Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Four years ago, we set out to build a new kind of bank. The kind of bank that solves your problems and treats you fairly. And starting today, we're excited to take our first step as we launch Revolut Bank to our 300,000 customers in Lithuania.

Upgrade to the bank in minutes

Lithuanian customers upgrade to Revolut Bank in a matter of minutes. Simply update to the latest version of the app, and follow the instructions from the news banner on the main app screen. The whole process should only take a few minutes.

Deposit protection up to €100,000

Lithuanian customers who upgrade to Revolut Bank will have their deposits protected (salary, for example) up to €100,000 by the Lithuanian State Company Deposit and Investment Insurance.

Credit products are coming soon

In the coming months, we'll be launching consumer loans and credit cards in Lithuania. We're keeping the details on the low right now, but as always, we'll look to come in cheaper and faster than the traditional banks.

Do I need to upgrade to the bank?

No, but not doing so will mean that the money you hold in your account will not be protected up to €100,000. Equally, our future credit products will only be available to our bank customers.

Launching Revolut Bank in other markets

We'll be launching Revolut Bank in other Central and Eastern European markets later in the year, and we'll be sharing share more details on this at a later point.

 

 

--------------------

 

Αρα οποιος δεν θελει ακομα να μπει στην τράπεζα της Λιθουανίας, μην κάνει αναβάθμιση το app. Εκτός και αν σου δινει επιλογη στο νεο app να απαντήσεις προς το παρόν No.

Επεξ/σία από runner69
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλει προσοχή, ακόμα και αν γίνει για όλη την ευρώπη καλό είναι να μην επαναπαυθούμε.

Η Λιθουανία έχει 3 εκατομμύρια πληθυσμό, είναι αδύνατων να εξυπηρετήσει 7-8 εκατομμύρια κόσμο σε περίπτωση χρεωκοπίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά βοήθεια ⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️

Ειχα στην εθνική λευτα και ξαφνικά μου έρχεται μήνυμα απο την εθνική οτι η Revolut 2 φορες μου τράβηξε 110€ και 40€ !!!!!

Και τωρα έχω αρνητικό υπόλοιπο στην εθνική

Στην revolu δεν μου δείχνει καμια κίνησηtop up η τπτ αλλο τιποτα 

 

Τι να κανω ειναι η revolut τι φτεει σας παρακαλω εχω αγχωθει

C7E01487-716B-4A74-B7A0-74D089A43B9B.jpeg

97E623D0-7F21-49E9-81DA-72BDF3A5B2E8.jpeg

953C0A0A-4412-4EA5-AAC8-7A5FC84AF2B8.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tanagra είπε

Παιδιά βοήθεια ⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️

Ειχα στην εθνική λευτα και ξαφνικά μου έρχεται μήνυμα απο την εθνική οτι η Revolut 2 φορες μου τράβηξε 110€ και 40€ !!!!!

Και τωρα έχω αρνητικό υπόλοιπο στην εθνική

Στην revolu δεν μου δείχνει καμια κίνησηtop up η τπτ αλλο τιποτα 

Τι να κανω ειναι η revolut τι φτεει σας παρακαλω εχω αγχωθει

C7E01487-716B-4A74-B7A0-74D089A43B9B.jpeg

97E623D0-7F21-49E9-81DA-72BDF3A5B2E8.jpeg

953C0A0A-4412-4EA5-AAC8-7A5FC84AF2B8.jpeg

Χωρίς να εχω συναντήσει κάτι παρόμοιο θα σου πρότεινα να μιλήσεις με το chat της revolut καθώς και της ελληνικής τραπεζας σου για να δεις και άλλες λεπτομέρειες γι αυτές τις συναλλαγές. Όταν μάθεις, αν μπορείς πες μας τι έγινε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 minutes ago, tanagra said:

Παιδιά βοήθεια ⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️

Ειχα στην εθνική λευτα και ξαφνικά μου έρχεται μήνυμα απο την εθνική οτι η Revolut 2 φορες μου τράβηξε 110€ και 40€ !!!!!

