Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γράφονται τα άσχημα όμως. και επαναλαμβάνω, πόσα άσχημα και ειδικά για μπλοκάρισμα λογαριασμών υπάρχουν για τη revolut. Και το σημαντικότερο, τι γίνεται με το κομμάτι της επικοινωνίας; 

Σε πόσο χρόνο απαντάει η Ν26/revolut σε πόσο απαντάει η eurobank;

Είναι γεγονός ότι ο καθένας τα βλέπει όλα καλά μέχρι να συμβεί σε αυτόν η στραβή. Μετά βρίζει Θεούς και δαίμονες

όσο για τον φίλο από πάνω με τα cc δε νομίζω να χρειάζεται να το σχολιάσω. Γιατί οι τράπεζες πήραν την απόφαση να μπλοκάρουν τους λογαριασμούς ε;. οκ

Καλές οι χαμηλές-ανύπαρκτες χρεώσεις αλλά δεν είναι μόνο αυτό. Βασικά είναι τι θέλει ο καθένας. οπότε βάζει τις προτεραιότητες του.

Καλό το παπάκι μου, πολύ οικονομικό, αξιόπιστο αλλά δε θα το πάρω για μεγάλο ταξίδι, για μέσα στην πόλη είναι άριστο Θα προτιμήσω το αυτοκίνητο μου κι ας καίει περισσότερο.

3 λεπτά πριν, Funny__boy είπε

Τα είπες όλα 

εντάξει δε σχολίασα πριν αλλά τώρα δε κρατιέμαι.

Δηλαδή αυτό τώρα είναι το ίδιο; είναι σωστός ο παραλληλισμός;

Οι τράπεζες πήραν την απόφαση ή το κράτος;

Καταλαβαίνετε τι γράφετε μερικοί ή γράφετε απλά για να γράφετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 minutes ago, Muhammad said:

γράφονται τα άσχημα όμως. και επαναλαμβάνω, πόσα άσχημα και ειδικά για μπλοκάρισμα λογαριασμών υπάρχουν για τη revolut. Και το σημαντικότερο, τι γίνεται με το κομμάτι της επικοινωνίας; 

Σε πόσο χρόνο απαντάει η Ν26/revolut σε πόσο απαντάει η eurobank;

Είναι γεγονός ότι ο καθένας τα βλέπει όλα καλά μέχρι να συμβεί σε αυτόν η στραβή. Μετά βρίζει Θεούς και δαίμονες

όσο για τον φίλο από πάνω με τα cc δε νομίζω να χρειάζεται να το σχολιάσω. Γιατί οι τράπεζες πήραν την απόφαση να μπλοκάρουν τους λογαριασμούς ε;. οκ

Καλές οι χαμηλές-ανύπαρκτες χρεώσεις αλλά δεν είναι μόνο αυτό. Βασικά είναι τι θέλει ο καθένας. οπότε βάζει τις προτεραιότητες του.

Καλό το παπάκι μου, πολύ οικονομικό, αξιόπιστο αλλά δε θα το πάρω για μεγάλο ταξίδι, για μέσα στην πόλη είναι άριστο Θα προτιμήσω το αυτοκίνητο μου κι ας καίει περισσότερο.

Δεν ξέρω πόσοι από εσάς θα δίνατε χρήματα και φορολογία για να σωθεί η revolut σε περίπτωση χρεωκοπίας. Για τις ελληνικές τράπεζες το κάναμε τουλάχιστον 3 φορές. Λες και φταίει ο κόσμος για τα κόκκινα δάνεια και τις κακοδιαχειρίσεις των ιδιωτικών τραπεζών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Δεν ξέρω πόσοι από εσάς θα δίνατε χρήματα και φορολογία για να σωθεί η revolut σε περίπτωση χρεωκοπίας. Για τις ελληνικές τράπεζες το κάναμε τουλάχιστον 3 φορές. Λες και φταίει ο κόσμος για τα κόκκινα δάνεια και τις κακοδιαχειρίσεις των ιδιωτικών τραπεζών.

συγνώμη αλλά δεν έχω καταλάβει το σχόλιο, που κολλάνε τα κόκκινα δάνεια.

εγώ σχολίασα συγκεκριμένο πράγμα. Ότι δεν είναι αξιόπιστοι διότι δεν είναι δυνατόν να σου μπλοκάρουν χωρίς προειδοποίηση λογαριασμό.Τα κρούσματα είναι πολλά και είναι κάτι που δε θα γινόταν σε ελληνική τράπεζα. Είτε σας αρέσει είτε όχι αυτή είναι η αλήθεια. Τώρα τα άλλα χάλια των ελληνικών τραπεζών είναι άλλη ιστορία και δε κολλάνε στο συγκεκριμένο ποστ (και site). Δηλαδή αν ήταν ο βασικός λογαριασμός του χρήστη τι θα γινόταν. Για απαντήστε μου.

