Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Dinos_12345 είπε

PSA: Μόλις έκανα 100 ευρώ top-up με κλασσική enter visa της Alpha bank, μου έστειλε κανονικά κωδικό alpha secure web και έκανε top-up κανονικά. Έφυγαν τα capital controls;

Από 1η Σεπτέμβρη υπάρχει η δυνατότητα top up μέσω ελληνικών καρτών. Τότε αφαιρέθηκαν και οι τελευταίοι περιορισμοί CC. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, Delas.46 είπε

Από 1η Σεπτέμβρη υπάρχει η δυνατότητα top up μέσω ελληνικών καρτών. Τότε αφαιρέθηκαν και οι τελευταίοι περιορισμοί CC. 

Δεν το ήξερα, νόμιζα ότι όταν γίνει θα έχουμε χαμό από άρθρα κλπ 😛 και δεν είδα τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dinos_12345 είπε

Δεν το ήξερα, νόμιζα ότι όταν γίνει θα έχουμε χαμό από άρθρα κλπ 😛 και δεν είδα τίποτα.

Είχαμε χαμό εδώ πάντως, μάλλον είχες κλειστές ειδοποιήσεις 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Delas.46 είπε

Είχαμε χαμό εδώ πάντως, μάλλον είχες κλειστές ειδοποιήσεις 😄

Ε ναι, δεν λέει να έχω ανοιχτές ειδοποιήσεις σε τόσο μεγάλο τοπικ. Φεύγω για Βελιγράδι για ένα συνέδριο και είπα να μπω νωρίς για να κάνω top up και τελικά το έκανα σε ένα λεπτό 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μια μεταφορά από τράπεζα ΗΠΑ (που μας έχει γκαστρώσει εδώ και ένα μήνα) η τράπεζα ζητάει account number και routing number.

Καμιά ιδέα που τα βρίσκω αυτά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, ekkli said:

Για μια μεταφορά από τράπεζα ΗΠΑ (που μας έχει γκαστρώσει εδώ και ένα μήνα) η τράπεζα ζητάει account number και routing number.

Καμιά ιδέα που τα βρίσκω αυτά;

Διάβασε τα σχόλια που σου γράψαμε τότε. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Διάβασε τα σχόλια που σου γράψαμε τότε. 

Το συγκεκριμένο ερώτημα δεν έχει απαντηθεί, προφανώς με παραπέμπεις στην transferwise πάλι.

Πόσο θα χρεωθώ εγώ για την μεταφορά από transferwise σε Ελλάδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, g.stoupis είπε

παιδιά μου ήρθε ειδοποίηση ότι πάλι δεν μπορείς να κανείς top up με ελληνικές κάρτες ξέρετε κάτι ;

αυτοματοποιημένο Μήνυμα Είναι της Revolut Που Δεν το έχουν αφαιρέσει ακομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, ekkli said:

Το συγκεκριμένο ερώτημα δεν έχει απαντηθεί, προφανώς με παραπέμπεις στην transferwise πάλι.

Πόσο θα χρεωθώ εγώ για την μεταφορά από transferwise σε Ελλάδα;

Είχε απαντηθεί ότι δηλαδή η Revolut δεν παρέχει αμερικανικά στοιχεία και ουσιαστικά είναι το ίδιο και το αυτό με την ελληνική τράπεζα που έδινες μέχρι τώρα. 

Οι λύσεις που έχεις είναι είτε να πεις να σου τα στείλει όπως πάντα αλλά στην Revolut γλιτώνοντας τα έξοδα εισερχόμενου εμβάσματος, είτε μια παραπλήσια λύση όπως TW. 

Επίσης χωρίς να ανοίξεις λογαριασμό στην TW δες μήπως εξυπηρέτησε από το αυτόματο σύστημα συναλλάγματος που έχουν, το οποίο είναι στην αρχική σελίδα “sent money”.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Είχε απαντηθεί ότι δηλαδή η Revolut δεν παρέχει αμερικανικά στοιχεία και ουσιαστικά είναι το ίδιο και το αυτό με την ελληνική τράπεζα που έδινες μέχρι τώρα. 

