Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Demetris77 είπε

Δεν ξερω πατριδα.. το LeuPay θελει παντως.. δεν εχω τιποτα .., γιαυτο ρωταω..

Και στην Revolut και στην Leupay έχω κάνει ταυτοποίηση με ταυτότητα έντυπη που έχει και λατινικά στοιχεία

8 λεπτά πριν, Demetris77 είπε

Αλλα στη  LeuPay  εχει περισοτερα προνομια ..? καπου ετσι διαβασα ..

Δεν υπάρχει πλέον Leupay. Ενσωματώθηκε στην iCard. Τι προνόμια έχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, alfeios είπε

Και στην Revolut και στην Leupay έχω κάνει ταυτοποίηση με ταυτότητα έντυπη που έχει και λατινικά στοιχεία

 

Θα την κανω .. δεν χανω τιποτα .. ειδα τωρα στην icard ζητανε διαβατηριο..  

5 λεπτά πριν, alfeios είπε

Τι προνόμια έχει;

 

Δε θυμαμαι ακριβως αλλα καπου ειχα διαβασει οτι εχει περισοτερα απο την Revolut .. μαλλον εδω σε καποιο νημα. θα βαλω λινκ αν το βρω.. 

Α να 

https://www.insomnia.gr/forums/topic/595603-σύγκριση-ηλεκτρονικών-τραπεζικών-υπηρεσιών-εξωτερικού-revolut-number26-leupayleupost/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η χειρότερη απ όλες είναι η leopay.

τι θετικό έχει που δε το έχουν οι άλλες; οι ισοτιμίες που δίνει είναι χειρότερες και έχει περισσότερες χρεώσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πληρωσα δωματιο μεσω ρεβο το οποιο πηρα απο τη booking  στις 27-1..απο τοτε ως και σημερα δε μου εχει αφαιρεθει το ποσο και εχει μια κινηση μηδενικη ως αιτημα εγκρισης καρτας...ξερουμε ποτε θα εκαθαριστει το ποσο?μηπως πρεπει να επικοινωνησω με την booking?η κρατηση παντως δεν εχει ακυρωθει και το καταλυμα δε μ χει στειλει καποιο μνμ για μη πληρωμη ακομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, maroulini91 είπε

Πληρωσα δωματιο μεσω ρεβο το οποιο πηρα απο τη booking  στις 27-1..απο τοτε ως και σημερα δε μου εχει αφαιρεθει το ποσο και εχει μια κινηση μηδενικη ως αιτημα εγκρισης καρτας...ξερουμε ποτε θα εκαθαριστει το ποσο?μηπως πρεπει να επικοινωνησω με την booking?η κρατηση παντως δεν εχει ακυρωθει και το καταλυμα δε μ χει στειλει καποιο μνμ για μη πληρωμη ακομα...

σίγουρα Είναι Για πληρωμή μέσω κάρτας και όχι πληρωμή στο κατάλυμα; Η είναι το κράτηση Τώρα πληρώστε αργότερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το booking δουλεύει όπως θέλει ο ιδιοκτήτης του καταλύματος, άλλος με το που δει την κράτηση χρεώνει αμέσως, άλλος μετά απο μια εβδομάδα ή με το που κάνεις check in. Δεν χρειάζεται να ανησυχεί κάποιος οτι η κράτηση του δεν εγκρίθηκε. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρήγγειλα σήμερα μια νέα κάρτα με απλό delivery και εκτιμώμενη ημερομηνία παραλαβής Παρασκευή 14 Φεβρουαρίου. Μιας και την χρειάζομαι το αργότερο στις 21 Φεβρουαρίου (Παρασκευή) θεώρησα ότι έχω περιθώριο, και τα τσιγκουνεύτηκα τα επιπλέον 14 ευρώ.

Από την εμπειρία σας παρουσιάζονται καθυστερήσεις στις ημερομηνίες παράδοσης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, spahar είπε

Παρήγγειλα σήμερα μια νέα κάρτα με απλό delivery και εκτιμώμενη ημερομηνία παραλαβής Παρασκευή 14 Φεβρουαρίου. Μιας και την χρειάζομαι το αργότερο στις 21 Φεβρουαρίου (Παρασκευή) θεώρησα ότι έχω περιθώριο, και τα τσιγκουνεύτηκα τα επιπλέον 14 ευρώ.

Από την εμπειρία σας παρουσιάζονται καθυστερήσεις στις ημερομηνίες παράδοσης;

Εμένα έλεγε παράδοση ως 31 Ιανουαρίου και μου ήρθε 30
Οπότε μπορεί να εισαι τυχερός και εσυ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα νωρίτερα απο την ημερομηνία παράδοσης μου είχε έρθει. Βέβαια Αθήνα, για εκτός μεγάλων πόλεων δε ξέρω. Πάντως μια εβδομάδα δε θα καθυστερήσει...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, asdfnikos είπε

σίγουρα Είναι Για πληρωμή μέσω κάρτας και όχι πληρωμή στο κατάλυμα; Η είναι το κράτηση Τώρα πληρώστε αργότερα;

Ειναι μη επιστρεψιμη τιμη αρα πληρωσα απευθειας..απλα ειχε επιλογη μεσω paypal και πληρωμη σε ευρω και μετατροπη σε ρον απο τη τραπεζα της καρτας μου ή σε ρον απευθειας οπου ελεγε οτι ο ξενοδοχος θα αποφασισει την πληρωμη,απλα μου κανε εντυπωση γιατι συνηθως μου τα τραβαν αμεσως τα λεφτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με τις μετοχές πριν απο λίγο μου έστειλαν email για να ψηφίσω σε ενα ετήσιο meeting της εταιρίας. Αναφέρει πως εάν θέλω μπορώ να συμμετέχω αυτοπροσώπως, όμως παρέχεται και η online ψηφοφορία για μεγαλύτερη ευκολία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Kostasallinone είπε

Σχετικά με τις μετοχές πριν απο λίγο μου έστειλαν email για να ψηφίσω σε ενα ετήσιο meeting της εταιρίας. Αναφέρει πως εάν θέλω μπορώ να συμμετέχω αυτοπροσώπως, όμως παρέχεται και η online ψηφοφορία για μεγαλύτερη ευκολία.

Ναι.

Εγω εχω μετοχές της apple και με ηρθε κανονικά για το ετήσιο meeting τον μετόχων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδες,μαλλον εχει ρωτηθει ξανα,αλλα επιασε το ματι μου οτι γινονται αγορες μετοχων και λεω να παιξω με ενα μικρο ποσο.Βλεπω βαζεις κανονικα το αφμ σου?και διαφορες αυτοματες υπογραφες μετα...Υπαρχει κανενα θεμα με την εδω εφορια?η γενικα καποια υποχρεωση προς τη ρεβο η τις εταιρειες πλην των χρηματων που κερδισουμε/χασουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εβαλα το πιν που ζηταει , και μου βγαζει το παρακατω και τελος.  Το εχει συναντησει κανενας ..? το κανει συνεχεια.

 

 

Screenshot_2020-02-05-11-40-11-118_com.revolut.revolut.jpg

Επεξ/σία από Demetris77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...