Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σήμερα τελείωσα το καταπληκτικό astral chain και έπιασα τα μαγευτικό αλλά με τρισαθλιο performance Links Awaking.Ακομα αναρωτιέμαι πως άφησε η Ninty να κυκλοφορησει έτσι ο τίτλος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 ώρες πριν, Gorbatsof είπε

Σήμερα τελείωσα το καταπληκτικό astral chain και έπιασα τα μαγευτικό αλλά με τρισαθλιο performance Links Awaking.Ακομα αναρωτιέμαι πως άφησε η Ninty να κυκλοφορησει έτσι ο τίτλος.

Και εγώ χτες τελειώσα το Astral Chain ! Πολύ καλό! Μου άρεσε περισσότερο από Bayonetta. Ας ελπίσουμε να βγάλουν και συνέχεια και να είναι και καλύτερο. Ειδικά στο τέλος, έβγαζα όλο screenshots για να τα έχω να τα θυμάμαι. Το Bayonetta είναι πιο arcade ενώ αυτό φέρνει σε πιο παραδοσιακό, 3rd person action adventure κατά κάποιο τρόπο. Οι αποστολές μπορεί άλλους να τους κουράζει αλλά τα side quests είναι προεραιτικά. Και επίσης έχει και την δυσκολία του αλλά ακόμη και αν κάποιος αρχάριος το πιάσει στα χέρια του, μπορεί άνετα να το τερματίσει αφού έχει και casual επιλογές. Εγώ το έπαιζα στο platinum standard. Δέχεται σίγουρα βελτιώσεις όπως πχ το astral plane είναι πάντα το ίδιο και μετά από λίγο καιρό καταντάει μονότονο με την ίδια μουσική πάντα και καλό θα ήταν να είχε περισσότερες τοποθεσίες και να ήταν πιο μεγάλο σε εξερεύνηση αλλά όχι Open world. Εντάξει όμως είναι και η πρώτη προσπάθεια της Platinum για κάπως πιο παραδοσιακό action adventure και να μην ξεχνάμε ότι και το Switch είναι περιορισμένων δυνατοτήτων και παρ'ολ'αυτά έκαναν εξαιρετική δουλειά σε πολλούς τομείς! Loading πολύ μικρό, γραφικά πάρα πολύ καλά και δεν φέρνει σε παιδικό αλλά έχει το δικό του στυλ που θυμίζει anime, πχ Ghost in the Shell, Evangelion, Appleseed και η μεταφορά και σε dock και σε portable είναι καταπληκτική με καλό performance. 

Αυτό με το Zelda, με έχει κάνει πίσω. Εάν δεν το φτιάξουν δεν με βλέπω να το αγοράζω. Όλοι αυτό λένε. Δηλαδή τόσο δύσκολο είναι για τη Nintendo να ρίξει λίγο τα γραφικά; Το παλιό θυμάμαι το έπαιζα σε emulator για GameBoy / Color σε κινητό με windows mobile και είχε ευτυχώς τότε εκείνη την εποχή και φυσικά κουμπάκια με dpad, νομίζω ήταν το Qtek S100 και το είχα ευχαριστηθεί γιατί το έπαιζα με φυσιολογικό χειρισμό! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 minutes ago, nkarafo said:

Αυτό με το Zelda, με έχει κάνει πίσω. Εάν δεν το φτιάξουν δεν με βλέπω να το αγοράζω. Όλοι αυτό λένε. Δηλαδή τόσο δύσκολο είναι για τη Nintendo να ρίξει λίγο τα γραφικά; 

Δεν είναι θέμα γραφικών. Είναι θέμα μηχανής. Σιγά τα γραφικά που έχει το LA, εδώ βλέπουμε Witcher 3 και BotW στην κονσόλα, σιγά μην κόλλαγε στα γραφικά του LA. 

Απλά η Unreal Engine είναι ένα πανηγύρι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς ιδέα αν μπορείς να έχεις πρόσβαση στο Ελληνικό eShop από web browser ή είναι εφικτό μόνο από την κονσόλα;

Επίσης θέλω να πάρω ένα 2ο dock και μια θήκη να το κουβαλάω για όταν πηγαίνω σε φίλους. Προτάσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Malthador είπε

Δεν είναι θέμα γραφικών. Είναι θέμα μηχανής. Σιγά τα γραφικά που έχει το LA, εδώ βλέπουμε Witcher 3 και BotW στην κονσόλα, σιγά μην κόλλαγε στα γραφικά του LA. 

