Προς το περιεχόμενο

Στα 33 μου υπάρχει περίπτωση να βρω δουλειά ως Junior μηχανικός?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 ώρες πριν, WorryingAngel είπε

Έχοντας λοιπόν & το μάστερ, προσπαθώ πλέον μόνο με το βιογραφικό & ένα καλό όσο γίνεται cover letter να βγάλω άκρη. Απορώ πως με τόσο καλά αγγλικά που γνωρίζω (τους έχω αδυναμία & το proficiency το πήρα με 2 μήνες μαθήματα - ξανά λόγω στενών οικονομικών), να δυσκολεύομαι να προσελκύσω recruiters. 'Ανθρωποι με στοιχειώδη γνώση αγγλικών βρήκαν εργασία πολύ πιο εύκολα, αν & κάποιοι από αυτούς μου εξηγούν πως το έκαναν μέσω γραφείων ανεύρεσης εργασίας του εξωτερικού (τις οποίες πλήρωσαν προκαταβολικά - σενάριο που πάλι δεν παίζει στην περίπτωσή μου).

Αμα ξερεις αριστα αγγλικα ειναι βεβαια χρησιμο,αλλα δεν ψαχνουν για φιλολογο.Αν εχεις εμπειρια και δη απο εξωτερικο, ειναι πολυ μεγαλο πλεονεκτημα.

Σε οτι αφορα τα γραφεια,εγω δεν θα εδινα σε κανενα προκαταβολικα λεφτα,ο head hunter ειτε τα παιρνει απο τον πρωτο μισθο ειτε τα παιρνει απο την εταιρεια και καθολου απο τον εργαζομενο,οταν ακουω για προκαταβολη σκεφτομαι απατη ή δουλεια χαμηλης ποιοτητας.

 

 

Εχεις εξετασει να εργαστεις στον κλαδο του τουρισμου;

Υπαρχουν εταιρειες που προσφερουν τεχνικη υποστηριξη σε αεροπορικες,τουριστικα γραφεια,ενοικιαση αυτοκινητων κτλ,και συνηθως δεν δινουν ασχημα λεφτα.

Στα νησια πανευκολα βρισκεις (συνηθως κακοπληρωμενη) δουλεια με τα προσοντα σου,εχω δει αρχαιολογους να το κανουν

Θεωρω οτι μπορεις ευκολα να κανεις μια αρχη εκει και να δεις πως παει,και που ξερεις,ισως στο τελος καταληξεις να εισαι εσυ η επιχειρηματιας,τον Σεπτεμβρη υπαρχουν ακομα θεσεις εργασιας πιστευω,δεν ειμαι του κλαδου ομως για να μπορω να ειμαι κατηγορηματικος

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 225
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, mechpanos είπε

έκανες μελετητικό το πτυχίο σου και να φτιάχνεις σιγά σιγά καμία ΑΕΠΟ;

Ναι, αλλά χωρίς η θεωρία να μπορεί να συνδεθεί με την πράξη! 😕

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, WorryingAngel είπε

Ναι, αλλά χωρίς η θεωρία να μπορεί να συνδεθεί με την πράξη! 😕

Θα μπορούσες να στείλεις mail για συνεργασία σε μηχανικούς ότι διαθέτεις την υπογραφή σου για μελέτες ΑΕΠΟ έχοντας αντίστοιχα επαγγελματικά δικαιώματα, και να βγει καμία συνεργασία. Στα αδειοδοτικά έχουν γίνει αρκετά αυστηρά τα πράγματα με τα περιβαλλοντικά, και πιστεύω ότι όλο και κάτι θα γίνεται.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μεγάλη προσοχή.

