Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, t-shock είπε

Google Pay εφαρμογή δεν θα δούμε καθόλου στην Ελλάδα από όσο φαίνεται. Οι προσθαφαιρέσεις των καρτών και άλλων ρυθμίσεων, θα γίνεται μέσα από το Google Services. Η πληρωμή θα γίνεται με ανοιχτό το NFC και απλά ξεκλείδωτο το κινητό. Το θέμα είναι ότι θα πρέπει να ψάχνεσαι μέσα στις ρυθμίσεις αν θες να πληρώσεις με άλλη κάρτα

https://support.google.com/pay/answer/10173487

ωραιος. μη πρακτικο βεβαια αν θελουμε να αλλαζουμε καρτες. για την ωρα εγω αυτο που κανω ειναι να εχω ευκαιρο το apk και να εγκαθηστω την εφαρμογη , νομιζω ειναι πιο γρηγορο απο το να ψαχνω σε 3 υπομενου

Επεξ/σία από greekboy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

16 ώρες πριν, t-shock είπε

Google Pay εφαρμογή δεν θα δούμε καθόλου στην Ελλάδα από όσο φαίνεται. Οι προσθαφαιρέσεις των καρτών και άλλων ρυθμίσεων, θα γίνεται μέσα από το Google Services. Η πληρωμή θα γίνεται με ανοιχτό το NFC και απλά ξεκλείδωτο το κινητό. Το θέμα είναι ότι θα πρέπει να ψάχνεσαι μέσα στις ρυθμίσεις αν θες να πληρώσεις με άλλη κάρτα

https://support.google.com/pay/answer/10173487

 

9 λεπτά πριν, greekboy είπε

ωραιος. μη πρακτικο βεβαια αν θελουμε να αλλαζουμε καρτες. για την ωρα εγω αυτο που κανω ειναι να εχω ευκαιρο το apk και να εγκαθηστω την εφαρμογη , νομιζω ειναι πιο γρηγορο απο το να ψαχνω σε 3 υπομενου

Εμένα το Gpay είναι κανονικά ενεργή.  Δεν έχει εξαφανιστεί στο Samsung S10 Plus. Στο Huawei P30 Pro εξαφανίστηκε.  Έψαξα να βρω τι το διαφορετικό έχουν.  Το μόνο που βρήκα και το δοκίμασα και στο P30 Pro και δούλεψε, δεν εξαφανίζεται πλέον η εφαρμογή Gpay είναι το εξής:

Στο S10 Plus στις πληροφορίες εφαρμογής υπηρεσίες google play ήταν ως εξής: αλλαγή ρυθμίσεων συστήματος ήταν δεν επιτρέπετε , το εικόνα μέσα σε εικόνα ήταν δεν επιτρέπετε και το εμφάνιση πάνω από άλλες ήταν ανενεργό.

Στο P30 Pro στις πληροφορίες εφαρμογής υπηρεσίες google play το εγγραφή ρυθμίσεων συστήματος και σχεδίαση πάνω από άλλες εφαρμογές έκανα αλλαγή σε όχι.

Πάντως πρέπει να έχω πολύ καιρό αυτές τις ρυθμίσεις στο S10 Plus, δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα.  Όποιος θέλει το δοκιμάζει. 

Πριν το κάνετε θα πρέπει να είναι ήδη εγκατεστημένο και ενεργό το Google Pay.

Έκδοση Google Pay που έχω 2.119.340301324

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα ποα 4 αποτυχημενες αγορες απο την banggood, αποφασισα να επικοινωνησω μαζι τους για να μου πουν οτι τις ακυρωσαν γιατι κατι δεν τους αρεσε στην πιστωτικη μου ...

Να επικοινωνησω λεει με την τραπεζα μου γιατι απο αυτους δεν εχει καποιο αλλο θεμα.

Δεν ξερω τι εγινε ξαφνικα και δεν το παιρνει..
Εχει τυχει σε καποιον αλλο. Τελικα το εκανα μεσω paypal με την καρτα την revolut φυσικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, verylife78 είπε

μετα ποα 4 αποτυχημενες αγορες απο την banggood, αποφασισα να επικοινωνησω μαζι τους για να μου πουν οτι τις ακυρωσαν γιατι κατι δεν τους αρεσε στην πιστωτικη μου ...

Να επικοινωνησω λεει με την τραπεζα μου γιατι απο αυτους δεν εχει καποιο αλλο θεμα.

