Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, spartak1 είπε

Premium δεν έδιναν δωρεαν. Εδιναν αν καλούσες 5 άτομα και αυτοί γράφονταν και έκαναν επιτυχη συναλλαγή. Αρα δίνουν την free που δεν έχει μέσα disposable virtual cards

Εκανα τελικα λογαριασμο και απο οτι ειδα εχει τουλαχιστον μια virtual card! Κατι ειναι και αυτο!

 

32 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Πριν καιρό είχαν αναφέρει στο cc οτι γίνεται να διαγράψεις την virtual και να ζητήσεις καινούργια δωρεάν μέχρι 5 φορές τον μήνα, κάποιοι το χρησιμοποιούν ως εναλλακτική της disposable στους standard χρήστες. Δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα.

Αν ισχυει και αυτο ακομη καλυτερα! Μου φτανει και μου περισσευει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Θέλω να κανω hard format στο κινητο. Όταν ξανά εγκαταστησω την εφαρμογή, τι στοιχεία μου ζητάει ? Ρωτάω γιατί αν θυμάμαι καλά κατά την εγκατάσταση δεν σου ζητάει να κανείς λογαριασμό με user name και password 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, mobile_32 είπε

Θέλω να κανω hard format στο κινητο. Όταν ξανά εγκαταστησω την εφαρμογή, τι στοιχεία μου ζητάει ? Ρωτάω γιατί αν θυμάμαι καλά κατά την εγκατάσταση δεν σου ζητάει να κανείς λογαριασμό με user name και password 

Αν θυμάμαι καλά, αριθμό κινητού. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βάζεις απλά τον αριθμό του τηλεφώνου σου και είσαι έτοιμος. Όπως στο Viber.

Απλά αν έχεις παλαιότερη έκδοση android (lollipop) π.χ. Κράτα και ένα backup το apk της εφαρμογής για να την ξανά εγκαταστάσεις. Μιας και από marshmallow και πίσω δεν υποστηρίζεται.

Ένας απλός τρόπος για να το δεις είναι να μπεις play store και να δεις αν στην εμφανίζει.

Επεξ/σία από polog40
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω iOS και μετά την τελευταίας αναβάθμιση της εφαρμογής πιθανολογο ότι μου κάνει battery drain στη συσκευή μου....

Επεξ/σία από mobile_32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον δεν είναι jailbreak η συσκευή σου ώστε να έβρισκες ένα παλαιότερο IPA της εφαρμογής, τότε ελπίζεις μόνο σε κάποια αναβάθμιση που να διορθώνει το πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mobile_32 είπε

Θέλω να κανω hard format στο κινητο. Όταν ξανά εγκαταστησω την εφαρμογή, τι στοιχεία μου ζητάει ? Ρωτάω γιατί αν θυμάμαι καλά κατά την εγκατάσταση δεν σου ζητάει να κανείς λογαριασμό με user name και password 

Τον αριθμό του κινητού Και Τον τετραψήφιο αριθμό Που έχεις Για το log-in στο app.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/10/2019 στις 6:14 ΜΜ, Delas.46 είπε

Here.

Φίλε 

1)  διάβασα ότι προμήθεια παίρνουν μόνο εάν ξεπεράσω αγορές τον μήνα 6.000€ . Σωστά??

2) για το συνάλλαγμα λέει ότι είναι καλό να πληρώνεις με το νόμισμα της κάθε χώρας που πας  ( δηλαδή στην δικιά μου περίπτωση τουρκική λίρα)   πως το κάνω αυτό όμως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, stefanosnik είπε

2) για το συνάλλαγμα λέει ότι είναι καλό να πληρώνεις με το νόμισμα της κάθε χώρας που πας  ( δηλαδή στην δικιά μου περίπτωση τουρκική λίρα)   πως το κάνω αυτό όμως?

συνηθως δεν χρειαζεται να κανεις κατι γινεται αυτόματα...  αν σε ρωτησουν αν προτιμας να πληρωσεις σε Ευρώ ή σε Τουρκικη λίρα, επιλέγεις λίρα...

γενικά, επειδή καμια φορα μπορει να μην σε ρωτήσουν οταν περνας το pin σου στο pos ριχνεις μια ματια στην οθονη για να δεις σε τι νομισμα χρεώνεσαι...

Επεξ/σία από kon1to
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ακριβώς. Ένας επιπλέον λόγος για να κάνεις μετατροπή-αγορά από πριν, στο τοπικό νόμισμα (στην περίπτωση σου υπάρχει η τουρκική λίρα ως επιλογή). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 minutes ago, MauroPaltoudias said:

Αυτό ακριβώς. Ένας επιπλέον λόγος για να κάνεις μετατροπή-αγορά από πριν, στο τοπικό νόμισμα (στην περίπτωση σου υπάρχει η τουρκική λίρα ως επιλογή). 

Αυτό δεν παίζει ρόλο γιατί η κάρτα αναγνωρίζεται ως ξένη όχι το balance της κάρτας. Δεν ξέρει το pos τι χρήματα έχεις στην κάρτα σου, αλλά ότι η κάρτα είναι του τάδε νομίσματος (αγγλική δηλαδή).

Επεξ/σία από Hapatingo
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά. Καινούργιος χρήστης της Revolut και εγώ και ακόμα ψάχνω το μενού και προσπαθώ να καταλάβω τι γίνεται και πως.

Ερώτηση : Έχω πχ 100 ευρώ μέσα στο λογαριασμό και θέλω να κάνω τα 50 λίρες και τα 50 να παραμείνουν σε ευρώ. Πάω από πίνακα - - > Λογαριασμός και δημιουργώ καινούργιο στο νόμισμα που θέλω?

Και ερώτηση δεύτερη : Είναι προτιμότερο να έχω ήδη κάποιο ποσό στο νόμισμα το οποίο επιθυμώ να κάνω χρήση?

Επίσης στο όνομα - επώνυμο κατόχου τι βάζουμε? Στην virtual δεν το βλέπω. Στην εκτυπωμένη όταν έρθει αναγράφεται κανονικά?

 

Επεξ/σία από oasisAthens
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Hapatingo είπε

Αυτό δεν παίζει ρόλο γιατί η κάρτα αναγνωρίζεται ως ξένη όχι το balance της κάρτας. Δεν ξέρει το pos τι χρήματα έχεις στην κάρτα σου, αλλά ότι η κάρτα είναι του τάδε νομίσματος (αγγλική δηλαδή).

Ναι, θα μπορούσε να είναι και έτσι. Δεν έχεις και άδικο.
 

Δηλαδή, σύμφωνα και με τη διεύθυνση που δηλώνει ένας Έλληνας (Ελλάδα), βλέπει πάλι αγγλική λίρα θες να πεις; 

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...