Δέχθηκα προχθές email από μία ξένη εταιρία μηχανικών, την Terah Civils & Engineering Ltd, που μου ενέκριναν το βιογραφικό μου (χάρηκα & εγώ) και με καλούσαν στις 12 Οκτωβρίου στο Λονδίνο για "συνέντευξη". Μάλιστα,  μου επισύναψαν 3 pdf αρχεία υπογεγραμμένα από το τμήμα του HR & σφραγισμένα από τον "διευθυντή" της εταιρίας και ένα invitation letter. Μου πρότειναν λοιπόν σε ένα από τα pdf, συγκεκριμένο ταξιδιωτικό πρακτορείο, το SAPPHIRA TRAVEL LIMITED , με διεύθυνση, τηλεφωνο, email, τα πάντα & μου εξηγούσαν αναλυτικά πως μπορούσα να πάω με ο,τι τρόπο θέλω στο Λονδίνο για την συνέντευξη, ή να αναλάβει το γραφείο όλο το πακέτο (αεροπορικά εισιτήρια, ξενοδοχείο & μετακινήσεις εντός Λονδίνου) με συνολικό κόστος 528 λίρες. Το ποσό αυτό μάλιστα μου εξηγούσαν πως θα μου το επέστρεφαν με την άφιξή μου στο χώρο της συνέντευξης (σε επώνυμο, υπογεγραμμένο έγγραφο).

Το site δε της "κατασκευαστικής εταιρίας", ήταν όχι απλά πειστικό αλλά πειστικότατο αφού περιείχε ολόκληρα τα projects της εταιρίας, συνεργαζόμενες εταιρίες, team συνεργατών, φωτογραφίες, προφίλ στο Linkedin κλπ κλπ..... Έστειλα λοιπόν και εγώ επιβεβαιωτικό email οτι ενδιαφέρομαι & θα ήθελα να μάθω περισσότερα στοιχεία για την θέση, την ώρα της συνέντευξης κ.α., απευθυνόμενη στους αποστολείς του αρχικού email.

Σήμερα λοιπόν το πρωί (& αφού ακόμα νόμιζα πως είχε γίνει το "θαύμα" & με κάλεσαν) προσπαθώ να περιηγηθώ στο site της εταιρίας για κάποιες απορίες που είχα & το site.. άφαντο. Τρίτη σειρά στα αποτελέσματα της αναζήτησης στον περιηγητή και... scam!

https://www.scamwarners.com/forum/viewtopic.php?f=34&t=166334

Ελπίζω κανένας μηχανικός να μην έπεσε θύμα εξαπάτησης & να βιάστηκε να τους στείλει τα χρήματα.

Κανείς δε με είχε ενημερώσει πως παίζουν τόσο χοντρά σκηνικά scam στο ιντερνετ και μαλιστα με target group... μηχανικούς προς αναζήτησης δουλειάς.

Από εδώ & πέρα..... απλά Π Ρ Ο Σ Ο Χ Η.

Πού πάει έτσι η ανθρωπότητα?

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά συνηθισμένα αυτά που να βάλεις κ τηλέφωνο να δεις τι πρήξιμο θα τρως από ινδούς. Να ναι καλά η google που πλεον σου βγαζει τα spam.

Καλύτερη λύση κατευθείαν σε εταιρίες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, bilya είπε

καλά συνηθισμένα αυτά που να βάλεις κ τηλέφωνο να δεις τι πρήξιμο θα τρως από ινδούς. Να ναι καλά η google που πλεον σου βγαζει τα spam.

Καλύτερη λύση κατευθείαν σε εταιρίες. 

Μέσα στο τρίμηνο Μάη-Ιούνη-Ιούλη πρέπει να με πήραν καμία ντουζίνα διαφορετικά νούμερα. Σε μια εβδομάδα δε ήταν 5 διαφορετικά.

Αυτά από Δανέζικο αριθμό παρακαλώ και κάθε φορά την πατούσα διότι ήταν και το ημι-επίσημο νούμερο μου που κάποιοι συνάδελφοι είχαν...-_- 

εδιτ: Ινδοί όλοι και με μίλησαν σε σπαστά Ινδοαγγλικά για το γκομπιούτερ μου που είχε πρόβλημα ή ότι ήταν από την τοπική MS για το λογισμικό μου. Φυσικά πάντα στην Δανία... 😛 

 

2 ώρες πριν, WorryingAngel είπε

Παιδιά μεγάλη προσοχή.

