Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 minutes ago, Doubt said:

Το δοκίμασα..

κι εμένα η Πειραιώς λέει "απέτυχε", η ρεβο λέει σε εκκρεμότητα.

Θα περιμένω λίγο..

3η φορα δοκιμαζω τωρα. 

για ακυρο παει και αυτη ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Just now, d_gkal said:

μπορω στην curve να φορτωσω αμεσα και χωρις χρεωση απο Πειραιώς;

Η curve έχει πάντα τα χρήματα που έχει η κάρτα σου χωρίς να κάνεις τίποτα. 

Αυτό που είπαν πιο πάνω είναι στα πλαίσια της revolut. Η curve ναι δουλεύει και αυτόνομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Quote
Remember to update your IBAN details

Hi,

We recently transferred your Revolut account to our European entity to ensure that your services would not be affected by Brexit.

As part of that transfer, we changed the International Bank Account Number (IBAN) that you use to receive bank payments. Your IBAN is used in payments to or from other banks and regular payments to or from businesses. These can include payments like:

  • Direct debits
  • Your salary
  • Bank payments to your Revolut account

Your new IBAN starts with an ‘LT’ and replaces your old IBAN which started with ‘GB’. You can find your new IBAN by selecting your Profile icon in the Revolut app, tapping on “Account details”, selecting an account and then selecting the SWIFT tab.

We’ve noticed that some payments to your Revolut account are still using your old ‘GB’ IBAN. We have redirected those payments to your new IBAN for you. And to make this transition easier, we will keep redirecting those payments for six months until the end of June 2021 (not two months, as we had previously indicated). So until the end of June 2021, if anyone sends a payment to your old ‘GB’ IBAN we’ll make sure that you get it as normal, and we’ll inform you by email so you can remind the payee that your IBAN has changed.

European banks may decide to impose an additional fee for transfers to GB IBANs after Brexit, so we strongly suggest that you start using your new LT IBAN by 31st December, if you’re not already.

If you’d like more information about your change of account details you can read our helpful FAQ here, or you can contact us through our in-app customer support chat.

 

Thanks for reading.

Team Revolut

Ξερει κανεις αν αυτη η αλλαγη επηρεαζει το paypal που εχω συνδεσει στην Revolut?

Επεξ/σία από BaggsR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, BaggsR said:

Ξερει κανεις αν αυτη η αλλαγη επηρεαζει το paypal που εχω συνδεσει στην Revolut?

Αν έχεις συνδέσει την κάρτα της revolut, όχι.

Αν έχεις προσθέσει τον λογαριασμό στο paypal, τότε θα πρέπει να τον αλλάξεις με το καινούργιο iban της Λιθουανίας.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, BaggsR είπε

Ξερει κανεις αν αυτη η αλλαγη επηρεαζει το paypal που εχω συνδεσει στην Revolut?

Το ίδιο έλαβα και εγώ,επάνω αριστερά εχει το ονομα μου.

Εγω έχω στείλει μονο λίρες απο monese στον αγγλικό λογαριασμό που είναι με sort code και account number και με gpay απο monzo.Ο λογαριασμός έχει ανοίξει Ελλάδα.Το ΙΒΑΝ όντως είναι LTκλπ .Δεν καταλαβαίνω τι και αν πρέπει να αλλάξω κάτι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, Hapatingo said:

Αν έχεις συνδέσει την κάρτα της revolut, όχι.

Αν έχεις προσθέσει τον λογαριασμό στο paypal, τότε θα πρέπει να τον αλλάξεις με το καινούργιο iban της Λιθουανίας.


image.png.bec7a8f6a655b4153e989b66395b8d38.png

ΦΑΚ, δε πιστευω να μου δημιουργησει κανενα θεμα? Ειναι και τρομπονια ωρες ωρες και στις 2 πλατφορμες, τρωνε κατι σκαλωματα και σου δεσμευουν χρηματα ετσι γιατι μπορουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, Hapatingo είπε

Ο κύριος είναι ο ευρώ. Εάν έχεις δημιουργήσει άλλους και έχεις χρήματα σε εκείνους τότε εάν επαρκεί το υπόλοιπο θα αφαιρέσει τα χρήματα από εκείνους όταν πραγματοποιήσεις συναλλαγή του ιδίου νομίσματος. Ομοίως και σε ΑΤΜ συναλλαγή. 

Παράδειγμα αγοράζεις κινητό με 250 δολάρια και έχεις στη revolut 500 ευρώ και σε δολάρια 280. Επαρκεί το ποσό των δολαρίων οπότε η συναλλαγή θα γίνει από το νόμισμα των δολαρίων. 

Αυτό που δεν μπορεί να γίνει είναι συνδυασμός! Μόνο εάν επαρκεί το υπόλοιπο από κάποιο νόμισμα πραγματοποιείτε η συναλλαγή διαφορετικά ακυρώνεται. 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Επειδή  διάβασα για πρόβλημα με  φόρτωμα από Πειραιώς, επειδή το έχω κάνει αρκετές φορές με τελευταία σήμερα το μεσημέρι δεν αντιμετώπισα ποτέ πρόβλημα. Δεν ξέρω αν  έχει σχέση που δεν έχω app της Πειραιως  στο κινητο μου.... και μου ανοίγει μάσκα και δίνω κωδικούς ebanking  και προχωράει κανονικά.

Με χρεωστική  της Εθνικής είχα πρόβλημα σήμερα... για πρώτη φορά μου ζητούσε CVV  το έδινα... έδειχνε να την  προχωρά....  άλλα στο τέλος έπαιρνα μήνυμα αποτυχίας...

 

Επεξ/σία από teot
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, d_gkal είπε

3η φορα δοκιμαζω τωρα. 

για ακυρο παει και αυτη ...

Με τη 2η τα κατάφερα.

Απλά μπήκα στην εφαρμογή winbank, ξαναβγήκα και μετά άνοιξα τη revolut και προχώρησε κανονικά.

Προφανώς από την τελευταία φορά που είχα ανοίξει winbank, έγινε κάποια ενημέρωση της εφαρμογής.

9 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Το ίδιο έλαβα και εγώ,επάνω αριστερά εχει το ονομα μου.

Κι εγώ το έλαβα και δεν έχω στείλει στο GB IBAN, οπότε είναι bulk.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει χρησιμοποιήσει κανένας το chargeback της Revolut πρόσφατα?
Είναι legit το συγκεκριμένο site που έχουν; (Το βρήκα από το FAQ και από το app απλά ζητάει το passcode και μετά sms verify)
 https://sc.revolut.com/chargebacks 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...