έχω γραφτεί σε revolut/n26/leopay, τις χρησιμοποιώ συχνά και κάνουν μια χαρά τη δουλειά τους αλλά δε τις εμπιστεύομαι για κάτι μόνιμο. ταξιδεύω συχνά στο εξωτερικό και τις χρησιμοποιώ για συνάλλαγμα. Πάντα όμως υπάρχει για backup κάρτα ελληνικής τράπεζας (και εννοείται μετρητά). Δεν είχα πρόβλημα ποτέ, αλλά βλέπω και τι γίνεται

10 λεπτά πριν, smpetros είπε

Καλημέρα σας. Υπάρχει τρόπος να συνδέσω τη  revolut με το PayPal;

 

2 λεπτά πριν, alfeios είπε

Φυσικά. Όπως συνδεεις  καθε άλλη καρτα

εγώ που δοκίμασα πάντως δεν τα κατάφερα.

η N26 δούλεψε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, Muhammad said:

συγνώμη αλλά δεν έχω καταλάβει το σχόλιο, που κολλάνε τα κόκκινα δάνεια.

εγώ σχολίασα συγκεκριμένο πράγμα. Ότι δεν είναι αξιόπιστοι διότι δεν είναι δυνατόν να σου μπλοκάρουν χωρίς προειδοποίηση λογαριασμό.Τα κρούσματα είναι πολλά και είναι κάτι που δε θα γινόταν σε ελληνική τράπεζα. Είτε σας αρέσει είτε όχι αυτή είναι η αλήθεια. Τώρα τα άλλα χάλια των ελληνικών τραπεζών είναι άλλη ιστορία και δε κολλάνε στο συγκεκριμένο ποστ (και site). Δηλαδή αν ήταν ο βασικός λογαριασμός του χρήστη τι θα γινόταν. Για απαντήστε μου.

έχω γραφτεί σε revolut/n26/leopay, τις χρησιμοποιώ συχνά και κάνουν μια χαρά τη δουλειά τους αλλά δε τις εμπιστεύομαι για κάτι μόνιμο. ταξιδεύω συχνά στο εξωτερικό και τις χρησιμοποιώ για συνάλλαγμα. Πάντα όμως υπάρχει για backup κάρτα ελληνικής τράπεζας (και εννοείται μετρητά). Δεν είχα πρόβλημα ποτέ, αλλά βλέπω και τι γίνεται

εγώ που δοκίμασα πάντως δεν τα κατάφερα.

η N26 δούλεψε.

Θέλω να πω, μήπως είναι άδικο να συγκρίνεις μια finetech με μια τράπεζα που υπάρχει πριν ακόμα γεννηθούμε? 

Για τα χρήματα που δώσαμε στις τράπεζες για να τις σώσουμε δεν κλαιγόμαστε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Για τα χρήματα που δώσαμε στις τράπεζες για να τις σώσουμε δεν κλαιγόμαστε?

θα με ενδιέφερε μια τέτοια συζήτηση αλλά δυστυχώς θα απλώσει σε πολιτικά μονοπάτια κάτι που δεν επιτρέπεται.

το θέμα της revolut είναι απλό. Είναι πολύ καλή σε συγκεκριμένα πράγματα. Όπως ακριβώς και το παπάκι μου που δεν είναι για μεγάλα ταξίδια (ασχέτως αν έχω κάνει μερικά με επιτυχία)

Έτσι και η revolut. Για απλά πράγματα ναι, με χίλια. στο μέλλον ίσως αλλάξει αυτό. όταν αρχίζουν να απαντούν σε εύλογο διάστημα τότε το συζητάμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, smpetros είπε

Τότε ή κάτι κάνω λάθος ή έχει πάψει να ισχύει. 

Τελικά συνδέθηκε κανονικά ο λογαριασμός και η κάρτα χωρίς πρόβλημα, όντος κάτι έκανα λάθος αρχικά.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Muhammad είπε

θα με ενδιέφερε μια τέτοια συζήτηση αλλά δυστυχώς θα απλώσει σε πολιτικά μονοπάτια κάτι που δεν επιτρέπεται.

το θέμα της revolut είναι απλό. Είναι πολύ καλή σε συγκεκριμένα πράγματα. Όπως ακριβώς και το παπάκι μου που δεν είναι για μεγάλα ταξίδια (ασχέτως αν έχω κάνει μερικά με επιτυχία)

Έτσι και η revolut. Για απλά πράγματα ναι, με χίλια. στο μέλλον ίσως αλλάξει αυτό. όταν αρχίζουν να απαντούν σε εύλογο διάστημα τότε το συζητάμε.

Η διάφορα με της ελληνικές τράπεζες και την revolut Είναι Ότι Στην Ελληνική έχεις δώσει αποδεικτικό διεύθυνσης, φορολογικά στοιχεία εισοδήματος (Ε1, Αποδεικτικό εισοδήματος).Αμα Δεν τα ανανεώσεις μετά απο 2-3 χρόνια Όταν θα ξαναπας στο κατάστημα π.χ. Για ανανέωση χρεωστικής δεν θα σου την βγάλουν αμα δεν τα φέρεις. 