Δέχθηκα προχθές email από μία ξένη εταιρία μηχανικών, την Terah Civils & Engineering Ltd, που μου ενέκριναν το βιογραφικό μου (χάρηκα & εγώ) και με καλούσαν στις 12 Οκτωβρίου στο Λονδίνο για "συνέντευξη". Μάλιστα,  μου επισύναψαν 3 pdf αρχεία υπογεγραμμένα από το τμήμα του HR & σφραγισμένα από τον "διευθυντή" της εταιρίας και ένα invitation letter. Μου πρότειναν λοιπόν σε ένα από τα pdf, συγκεκριμένο ταξιδιωτικό πρακτορείο, το SAPPHIRA TRAVEL LIMITED , με διεύθυνση, τηλεφωνο, email, τα πάντα & μου εξηγούσαν αναλυτικά πως μπορούσα να πάω με ο,τι τρόπο θέλω στο Λονδίνο για την συνέντευξη, ή να αναλάβει το γραφείο όλο το πακέτο (αεροπορικά εισιτήρια, ξενοδοχείο & μετακινήσεις εντός Λονδίνου) με συνολικό κόστος 528 λίρες. Το ποσό αυτό μάλιστα μου εξηγούσαν πως θα μου το επέστρεφαν με την άφιξή μου στο χώρο της συνέντευξης (σε επώνυμο, υπογεγραμμένο έγγραφο).

Το site δε της "κατασκευαστικής εταιρίας", ήταν όχι απλά πειστικό αλλά πειστικότατο αφού περιείχε ολόκληρα τα projects της εταιρίας, συνεργαζόμενες εταιρίες, team συνεργατών, φωτογραφίες, προφίλ στο Linkedin κλπ κλπ..... Έστειλα λοιπόν και εγώ επιβεβαιωτικό email οτι ενδιαφέρομαι & θα ήθελα να μάθω περισσότερα στοιχεία για την θέση, την ώρα της συνέντευξης κ.α., απευθυνόμενη στους αποστολείς του αρχικού email.

Σήμερα λοιπόν το πρωί (& αφού ακόμα νόμιζα πως είχε γίνει το "θαύμα" & με κάλεσαν) προσπαθώ να περιηγηθώ στο site της εταιρίας για κάποιες απορίες που είχα & το site.. άφαντο. Τρίτη σειρά στα αποτελέσματα της αναζήτησης στον περιηγητή και... scam!

https://www.scamwarners.com/forum/viewtopic.php?f=34&t=166334

Ελπίζω κανένας μηχανικός να μην έπεσε θύμα εξαπάτησης & να βιάστηκε να τους στείλει τα χρήματα.

Κανείς δε με είχε ενημερώσει πως παίζουν τόσο χοντρά σκηνικά scam στο ιντερνετ και μαλιστα με target group... μηχανικούς προς αναζήτησης δουλειάς.

Από εδώ & πέρα..... απλά Π Ρ Ο Σ Ο Χ Η.

Πού πάει έτσι η ανθρωπότητα?

Λολ, ήξερα κομπίνες για σπίτια και για διαγωνισμούς. Τελικά τα λαμόγια έχουν μύτη για νέες αγορές!

Γενικά όσες εταιρείες προσφέρουν να πληρώσουν για μετακινήσεις είναι συνήθως μετά την συνέντευξη και με την προσκόμιση των αποδείξεων σου. 

Τι να πω άλλο, καλή τύχη και καλή δύναμη. 

