Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, mikes prime είπε

το βλεπω καπου ομως αυτο? γιατι δεν μου βγαζει κατι στην εφαρμογη?

Σου βγαζει στην κάρτα,pin and security,other  security settings 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

μονο ξεμπλοκαρισμα CVV μου βγαζει. αυτο ειναι?

1 λεπτό πριν, Ukforthemoment είπε

Σου βγαζει στην κάρτα,pin and security,other  security settings 

μονο ξεμπλοκαρισμα CVV μου βγαζει αυτο ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, drdedus είπε

Δεν μπορεί δηλαδή η εφαρμογή της revolut να χρησιμοποιήσει απευθείας το NFC και να πληρώσει? Δεν την αναγνωρίζουν τα POS γιατί συμβαίνει αυτό?

Όχι δεν γίνεται αυτό. Συμβαίνει το ίδιο και με τις αντίστοιχες εφαρμογές της Εθνικής, eurobank, Πειραιώς κλπ Και με αυτές δεν πληρώνεις ανέπαφα από το κινητό σου. Μόνο αν συνδέσεις την κάρτα της με το Google pay μπορείς να πληρώσεις με nfc. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, efbill είπε

Όχι δεν γίνεται αυτό. Συμβαίνει το ίδιο και με τις αντίστοιχες εφαρμογές της Εθνικής, eurobank, Πειραιώς κλπ Και με αυτές δεν πληρώνεις ανέπαφα από το κινητό σου. Μόνο αν συνδέσεις την κάρτα της με το Google pay μπορείς να πληρώσεις με nfc. 

Με το ibank pay, χωριστη εφαρμογή περαν της κυριας της Εθνικης, μπορεις να πληρώσεις με το κινητό ανεπαφα καθως και με σαρωση qr code

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, shine είπε

στη δική μου περίπτωση ζήτησαν Verification διότι δεν ίσχυε το δίπλωμα που είχα δείξει όταν γράφτηκα και συγχρόνως παγώσανε αμέσως το λογαριασμό. δεν είχα δεχτεί άλλο μήνυμα η Notification ποτέ για verification. είναι σοβαρά πράγματα αυτά; μπορούσαν να πουν έχεις μια εβδομάδα περιθώριο αλλιώς τρως block.

σε ελληνική τράπεζα όπως είπα, είχα ενημέρωση μεσώ ebank, με πήραν και τηλέφωνο, δεν έχω πάει ακόμα και ο λογαριασμός δουλεύει κανονικά. εκεί αν μου τον μπλοκάρουν δε μπορώ να πω κάτι.

αλλά όχι να στο μπλοκάρουν χωρίς προειδοποίηση.

όπως είπα, όσο δουλεύουν είναι καλές αυτές οι υπηρεσίες, αν γίνει μια στραβή τότε κλάφτα. θα ταλαιπωρηθείς περισσότερο.

τόσα παράπονα έχω ακούσει και για τη Ν26 που σου απαντάνε μετά από καμιά βδομάδα (δε ξέρω αν ισχύει όντως)

Εμενα 6 + μηνες μου βγαζει μηνυμα για verification γιατι ειχα βαλει το διπλωμα.. αλλα δεν εχω καποιο θεμα.. δουλευει κανονικα! δεν μπορω να βαλω ταυτοτητα, δεν τη δεχεται.. ειναι παλια :( 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, definitio είπε

Με το ibank pay, χωριστη εφαρμογή περαν της κυριας της Εθνικης, μπορεις να πληρώσεις με το κινητό ανεπαφα καθως και με σαρωση qr code

Μονό σε pos της Εθνικής; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, definitio είπε

Αυτό δεν το γνωρίζω να σου πω με σιγουριά.

Το έψαξα λίγο. Μόνο σε δικά της pos και όχι με nfc. Με bt. Ελληνική τράπεζα με nfc ΜΟΝΟ alpha. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...