή,  παραδέχονται ότι το προηγούμενο προϊόν τους, προκαλούσε γρατσουνιές στο Switch σου ή είναι κάποια σπόντα για τον ανταγωνισμό?

switchgrip_comparison_ea3c516f-1415-4965

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, panther_512 είπε

Το διόρθωσα γιατί πριν δεν έβγαζε νόημα 😂😂😂

Ευχαριστώ! Εν τέλη οι επιλογές μου ήταν μεταξύ daemon x machina και dragon quest. Επέλεξα το δεύτερο για δύο βασικούς λόγους. Πρώτος και σημαντικότερος, ο χώρος που πιάνουν στην sd. Άλλο σχεδόν 6 και άλλο σχεδόν 15 GB. Δεύτερον, το d 11 άπαξ και μπει στο slot δεν βγαίνει αν δεν δω τίτλους τέλους. Σε κάθε περίπτωση ευχαριστώ την Tesco και τα ξυστά τους για τις 60 λίρες που μου έδωσαν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Inside X είπε

@SoFGR Εμμέσως πλην σαφώς δηλαδή,  παραδέχονται ότι το προηγούμενο προϊόν τους, προκαλούσε γρατσουνιές στο Switch σου ή είναι κάποια σπόντα για τον ανταγωνισμό?

switchgrip_comparison_ea3c516f-1415-4965

το πρωτο ^ ενας youtuber ειχε μιλησει με Satisfye και του ειπανε οτι θα βγει revision φετος το καλοκαιρι που θα εχει την παραπανω βελτιωση ^   προσωπικα με τα γκριζα joycon δεν ειδα ποτε καποιο σημαδι και ας εκανα βαρια χρηση ( handheld με τις ωρες και  αρκετο  βαλε βγαλε με ατσαλο τροπο  :P ) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, SoFGR said:

το skull & co που θα σου προτεινουνε οι υπολοιποι ειναι λιγο μπελας αμα θες να το μπαινοβγαζεις συνεχεια ( αμα δεν χωραει στο dock  ή/και θες να παιξεις σε tabletop mode )

Γιατί το Satisfye μπαίνει στο dock ή παίζει tabletop; 

1 hour ago, SoFGR said:

δεν βολευει και τοσο οταν παιζεις ενα game που απαιτει συχνη χρυση του δεξιου αναλογικου σαν το BOTW

Καλά το ότι δεν βολεύει όταν παίζεις με το δεξί αναλογικό είναι θέμα γούστου, προσωπικά με βολεύει περισσότερο το Gripcase παρά το Satisfye, ο λόγος είναι πολύ απλός το Satisfye έχει φτιαχτεί για μικρά χέρια, ενώ το Gripcase με τα XL grips με βοηθάει στο να «αγκαλιάζω» τέλεια την κονσόλα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οχι δεν μπαινει dock οπως ειναι  ( εκτος αμα εχεις τιποτα τετοιο )

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B072XBZ5TC/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o02_s00?ie=UTF8&psc=1

αλλα ειναι πιο ευκολο το βαλε βγαλε σε συγκριση με  skull & co και λοιπα grips που ειναι φαση "καποτα" 

να δω btw ποτε θα παιξω το demo του monsterboy για να αποφασισω αν αξιζει το 30αρι που ζηταει τωρα στο e-shop  ή οχι 

30 ευρω για  πλατφορμακι 2D μου φαινεται λιγο  "καπως" ... 

 

 

44 λεπτά πριν, Malthador είπε

Γιατί το Satisfye μπαίνει στο dock ή παίζει tabletop; 

Καλά το ότι δεν βολεύει όταν παίζεις με το δεξί αναλογικό είναι θέμα γούστου, προσωπικά με βολεύει περισσότερο το Gripcase παρά το Satisfye, ο λόγος είναι πολύ απλός το Satisfye έχει φτιαχτεί για μικρά χέρια, ενώ το Gripcase με τα XL grips με βοηθάει στο να «αγκαλιάζω» τέλεια την κονσόλα.

δεν μπαινει στο dock ουτε παιζει tabletop αμα δεν εχεις  2ο ζευγαρι joycon προχειρο - αμα εχεις τοτε στεκεται πολυ ευκολα ορθιο και περνας καλωδιο type C γωνια απο κατω  για να φορτιζεις ταυτοχρονα.

