Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όταν καταλάβουν στη blizzard ότι πρέπει να ενεργοποιήσουν το crossplay κάτι θα γίνει για την ώρα το paladins μια χαρά είναι.

Βρέθηκε στο esrb

Επεξ/σία από Mistwalker
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Στο CD keys Έχει το ευρωπαϊκό overwatch 22 ευρώ.πιστευω τίμια τιμουλα.το τσιμπισα

Η τιμη οντως ειναι καλη,το προβλημα ειναι

α)οτι δεν τρεχει καλα για 1ου προσωπικου online παιχνιδι και

β)δεν υποστηριζει cross play και μιας και single player δεν εχει ουτως ή αλλως οπως καταλαβες αν δεν εχει και κοσμο,σου μενει στην βιβλιοθηκη μονο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Η τιμη οντως ειναι καλη,το προβλημα ειναι

α)οτι δεν τρεχει καλα για 1ου προσωπικου online παιχνιδι και

β)δεν υποστηριζει cross play και μιας και single player δεν εχει ουτως ή αλλως οπως καταλαβες αν δεν εχει και κοσμο,σου μενει στην βιβλιοθηκη μονο.

α) Δεν ξέρω αν είδες το 10λεπτο βίντεο που ανέβηκε πρόσφατα(και έκανα ποστ εδώ) αλλά μια χαρά δείχνει να τρέχει. Ναι μεν στα 30fps αλλά μια χαρά. Εκ πρώτης όψεως τουλάχιστον.

β) Cross play δύσκολα θα δεις σε shooter(και δεν συνιστάται) για τους γνωστούς λόγους. Όσο για τον κόσμο, ας μην κοροϊδευόμαστε, θα έχει. Τουλάχιστον στην αρχή.

Και μια υποσημείωση για το pve. Κυκλοφορεί μια φήμη που λέει ότι στο Blizzcon θα ανακοινώσουν το πρώτο expansion του game. Κάποιοι μιλούν μέχρι και για story mode/campaign. Ίδωμεν....

Επεξ/σία από RedAlert539
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, RedAlert539 είπε

α) Δεν ξέρω αν είδες το 10λεπτο βίντεο που ανέβηκε πρόσφατα(και έκανα ποστ εδώ) αλλά μια χαρά δείχνει να τρέχει. Ναι μεν στα 30fps αλλά μια χαρά. Εκ πρώτης όψεως τουλάχιστον.

β) Cross play δύσκολα θα δεις σε shooter(και δεν συνιστάται) για τους γνωστούς λόγους. Όσο για τον κόσμο, ας μην κοροϊδευόμαστε, θα έχει. Τουλάχιστον στην αρχή.

Και μια υποσημείωση για το pve. Κυκλοφορεί μια φήμη που λέει ότι στο Blizzcon θα ανακοινώσουν το πρώτο expansion του game. Κάποιοι μιλούν μέχρι και για story mode/campaign. Ίδωμεν....

Το βιντεο το ανέβασα εγώ.και πριν δω το συγκεκριμένο είχα επιφυλάξεις για το πώς θα δειχνει στο switch.απο τι είδα έχουν κάνει τρομερή δουλειά και φενεται άψογο.οσο για κόσμο πιστεύω θα έχει πιο πολύ από τις άλλες 2 κονσόλες.οτι και να λέμε είναι απίστευτο.overwatch σε portable.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Το βιντεο το ανέβασα εγώ.και πριν δω το συγκεκριμένο είχα επιφυλάξεις για το πώς θα δειχνει στο switch.απο τι είδα έχουν κάνει τρομερή δουλειά και φενεται άψογο.οσο για κόσμο πιστεύω θα έχει πιο πολύ από τις άλλες 2 κονσόλες.οτι και να λέμε είναι απίστευτο.overwatch σε portable.

Καλά δεν θα τσακωθούμε κιόλας αλλά για του λόγου το αληθές σελ. 619. Όχι για κάποιον άλλο λόγο αλλά με έβαλες σε υποψίες ότι ίσως αρχίζω και τα χάνω😅

Επεξ/σία από RedAlert539
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο paladins μια χαρά είναι το crossplay.Στο Switch έχεις τα gyro και στα twins μπορείς να βάλεις keyboard/mouse οπότε είναι το ίδιο τουλάχιστον για μένα που παίζω στο pc και switch δεν βλέπω διαφορα.Αν ο άλλος θέλει να παίξει με τα analog και δεν θέλει crossplay νομίζω έχει επιλογή να παίζει μόνο με άλλους ps4 ή xbox.Ενα ακόμα καλό που έχει το paladins είναι ότι παίζει στα 60fps

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όταν οι άλλοι κάνουν "καλύτερα την δουλειά σου", λογικό να τους κυνηγάς!😂

https://wccftech.com/yuzu-october-update-lets-you-play-the-legend-of-zelda-links-awakening-at-locked-60-fps-on-pc/

Ωπ, τι έχουμε εδώ;
https://wccftech.com/metro-redux-switch-listed/
 

Επεξ/σία από non-serviam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, RedAlert539 είπε

α) Δεν ξέρω αν είδες το 10λεπτο βίντεο που ανέβηκε πρόσφατα(και έκανα ποστ εδώ) αλλά μια χαρά δείχνει να τρέχει. Ναι μεν στα 30fps αλλά μια χαρά. Εκ πρώτης όψεως τουλάχιστον.

