Προς το περιεχόμενο

Digoo Hosa alarm


crossmo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 13/8/2020 στις 10:43 ΠΜ, asxeto4 είπε

Πήρα πριν λίγες μέρες τον HamaB, αλλά δεν μπορώ με τίποτα να το συνδέσω στο κινητό μέσω Airlink. Διαβάζω και άλλους που έχουν αυτό το πρόβλημα. Καμιά ιδέα τι πρέπει να κάνω;

Προσπάθησες με τον 2ο τρόπο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 342
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 6/8/2020 στις 8:55 ΠΜ, harryTG είπε

Καλημέρα φίλε,

Αν μιλάμε για απόσταση μέχρι 8 - 10 μέτρα και 2 τοίχοι ενδιάμεσα κατά 95% δε θα έχεις πρόβλημα. Σε περίπτωση πάντως που δεν πιάνει βάζεις μια digoo hosa στην οποία μπορείς να συνδέσεις επαφή(κάπου στην ενδιάμεση απόσταση)

Για το γκαράζ αν μπορείς να βάλει την επαφή στην πόρτα θα λειτουργήσει. Βέβαια από τη στιγμή που δε θα έχει internet δεν έχει νόημα να βάλεις digoo γιατί η ουσία είναι ότι αυτός ο συναγερμός σε ειδοποιεί στο κινητό (εκτός αν τον θες απλά να χτυπάει).

Συμβουλή: Να πάρεις και την digoo hosa (ίσως και 2) και ενσύρματη σειρήνα.

Μια διευκρίνηση παρακαλώ. Αν συνδέσω την παγίδα στη σειρήνα, θα χτυπάει και ο συναγερμός στην παραβίαση ή μόνο η σειρήνα? Θέλω να πω, η σειρήνα λειτουργεί πλέον σαν γέφυρα της παγίδας με την κεντρική μονάδα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, stolis75 είπε

Μια διευκρίνηση παρακαλώ. Αν συνδέσω την παγίδα στη σειρήνα, θα χτυπάει και ο συναγερμός στην παραβίαση ή μόνο η σειρήνα? Θέλω να πω, η σειρήνα λειτουργεί πλέον σαν γέφυρα της παγίδας με την κεντρική μονάδα? 

Σωστά. Χτυπάνε όλα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω τον digoo hosa κάπου 5 μήνες και δουλεύει απροβλημάτιστα. έχω πάνω του συνδεμένες 8 παγίδες , ένα αισθητήρα κίνησης και ένα κουδούνι. Χρησιμοποιώ την εφαρμογή easy security και παίρνω ειδοποιήσεις για arm, disarm κλπ κανονικά μέσω internet . Το πρόβλημα είναι ότι στο κουδούνι, ενώ το σύνδεσα κανονικά ώς doorbell , κάθε φορά που οπλίζω το συναγερμό μου έρχεται μήνυμα ότι ο συγκεκριμένος αισθητήρας είναι ανοιχτός (το μήνυμα έρχεται στην εφαρμογή-δεν έχω βάλει κάρτα σιμ). Δεν ξέρω τη φταίει.

Σε κάποιους που ρωτάνε για την απόσταση που δίνουν σήμα οι αισθητήρες πόρτας/παραθύρου, εμένα σε ανοιχτό χώρο περνάει τα 50 μέτρα, το ίδιο και το τηλεχειριστήριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρετε! 

Μια βοηθεια.. 

Πως θα σεταρω την rosa σειρήνα ώστε όταν χτυπάνε οι συνδεμένοι σενσορες (παγίδες και ραντάρ) σε αυτήν, να δίνουν σήμα και στην κεντρική μονάδα hosa να χτυπάει και αυτή? 

Δηλαδή σύνδεσα μια παγίδα στην rosa και όταν άνοιξε το παράθυρο χτηλησε η rosa αλλά δεν χτύπησε ο hosa ωστε να πάρει Τηλέφωνο κτλ.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα. Πριν 1 εβδομάδα περίπου αγόρασα από banggood τον συναγερμό της digoo dg-zxg30 σε προσφορά . Απ' ότι έχω καταλάβει όλοι οι συναγερμοί της digoo είναι ίδιοι σε συχνότητα κι σε λειτουργίες ( με μηδαμινές μικροδιαφορές πχ στο μενού , στην γλώσσα κλπ ) . 

Η απορία μου είναι η εξής . Το σύστημα συναγερμού μου της digoo μπορεί και δέχεται σιμ κάρτα . Στέλνει sms ή καλεί οταν η παγίδα παραβιάζεται . Όμως επειδή στον χώρο που βρίσκεται ο συναγερμός αυτή την στιγμή δεν υπάρχει νετ δουλεύω με μήνυμα κι κλήσεις . Μπορώ μέσα από τον συναγερμό με συνδεδεμένη την κάρτα να παρέχω έστω 3G network internet στο σύστημα μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Υπάρχει θέμα πάλι.... οι ειδοποιήσεις έρχονται όταν βρίσκεσαι στο ίδιο δικό σου δίκτυο όταν βρίσκεσαι σε άλλο μέρος τις περνεις πολύ αργότερα ή όταν επιστρέφεις στο δίκτυο σου. Επίσης έπεσε ο σερβερ.... σήμερα Σάββατο 19/9 και δεν συνδέεται από απόσταση.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, BlueStelth1 είπε

Υπάρχει θέμα πάλι.... οι ειδοποιήσεις έρχονται όταν βρίσκεσαι στο ίδιο δικό σου δίκτυο όταν βρίσκεσαι σε άλλο μέρος τις περνεις πολύ αργότερα ή όταν επιστρέφεις στο δίκτυο σου. Επίσης έπεσε ο σερβερ.... σήμερα Σάββατο 19/9 και δεν συνδέεται από απόσταση.... 

Αυτό νομίζω έχει να κάνει με το upload της σύνδεσης σου. Εμένα έρχοντε σχεδον κατευθείαν. Σήμερα οντως μάλλον έπεσε ο σερβερ. Υπάρχει τρόπος να δουμε πότε θα ανέβει πάλι?

Επεξ/σία από papajohn87
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Όχι φίλε, το μόνο πρόβλημα ήταν 2 μέρες που είχαν θέμα οι servers τους  αλλά μιλάμε για διάστημα τελευταίου 3μηνου. Αυτό που αναφέρεις δεν πρέπει να το έχει άλλος, λογικά, θα το είχαν γράψει κι εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, nodas_21greek είπε

Όχι φίλε, το μόνο πρόβλημα ήταν 2 μέρες που είχαν θέμα οι servers τους  αλλά μιλάμε για διάστημα τελευταίου 3μηνου. Αυτό που αναφέρεις δεν πρέπει να το έχει άλλος, λογικά, θα το είχαν γράψει κι εδώ.

Σήμερα που δοκίμασα είναι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...