Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 minutes ago, freelove said:

Από 22.04.2019 Η revolut μου κλείδωσε το acc και αφού Τους έδωσα ότι έγγραφα ζητήσανε αποφασίσανε να τους δώσω λογ iban Για να μού βάλουνε τα χρήματα που έχω στην revolut. 

Από 22.4.2019 μέχρι Και σήμερα ακόμα τπτ. Στο chat revolut app Δεν μου απαντάνε καν. Στο Twitter με έχουν κάνει μπλοκ. 

Μιλάμε Για αρκετά μεγάλο ποσό και ήδη με έχουν στρεσαρει στο μέγιστο βαθμό καθώς ούτε τα χρήματα μού έχω λάβει ,αλλά το χειρότερο έστω να με ενημερώσουν. 

Παρακαλώ βοηθήστε με. Έχω φτάσει σε κατάσταση απελπισίας μαζί τους 

Για τι ποσό μιλάμε? Το έστειλες ως ενιαίο ή κομμάτια?

4 minutes ago, freelove said:

Ναι φίλε μου. Είναι πολύ ανεύθυνη πραγματικά. Ας προσέχουν όσοι έχουν revolut η σκοπεύουν. Όσο ήταν o manager ο λιτσικακης για την Ελλάδα ήταν normal τα πράγματα. Τώρα είναι γελοίοι χωρίς υπερβολή 

O Λιτσικάκης πήγε στην deVere group. Απορώ γιατί δεν τον πήρε η viva.

Επεξ/σία από Hapatingo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, freelove είπε

Ναι φίλε μου. Είναι πολύ ανεύθυνη πραγματικά. Ας προσέχουν όσοι έχουν revolut η σκοπεύουν. Όσο ήταν o manager ο λιτσικακης για την Ελλάδα ήταν normal τα πράγματα. Τώρα είναι γελοίοι χωρίς υπερβολή 

o country manager δεν εχει καμια σχεση με τα aml regulations τα οποια αλλαξαν και εχουν γινει πολυ αυστηροτερα. δλδ τι θα εκανε ; νομιζεις πως θα επαιρνε ενα τηλ και θα σου ξεκλειδωναν τον λογ/μο ; 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, vagstef είπε

Δεν παίζει κανένα ρόλο η χώρα στην οποία εκδόθηκε. Αν ήταν έτσι θα χαμε πρόβλημα. Η visa σου λέει.. όπου δεις το σήμα Visa χρησιμοποίησε την, είναι αποδεκτή. 

Τώρα η revolut είναι prepaid, διαφορετική φάση από την debit και έχει ακουστεί ότι δεν έχει γίνει αποδεκτή σε online αγορές, κάποια καταστήματα παγκοσμίως, σε αγορές με pos σε αεροπλάνα κτλ. Πχ έμενα την ελληνικη Mastercard revolut την απορρίπτει ο ΟΑΣΑ, την αγγλική Visa την δέχεται κανονικά. Για να καταλάβεις πως δεν παίζει ρόλο η χώρα.

 Για κάθε συναλλαγή που απορρίπτεται σου βγάζει τον λόγο. Δες μήπως έχεις βάλει έλεγχο gps. Επίσης οι ανέπαφες ενεργοποιούνται μια φορά όπου και αν είσαι και όχι σε κάθε χώρα που πας. Εκτός από pos με chip & pin μπορεί να γίνει και manually από το app απλά ενεργοποιώντας τις ανέπαφες.

Εμένα πάντως μια χαρά την δέχτηκε ο ΟΑΣΑ την revolut!

IMG_4859.PNG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, freelove είπε

55823.23 ευρώ σε κομμάτια φυσικά από στοίχημα. Ήδη γυρνάει το μυαλό μου με αυτούς 

λιγα.. βαλε κανενα ψηφιο παραπανω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, VICKR είπε

λιγα.. βαλε κανενα ψηφιο παραπανω...

Φίλε vickr ειρωνικά το είπες?? Δεν θα ήθελες να ήσουν στη θέση μού με αυτό το ποσό και να σε γράφουν κανονικά Στην revolut. Οπότε άς προσέχουμε φίλε Πριν γράψουμε κάτι. Φιλικά πάντα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 λεπτά πριν, freelove είπε

Φίλε vickr ειρωνικά το είπες?? Δεν θα ήθελες να ήσουν στη θέση μού με αυτό το ποσό και να σε γράφουν κανονικά Στην revolut. Οπότε άς προσέχουμε φίλε Πριν γράψουμε κάτι. Φιλικά πάντα 

αφου σου ειπαν, να τους δωσεις iban για να σου μεταφερουν τα χρηματα. που ειναι το προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, VICKR είπε

αφου σου ειπαν, να τους δωσεις iban για να σου μεταφερουν τα χρηματα. που ειναι το προβλημα.

Ότι 3 μήνες και Πάμε για το 4 μήνα ακόμα τπτ. Και Δεν έχω καμία ενημέρωση πλέον από αυτούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, djuan1988 είπε

Αυτό το είδες; Εδώ πρέπει να απευθυνθείς. Το πόσταρα κάτω από το μήνυμά σου, αλλά το προσπέρασες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, djuan1988 είπε

Αυτό το είδες; Εδώ πρέπει να απευθυνθείς. Το πόσταρα κάτω από το μήνυμά σου, αλλά το προσπέρασες. 

Ναι ηδη έκανα καταγγελία εκεί πριν λίγο. Σε ευχαριστώ φίλε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Sorry αν έχει ερωτηθεί ξανά, αλλά η Εθνική έκοψε το top-up μέσω Mastercard Debit?

Τέλη Ιουνίου δούλευε μια χαρά, άμεσα και χωρίς προμήθεια. Τώρα δεν περνά με τίποτα. Στο phone support κάτι λέγανε για capital controls --- μιλάμε για γελοία ποσά 20-40€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, SeaLion είπε

Sorry αν έχει ερωτηθεί ξανά, αλλά η Εθνική έκοψε το top-up μέσω Mastercard Debit?

Τέλη Ιουνίου δούλευε μια χαρά, άμεσα και χωρίς προμήθεια. Τώρα δεν περνά με τίποτα. Στο phone support κάτι λέγανε για capital controls --- μιλάμε για γελοία ποσά 20-40€.

Εχει σταματησει εδώ και μερικές εβδομάδες. Τσάμπα προσπαθείς. Κεφαλαιακοί περιορισμοί είναι ο λόγος, σε κανένα δεν περνά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
4 λεπτά πριν, spartak1 είπε

Εχει σταματησει εδώ και μερικές εβδομάδες. Τσάμπα προσπαθείς. Κεφαλαιακοί περιορισμοί είναι ο λόγος, σε κανένα δεν περνά

Μόνο έμβασμα δηλαδή; Με τι προμήθεια αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...