Επεξ/σία από LongTom
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με τους Ινδούς και το κομπγιουτερ έχει γίνει και σε φίλο μου, κάλεσαν στο αταθερό μάλιστα. Γνώριζαν το επώνυμο και την οδό του σπιτιού, αυτός τους είπε οτι δεν ήταν αυτός που ζητούσαν και το έκλεισαν, οτι να ναι.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, WorryingAngel είπε

Παιδιά μεγάλη προσοχή.

Δέχθηκα προχθές email από μία ξένη εταιρία μηχανικών, την Terah Civils & Engineering Ltd, που μου ενέκριναν το βιογραφικό μου (χάρηκα & εγώ) και με καλούσαν στις 12 Οκτωβρίου στο Λονδίνο για "συνέντευξη". Μάλιστα,  μου επισύναψαν 3 pdf αρχεία υπογεγραμμένα από το τμήμα του HR & σφραγισμένα από τον "διευθυντή" της εταιρίας και ένα invitation letter. Μου πρότειναν λοιπόν σε ένα από τα pdf, συγκεκριμένο ταξιδιωτικό πρακτορείο, το SAPPHIRA TRAVEL LIMITED , με διεύθυνση, τηλεφωνο, email, τα πάντα & μου εξηγούσαν αναλυτικά πως μπορούσα να πάω με ο,τι τρόπο θέλω στο Λονδίνο για την συνέντευξη, ή να αναλάβει το γραφείο όλο το πακέτο (αεροπορικά εισιτήρια, ξενοδοχείο & μετακινήσεις εντός Λονδίνου) με συνολικό κόστος 528 λίρες. Το ποσό αυτό μάλιστα μου εξηγούσαν πως θα μου το επέστρεφαν με την άφιξή μου στο χώρο της συνέντευξης (σε επώνυμο, υπογεγραμμένο έγγραφο).

Το site δε της "κατασκευαστικής εταιρίας", ήταν όχι απλά πειστικό αλλά πειστικότατο αφού περιείχε ολόκληρα τα projects της εταιρίας, συνεργαζόμενες εταιρίες, team συνεργατών, φωτογραφίες, προφίλ στο Linkedin κλπ κλπ..... Έστειλα λοιπόν και εγώ επιβεβαιωτικό email οτι ενδιαφέρομαι & θα ήθελα να μάθω περισσότερα στοιχεία για την θέση, την ώρα της συνέντευξης κ.α., απευθυνόμενη στους αποστολείς του αρχικού email.

Σήμερα λοιπόν το πρωί (& αφού ακόμα νόμιζα πως είχε γίνει το "θαύμα" & με κάλεσαν) προσπαθώ να περιηγηθώ στο site της εταιρίας για κάποιες απορίες που είχα & το site.. άφαντο. Τρίτη σειρά στα αποτελέσματα της αναζήτησης στον περιηγητή και... scam!

https://www.scamwarners.com/forum/viewtopic.php?f=34&t=166334

Ελπίζω κανένας μηχανικός να μην έπεσε θύμα εξαπάτησης & να βιάστηκε να τους στείλει τα χρήματα.

Κανείς δε με είχε ενημερώσει πως παίζουν τόσο χοντρά σκηνικά scam στο ιντερνετ και μαλιστα με target group... μηχανικούς προς αναζήτησης δουλειάς.

Από εδώ & πέρα..... απλά Π Ρ Ο Σ Ο Χ Η.

Πού πάει έτσι η ανθρωπότητα?

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, DrLo είπε

Από το 2012 ???? Ουαου. Χαιρομαι που ειχες θιξει το θεμα αυτο και προειδοποιησει και πριν 7 χρονια και τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

worrying angel άποψη μου είναι να σταματήσεις να διαμαρτύρεσαι για τη κοινωνία, για την ανθρωπότητα και να πάρεις δραστικές αποφάσεις. Κανείς δεν ενδιαφέρεται αν είσαι γυναίκα, 33 ετών με μπούκλες η χωρίς, αν έχεις χαρτιά ή όχι, πόσοι αγράμματοι γνωστοί κονομάνε κτλ. Δε καίγεται καρφί σε κανέναν. Είσαι εσύ και ο εαυτός σου. Ασε τις ζέστες και τα κρύα και αν η κοπέλα που πήγε Αυστραλία το έκανε επειδή ήταν 25. Με το ρυθμό που πας δε βλέπω να φεύγεις παραπέρα από τη κεντρική πλατεία της Πάτρας. Και δεν έχεις και τρελό χρόνο πλέον αν θες να προχωρήσεις. Πρέπει να φύγεις από εκεί γιατί θα τελειώσεις πριν αρχίσεις καν. 