Δεν ξερω τι εγινε ξαφνικα και δεν το παιρνει..
Εχει τυχει σε καποιον αλλο. Τελικα το εκανα μεσω paypal με την καρτα την revolut φυσικα

Ποια τράπεζα; Εγώ τυχαία διαπίστωσα πριν λιγο καιρό οτι η Eurobank εχει βάλει νέες ρυθμίσεις οπού μπορείς να απενεργοποιεις την καρτα σου για ορισμενους τυπους συναλλαγων (το εχει και η Revolut αυτό αλλά με λιγότερες επιλογές) οπως πχ μεσω ιντερνετ ή εκτος Ελλάδος και ήταν "ενεργοποιημένο" σε όλες μου τις κάρτες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, kon1to είπε

Ποια τράπεζα; Εγώ τυχαία διαπίστωσα πριν λιγο καιρό οτι η Eurobank εχει βάλει νέες ρυθμίσεις οπού μπορείς να απενεργοποιεις την καρτα σου για ορισμενους τυπους συναλλαγων (το εχει και η Revolut αυτό αλλά με λιγότερες επιλογές) οπως πχ μεσω ιντερνετ ή εκτος Ελλάδος και ήταν "ενεργοποιημένο" σε όλες μου τις κάρτες...

Μα στο θεμα για την Revolut για ποια τραπεζα θα ελεγα...

πιστωτικη της revolut φυσικα ... τωρα τι θεμα εχουν ξαφνικα δεν ξερω, οπως ειπα δηλωσα τροπο πληρωμης paypal και πληρωσα με την πιστωτικη της revolut

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, verylife78 είπε

Μα στο θεμα για την Revolut για ποια τραπεζα θα ελεγα...

πιστωτικη της revolut φυσικα ... τωρα τι θεμα εχουν ξαφνικα δεν ξερω, οπως ειπα δηλωσα τροπο πληρωμης paypal και πληρωσα με την πιστωτικη της revolut

πιστωτική revolut πρώτη φορά ακούω, γιαυτό μπερδεύτηκα... έχω χάσει επεισόδια μάλλον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω με τπτ να φτιαξω λογαριασμο απο το κινητο συνεχεια δεν μου παιρνει την ταυτοτητα βαζω διπλωμα τπτ...Η ταυτοτητα εχει στα λατινικα το ονομα μου και το διπλωμα τα ιδια εχω προσπαθησει πανω απο 10 φορες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, verylife78 είπε

Μα στο θεμα για την Revolut για ποια τραπεζα θα ελεγα...

πιστωτικη της revolut φυσικα ... τωρα τι θεμα εχουν ξαφνικα δεν ξερω, οπως ειπα δηλωσα τροπο πληρωμης paypal και πληρωσα με την πιστωτικη της revolut

Χρεωστική. Δεν εκδίδει πιστωτικές .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, vagstef είπε

Χρεωστική. Δεν εκδίδει πιστωτικές .

εχεις δικαιο στην μεταφραση του ορου, ομως ολες ειναι visa και αυτο ηθελα να γραψω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, verylife78 είπε

εχεις δικαιο στην μεταφραση του ορου, ομως ολες ειναι visa και αυτο ηθελα να γραψω

καλά, ούτε αυτό είναι ακριβές... εμένα η δικιά μου είναι mastercard, η disposable virtual που είχα ηταν visa και πριν καμια δεκαρια μερες οταν έκανα μια αγορά άλλαξε κι αυτή σε mastercard.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α, καλα οτι θελουν κανουν..

το θεμα ειναι οτι ακομα δεν μπορω να κανω αγορα απο το banggood γιατι απορριπτει την καρτα..
και μου λενε βρες τα με την τραπεζα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, verylife78 είπε

α, καλα οτι θελουν κανουν..

το θεμα ειναι οτι ακομα δεν μπορω να κανω αγορα απο το banggood γιατι απορριπτει την καρτα..
και μου λενε βρες τα με την τραπεζα

E ωραία επικοινώνησε μέσα από το chat της εφαρμογής να δεις τι θα σου πουν και γιατί απορρίπτεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άλλαξα κινητό και εγκατέστησα πάλι την εφαρμογή: κάθε φορά που προσθέτω χρήματα μέσω εθνικής Mastercard μου ζητάει επιβεβαίωση του CVV (+sms από εθνική) που παλιά δεν το ζητούσε. Άλλαξε κάτι ;.... η πρέπει να κάνω κάτι εγώ από τις ρυθμίσεις ;

Επεξ/σία από DJTaurus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, DJTaurus είπε

Άλλαξα κινητό και εγκατέστησα πάλι την εφαρμογή: κάθε φορά που προσθέτω χρήματα μέσω εθνικής Mastercard μου ζητάει επιβεβαίωση του CVV (+sms από εθνική) που παλιά δεν το ζητούσε. Άλλαξε κάτι ;.... η πρέπει να κάνω κάτι εγώ από τις ρυθμίσεις ;

Το λογικο αυτο ειναι.

Αλλα συνηθως δεν το ζηταει σε μενα, σε καρτες Alpha και Eurobank. Το ζηταει περιστασιακά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, alfeios είπε

Το λογικο αυτο ειναι.

Αλλα συνηθως δεν το ζηταει σε μενα, σε καρτες Alpha και Eurobank. Το ζηταει περιστασιακά

Ένα χρόνο τώρα στο προηγούμενο κινητό μόνο 1 φορά μου το είχε ζητήσει με κάρτα εθνικής. Την ίδια κάρτα έβαλα πάλι. 😔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...