το skull & co το πηρα τοτε  με την ελπιδα οτι θα με βολεψει επιτελους το handheld mode της κονσολας   ( μεχρι τοτε επαιζα στο downtime της δουλειας με  την ταμπλετα σηκωμενη σε μια ακρη και τα joy χωριστα ή ενωμενα αναλογα  την περισταση )   + οτι θα μπορω να το βαζω στο dock επιτοπου (οπως και το διαφημιζανε τοτε ) και τελικα σταματησα να ασχολουμαι γιατι  απο την πολλη πιεση  ητανε ετοιμο να σπασει το πλαστικο ( day1 unit κιολας κριμα ειναι  😛 ) 

 

Η skull&co τοτε  εδωσε ενα miniguide για οποιον ενδιαφερεται να κανει λυση-αρμολογηση στο dock ετσι ωστε να μπαινει η καποτα τους πιο ανετα μεσα, αργοτερα βγηκε revision με βελτιωμενη συμβατοτητα + XL grips τα οποια δεν δοκιμασα ποτε για να ειμαι ειλικρινης. 

 

το OG  μοντελο του  satisfye  grip οπως εχω ξαναπει απευθυνεται σε ανθρωπους με μεσαιο-μεγαλο χερι  ή/και δαχτυλα-μπανανες, το δικο μου ειναι κοντα στο γυναικειο, αμα θες σου βγαζω και comparison shots αποψε το βραδυ που θα περασω απο την gerudo  :P   

δεν ειναι το ιδανικο-τελειο grip   αλλα παραμενει ενα κλικ πιο πανω απο τα υπολοιπα για τα δικα μου γουστα ...

Επεξ/σία από SoFGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, SoFGR είπε

μιαπουταναφεραμε και αρχηδιαλογου καναμε  ειπα να κανω  track το δικο μου πακετο απο Satisfye 

4/10/2019, 16:28:28 Κ.Α.Τ. EMS ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> ΚΤΕΠ ΑΥΘΗΜΕΡΟΝ)
4/10/2019, 16:07:53 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Α.Τ. EMS)
4/10/2019, 15:55:00 Κ.Α.Τ. ΕΞΟΔΟΣ ΑΠΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ
4/10/2019, 12:18:00 Κ.Α.Τ. ΣΕ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΦΥΣΙΚΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ
3/10/2019, 17:18:00 Κ.Α.Τ. ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΠΡΟΣ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟ
3/10/2019, 14:14:56 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ
3/10/2019, 12:06:45 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΤΑΧ/ΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ - ΑΝΑΜΟΝΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ
30/9/2019, 22:01:00 ΧΟΝΓΚ ΚΟΝΓΚ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ
30/9/2019, 21:07:00 ΧΟΝΓΚ ΚΟΝΓΚ ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ
30/9/2019, 16:23:00 ΧΟΝΓΚ ΚΟΝΓΚ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

λογικα θα το εχω στα χερια μου απο Δευτερα ^ μιλαμε για  epic bundle που εχει τα κερατα του μεσα : 2 κασετινες + λουρι για να την εχεις πανω σου + extra grip για οταν δεν παιζεις σε handheld mode + βελτιωμενες καποτες για τους μοχλους + καλωδια usb type-c + βελτιωμενο grip για handheld mode το οποιο σε συγκριση με το παλαιοτερο μπορει να βολεψει περισσοτερα ειδη  χεριων/πιασιματος ταυτοχρονα 

switchgrip_comparison_ea3c516f-1415-4965

εχω αγορασει 2 φορες στο παρελθον την παλαιοτερη εκδοση οποτε ξερω πανω κατω τι να περιμενω

το skull & co που θα σου προτεινουνε οι υπολοιποι ειναι λιγο μπελας αμα θες να το μπαινοβγαζεις συνεχεια ( αμα δεν χωραει στο dock  ή/και θες να παιξεις σε tabletop mode ) + οτι δεν βολευει και τοσο οταν παιζεις ενα game που απαιτει συχνη χρυση του δεξιου αναλογικου σαν το BOTW

Αυτό που με προβληματίζει όπως είπα είναι το κόστος εκτελωνισμου. Δεδομένης της τιμής και των μεταφορικών από Αμερική  φοβάμαι πως ξεφεύγει πολύ η φάση. Δεν αμφιβάλλω βεβαια ότι τα αξιζει απλως ψάχνω εναλλακτικές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, DatThanosTho είπε

