Προς το περιεχόμενο

Digoo Hosa alarm


crossmo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει κανείς πρόβλημα με την εφαρμογή τις τελευταίες μέρες δεν λαμβάνω καθόλου ειδοποίησης απο τις 17/07/2020 , έσβησα την εφαρμογή την έβαλα ξανά ανοιξα έκλεισα τον συναγερμο και πάλι τα ίδια  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 342
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και σε εμένα τα ίδια. Εδώ και 2-3 μέρες. Και στο δικό μου κινητό, αλλά και στης γυναίκας μου. Σκεφτόμουν να κάνω hard reset στη μονάδα του hama (και άντε πάλι να προσθέσω απ' την αρχή όλες τις παγίδες), αλλά για να το παρουσιάζει και σε άλλους, τότε μάλλον θα παίζει κάτι με τους server τους...

Επεξ/σία από Meraklis87
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μόλις μου απάντησαν από την Digoo ότι το πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις 

έχει λυθεί, δεν κάνετε και εσείς ένα τσεκάρισμα να δούμε ότι όλα είναι οκ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια καλησπέρα . Επιθυμω και εγω να αγορασω της digoo συναγερμό. Απλά θα ήθελα να σας ρωτησω καποια πραγματάκια. 

1. Όσον αφορά για τις μαγνητικές παγίδες. Η κεντρική μονάδα θα τοποθετηθεί στο σαλόνι ή σε κάποιον διάδρομο του σπιτιού έτσι ώστε να είναι κάπου στην μέση , μοιρασμένη απόσταση. Η ερώτηση μου είναι θα λειτουργούν οι μαγνητικές παγίδες σε άλλο δωμάτιο ( σε μπαλκονόπορτα) όπου παρεμβάλλονται 2 τοίχοι; Αν ναι καλώς. Αν όχι , τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση; 

2. Με ενδιαφέρει να τοποθετήσω συναγερμό της Digoo σε κλειστό γκαράζ με ρολό πόρτας που τυλίγεται. Ποια είναι η άποψη σας για αυτό; θα λειτουργήσει; Ας πάρουμε και το γεγονός πως δεν θα υπάρχει ίντερνετ σε κλειστό γκαράζ. 

Σας ευχαριστώ και περιμένω απάντησή σας. :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, βασίλης26 είπε

Παιδια καλησπέρα . Επιθυμω και εγω να αγορασω της digoo συναγερμό. Απλά θα ήθελα να σας ρωτησω καποια πραγματάκια. 

1. Όσον αφορά για τις μαγνητικές παγίδες. Η κεντρική μονάδα θα τοποθετηθεί στο σαλόνι ή σε κάποιον διάδρομο του σπιτιού έτσι ώστε να είναι κάπου στην μέση , μοιρασμένη απόσταση. Η ερώτηση μου είναι θα λειτουργούν οι μαγνητικές παγίδες σε άλλο δωμάτιο ( σε μπαλκονόπορτα) όπου παρεμβάλλονται 2 τοίχοι; Αν ναι καλώς. Αν όχι , τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση; 

2. Με ενδιαφέρει να τοποθετήσω συναγερμό της Digoo σε κλειστό γκαράζ με ρολό πόρτας που τυλίγεται. Ποια είναι η άποψη σας για αυτό; θα λειτουργήσει; Ας πάρουμε και το γεγονός πως δεν θα υπάρχει ίντερνετ σε κλειστό γκαράζ. 

Σας ευχαριστώ και περιμένω απάντησή σας. :) 

Καλημέρα φίλε,

Αν μιλάμε για απόσταση μέχρι 8 - 10 μέτρα και 2 τοίχοι ενδιάμεσα κατά 95% δε θα έχεις πρόβλημα. Σε περίπτωση πάντως που δεν πιάνει βάζεις μια digoo hosa στην οποία μπορείς να συνδέσεις επαφή(κάπου στην ενδιάμεση απόσταση)

Για το γκαράζ αν μπορείς να βάλει την επαφή στην πόρτα θα λειτουργήσει. Βέβαια από τη στιγμή που δε θα έχει internet δεν έχει νόημα να βάλεις digoo γιατί η ουσία είναι ότι αυτός ο συναγερμός σε ειδοποιεί στο κινητό (εκτός αν τον θες απλά να χτυπάει).

 

Συμβουλή: Να πάρεις και την digoo hosa (ίσως και 2) και ενσύρματη σειρήνα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα πριν λίγες μέρες τον HamaB, αλλά δεν μπορώ με τίποτα να το συνδέσω στο κινητό μέσω Airlink. Διαβάζω και άλλους που έχουν αυτό το πρόβλημα. Καμιά ιδέα τι πρέπει να κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ακόμα ερώτηση. Μέσα στον συναγερμό είχε 2 παγίδες για πόρτες που δουλεύουν μια χαρά. Αγόρασα επιπλέον άλλες 3 παγίδες. Το πρόβλημα μου είναι ότι αυτές οι τρεις στέλνουν σήμα στον συναγερμό όταν κλείσουν. Δηλαδή πρέπει να ανοίξει η πόρτα, να ξανακλείσει και τότε θα ενημερωθεί ο συναγερμός. Πως μπορώ να αλλάξω την λειτουργία τους ώστε να στέλνουν σήμα μόλις ανοίγει μια πόρτα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/8/2020 στις 8:33 ΜΜ, asxeto4 είπε

Μια ακόμα ερώτηση. Μέσα στον συναγερμό είχε 2 παγίδες για πόρτες που δουλεύουν μια χαρά. Αγόρασα επιπλέον άλλες 3 παγίδες. Το πρόβλημα μου είναι ότι αυτές οι τρεις στέλνουν σήμα στον συναγερμό όταν κλείσουν. Δηλαδή πρέπει να ανοίξει η πόρτα, να ξανακλείσει και τότε θα ενημερωθεί ο συναγερμός. Πως μπορώ να αλλάξω την λειτουργία τους ώστε να στέλνουν σήμα μόλις ανοίγει μια πόρτα; 

Τελικά έβγαλα άκρη. Όταν κάνεις pair την παγίδα με τον συναγερμό πρέπει να είναι ενωμένα τα δύο κομμάτια και να τα χωρίσεις. Αν κάνεις το ανάποδο, δηλαδή είναι ξεχωριστά και τα φέρεις κοντά, τότε σε ειδοποιεί στο κλείσιμο της πόρτας και όχι στο άνοιγμα της, 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...