Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επίσημη πλέον η άρση των capital controls στη χώρα μας, έπειτα από 4 χρόνια. Έκανε κάποιος/α απόπειρα φόρτισης της Revolut απευθείας από την κάρτα του/της;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, dBpanos said:

Επίσημη πλέον η άρση των capital controls στη χώρα μας, έπειτα από 4 χρόνια. Έκανε κάποιος/α απόπειρα φόρτισης της Revolut απευθείας από την κάρτα του/της;

Απο 1 Σεπτεμβρίου

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, dBpanos είπε

Επίσημη πλέον η άρση των capital controls στη χώρα μας, έπειτα από 4 χρόνια. Έκανε κάποιος/α απόπειρα φόρτισης της Revolut απευθείας από την κάρτα του/της;

Έκανα από κάρτα εθνικής αλλά δεν πέρασε 

Επεξ/σία από minotavros
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Απο 1 Σεπτεμβρίου

 

13 λεπτά πριν, user2163 είπε

Από 1η Σεπτεμβρίου θα μπει σε ισχύ το ΦΕΚ.

Μου διέφυγε η ημερομηνία ισχύος, σωστοί και οι 2. Αναμένουμε λοιπόν έως την ερχόμενη Δευτέρα. Πάντως, αυτός είναι ένας ακόμα λόγος για να κρατήσει κάποιος την Revolut.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω μερικές ακομα ερωτησεις αν μπορει καποιος να βοηθησει.

 

1. Οταν βαλω λεφτα μεσα φαίνονται σαν gbp. Οταν παω Αμερικη πρεπει ν τα μετατρέψω σε dollars και στην ουσια να κανω 2ο account για dollars; Ή μπορω να τα χω σε gbp και οποτε πληρωνω τοτε η revolut αναλογα με το ρειτ τα μετατρεπει;

 

2. Οταν φτασω Αμερική επειδη μενω Αγγλία, θα μου στείλειη ρεβολουτ κατι για security verification ή οχι; Μην μου κλειδωσει δεν θελω.

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Pakmanis είπε

Εχω μερικές ακομα ερωτησεις αν μπορει καποιος να βοηθησει.

1. Οταν βαλω λεφτα μεσα φαίνονται σαν gbp. Οταν παω Αμερικη πρεπει ν τα μετατρέψω σε dollars και στην ουσια να κανω 2ο account για dollars; Ή μπορω να τα χω σε gbp και οποτε πληρωνω τοτε η revolut αναλογα με το ρειτ τα μετατρεπει;

2. Οταν φτασω Αμερική επειδη μενω Αγγλία, θα μου στείλειη ρεβολουτ κατι για security verification ή οχι; Μην μου κλειδωσει δεν θελω.

Ευχαριστώ

Δεν χρειαζεται να κανεις κατι θα σου μετατρεψει την συναλλαγη σε δολλαρια με την ισοτιμια της μερας που την κανεις. Δουλευει σχεδον παντου (οχι σε αυτοματα μηχανηματα σε βενζιναδικα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, btsaroux είπε

Δεν χρειαζεται να κανεις κατι θα σου μετατρεψει την συναλλαγη σε δολλαρια με την ισοτιμια της μερας που την κανεις. Δουλευει σχεδον παντου (οχι σε αυτοματα μηχανηματα σε βενζιναδικα)

Ευχαριστώ πολυ. Αν θελω να κλειδωσω ισοτιμια τοτε τα μετατρεπω;

Μηπως ξες κατι αν ισχυει βεβαια για το αν πας abroad σου ρχεται security verify μήνυμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...