Προς το περιεχόμενο

Αγορές από χώρες εκτός Ε.Ε - Part 2


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

θέλω να αγοράσω ένα προιόν από το aliexpress με αυτές τις πληροφορίες image.png.21d3f8c4a1ddb84230e578733a024800.png

 

Θα πληρώσω κάτι παραπάνω σε τελωνείο ή είμαι ok?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, toublo είπε

Καλησπέρα,

θέλω να αγοράσω ένα προιόν από το aliexpress με αυτές τις πληροφορίες image.png.21d3f8c4a1ddb84230e578733a024800.png

 

Θα πληρώσω κάτι παραπάνω σε τελωνείο ή είμαι ok?

Πρεπει να δεις αν στην τιμη μεταφορικων αναφέρει οτι συμπεριλαμβάνεται ο φορος. Αν ναι, δεν πληρωνεις τιποτα παραπάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, toublo είπε

Καλησπέρα,

θέλω να αγοράσω ένα προιόν από το aliexpress με αυτές τις πληροφορίες image.png.21d3f8c4a1ddb84230e578733a024800.png

 

Θα πληρώσω κάτι παραπάνω σε τελωνείο ή είμαι ok?

Είσαι Οκ. Έχω πάρει δεκάδες παραγγελίες με αυτή την μέθοδο. Έρχονται με Ουγγρικό ή Ολανδικο ταχυδρομείο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Πρεπει να δεις αν στην τιμη μεταφορικων αναφέρει οτι συμπεριλαμβάνεται ο φορος. Αν ναι, δεν πληρωνεις τιποτα παραπάνω

Λέει prices includes  VAT, αυτό εννοείς?

26 λεπτά πριν, Nnoutas είπε

Είσαι Οκ. Έχω πάρει δεκάδες παραγγελίες με αυτή την μέθοδο. Έρχονται με Ουγγρικό ή Ολανδικο ταχυδρομείο. 

Οκ, ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Crybal είπε

Απο το Aliexpress δηλ ειναι πληρωμενος και ο ΦΠΑ και οι δασμοι? Με ποια μεθοδο αποστολής?

Μέχρι 150 ευρώ δεν χρεώνονται δασμοί αλλά μόνο φπα. Και είναι πληρωμένος στο ali με μεθόδους αποστολής aliexpress saver shipping και aliexpress standard shipping. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Update!!

Το πηρα τελικα το πακετο, το τελωνειο βγηκε καπου στα 15 ευρω αλλα ειχε πανω ενα αυτοκολητο που ελεγε οτι εκρεμει η εξοφληση φπα, ξερετε πως και αν θα επικοινωνησουν μαζι μου? σε παρωμεια περιπτωση της fedex μου ηρθε μετα απο κανενα μηνα ο φακετος και τους τα εστειλα μεσω τραπεζας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, giorgos_76 είπε

Θέλω να παραγγείλω κάτι από amazon Αμερικής.. εκτός από τους φόρους κατά την πληρωμή στο site, πληρώνεις και εδώ τελωνείο;

Πριν κανένα 6μηνο παρήγγειλα και εγώ από ΑΜΑΖΟΝ αμερικης. ΠΑρόλοπου όλοι οι φόροι ήταν προπληρωμνεοι μου ζήτησαν (και έδωσα)  ευρώ ως κόστος ελέγχου εκτελωνιστη ή κάτι τέτοιο, Η αλήθεια είναι ότι ανέφερα το περιστατικο στο ΑΜΑΖΟΝ και μου επέστρεψαν το ταλιρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα. Έχω παραγγείλει έναν ανεμιστήρα από ali αλλά αποθήκη Γαλλίας και το έστειλε με GLS FR. Ξέρει κανείς πως το παρακολουθούμε και ποιος παραδίδει Ελλάδα; Το tracking number είναι ένας σκέτος 11ψηφιος αριθμός. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...