Για τη δουλειά που ψάχνεις δεν ξέρω πολλά, μπορώ να σου πω ότι στη Κύπρο χτιζουν και πάλι αρκετά. Στα είπα αυτά γιατί και εμενα ο τομέας μου στην Ελλάδα πέθανε από τους πρώτους και ήμουν στην ίδια φάση μέχρι που έκατσε κάτι, μάθε να ζεις με τις κατραπακιές και να τις διαχειρίζεσαι άμεσα...τελείωνε πάντως με τη μίρλα (που μας μαθαίνουν στην Ελλάδα είναι η αλήθεια), δε σε βγάζει πουθενά και θα σε φάει στο τέλος! όλα αυτά όσο πιο φιλικά γίνεται στα λέω!

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσα χρόνια ένα γραφειο να είχες ανοίξει θα τα έβγαζες πέρα με τα ενεργειακά πιστοποιητικά. Θέλει να παίρνεις και κανα ρίσκο. Έπρεπε να είχες ανοίξει αφού έβλεπες δεν σε έπαιρνε κάνεις για δουλειά από το 2012. Τώρα πέρασαν αρκετά χρόνια και καταλαβαίνω ότι έχεις χαθεί από το χώρο. Θεωρώ ότι ήδη εχεις αργησει χαρακτηριστικά αλλά αν θες να ακολουθήσεις το επάγγελμά σου πρέπει να πάρεις γενναίες αποφάσεις και να τις εφαρμόσεις από αρχές Σεπτεμβρίου, δηλαδή σε 2 μέρες. Καλή τύχη σε ότι αποφασίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, efo355 είπε

Τόσα χρόνια ένα γραφειο να είχες ανοίξει θα τα έβγαζες πέρα με τα ενεργειακά πιστοποιητικά. Θέλει να παίρνεις και κανα ρίσκο. Έπρεπε να είχες ανοίξει αφού έβλεπες δεν σε έπαιρνε κάνεις για δουλειά από το 2012. Τώρα πέρασαν αρκετά χρόνια και καταλαβαίνω ότι έχεις χαθεί από το χώρο. Θεωρώ ότι ήδη εχεις αργησει χαρακτηριστικά αλλά αν θες να ακολουθήσεις το επάγγελμά σου πρέπει να πάρεις γενναίες αποφάσεις και να τις εφαρμόσεις από αρχές Σεπτεμβρίου, δηλαδή σε 2 μέρες. Καλή τύχη σε ότι αποφασίσεις.

Εσείς που προτείνετε γραφεία & ανοίγματα στη χώρα μας, γνωρίζετε αρχικά τι είναι το επιχειρηματικό ρίσκο? Κρίμα που δεν έχουμε ΟΛΟΙ τις πλάτες της μαμάς & του μπαμπά, την ώρα που θα κλείνει ένα γραφείο που δεν πήγε καλά, λόγω έλλειψης δουλειών. Γνωρίζετε όλοι εσείς οι ειδήμονες πως ΚΛΕΙΝΟΥΝ από το 2010 διαρκώς τεχνικά γραφεία & η δουλειά στο χώρο μου έχει πέσει κατά 80%? Γνωρίζετε ότι για να ασκήσεις το επάγγελμα του ενεργειακού επιθεωρητή, υποχρεούστε να είσαστε εγγεγραμμένοι σε φορέα ασφάλισης, τον οποίο πληρώνετε κάθε μήνα, βγάλεις - δε βγάλεις λεφτά? Ρωτήστε στο ΤΣΜΕΔΕ για το ποσό. Γνωρίζετε ότι το επάγγελμα του ενεργειακού επιθεωρητή γνωρίζει επίσης κρίση, αφού άλλοι για την ίδια εργασία χρεώνουν 80 ευρώ (όσο περίπου θα έπρεπε για την εργασία που έκανες) και άλλοι 40 ευρώ, οπότε οι δεύτεροι "σκοτώνουν" τη δουλειά? Και με "έσοδα" 40 ευρώ ανά 3-4 μέρες, πως θα επιβιώσει ένα γραφείο?