Στην Revolut Έχεις δώσει Μόνο Μια Ταυτότητα.

Για αυτον τον λόγο(Δεν γνωρίζω Πώς ακριβώς γίνεται Μια υπόθεση κάνω εχουν φτιάξει ενα Σύστημα όπου κάνει δειγματοληπτικούς ελέγχους σε αυτά τα έγγραφα. 

Και Φυσικά στο διαδίκτυο θα φαίνονται περισσότεροτα κακά της υπηρεσίας . Γιατί ο ευχαριστημένος πελατης δύσκολα θα γράψει μια κριτική απο εναν δυσαρεστημένο.

Ουτε υπάλληλος ειμαι ουτε έχω κέρδος απο αυτήν. Και εγώ αμα με κλειδώσουν θα βγω να το πω. Αλλα ας γνωρίζουμε και Πώς ακριβώς έχουν τα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Muhammad είπε

 

εντάξει δε σχολίασα πριν αλλά τώρα δε κρατιέμαι.

Δηλαδή αυτό τώρα είναι το ίδιο; είναι σωστός ο παραλληλισμός;

Οι τράπεζες πήραν την απόφαση ή το κράτος;

Καταλαβαίνετε τι γράφετε μερικοί ή γράφετε απλά για να γράφετε;

Την δίκη σου συμβουλή φίλε μου την ΕΠΙΣΤΡΕΦΩ σε εσένα για να σκέφτεσαι ακόμα καλυτερα πριν κρίνεις τα λεγόμενα κάποιου.
Βέβαια υπάρχει και η περίπτωση , που σε αυτη ανήκεις από ότι βλέπω, να μην κατάλαβαινεις τι διαβάζεις και να είσαι Ο άσχετος προπονητής του καναπε αφού σου αρέσουν οι παρομοιωσεις να στο πω και με παρομοίωση.

Δεν θα αναλύσω αυτό που έγραψα για να το καταλάβεις δεν αξίζει Νιώθω ότι είμαι  χαζος εάν το κάνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου μπλοκαρανε κι εμένα το λογαριασμό στα καλά καθούμενα.

Έγραψα στο chat να μιλήσω με υπάλληλο και σαν απάντηση μου ήρθε αυτόματα το κείμενο:

Dear Customer,

We can see your account has been temporarily locked. We understand this is causing inconvenience and are doing our best to fix this as soon as possible. This is a security review whereby we simply need to check a few things about your account. Unfortunately, we cannot provide you with a specific time frame, but rest assured that we are doing our best to finish this as quickly as we can.

Thank you for your patience.

Best regards,
Revolut Team

 

Τώρα δεν έχω καταλάβει τι κάνω; Απλά περιμένω να ελέγξουν (τι ακριβώς;)  Και να επαναφέρουν το λογαριασμό μου; Κάτι έλεγε στην αρχή να είμαι έτοιμος να τους στείλω κάποια έγγραφα. Έχω κάνει ταυτοποίηση πάντως με διαβατήριο.

Απάντηση δεν έχω πάρει και διαβάζω στο νετ για περιπτώσεις που πήρε μέρες και επίσης λένε πως απαντάνε ταχύτερα στο fb .

Θα μου στείλουν κάτι από μόνοι τους ή πρέπει να τους πρήζω καθημερινά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχει μήπως άλλη αξιόπιστη και αντίστοιχη υπηρεσία με virtual cards? Ήξερα για icard, αλλά θέλει διαβατήριο για ταυτοποίηση,  εφόσον δεν δέχονται τις τωρινές ελληνικές ταυτότητες. 

Πλέον κάνω πληρωμές μόνο με virtual για extra ασφάλεια και στο Netflix για παράδειγμα σταμάτησαν να δέχονται κάποια bin της ( αν όχι όλα).

Επεξ/σία από Greg9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/4/2020 στις 10:06 ΜΜ, j2k είπε

Εμενα η ταυτοτητα μου ειναι χειρογραφη και δεν σκοπευω να βγαλω αλλη... αν δεν κανει για το revolut

πως θα γινει να παρω τα 10 ευρω που μου πηρανε πισω και να μου σβησουνε το λογαριασμο ? δεν το θελω ποια με κουρασε...

Το chat ΔΕΝ λειτουργει λεει οτι πρεπει να επαληθευσω τα στοιχεια μου αλλα δεν τα δεχετε λογω χειρογραφης ταυτοτητας

και το τηλεφωνο στην αγγλια βγαινει τηλεφωνητης...

Λοιπον εγω βλεπω απατη για να μαζευουνε 10ευρα..

Μεγαλύτερη απάτη είναι η ελληνική ταυτότητα η χειρόγραφη παρα η revolut...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...