Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια ερωτηση που ισως εχει απαντηθει αλλα δεν βρισκω απαντηση. Σε περιπτωση που κανεις top up την revolut, αυτα τα χρηματα που φευγουν ως τι δηλωνονται στην ελληνικη τραπεζα? υπαρχει περιπτωση να εχεις προβλημα με την εφορια? ελεγχεται απο καποιον η revolut εφοσον εχουν ονοματεπωνυμο διευθυνση και φωτογραφια ταυτοτητας? ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 ώρες πριν, tanagra είπε

Φίλε μου σε ευχαριστώ παρά πολύ έκανα οτι είπες και όντως προστέθηκε η καρτα στο google pay! Απλά θέλω να σε ρωτήσω κάτι : προστέθηκε η virtual card της revolut στο google pay τώρα δηλαδή μπορώ να πληρώνω ανεπαφα με το κινητό ; η virtual card δεν είναι μόνο για ψηφιακες πληρωμές στο διαδίκτυο ή κανω λάθος ;

Πληρώνεις κανονικά με το Google pay. Περίπου ένα μήνα που το δουλεύω δεν είχα κανένα πρόβλημα. Εδώ στην Δράμα, που δεν έχουν συνηθίσει στις πληρωμές με κινητό, με ρωτάνε πως το κάνω :) :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, revyien είπε

Πως βρε παιδιά,η βιρτουαλ κάρτα δεν έχει καν επιλογή για ανέπαφες πως το κάνατε;

Ναι γιατί δεν είναι πλαστική αλλά περνάει στο GPay, όπως κι άλλες virtual, Monese, Bunq, Boon..

Έχει κανείς update για Revolut & POS Εθνικής? Σήμερα ένας φίλος μου πλήρωσε κανονικά με Apple Pay ενώ με GPay εμένα την απέρριπτε, όμως δεν δοκίμασα τώρα τελευταία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο gpay περνάει, όλες περνάνε αλλα σου βγάζει μήνυμα οτι δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί για αγορες σε κατάστημα παρά μόνο για αγορές στο ίντερνετ και αυτό γιατί ακριβώς δεν είναι πλαστική και δεν έχει καν επιλογή στα μενού της για ανέπαφη όπως έχει η φυσική της κάρτα ποη το ενεργοποιεις η το απενεργοποιεις μεσα απο την εφαρμογή ρεβολουτ, εδώ με την πλαστικη της κάρτα που έχει τέτοια επιλογή και πολλές δεν υποστηρίζονται πόσο μάλλον που η κάρτα αυτή είναι και επίσημα απο τη ρεβολουτ μόνο για ον λαιν αγορές

Πάντως τη δική μου όπως το περίμενα δε την περνάει και μου κάνει φυσιολογικό και όταν λέω δε την περνάει ενώ για ανέπαφες για ονλαιν κανονικά την εμφανίζει στο gpay

Για το ερώτημα σου τώρα εγώ δεν έχω αντιμετωπίσει θέμα με pos εθνικής, αλλά με φυσική κάρτα ρεβολουτ ειτευ μέσω gpay ειτε με την ιδια καρτα όχι την βιρτουαλ που λέτε

Επεξ/σία από revyien
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ισχύει αυτό που αναφέρεις. Μια χαρά δουλεύουν οι virtual με το Google Pay. Απλά η δική σου λογικά είναι "ελληνική" για αυτό δεν περνάει. 

Η δική μου μια χαρά δουλεύει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, revyien είπε

Στο gpay περνάει, όλες περνάνε αλλα σου βγάζει μήνυμα οτι δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί για αγορες σε κατάστημα παρά μόνο για αγορές στο ίντερνετ και αυτό γιατί ακριβώς δεν είναι πλαστική και δεν έχει καν επιλογή στα μενού της για ανέπαφη όπως έχει η φυσική της κάρτα ποη το ενεργοποιεις η το απενεργοποιεις μεσα απο την εφαρμογή ρεβολουτ, εδώ με την πλαστικη της κάρτα που έχει τέτοια επιλογή και πολλές δεν υποστηρίζονται πόσο μάλλον που η κάρτα αυτή είναι και επίσημα απο τη ρεβολουτ μόνο για ον λαιν αγορές

Πάντως τη δική μου όπως το περίμενα δε την περνάει και μου κάνει φυσιολογικό και όταν λέω δε την περνάει ενώ για ανέπαφες για ονλαιν κανονικά την εμφανίζει στο gpay

Για το ερώτημα σου τώρα εγώ δεν έχω αντιμετωπίσει θέμα με pos εθνικής, αλλά με φυσική κάρτα ρεβολουτ ειτευ μέσω gpay ειτε με την ιδια καρτα όχι την βιρτουαλ που λέτε

Μάλλον δεν έβαλες Αγγλική διεύθυνση πριν ζητήσεις virtual. Όπως έγραψα παραπάνω δουλεύω το Google pay με virtual revolut χωρίς κανένα πρόβλημα. Και όχι μόνο εγώ, κι άλλοι χρήστες έχουν γράψει το ίδιο. 

1 ώρα πριν, alfeios είπε

Για να  γίνουν πληρωμές με  revolut μεσω google play πρέπει να έχει nfc το κινητό;

Google play, όχι. 

Google pay, ναι. 

Επεξ/σία από efbill
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ιδια η Revolut εχει πει ότι μπορεις να προσθέσεις virtual καρτες και βγαίνει και το κουμπι add to gpay κατω απο την καρτα. Δεν ειναι μονο ότι το λενε οι χρηστες.

Επισης δεν ειναι μόνο η revolut που εχει virtual καρτες που περνανε Gpay. Οποτε δεν ειναι κατι αφυσικο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε standard account μπορείς να κάνεις ανάληψη απο ΑΤΜ εώς 200€ τον μήνα χωρίς χρέωση (δεν αναφέρομαι σε χρεώσεις από την τράπεζα αλλά από την ίδια την revolut).

To ποσό  αυτό είναι ανά κάρτα ή ανα τραπεζικό λογαριασμό? Το ρωτάω γιατί έχω δύο κάρτες συνδεδεμένες στον ίδιο λογαριασμό.

Επεξ/σία από ctasis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, ctasis είπε

Σε standard account μπορείς να κάνεις ανάληψη απο ΑΤΜ εώς 200€ τον μήνα χωρίς χρέωση (δεν αναφέρομαι σε χρεώσεις από την τράπεζα αλλά από την ίδια την revolut).

To ποσό  αυτό είναι ανά κάρτα ή ανα τραπεζικό λογαριασμό? Το ρωτάω γιατί έχω δύο κάρτες συνδεδεμένες στον ίδιο λογαριασμό.

Ανα λογαριασμό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/1/2020 στις 7:08 ΜΜ, asdfnikos είπε

Μπορεις να πληρώνεις κανονικα με αυτην την καρτα μεσω Google Pay.

Έβαλα στο gpay την κανονική κάρτα της revolut. Όχι virtual.. Και μου λέει ότι δεν υποστηρίζετε για πληρωμές σε καταστήματα.. Θέλει virtual? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, DjTony είπε

Έβαλα στο gpay την κανονική κάρτα της revolut. Όχι virtual.. Και μου λέει ότι δεν υποστηρίζετε για πληρωμές σε καταστήματα.. Θέλει virtual? 

 

Επεξ/σία από efbill
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...