Προς το περιεχόμενο

Αγορές από χώρες εκτός Ε.Ε - Part 2


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπερα, οι δασμοι ποσοι περιπου ειναι για αντικειμενα αξιας 300 ευρω π.χ; Καταλαβαινω οτι αλλαζει σε καθε προιον αλλα δεν μπορουμε να χουμε μια ιδεα στο περιπου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα παιδια εγω πηρα μια καμερουλα απο Αγγλια που μαζι με τα μεταφορικα εκανε 70 ευρω και μου ηρθε μηνυμα απο την DHL σημερα οτι εχω 70 ευρω δασμους αχχαχαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, gvasilop1997 είπε

Καλησπερα παιδια εγω πηρα μια καμερουλα απο Αγγλια που μαζι με τα μεταφορικα εκανε 70 ευρω και μου ηρθε μηνυμα απο την DHL σημερα οτι εχω 70 ευρω δασμους αχχαχαχαχαχα

...και που ειναι το αστείο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο παρακάτω που θέλω να προπαραγγείλω από Amazon UK δεν θα έπρεπε να χρεώνει και το τελωνείο όπως γίνεται στο Αμερικάνικο?? Είναι ένα συλλεκτικό Blu Ray Box Set που δυστυχώς έχει γίνει ήδη Sold Out στα υπόλοιπα Ευρωπαϊκά Amazon...

image.png.3fe186f0db078010ceefb9908da69185.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, SaFiS είπε

Στο παρακάτω που θέλω να προπαραγγείλω από Amazon UK δεν θα έπρεπε να χρεώνει και το τελωνείο όπως γίνεται στο Αμερικάνικο?? Είναι ένα συλλεκτικό Blu Ray Box Set που δυστυχώς έχει γίνει ήδη Sold Out στα υπόλοιπα Ευρωπαϊκά Amazon...

image.png.3fe186f0db078010ceefb9908da69185.png

Καλημέρα, νομίζω πως πρέπει να προχωρήσεις στο επόμενο βήμα πληρωμής, όπου θα εμφανίζει και τα import/customs charges

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως τότε το προϊόν "φεύγει" από χώρα EU και για αυτό το λόγο δεν σου εμφανίζει έξοδα τελωνίου;

Μία άλλη περίπτωση που μου έχει τύχει προσωπικά, 2 φορές μάλιστα (σε διαφορετικές χρονικές περιόδους) για box set (ψιλό ογκώδη δέματα) από τον ίδιο καλλιτέχνη, αγορές 180 και 260 δολάρια από Warner Music από Η.Π.Α., ΔΕΝ μου εμφάνισαν στην πληρωμή έξοδα τελωνίου και δεν πλήρωσα εν τέλει τίποτε και εδώ όταν παρέλαβα στην πόρτα μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 17/11/2022 στις 11:22 ΜΜ, Spyrus είπε

Αν αρνηθείς τι γίνεται; Το παίρνουν πίσω και απλά σε χρεώνουν τα μεταφορικά; Από πιο μαγαζί αγόρασες;

Ωχ

Αναμένεται ολοκλήρωση τελωνειακής διαδικασίας 19-11-2022 12:41 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ

 

ΕΛΤΑ courier τι να περιμένω;

70 ευρώ είναι η παραγγελία 

Επεξ/σία από Spyrus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/11/2022 στις 9:02 ΠΜ, SaFiS είπε

Τελευταιο βημα ειναι, δεν εχει αλλο…

Προφανώς δεν είναι sold by Amazon αλλά από τρίτο πωλητή;
Αν ναι, τότε θα πληρώσεις τελωνείο εδώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...