Απλά η Unreal Engine είναι ένα πανηγύρι. 

Βασικά δεν είναι η Unreal Engine πανηγύρι αλλά η Nintendo που άφησε να γίνει release αυτό το πράγμα. 

Θα μπορούσε πρώτα να διορθώσει τα οποία προβλήματα και μετά να κάνει το release. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 minutes ago, Bourdoulas said:

Βασικά δεν είναι η Unreal Engine πανηγύρι αλλά η Nintendo που άφησε να γίνει release αυτό το πράγμα. 

Θα μπορούσε πρώτα να διορθώσει τα οποία προβλήματα και μετά να κάνει το release. 

Η Nintendo είναι παραδοσιακός S/W developer και παραδοσιακός H/W maker. Επομένως πρέπει να γράφει δικές της μηχανές κομμένες και ραμμένες στο μηχανάκι της, όχι να καταφεύγει σε 3rd-party λύσεις.

Αυτά δεν είναι σοβαρά πράγματα, ως platform holder πρέπει να πουλάει μηχανές για την κονσόλα της, όχι να αγοράζει.

------------------------------------

Btw, τσίμπησα Mark of the Ninja στο Switch, βγαίνει περίπου 9 ευρώ από Αφρική. Το είχα παίξει όταν είχε πρωτοβγεί στο Steam, αλλά είναι εντελώς άλλη αίσθηση σε φορητό, αξίζει με τα χίλια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά έχει γίνει κουραστικό τα τελευταία χρόνια να μένει ΣΥΝΕΧΕΙΑ η N πίσω στα γραφικά. Δεν λέω να ξεπερνάει όλες τις προσδοκίες και να έχει απίστευτα ρεαλιστικά γραφικά αλλά να έχει ικανοποιητικά έστω για 1080@60fps. Δεν ζητάμε 4K. Ας είναι και πιο ακριβό το μηχανημά της εν τέλει. Μια φορά συνήθως αγοράζεις την κονσόλα (εκτός και αν χαλάσει ή βγει νεότερο καλύτερο μοντέλο αργότερα που αν θέλεις το αγοράζεις) αλλά να είναι ικανοποιητικό δίχως όλα αυτά τα προβλήματα. Δηλαδή για πάντα θα είναι η Nintendo με το χειρότερο hardware και τα χειρότερα ports?  Η Capcom έχει δίκιο μερικές φορές που δεν ασχολείται ιδιαίτερα τα τελευταία χρόνια. Έβγαλε το monster hunter στο ps4 με φοβερά γραφικά, πούλησε τα κέρατα της, είχε βγάλει και το Resident Evil 7, κλπ, κλπ με νεότερα γραφικά και κοιτάει στο μέλλον η εταιρία. Ενώ η N κοιτάει το software με αδύναμα τεχνικά χαρακτηριστικά. Να δω πότε θα βελτιωθεί αυτό το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Nintendo εξ αρχης ειχε δηλωσει παλιοτερα οτι μετα την οχι και τοσο μεγαλη επιτυχια του Wii U δεν πιστευε ουτε η ιδια οτι το Switch θα εχει τοσο μεγαλη επιτυχια,γιαυτο και δεν επενδυσε παραπανω σε αυτο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Η Nintendo εξ αρχης ειχε δηλωσει παλιοτερα οτι μετα την οχι και τοσο μεγαλη επιτυχια του Wii U δεν πιστευε ουτε η ιδια οτι το Switch θα εχει τοσο μεγαλη επιτυχια,γιαυτο και δεν επενδυσε παραπανω σε αυτο.

το switch ήταν πραγματικά φοβερή ιδέα και εκτέλεση (παρά τα προβλήματά του) ώστε να αποτύχει

 

εμένα αυτό που με προβλημάτισε και δεν όρμησα με τα μούτρα ήταν η υποστήριξη από 3ους devs αλλά τελικά όλα πήγαν καλά 

 

τώρα όσο για τα γραφικά που είναι πίσω, πέρα από το ότι έχουν σταματήσει εμένα προσωπικά να με απασχολούν τόσο (ευτυχώς) και με νοιάζει κυρίως να περνάω καλά, το δικαιολογώ απόλυτα από τη στιγμή που μιλάμε για φορητό tablet και δεν θα ήθελα το switch να μην είναι και φορητό παράλληλα, αυτό είναι που το κάνει εκπληκτική κονσόλα imho 

3 ώρες πριν, Malthador είπε

 Απλά η Unreal Engine είναι ένα πανηγύρι. 