Οι λύσεις που έχεις είναι είτε να πεις να σου τα στείλει όπως πάντα αλλά στην Revolut γλιτώνοντας τα έξοδα εισερχόμενου εμβάσματος, είτε μια παραπλήσια λύση όπως TW. 

Επίσης χωρίς να ανοίξεις λογαριασμό στην TW δες μήπως εξυπηρέτησε από το αυτόματο σύστημα συναλλάγματος που έχουν, το οποίο είναι στην αρχική σελίδα “sent money”.

Δεν έχω ξανακάνει αυτή την πράξη, δεν μου έχουν ξαναστείλει λεφτά από ΗΠΑ και δεν ξέρω την διαδικασία.
Δεν ξέρω μήπως με μπερδεύεις με κάποιον άλλο.

Να μου τα στείλει στην Revolut προσπάθησα αλλά κολλήσαμε γιατί δεν οι αμερικάνοι ζητάνε routing number.

Γενικά, ψάχνω κάποιο τρόπο που να μην φάει σε μένα πολλά λεφτά για αυτό και κολλάω να χρησιμοποιήσω το transferwise από την μεριά μου, μην τυχόν φτάσουν σε δικό μου transferwise λογαριασμό σωστά τα λεφτά και μετά για να τα μεταφέρω Ελλάδα μειωθούν κατά πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, ekkli said:

Δεν έχω ξανακάνει αυτή την πράξη, δεν μου έχουν ξαναστείλει λεφτά από ΗΠΑ και δεν ξέρω την διαδικασία.
Δεν ξέρω μήπως με μπερδεύεις με κάποιον άλλο.

Να μου τα στείλει στην Revolut προσπάθησα αλλά κολλήσαμε γιατί δεν οι αμερικάνοι ζητάνε routing number.

Γενικά, ψάχνω κάποιο τρόπο που να μην φάει σε μένα πολλά λεφτά για αυτό και κολλάω να χρησιμοποιήσω το transferwise από την μεριά μου, μην τυχόν φτάσουν σε δικό μου transferwise λογαριασμό σωστά τα λεφτά και μετά για να τα μεταφέρω Ελλάδα μειωθούν κατά πολύ.

Μπορείς να μπεις στο site τους έχει αναλυτικές χρεώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια, μια ερωτηση θα ηθελα να κανω.

Ενας φιλος μου εστειλε link referral αυτο με τα 10€ μολις βαλεις χρηματα, η καρτα που σου δινει ποια ειναι;

η free? εχει μεσα virtual cards αν θελω να φτιαχνω/σβηνω κτλ; Καποια στιγμη θυμαμαι εδιναν δωρεαν την premium?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, ExTaCy1337 είπε

Καλησπερα παιδια, μια ερωτηση θα ηθελα να κανω.

Ενας φιλος μου εστειλε link referral αυτο με τα 10€ μολις βαλεις χρηματα, η καρτα που σου δινει ποια ειναι;

η free? εχει μεσα virtual cards αν θελω να φτιαχνω/σβηνω κτλ; Καποια στιγμη θυμαμαι εδιναν δωρεαν την premium?

Premium δεν έδιναν δωρεαν. Εδιναν αν καλούσες 5 άτομα και αυτοί γράφονταν και έκαναν επιτυχη συναλλαγή. Αρα δίνουν την free που δεν έχει μέσα disposable virtual cards

Επεξ/σία από spartak1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν καιρό είχαν αναφέρει στο cc οτι γίνεται να διαγράψεις την virtual και να ζητήσεις καινούργια δωρεάν μέχρι 5 φορές τον μήνα, κάποιοι το χρησιμοποιούν ως εναλλακτική της disposable στους standard χρήστες. Δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...