11 ώρες πριν, evo481 είπε

worrying angel άποψη μου είναι να σταματήσεις να διαμαρτύρεσαι για τη κοινωνία, για την ανθρωπότητα και να πάρεις δραστικές αποφάσεις. Κανείς δεν ενδιαφέρεται αν είσαι γυναίκα, 33 ετών με μπούκλες η χωρίς, αν έχεις χαρτιά ή όχι, πόσοι αγράμματοι γνωστοί κονομάνε κτλ. Δε καίγεται καρφί σε κανέναν. Είσαι εσύ και ο εαυτός σου. Ασε τις ζέστες και τα κρύα και αν η κοπέλα που πήγε Αυστραλία το έκανε επειδή ήταν 25. Με το ρυθμό που πας δε βλέπω να φεύγεις παραπέρα από τη κεντρική πλατεία της Πάτρας. Και δεν έχεις και τρελό χρόνο πλέον αν θες να προχωρήσεις. Πρέπει να φύγεις από εκεί γιατί θα τελειώσεις πριν αρχίσεις καν. 

Για τη δουλειά που ψάχνεις δεν ξέρω πολλά, μπορώ να σου πω ότι στη Κύπρο χτιζουν και πάλι αρκετά. Στα είπα αυτά γιατί και εμενα ο τομέας μου στην Ελλάδα πέθανε από τους πρώτους και ήμουν στην ίδια φάση μέχρι που έκατσε κάτι, μάθε να ζεις με τις κατραπακιές και να τις διαχειρίζεσαι άμεσα...τελείωνε πάντως με τη μίρλα (που μας μαθαίνουν στην Ελλάδα είναι η αλήθεια), δε σε βγάζει πουθενά και θα σε φάει στο τέλος! όλα αυτά όσο πιο φιλικά γίνεται στα λέω!

Τιμή και δόξα στους 5 που σου έκαναν like. Προφανώς συμφώνησαν μαζί σου στο σημείο με τις μπούκλες. Προς γνώση λοιπόν όλων, τα ισιώνω παιδιά!

🤣🤣🤣

11 ώρες πριν, evo481 είπε

worrying angel άποψη μου είναι να σταματήσεις να διαμαρτύρεσαι για τη κοινωνία, για την ανθρωπότητα και να πάρεις δραστικές αποφάσεις. Κανείς δεν ενδιαφέρεται αν είσαι γυναίκα, 33 ετών με μπούκλες η χωρίς, αν έχεις χαρτιά ή όχι, πόσοι αγράμματοι γνωστοί κονομάνε κτλ. Δε καίγεται καρφί σε κανέναν. Είσαι εσύ και ο εαυτός σου. Ασε τις ζέστες και τα κρύα και αν η κοπέλα που πήγε Αυστραλία το έκανε επειδή ήταν 25. Με το ρυθμό που πας δε βλέπω να φεύγεις παραπέρα από τη κεντρική πλατεία της Πάτρας. Και δεν έχεις και τρελό χρόνο πλέον αν θες να προχωρήσεις. Πρέπει να φύγεις από εκεί γιατί θα τελειώσεις πριν αρχίσεις καν. 

