Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσοχή με τις αλλαγές διεύθυνσης στη Revolut υπάρχει πάντα το ενδεχόμενο του block. Επίσης η αλλαγή διεύθυνσης σε UK πχ δεν εξασφαλίζει τη δημιουργία κάρτας που θα περάσει στο Gpay για καταστήματα.

Μπορεί να εμφανίζει το κουμπί προσθήκης αλλά να μην περνάει.

Επεξ/σία από vagstef
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 ώρες πριν, vagstef είπε

Προσοχή με τις αλλαγές διεύθυνσης στη Revolut υπάρχει πάντα το ενδεχόμενο του block. Επίσης η αλλαγή διεύθυνσης σε UK πχ δεν εξασφαλίζει τη δημιουργία κάρτας που θα περάσει στο Gpay για καταστήματα.

Μπορεί να εμφανίζει το κουμπί προσθήκης αλλά να μην περνάει.

Καλησπέρα. Σε έχουνε μπλοκάρει ή ξέρεις κάποιον που μπλόκαραν; Γιατί εγώ δεν έχω διαβάσει κάπου για Block εξαιτίας αλλαγής στην διεύθυνση. Αν η virtual είναι Αγγλική θα περάσει 100%. Όπως έγραψα υπάρχει τρόπος να δεις αν είναι Αγγλική πριν την περάσεις στο Google pay. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, efbill είπε

Καλησπέρα. Σε έχουνε μπλοκάρει ή ξέρεις κάποιον που μπλόκαραν; Γιατί εγώ δεν έχω διαβάσει κάπου για Block εξαιτίας αλλαγής στην διεύθυνση. Αν η virtual είναι Αγγλική θα περάσει 100%. Όπως έγραψα υπάρχει τρόπος να δεις αν είναι Αγγλική πριν την περάσεις στο Google pay. 

Έχει αναφερθεί και στο community της Revolut. Ειδικά την περίοδο που ενεργοποιήθηκε το Apple Pay το καλοκαίρι όλοι έτρεξαν να κάνουν αυτό. Μετά από λίγο όλες οι κάρτες σε χώρες που δεν υποστηριζόταν αφαιρέθηκαν από το wallet.

Δεν είπα ότι θα συμβεί σίγουρα. Επίσης έχω δημιουργήσει UK κάρτες οι οποίες δεν περνάνε. Και virtual και πλαστικές. Έχω τουλάχιστον 3-4 που αν αλλάξω σε UK εμφανίζει το button αλλά δεν περνάνε.

Να υπενθυμίσω πως είναι ακόμα σε Beta φάση το GPay στη Revolut.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Ερωτηση. Η Revolut μπορει να χρησιμοποιηθει σαν εταιρικη; Τι χρεωση εχει;

https://www.revolut.com/business-accounts-made-easy?promo=mkt_gg006&gclid=Cj0KCQiA4NTxBRDxARIsAHyp6gDuh7iELV6cGtjNke7PhEcRxCzCaZ2nQvZRmFWU_SVgHzjfAbdCTE8aAh3IEALw_wcB

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει περίπτωση για block εάν "παιξουμε" με την συναλλαγματική ισοτιμία της Στερλίνας;  Νομίζω προσφέρεται για trading...0,02 λεπτά τσίμπησε προς τα επάνω σε 2-3 ημέρες !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, molot12 είπε

Υπάρχει περίπτωση για block εάν "παιξουμε" με την συναλλαγματική ισοτιμία της Στερλίνας;  Νομίζω προσφέρεται για trading...0,02 λεπτά τσίμπησε προς τα επάνω σε 2-3 ημέρες !

Δεν ειναι κατι που απαγορευεται. Αρκετοι το κανουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, bjj-p είπε

Δεν ειναι κατι που απαγορευεται. Αρκετοι το κανουν.

Ναι τώρα το είδα μέχρι 6000 ευρώ για currency exchange το μήνα χωρίς fee για standard account

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,
επειδή έχω μπερδευτεί λίγο και δεν βγάζω άκρη όσο το ψάχνω.
Έχω κάποιο ποσό στο PayPal και θέλω να το μεταφέρω στον λογαριασμό μου στην Revolut για να μπορώ να το χρησιμοποιώ απο εκεί.
Γίνεται αυτό απευθείας απο το PayPal ή πρέπει να στείλω τα λεφτά σε κάποια ελληνική τράπεζα πρώτα και μετά να τα περάσω στην Revolut.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, SokratesPot είπε

Καλησπέρα,
επειδή έχω μπερδευτεί λίγο και δεν βγάζω άκρη όσο το ψάχνω.
Έχω κάποιο ποσό στο PayPal και θέλω να το μεταφέρω στον λογαριασμό μου στην Revolut για να μπορώ να το χρησιμοποιώ απο εκεί.
Γίνεται αυτό απευθείας απο το PayPal ή πρέπει να στείλω τα λεφτά σε κάποια ελληνική τράπεζα πρώτα και μετά να τα περάσω στην Revolut.

Γινεται, αν καταχωρησεις το IBAN της Revolut στο paypal

Το εχω κανει, δεν υπαρχει χρεωση

1 λεπτό πριν, Demetris77 είπε

Ποια υπηρεσία/ κάρτα προτείνετε σε σχέση με ευκολίες που έχει + να μην θέλει passport ..?

Γιατι η Revolut θελει διαβατηριο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, alfeios είπε

Γιατι η Revolut θελει διαβατηριο ;

 

Δεν ξερω πατριδα.. το LeuPay θελει παντως.. δεν εχω τιποτα .., γιαυτο ρωταω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Demetris77 είπε

Δεν ξερω πατριδα.. το LeuPay θελει παντως.. δεν εχω τιποτα .., γιαυτο ρωταω..

Οχι στην Revolut ανοίγεις και με ταυτότητα αρκεί να είναι νέου τύπου με λατινικούς χαρακτήρες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, asdfnikos είπε

Οχι στην Revolut ανοίγεις και με ταυτότητα αρκεί να είναι νέου τύπου με λατινικούς χαρακτήρες. 

 

Αλλα στη  LeuPay  εχει περισοτερα προνομια ..? καπου ετσι διαβασα ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...