Προς το περιεχόμενο

Έρευνα: Το 47% των χρηστών Android αλλάζει σε iPhone για «καλύτερη εμπειρία χρήσης»


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 247
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

24 λεπτά πριν, adi32 είπε

Υπαρχει άνθρωπος που θα δώσει 300€ για να πάρει 4'' κινητο με αυτά τα χαρακτηριστικά το 2018 ? 

250€. Και επίσης είναι η καλύτερη επιλογή που μπορεί να κάνει κάποιος αν επιθυμει 4’’ οθόνη. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

20 ώρες πριν, voltmod είπε

Ο βασικός λόγος που αλλάζουν οι χρήστες Android σε iOS –σε ποσοστό 47%- είναι για να έχουν "καλύτερη εμπειρία χρήσης"

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά να ρωτήσω και γω κάτι??Εχω ενα s7 edge στο οποίο να αναφέρω πως στα 2 χρόνια που είναι στην κατοχή μου δε θυμάμαι να χρειάστηκε ποτέ επανεκινήσεις..Παίζω παινχίδια,σερφάρω μονίμως,σόσιαλ φούλ κ.ο.κ!

Ρωτάω γιατί διαβάζω απο πολλούς ότι στα αντρόιντ χρειάζονται επανεκινήσεις και τέτοια..Μήπως κάνω κατι λάθος εγώ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, jim1912 said:

διαβάζω απο πολλούς ότι στα αντρόιντ χρειάζονται επανεκινήσεις και τέτοια..Μήπως κάνω κατι λάθος εγώ??

Όχι, απλώς πολλοί νομίζουν ότι η προσωπική τους εμπειρία είναι γενικός κανόνας. Ό,τι διαβάζεις, ισχύει μέχρι έναν βαθμό, τον οποίο είναι αρκετά δύσκολο να γνωρίζεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, PokemonEnthousiast είπε

το 47% των χρηστων να σταματησει να αγοραζει μουφες τυπου umidigi doogee μουτζι σουτζι και να παει να αγορασει καμια σοβαρη εταιρια ακομα και τα xiaomi των 100 ευρω 5A,5,6A,6 κτλπ δουλευουν απροβληματιστα. Nα κανουν μια ερευνα πριν αγορασουν οτιδηποτε καλο θα ηταν, θα πανε να παρουνε το samsung τυπου j4 στα 140 και μετα απο 10 μερες θα κλαινε τα λεφτα τους. Nαι δεν αγοραζουμε τυφλα επειδη η εταιρεια ειναι καλη... στα samsung λενε πολυ τα s και note στα xiaomi στα 100-200 ευρω ειναι τελεια huawei ε πηγαινε σε honor αν θες κατι φτηνο η για βασικη χρηση και ενα p10 lite θα κανει δουλεια. Γενικα τα ios τελεια ωραια εμπειρια αλλα για εναν που θελει να κανει customization pro mode σε καμερα και αλλα τετοια  ''χαζα'' ε δεν λεει αν εισαι τυπος βαζω ολα auto mode το ui να ειναι φουλ απλο ουτε sub menu κτλπ και δεν θες να σου κολλησει ποτε ας πουμε ναι παρε ios (ασχετο αλλα μετα το android ειδικα το 7 μην πω 4.4 τα android εχουνε βελτιωθει πααααααρα πολυ χωρις λαγκ παρε ενα μιξ 2 ενα σ8 σ9 με βασικη χρηση οπως το ios και βρες μου lag με επεξεργαστες τυπου 625,636,660,821,835,845 και ενα νορμαλ UI δεν παιζει να βρειτε λαγκ μην κοροιδευομαστε.....)

Πολύ σωστός. Όπως παλαιότερα όπου άτομα που είχαν αγοράσει desktop PCs των 300ευρω και μετα περνούσαν σε mac των 2000 ευρω, έγραφαν οτι "αυτος είναι επιτελους υπολογιστης- καμία σχεση με PC."  Βέβαια αυτό δεν μειώνει τα φοβερα προβλήματα που ειχαν τα windows όπως και οτι η Google καποια στιγμη θα πρεπει να ενοποιησει τα updates. Δεν γινεται πχ καποιοι κατασκευαστες να εχουν να βγαλουν update για το λογισμικο απο το 4.4.2 με το οποίο πχ αγοραστηκε το tablet, κινητό κοκ

 

Υ.Γ. Ξέρω πολλους που απο πανακριβο iphone  διετιας πέρασαν σε XIAOMI των 150 ευρω και μετανιωνουν αφενός που δεν το εκαναν νωριτερα και αφετέρου που ξοδεψαν ενα κάρο λεφτά μονο και μονο για το trademark της apple. 

Επεξ/σία από Constantine1900
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όσοι έχουν Mercedes, BMW, και Audi, πάνε στην Fiat  για καλύτερη εμπειρία χρήστη.

Αυτή είναι μία έγκυρη καί έγκαιρη έρευνα που έκανε η Fiat.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, stafasanis είπε

Και όσοι έχουν Mercedes, BMW, και Audi, πάνε στην Fiat  για καλύτερη εμπειρία χρήστη.

Αυτή είναι μία έγκυρη καί έγκαιρη έρευνα που έκανε η Fiat.

Επειδή είμαι (προφανώς) μύωψ, αυτό τι ήταν ....

