Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@Skywalker333 H συζήτηση είναι ακόμα πιο πολύπλοκη μάλιστα. Η "κληρονομιά" του παιχνιδιού περνάει "κάθετα" (όσον αφορά την ολότητά του σε όσα αναφέρεις) στην σημερινή γενιά.

Για να το κάνω πιο κατανοητό - δες πωλήσεις nes/snes mini/mega drive mini, με playstation classic.

Άπατο το τελευταίο. Ίσως μόνο για τασάκι, έχει κάποιο value (αν ανοίγει και από πάνω όπως το PS1 - αλλά αυτό είναι QoL θέμα).

Γιατί άραγε? :D 

Είναι αυτό που λέμε "διαχρονική αξία". Για την οποία αμφιβάλλω αν έχει αρχική τιμή εδώ που τα λέμε.

Επεξ/σία από Inside X
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@Inside X Θεωρώ πως ο βασικός λόγος που πάτωσε το ps classic (πέραν του κακου UI, προχειρης κατασκευης κ λοιπόν άλλων θεμάτων) είναι ότι εκείνη η γενιά ειναι πρακτικά σχεδόν unplayable σημερα, ακόμα κ από εμάς που τα ζήσαμε τότε. νοσταλγία ναι, αλλά που να παίξεις εκείνα τα blocky 3D graphics εύκολα σημερα, απαπα. Εδώ κ τα remaster της επόμενης γενιάς κ πάλι σε ζορίζουν.

οι 8-16 εποχές ειναι πολύ πιο εύπεπτες κ σήμερα με τα δικά τους γραφικά, γιαυτό κ πολλά indies έχουν τέτοιο στυλ. Δε βλέπεις όμως πολλά indies να δείχνουν σα παιχνίδι PS1, θέλει αρκετό ζόρι για να τα βγάλεις πέρα με τέτοιο οπτικό αποτέλεσμα σήμερα :P

αλλά φύγαμε εντελώς off topic νομίζω.

 

anyway, πάω λίγο να κοιτάξω πάλι τα στοιχεία για να ξαναστείλω το switch για επισκευη/αλλαγη joycon. τουλάχιστον να έχει γυρίσει μέχρι τα Χριστούγεννα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@Skywalker333 Είδες λοιπόν τα περί "διαχρονικής αξίας"? :)

Μπορώ και θα ήθελα να γράψω πολλά άλλα. Θα σεβαστώ το νήμα όμως. Το tetris όμως δεν είναι unplayable σήμερα. Ούτε τα 2d παιχνίδια του SNES, ούτε τα παιχνίδια του N64. 

Ίσως κάποτε να λέμε τα ίδια και για τα παιχνίδια του switch. ;)

Επεξ/σία από Inside X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Nintendo θα έπρεπε να είχε κάνει το homework της. 

2~3 Studio να κάνουν remaster/remake να πνιγούν από την νοσταλγία οι παλιοί/μάθουν οι νέοι.

Τα υπόλοιπα να ξερνάνε παιχνίδια καινούργια.

Ούτε το ένα κάνει ούτε το άλλο.

Coasting κάνει. Αυτές οι ελλείψεις θα φανούν του χρόνου τον Δεκέμβρη.

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δίνει πόνο ο MetalDave64

 

Η αλήθεια είναι είναι ότι τον γράφω εκεί που δεν πιάνει μελάνι.

 

ΟΜΩΣ, οι παλαιότεροι στο νήμα θα θυμούνται τον "Κινέζο" εργαζόμενο στην Foxconn (όλα εκεί φτιάχνονται tbh), όπου δίπλα στο Tegra γινόταν "sampling" και ένα τεράστιο SoC, για την Nintendo.

Αυτό που τα "ψάρια ήταν" διπλάσια και πιο πολλά.

The truth is out there.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.gamespot.com/articles/the-witcher-3-switch-is-10-off-ahead-of-its-releas/1100-6470387/

Και έχεις από την άλλη την CD Projekt να βάζει σε ένα cartridge όλο το game+2 expasions ,περιλαμβάνει σε χαμηλότερη τιμή 16 dlc packs (δεν τα ξέρω ακριβώς γιατί δεν το έχω παίξει) στο physical έχει στο κουτί χάρτη, αυτοκόλητα,βιβλιαράκι.Και γενικά να προσπαθούν κάτι ακατόρθωτο για άλλους(port AAA game στο switch).Μακάρι να είναι καλό το port αλλά έτσι και αλλιώς αξίζει η εταιρεία να της δώσουμε τα χρήματα μας.

Επεξ/σία από stafftw
  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, stafftw είπε

https://www.gamespot.com/articles/the-witcher-3-switch-is-10-off-ahead-of-its-releas/1100-6470387/

Και έχεις από την άλλη την CD Project να βάζει σε ένα cartridge όλο το game+2 expasions ,περιλαμβάνει σε χαμηλότερη τιμή 16 dlc packs (δεν τα ξέρω ακριβώς γιατί δεν το έχω παίξει) στο physical έχει στο κουτί χάρτη, αυτοκόλητα,βιβλιαράκι.Και γενικά να προσπαθούν κάτι ακατόρθωτο για άλλους(port AAA game στο switch).Μακάρι να είναι καλό το port αλλά έτσι και αλλιώς αξίζει η εταιρεία να της δώσουμε τα χρήματα μας.

Aγαπάμε και στηρίζουμε CD Projekt

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Vagosman είπε

Aγαπάμε και στηρίζουμε CD Projekt

Η αλήθεια είναι πως δεν είχα την ευκαιρία να παίξω κάποιο από τα προηγούμενα της (σταυρώστε με) αλλά έχω διαβάσει τα καλύτερα, για να δούμε θα γίνουν και εμένα οι αγαπημένοι μου Πολωνοί,μετα τον Olisadebe?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, stafftw είπε

https://www.gamespot.com/articles/the-witcher-3-switch-is-10-off-ahead-of-its-releas/1100-6470387/

Και έχεις από την άλλη την CD Projekt να βάζει σε ένα cartridge όλο το game+2 expasions ,περιλαμβάνει σε χαμηλότερη τιμή 16 dlc packs (δεν τα ξέρω ακριβώς γιατί δεν το έχω παίξει) στο physical έχει στο κουτί χάρτη, αυτοκόλητα,βιβλιαράκι.Και γενικά να προσπαθούν κάτι ακατόρθωτο για άλλους(port AAA game στο switch).Μακάρι να είναι καλό το port αλλά έτσι και αλλιώς αξίζει η εταιρεία να της δώσουμε τα χρήματα μας.

Αυτά είναι!!

Αυτό λέγεται καλό μάρκετινγκ.

Εγώ επειδή έχω τη collectors για pc και όλα τα expansion κουτάτα (και ακόμα δε τα έχω ανοίξει να παίξω το παιχνίδι) είχα αποφασίσει να μη το πάρω στο switch (στο οποίο λατρεύω τα physical), τώρα με αυτό το πακέτο θα πάρουν τα λεφτά μου σιγουρότατα για ακόμα μία φορά γιατί δίνουν ένα πλήρες πακέτο χωρίς τσιγκουνιές.

Τι άλλο να πώ, μπράβο για το επιχειρηματικό πλάνο τους

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Στο CD keys Έχει το ευρωπαϊκό overwatch 22 ευρώ.πιστευω τίμια τιμουλα.το τσιμπισα

Βαρετο μετα απο καιρο. Ασε που παιζουν ολοι οι αραβογενεις diamond plus με 5 διαφορετικα accounts σε ολα τα tiers. Σε ξεσκιζουν, δεν μπορεις να παιξεις και το παρατας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...