β) Cross play δύσκολα θα δεις σε shooter(και δεν συνιστάται) για τους γνωστούς λόγους. Όσο για τον κόσμο, ας μην κοροϊδευόμαστε, θα έχει. Τουλάχιστον στην αρχή.

Και μια υποσημείωση για το pve. Κυκλοφορεί μια φήμη που λέει ότι στο Blizzcon θα ανακοινώσουν το πρώτο expansion του game. Κάποιοι μιλούν μέχρι και για story mode/campaign. Ίδωμεν....

Τα 30fps στο συγκεκριμενο παιχνιδι δεν ειναι μια χαρα.

Πιστεψε με στο συγκεκριμενο παιχνιδι(οσοι το εχουν παιξει σε pc/κονσολες ξερουν τι εννοω),την θες την παραπανω αποδοση.

Γενικα τα 30fps ειναι μια χαρα σε single player περιεχομενο. Σε 1ου/3ου προσωπου competitive online shooters θες υποχρεωτικα 60 και ας κοψεις απο αναλυση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, gust είπε

Αυτά είναι!!

Αυτό λέγεται καλό μάρκετινγκ.

Εγώ επειδή έχω τη collectors για pc και όλα τα expansion κουτάτα (και ακόμα δε τα έχω ανοίξει να παίξω το παιχνίδι) είχα αποφασίσει να μη το πάρω στο switch (στο οποίο λατρεύω τα physical), τώρα με αυτό το πακέτο θα πάρουν τα λεφτά μου σιγουρότατα για ακόμα μία φορά γιατί δίνουν ένα πλήρες πακέτο χωρίς τσιγκουνιές.

Τι άλλο να πώ, μπράβο για το επιχειρηματικό πλάνο τους

Δεν ειναι θέμα μάρκετινκ αλλα σεβασμού προς τους gamers. Οι αγάπη και ο σεβασμός ανταποδίδονται.

Τους αγκάλιασε η pc κοινότητα και την τιμούν ακόμα και σήμερα. Στο switch δίνουν σίγουρα ενα δυνατό port, δεν φοβούνται να σηκώσουν μανίκια. Δεν υπάρχουν οι μέτοχοι απο πίσω να ζητήσουν χρήμα να ρέει αφθονο (βλέπε EA, Ubisoft, Μοney(Act)vision κτλ)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι φανταστική δουλειά είναι το Hollow Knight ρε σεις; Αν κάποιος δεν το έχει είναι καλή ευκαιρία να το αγοράσει τώρα που είναι σε προσφορά. 

Επίσης, αν δεν κάνω λάθος έχει και όλα τα εξπανσια μέσα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, juliahna12 said:

Τι φανταστική δουλειά είναι το Hollow Knight ρε σεις; Αν κάποιος δεν το έχει είναι καλή ευκαιρία να το αγοράσει τώρα που είναι σε προσφορά. 

Επίσης, αν δεν κάνω λάθος έχει και όλα τα εξπανσια μέσα. 

το έχω αγοράσει αλλά έχω παίξει ελάχιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω ο μοναδικός λόγος που ισως το αφησω για λιγο είναι το οτι έχω ανοιχτα ακόμα τα Mario Odyssey, Donkey Kοng και κάποια άλλα μικρά νομιζω. Θέμα οι πολλές επιλογές. Μπέρδεμα 😛

Επεξ/σία από juliahna12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, juliahna12 είπε

Τι φανταστική δουλειά είναι το Hollow Knight ρε σεις; Αν κάποιος δεν το έχει είναι καλή ευκαιρία να το αγοράσει τώρα που είναι σε προσφορά. 

Επίσης, αν δεν κάνω λάθος έχει και όλα τα εξπανσια μέσα. 

σε ζηλευω, ειναι πολυ ωραιο το ταξιδι, απολαυσε το 😊

τελειωσα χθες το link's awakening μετα απο 10 ωρες, επαιζα χοντρικα μια ωριτσα την ημερα και εχω αφησει μερικα sea shells, αλλα βαριεμαι να ασχοληθω αλλο με αυτα.

ενα πολυ ομορφο remake, δε νομιζω οτι θα μπορουσαν να το ειχαν κανει καλυτερα (δε μιλαω για το performance, αλλα για το καθαρα σχεδιαστικο κομματι). το απολαυσα, αν και να πω την αληθεια δε μου αφησε αυτη τη "γλυκοπικρη" αισθηση στο τελος οπως το παλιο. ισως επειδη ηξερα το τελος. σιγουρα αξιζε παντως

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...