Mercedes, BMW, ή Audi.....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, georgepppo είπε

να σου πω εγώ πόσοι πήραν iphone, glaxy και τέτοια με δόσεις η σύνδεση , τους έπεσε και χάλασε η έβαλε νερό και τώρα πληρώνουν και το κινητό και πληρώνουν και ένα android 100 ευρώ να κάνουν την δουλειά τους :D

Πριν λίγο έριξε ποτήρι coca cola ο ανιψιός στο κινητό. Το πήρα, πήγα τουαλέτα, σαπούνι στο χέρι και πλύσιμο το κινητό κάτω από την βρύση. Χαρτάκι, σκουπιζουμε για να μην τρέχουν νερα και τέλος. Galaxy s7 :p αυτό με την επαγγελματική χρήση του iOS πότε δεν την κατάλαβα, να το ξαναπώ για δέκατη φορά, τι κάνεις με iOS Που δεν κάνεις με android? Αντίθετα μπορώ να βρω διαφορά που κάνεις με android Και όχι με iOS ( δωρεάν λέμε πάντα!) Έχω αρκετές εφαρμογές για rdc, mikrotik, wifi scanner & analyzer, ημερολόγιο συγχρονισμένο με κινητό, desktop, laptop, fit band, επαφές ομοίως, φωνητική πληκτρολόγηση, συγχρονισμένα δεδομένα (αρχεία κ φωτο), excel word onedrive onenote, μέχρι και το odb στο αυτοκίνητο βλέπω, έχω δωρεάν χάρτες για πλοήγηση, στέλνω και αρχεία από την gopro Στο κινητό ( Οκ το κάνετε και εσεις) και μετά τα στέλνω και σε άλλους (Αυτό όμως?)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Jiakometi είπε

Επειδή είμαι (προφανώς) μύωψ, αυτό τι ήταν ....

Mercedes, BMW, ή Audi.....

Ναι έτσι γράφω , δεν είσαι μύωπας .

Απλά είναι ειρωνεία , αφού γράφω ότι την έρευνα την κάνει η FIAT.
Γιατί και η έρευνα που αναφέρεται στο άρθρο είναι τόσο άκυρη που μόνο η ίδια η APPLE θα μπορούσε να την είχε κάνει με τέτοιο θετικό αποτέλεσμα για τον εαυτό της . Και όπως έχει πει ο Τσόρτσιλ :
Η ιστορία θα γράψει θετικά για μένα γιατί θα την γράψω εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, stafasanis είπε

Ναι έτσι γράφω , δεν είσαι μύωπας .

Απλά είναι ειρωνεία , αφού γράφω ότι την έρευνα την κάνει η FIAT.
Γιατί και η έρευνα που αναφέρεται στο άρθρο είναι τόσο άκυρη που μόνο η ίδια η APPLE θα μπορούσε να την είχε κάνει με τέτοιο θετικό αποτέλεσμα για τον εαυτό της . Και όπως έχει πει ο Τσόρτσιλ :
Η ιστορία θα γράψει θετικά για μένα γιατί θα την γράψω εγώ.

αυτό που είπε ο Τσώρτσιλ 'ήταν

Η ιστορία γράφεται από τους νικητές.....

Δεν μας ενδιαφέρουν οι νικητές εδώ (a.k.a. εταιρίες του 1 τρις) αλλά ο οπαδισμός που συνεχώς καλλιεργείται....

Οπως έγραψα και παραπάνω, ας μείνει ο καθένας ευχαριστημένος με το οικοσύστημα του και ας παραμείνει επίσης στα σχετικά με το δικό του οικοσύστημα threads.

O Jim Collins έγραψε ..."Ας κοιτάξουμε στον καθρέπτη πριν κοιτάξουμε έξω από το παράθυρο"....

Καλό βράδυ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, mpentenis είπε

Πριν λίγο έριξε ποτήρι coca cola ο ανιψιός στο κινητό. Το πήρα, πήγα τουαλέτα, σαπούνι στο χέρι και πλύσιμο το κινητό κάτω από την βρύση. Χαρτάκι, σκουπιζουμε για να μην τρέχουν νερα και τέλος. Galaxy s7 😛 αυτό με την επαγγελματική χρήση του iOS πότε δεν την κατάλαβα, να το ξαναπώ για δέκατη φορά, τι κάνεις με iOS Που δεν κάνεις με android? Αντίθετα μπορώ να βρω διαφορά που κάνεις με android Και όχι με iOS ( δωρεάν λέμε πάντα!) Έχω αρκετές εφαρμογές για rdc, mikrotik, wifi scanner & analyzer, ημερολόγιο συγχρονισμένο με κινητό, desktop, laptop, fit band, επαφές ομοίως, φωνητική πληκτρολόγηση, συγχρονισμένα δεδομένα (αρχεία κ φωτο), excel word onedrive onenote, μέχρι και το odb στο αυτοκίνητο βλέπω, έχω δωρεάν χάρτες για πλοήγηση, στέλνω και αρχεία από την gopro Στο κινητό ( Οκ το κάνετε και εσεις) και μετά τα στέλνω και σε άλλους (Αυτό όμως?)

Κοίτα από αντικειμενικότητα μηδέν... Όχι τίποτα άλλο... υποτιμάς τόσο πολύ μια συσκευή που στο τέλος θα την αγαπήσω... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, stafasanis said:

Και όσοι έχουν Mercedes, BMW, και Audi, πάνε στην Fiat  για καλύτερη εμπειρία χρήστη.

Αυτή είναι μία έγκυρη καί έγκαιρη έρευνα που έκανε η Fiat.

Και η Ferrari,  fiat  ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...