στη nintendo ίσως, αλλά οπουδήποτε αλλού δεν θα το έλεγα. εγώ νιωθώ καλά όταν βλέπω ότι ένα παιχνίδι είναι σε unreal ειδικά στο pc , ξέρω ότι θα είναι καλό port 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
40 minutes ago, logistoulis said:

στη nintendo ίσως, αλλά οπουδήποτε αλλού δεν θα το έλεγα. εγώ νιωθώ καλά όταν βλέπω ότι ένα παιχνίδι είναι σε unreal ειδικά στο pc , ξέρω ότι θα είναι καλό port 

Πέρασε ο Bruce από το σπίτι, έχεις χαιρετίσματα από τον Arkham Knight. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προχθες ανεβασανε το df για το batman ότι ακομα και στο epic store λυση δεν υπήρχε τελικα και ξεφτέλιζε cpu / gpu έτσι απλά γιατι ειναι κακογραμμένο. 

όσο για κακά γραμμένα παιχνίδια, τα assasins creed σας χαιρετούνε επίσης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, Malthador είπε

Πέρασε ο Bruce από το σπίτι, έχεις χαιρετίσματα από τον Arkham Knight. 

μιλάω πάντα για την 4 (κακώς δεν το διευκρίνισα)  , το arkham knight ήταν με την 3 αν δε κάνω λάθος 

 

επίσης στην προκειμένη περίπτωση ήταν θέμα μηχανής ή θέμα της wb και στο πού ανέθεσε το port του pc? θυμίζω ότι η warner είχε και άλλη πανωλεθρία με το mkx εκείνη την εποχή, οπότε ήταν μάλλον θέμα των ίδιων παρά της όποιας μηχανής χρησιμοποιούσαν 

 

θες να μιλήσουμε για ένα σωρό άλλα παιχνίδια που στην 4 έτρεχαν υποδειγματικά και δεν ήθελαν πανάκριβο hw για να δείχνουν πανέμορφα; 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, aris1986 είπε

Τι κανει το drift? Γυρναει μονο του ο μοχλός ενω ειναι ακινητος;

χωρις να κανεις κατι, ο μοχλος απλά ειναι σαν να εχει κολλήσει προς μια κατευθηνση και απλα πας προς εκει. κ καμια φορα δε ξεκολλα ουτε με ταμα. οπως το ειπε κ το παιδι παραπανω, απαραδεκτο προβλημα, analogue sticks φτιαχνονται εδω κ παααρα πολλα χρονια κ πρωτη φορα τοσο χοντρο θεμα. Κ ειναι πολυ συχνο, απορώ που δεν την εχουν ξεφωνισει ολοι οι "influencers" την nintendo, αν ηταν καμια EA ή καμια MS θα την ειχαν σκίσει.

 

15 ώρες πριν, lysopaine είπε

εγώ 3 μήνες το πολύ το έχω κ δεν περίμενα να το συναντήσω τόσο σύντομα, πόσο καιρό παίρνει συνήθως να το επισκευάσουν ?

ζω UK οποτε δε ξερω τι γινεται Ελλαδα, εδω μου πηρε κανα μήνα, εχει τραγικο service η Nintendo UK. Ελλαδα, δεν ξερω τι παίζει τώρα που δεν υπάρχει η Nortec, παλια εκαναν 2-4 εβδομαδες αναλογα με το προβλημα που ειχες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τι ήταν αυτό πάλι με το Links Awaking? άρμεγμα γιατί ξεμείναμε από ιδέες κ αναμασάμε τα παλιά?

βγάλτε κανα καινούριο ρε,τι είναι αυτά,το προτιμώ στο ασπρόμαυρο gameboy,την αίσθηση που μου έκανε το 1993 δε την έχει  κ ας έχει γραφικά....

Επεξ/σία από koolisk6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

 

ζω UK οποτε δε ξερω τι γινεται Ελλαδα, εδω μου πηρε κανα μήνα, εχει τραγικο service η Nintendo UK. Ελλαδα, δεν ξερω τι παίζει τώρα που δεν υπάρχει η Nortec, παλια εκαναν 2-4 εβδομαδες αναλογα με το προβλημα που ειχες.

το διβδόμαδο είναι στάνταρ ακόμα και αν πρόκειται για γνωστό πρόβλημα και είστε μιλημένοι κιόλας από πριν

 

δεν ξέρω αν κερδίζεις κάτι από άποψη χρόνου να το πάς εσύ από κει και να το παραλάβεις από κει, αλλά μου πέφτει μακριά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...