Αυτό που με προβληματίζει όπως είπα είναι το κόστος εκτελωνισμου. Δεδομένης της τιμής και των μεταφορικών από Αμερική  φοβάμαι πως ξεφεύγει πολύ η φάση. Δεν αμφιβάλλω βεβαια ότι τα αξιζει απλως ψάχνω εναλλακτικές

αν πάρεις μόνο την grip case κοστίζει λιγότερο από τα 22 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σήμερα που έβαλα να συνεχίσω το botw (μιας κ επειδή δεν το συμπαθώ τόσο το προχωράω με αργούς ρυθμους) μου έκανε λίγα νερά το αριστερό joycon  ενώ σε άλλα παιχνίδια δεν είχα θέμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, lysopaine είπε

σήμερα που έβαλα να συνεχίσω το botw (μιας κ επειδή δεν το συμπαθώ τόσο το προχωράω με αργούς ρυθμους) μου έκανε λίγα νερά το αριστερό joycon  ενώ σε άλλα παιχνίδια δεν είχα θέμα 

Ελπίζω από σήμερα να μη ξεκινήσει να σου κάνει και σε άλλα παιχνίδια "νερά"

Με έχει προβληματίσει πάντως αυτό το πρόβλημα για το αν πάρω το switch lite... και είναι αδιανόητο τόσα χρόνια να μη το έχει διορθώσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, lysopaine είπε

αν πάρεις μόνο την grip case κοστίζει λιγότερο από τα 22 

Προφανως, τα μεταφορικα ομως ειναι 20€ το λιγοτερο συμφωνα με το site της Satisfye και αν το τελωνειο αποφασισει να τα συμπεριλαβει στην αξια του προιοντος τοτε μιλαμε για χρεωσεις του υψους των 20€ επιπλεον στην καλυτερη περιπτωση. Γι αυτο ρωτησα αν εχει κανεις εμπειρια. Δε θελω να δωσω 60€ minimum για μια θηκη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, DatThanosTho είπε

Προφανως, τα μεταφορικα ομως ειναι 20€ το λιγοτερο συμφωνα με το site της Satisfye και αν το τελωνειο αποφασισει να τα συμπεριλαβει στην αξια του προιοντος τοτε μιλαμε για χρεωσεις του υψους των 20€ επιπλεον στην καλυτερη περιπτωση. Γι αυτο ρωτησα αν εχει κανεις εμπειρια. Δε θελω να δωσω 60€ minimum για μια θηκη..

η skull and co έχει δωρεάν μεταφορικά

2 ώρες πριν, ditsikts είπε

Ελπίζω από σήμερα να μη ξεκινήσει να σου κάνει και σε άλλα παιχνίδια "νερά"

Με έχει προβληματίσει πάντως αυτό το πρόβλημα για το αν πάρω το switch lite... και είναι αδιανόητο τόσα χρόνια να μη το έχει διορθώσει

το θέμα είναι ότι το έχω τρεις μήνες περίπου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, DatThanosTho είπε

Προφανως, τα μεταφορικα ομως ειναι 20€ το λιγοτερο συμφωνα με το site της Satisfye και αν το τελωνειο αποφασισει να τα συμπεριλαβει στην αξια του προιοντος τοτε μιλαμε για χρεωσεις του υψους των 20€ επιπλεον στην καλυτερη περιπτωση. Γι αυτο ρωτησα αν εχει κανεις εμπειρια. Δε θελω να δωσω 60€ minimum για μια θηκη..

Εχω παρει αρκετα πραγματα απο ΗΠΑ - Κινα - Ιαπωνια  τους τελευταιους 18 μηνες ^ 

μονο μια φορα ετυχε να πληρωσω δασμους γυρω στα 20 ευρω για ενα  ποντικι αξιας 30$ (λολ) , το πιο πιθανο ειναι να σου σπασουν τα νευρα και να κρατησουν το πακετο  καμια 20αρια μερες μεχρι να βαλουν την σταμπα " τελωνειακως ελευθερο " 

οταν παραλαβω το epic bundle θα σου πω και αν ηρθε καμια λυπητερη μαζι  λογω  τιμης -  βαρους και ογκου ... 

επισης θα σου πω αν ειναι καλυτερο απο  το OG ή οχι για τα δικα μου χερια, 99% θα ειναι καλυτερο πιστευω,  γιατι μου φανηκε απο την αρχη κομματακι μεγαλο.

Επεξ/σία από SoFGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...