Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, MauroPaltoudias είπε

Ναι, θα μπορούσε να είναι και έτσι. Δεν έχεις και άδικο.
 

Δηλαδή, σύμφωνα και με τη διεύθυνση που δηλώνει ένας Έλληνας (Ελλάδα), βλέπει πάλι αγγλική λίρα θες να πεις; 

Στην MasterCard ειναι καταχωρημένη σαν Λιρες το κύριο νόμισμα της καρτας.Αυτο Δεν αλλαζει αναλογα την τοποθεσια σου.Οπως στην monese που σε παρέχει GBP καρτα και EURO ξεχωριστή καρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Και στην VISA το κύριο νόμισμα είναι οι λίρες ή αλλάζει αυτό? Φαίνεται από πουθενά? Επίσης μια άλλη ερώτηση...

Δεν θέλω να αποθηκεύεται η κάρτα που κάνω top up στην Revolut για ευνόητους λόγους (πχ. Hacking κτλ). Ο μόνος τρόπος είναι αφότου ολοκληρωθεί το top up, να επιστρέψω στο menu και να την διαγράψω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, oasisAthens είπε

Και στην VISA το κύριο νόμισμα είναι οι λίρες ή αλλάζει αυτό? Φαίνεται από πουθενά? Επίσης μια άλλη ερώτηση...

Δεν θέλω να αποθηκεύεται η κάρτα που κάνω top up στην Revolut για ευνόητους λόγους (πχ. Hacking κτλ). Ο μόνος τρόπος είναι αφότου ολοκληρωθεί το top up, να επιστρέψω στο menu και να την διαγράψω?

1. Δεν αλλάζει

2. Ναι πρέπει να την διαγράφεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, oasisAthens είπε

Και στην VISA το κύριο νόμισμα είναι οι λίρες ή αλλάζει αυτό? Φαίνεται από πουθενά? Επίσης μια άλλη ερώτηση...

Δεν θέλω να αποθηκεύεται η κάρτα που κάνω top up στην Revolut για ευνόητους λόγους (πχ. Hacking κτλ). Ο μόνος τρόπος είναι αφότου ολοκληρωθεί το top up, να επιστρέψω στο menu και να την διαγράψω?

Πώς hacking; Αφού σου ζητάει τον τριψήφιο αριθμό ασφαλείας πίσω από την κάρτα και σου στέλνει και OTP.

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, oasisAthens είπε

Και στην VISA το κύριο νόμισμα είναι οι λίρες ή αλλάζει αυτό? Φαίνεται από πουθενά? Επίσης μια άλλη ερώτηση...

Σε τι σε επηρεάζει πιο είναι το Default νόμισμα της κάρτας σου; Η κάρτα φαίνεται ότι είναι σε λίρες ναι. 

Η Revolut σε χρεώνει με το νόμισμα που αγοράζεις εκείνη την στιγμή δεν σου κρύβει κάποια κρυφή χρέωση όπως κάνουν οι κάρτες τραπεζών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, spy_vlsi είπε

ερωτηση. η revolut βγαζει πλεον visa αντι για mastercard? παταω να παραγγειλω φυσικη και στους τυπους μονο Visa εχει

Ίσως παίζει ρόλο αυτή η νέα συμφωνία που έκαναν μαζί της. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, spy_vlsi είπε

ερωτηση. η revolut βγαζει πλεον visa αντι για mastercard? παταω να παραγγειλω φυσικη και στους τυπους μονο Visa εχει

Εγώ 5 του μηνός παρήγγειλα και είχε επιλογή και mastercardκαι visa.

Όσον αφορά το θέμα hacking δεν είπα ότι είναι πιθανόν, ίσως είναι δικό μου ψυχολογικό το θέμα ότι δεν θέλω να έχω αποθηκευμένα τα στοιχεία της κάρτας μου κάπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει δοκιμάσει κανείς να κάνει top up από πιστωτική; Δλδ, πως θα την βλέπει την συναλλαγή; Ως απλά πληρωμή με κάρτα; Θεωρώ πως αν γίνεται, υπάρχει τρελό κενό στο σύστημα.

Δλδ, κάνεις top up από την πιστωτική σου, πας και τα κάνεις ανάληψη και στην ουσία παίρνεις άτοκο δάνειο εφόσον τα εξοφλήσεις στην πιστωτική πριν την λήξη του statement στα οποία θα περιλαμβάνονται. Άσε που θα έχεις και reward points δυνητικά, ανάλογα τον τύπο της κάρτας.

Επεξ/σία από Thanasis159
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Thanasis159 είπε

Έχει δοκιμάσει κανείς να κάνει top up από πιστωτική; Δλδ, πως θα την βλέπει την συναλλαγή; Ως απλά πληρωμή με κάρτα; Θεωρώ πως αν γίνεται, υπάρχει τρελό κενό στο σύστημα.

Δλδ, κάνεις top up από την πιστωτική σου, πας και τα κάνεις ανάληψη και στην ουσία παίρνεις άτοκο δάνειο εφόσον τα εξοφλήσεις στην πιστωτική πριν την λήξη του statement στα οποία θα περιλαμβάνονται. Άσε που θα έχεις και reward points δυνητικά, ανάλογα τον τύπο της κάρτας.

Μετράει σαν αγορά στην Πιστωτική καρτα. Αυτό ακριβός που λες μπορεί να γίνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Thanasis159 είπε

Έχει δοκιμάσει κανείς να κάνει top up από πιστωτική; Δλδ, πως θα την βλέπει την συναλλαγή; Ως απλά πληρωμή με κάρτα; Θεωρώ πως αν γίνεται, υπάρχει τρελό κενό στο σύστημα.

Δλδ, κάνεις top up από την πιστωτική σου, πας και τα κάνεις ανάληψη και στην ουσία παίρνεις άτοκο δάνειο εφόσον τα εξοφλήσεις στην πιστωτική πριν την λήξη του statement στα οποία θα περιλαμβάνονται. Άσε που θα έχεις και reward points δυνητικά, ανάλογα τον τύπο της κάρτας.

Για να τα ξοφλησεις πρεπει να τα σηκωσεις απο revo. Αυτο εχει περιορισμους και χρεωσεις. Αρα εχει δικλειδες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...