Για τη δουλειά που ψάχνεις δεν ξέρω πολλά, μπορώ να σου πω ότι στη Κύπρο χτιζουν και πάλι αρκετά. Στα είπα αυτά γιατί και εμενα ο τομέας μου στην Ελλάδα πέθανε από τους πρώτους και ήμουν στην ίδια φάση μέχρι που έκατσε κάτι, μάθε να ζεις με τις κατραπακιές και να τις διαχειρίζεσαι άμεσα...τελείωνε πάντως με τη μίρλα (που μας μαθαίνουν στην Ελλάδα είναι η αλήθεια), δε σε βγάζει πουθενά και θα σε φάει στο τέλος! όλα αυτά όσο πιο φιλικά γίνεται στα λέω!

Τιμή και δόξα στους 5 που σου έκαναν like. Προφανώς συμφώνησαν μαζί σου στο σημείο με τις μπούκλες. Προς γνώση λοιπόν όλων, τα ισιώνω παιδιά!

🤣🤣🤣

Επεξ/σία από WorryingAngel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

😂προφανώς στις μπούκλες εστιάσαμε όλοι! 😂

γενικά θέλει να πατήσεις στα πόδια σου και ζωτικές αποφάσεις γιατί θα χαθεί το τρένο και όλοι οι ελληνες είμαστε πρώτοι στις δικαιολογίες.🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, WorryingAngel είπε

Εσείς που προτείνετε γραφεία & ανοίγματα στη χώρα μας, γνωρίζετε αρχικά τι είναι το επιχειρηματικό ρίσκο? Κρίμα που δεν έχουμε ΟΛΟΙ τις πλάτες της μαμάς & του μπαμπά, την ώρα που θα κλείνει ένα γραφείο που δεν πήγε καλά, λόγω έλλειψης δουλειών. Γνωρίζετε όλοι εσείς οι ειδήμονες πως ΚΛΕΙΝΟΥΝ από το 2010 διαρκώς τεχνικά γραφεία & η δουλειά στο χώρο μου έχει πέσει κατά 80%? Γνωρίζετε ότι για να ασκήσεις το επάγγελμα του ενεργειακού επιθεωρητή, υποχρεούστε να είσαστε εγγεγραμμένοι σε φορέα ασφάλισης, τον οποίο πληρώνετε κάθε μήνα, βγάλεις - δε βγάλεις λεφτά? Ρωτήστε στο ΤΣΜΕΔΕ για το ποσό. Γνωρίζετε ότι το επάγγελμα του ενεργειακού επιθεωρητή γνωρίζει επίσης κρίση, αφού άλλοι για την ίδια εργασία χρεώνουν 80 ευρώ (όσο περίπου θα έπρεπε για την εργασία που έκανες) και άλλοι 40 ευρώ, οπότε οι δεύτεροι "σκοτώνουν" τη δουλειά? Και με "έσοδα" 40 ευρώ ανά 3-4 μέρες, πως θα επιβιώσει ένα γραφείο?

Τιμή και δόξα στους 5 που σου έκαναν like. Προφανώς συμφώνησαν μαζί σου στο σημείο με τις μπούκλες. Προς γνώση λοιπόν όλων, τα ισιώνω παιδιά!

🤣🤣🤣

Τιμή και δόξα στους 5 που σου έκαναν like. Προφανώς συμφώνησαν μαζί σου στο σημείο με τις μπούκλες. Προς γνώση λοιπόν όλων, τα ισιώνω παιδιά!

🤣🤣🤣

 Κοπέλα μου θέλει και ρίσκα αυτή η ζωή. Γι αυτό και δεν έκανες τίποτα τόσα χρόνια. Αν θες να ανοίξεις κάτι αφού πρώτα σου εξασφαλίσουν την επιτυχία άστα... Δεν είσαι για ευθύνες εσύ. Πήγαινε υπάλληλος σε κάποιο μαγαζί ( πωλήτρια πχ ) να μην έχεις ευθύνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...