Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά, νέος χρήστης με 10 € δοκιμαστικά top up, προσπαθώ εδώ και 1 ώρα να κάνω ένα "αίτημα μέσω συνδέσμου" για πληρωμή (εμού) μέσω του app και μου βγάζει συνέχεια "Λυπούμαστε κάτι πήγε στραβά κλπ.". Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει αν είναι θέμα της εφαρμογής; Παίζει ρόλο το υπόλοιπό μου στο account? Αφού δεν είναι να στείλω, αλλά να λάβω.

Άσχετο (μπορεί να έχει απαντηθεί): Πώς γυρνάει η εφαρμογή σε αγγλικά;

Επεξ/σία από tryfos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 λεπτά πριν, tryfos είπε

Παιδιά, νέος χρήστης με 10 € δοκιμαστικά top up, προσπαθώ εδώ και 1 ώρα να κάνω ένα "αίτημα μέσω συνδέσμου" για πληρωμή (εμού) μέσω του app και μου βγάζει συνέχεια "Λυπούμαστε κάτι πήγε στραβά κλπ.". Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει αν είναι θέμα της εφαρμογής; Παίζει ρόλο το υπόλοιπό μου στο account? Αφού δεν είναι να στείλω, αλλά να λάβω.

Άσχετο (μπορεί να έχει απαντηθεί): Πώς γυρνάει η εφαρμογή σε αγγλικά;

Η συγκεκριμένη υπηρεσία ενεργοποιείται μετά από καιρό χρήσης της εφαρμογής και χρήσης του λογαριασμού σου. Σε καινούργιους λογαριασμούς δεν είναι ενεργοποιημένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνω από χρόνο τον έχω τον λογαριασμό μου (και με μπόλικες αγορές σε εσωτερικό και εξωτερικό) και ακόμα ειναι κλειδωμένη αυτή η λειτουργία σε εμενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κατάλαβα, δηλαδή δεν υπάρχει η δυνατότητα, έτσι για πλάκα αναφέρεται.

Η εφαρμογή γυρνάει σε αγγλικά ή ούτε αυτό;

Επεξ/σία από tryfos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, tryfos είπε

Κατάλαβα, δηλαδή δεν υπάρχει η δυνατότητα, έτσι για πλάκα αναφέρεται.

Η εφαρμογή γυρνάει σε αγγλικά ή ούτε αυτό;

Φυσικά και υπάρχει η δυνατότητα. Εμένα είναι κανονικά ενεργοποιημένη 

Η εφαρμογή πάει με την γλώσσα του κινητού. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, άρα δεν γίνεται, πρέπει να γυρίσει όλο το κινητό στα αγγλικά, ακολουθεί το system του κινητου. Εφαρμογή χωρίς ένα απλό option για αλλαγή γλώσσας. Ακατανόητα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, vagstef είπε

τι κινήσεις έκανες περίπου?

Κινήσεις μόνο αγορές, και δύο μεταφορές μικρα ποσά στην n26. Ίσως επειδή είχα και δεύτερο λογαριασμό στην revolut με άλλο τηλέφωνο αλλά όταν μου είχαν πει πως θα έκλεινε αυτός ο λογαριασμός και πως έπρεπε να μεταφέρω ότι ποσά είχα μέσα , αλλά κάθε φορά που προσπαθούσα να μπω για να τον κλείσω η να τους πω να μου τον κλείσουν μου ζητάγε συνέχεια ταυτοποίηση η οποία ως συνήθως ήταν αδύνατη ότι και να είχα κάνει. Γι'αυτό είπα αστον να τον κλείσουν οι ίδιοι. Μπορεί εκεί να έχει παιχτεί το θέμα. Θα δούμε τι θα μου απαντήσουν καθώς κατάφερα και επικοινώνησα μέσω τσατ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, tryfos είπε

Ναι, άρα δεν γίνεται, πρέπει να γυρίσει όλο το κινητό στα αγγλικά, ακολουθεί το system του κινητου. Εφαρμογή χωρίς ένα απλό option για αλλαγή γλώσσας. Ακατανόητα πράγματα.

Στο iOS γίνεται πάντως. Αλλά απο τις ρυθμίσεις του κινητού, όχι της εφαρμογής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, tryfos είπε

Ναι, άρα δεν γίνεται, πρέπει να γυρίσει όλο το κινητό στα αγγλικά, ακολουθεί το system του κινητου. Εφαρμογή χωρίς ένα απλό option για αλλαγή γλώσσας. Ακατανόητα πράγματα.

Δεν έχω συναντήσει πολλές εφαρμογές που να μπορείς να έχεις άλλη γλώσσα απο του κινητού.Μάλλον καμία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταλαβαν και στη revolut πως για να βγαλουν σοβαρα χρηματα πρεπει να προσφερουν υπηρεσιες αποδοχης πληρωμων με καρτες: https://www.revolut.com/business/online-payments

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 minutes ago, POS said:

καταλαβαν και στη revolut πως για να βγαλουν σοβαρα χρηματα πρεπει να προσφερουν υπηρεσιες αποδοχης πληρωμων με καρτες: https://www.revolut.com/business/online-payments

Για ελλαδα δεν φαινεται διαθεσιμο... ΣΤο αγγλικο εχει.. ή κανω λαθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ισως χασει επεισοδιο οποτε ας μου κανει καποιος αν εχει την καλοσυνη ενα catch up.Πως πληρωνουμε με revolut me google pay?Κατεβαζω google pay με apk?
Υπαρχει καπως στο app τους που δεν το βρηκα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα, μεχρι και χθες οταν ηθελε καποιος να μου βαλει χρημαστα στην Revolut ενω εκεινος δεν ειχε λογαριασμο στη Revolut , του εστελνα συνδεσμο πληρωμης το αντιστοιχο ποσο που ηθελα, και εκεινος το ανοιγε και με τα στοιχεια της καρτας του μου εβαζε τα χρηματα. Πριν απο λιγο παω να κανω το ιδιο, και μολις ανοιγει το link ο φιλος, του λεει "Join Revolut" και του ζηταει να κανει εγγραφη στη Revolut. Γιατι? Αλλαξε κατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...