Και τωρα έχω αρνητικό υπόλοιπο στην εθνική

Στην revolu δεν μου δείχνει καμια κίνησηtop up η τπτ αλλο τιποτα 

Τι να κανω ειναι η revolut τι φτεει σας παρακαλω εχω αγχωθει

C7E01487-716B-4A74-B7A0-74D089A43B9B.jpeg

97E623D0-7F21-49E9-81DA-72BDF3A5B2E8.jpeg

953C0A0A-4412-4EA5-AAC8-7A5FC84AF2B8.jpeg

Πρέπει να έχεις πέσει σε απατεώνα. Η revolut στα top up γράφεται ως “revolut**2633*” όπου ο τετραψήφιος αριθμός αντιστοιχεί στον λογαριασμό του κάθε ένα με διαφορετικά ψηφία. 

Ανάλογο περιστατικό έχει αναφερθεί και παλαιότερα με έμπορο απατεώνα που αναγράφονταν σκέτο revolut.

Να ζητήσεις αμέσως αμφισβήτηση συναλλαγής από την τράπεζα σου.

Επεξ/σία από Hapatingo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Hapatingo είπε

Πρέπει να έχεις πέσει σε απατεώνα. Η revolut στα top up γράφεται ως “revolut**2633*” όπου ο τετραψήφιος αριθμός αντιστοιχεί στον λογαριασμό του κάθε ένα με διαφορετικά ψηφία. 

Ανάλογο περιστατικό έχει αναφερθεί και παλαιότερα με έμπορο απατεώνα που αναγράφονταν σκέτο revolut.

Ναι αλλα εγω τοπ απ που δηλαδή καιρώ εχω να κανω εκανα μόνο μέσω της εφαρμογήςτης revolut  πουθενά αλλού και με κανένα άλλο τρόπο! Πως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Πρέπει να έχεις πέσει σε απατεώνα. Η revolut στα top up γράφεται ως “revolut**2633*” όπου ο τετραψήφιος αριθμός αντιστοιχεί στον λογαριασμό του κάθε ένα με διαφορετικά ψηφία. 

Ανάλογο περιστατικό έχει αναφερθεί και παλαιότερα με έμπορο απατεώνα που αναγράφονταν σκέτο revolut.

Τι/ποιος είναι αυτό το σκέτο ρέβολουτ? Και πως κάποιος κινδυνεύει να την πατήσει από αυτο, βάζουμε πχ κάπου την κάρτα μας ή σε κάποιο phishing τύπου σάιτ?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, tanagra είπε

Παιδιά βοήθεια ⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️

Ειχα στην εθνική λευτα και ξαφνικά μου έρχεται μήνυμα απο την εθνική οτι η Revolut 2 φορες μου τράβηξε 110€ και 40€ !!!!!

Και τωρα έχω αρνητικό υπόλοιπο στην εθνική

Στην revolu δεν μου δείχνει καμια κίνησηtop up η τπτ αλλο τιποτα 

Τι να κανω ειναι η revolut τι φτεει σας παρακαλω εχω αγχωθει

C7E01487-716B-4A74-B7A0-74D089A43B9B.jpeg

97E623D0-7F21-49E9-81DA-72BDF3A5B2E8.jpeg

953C0A0A-4412-4EA5-AAC8-7A5FC84AF2B8.jpeg

Ταυτόχρονα πάγωσε τη καρτα ή κόψε τις ηλεκτρονικές πληρωμές της κάρτας μέσα από το ebanking.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, runner69 είπε

Ταυτόχρονα πάγωσε τη καρτα ή κόψε τις ηλεκτρονικές πληρωμές της κάρτας μέσα από το ebanking.

Το εχω κάνει είδη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, nikomania-- said:

Τι/ποιος είναι αυτό το σκέτο ρέβολουτ? Και πως κάποιος κινδυνεύει να την πατήσει από αυτο, βάζουμε πχ κάπου την κάρτα μας ή σε κάποιο phishing τύπου σάιτ?  

Δεν νομίζω, απλά σύμπτωση ο απατεώνας να "χτύπησε" πελάτη της revolut. 

Παλαιότερα κάποιος είχε γράψει στο community ότι ενώ δεν είχε revolut τον χρέωσαν από μια revolut εταιρία και αποδείχτηκε ότι ήταν ψεύτικη εταιρία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...