Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, mihalinho78 είπε

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Ίσως κατατοπιστικότατος! Όσο αφορά το XRP προσανατολίζονται σε μακροπρόθεσμη επένδυση και ίσως λίγο trading με μικρά ποσά και σε άλλα νομίσματα ευκαιριακά.

Είμαι κριτικός για τα πάντα και τους πάντες Μιχάλη. Ο λόγος για τον οποίο λέω σε οποιον δήποτε να κάνει την δική του έρευνα είναι η εξής. 

για παράδειγμα.... Εάν ένας φίλος σου πεί κάνε αυτό γιατί αυτό και αυτό, εσύ εάν θα αποφασίσεις να κάνεις αυτό που σου λέει αυτός, θα κριθεί απο το πόσο τον εμπιστεύεσαι η το πόσο κοντά είστε, παρά απο άν αυτό που σου λέει ευσταθεί ή είναι λογικό. 

Εάν τώρα κάποιος άγνωστος σου πεί αυτό και αυτό, εσύ θα κρίνεις πάλι απο το πόσο τον συμπαθείς. 

Κρίνουμε τον άλλον για λάθος λόγους. πχ(πάλι παράδειγμα :P )  Ο Λεβέντης και η ένωσης κέντρου έλεγαν την δεκαετία του 80 τα πάντα στην τηλεώραση. Θυμάμαι που ούρλιαζε και τον κοροϊδεύαμε. Όμως κατα βάθος όλοι ξέραμε οτι αυτά που λέει είναι αλήθεια. Γιατί όμως δέν τον ψηφίζανε ενώ όλοι τους συμφωνούσανε ;

Γιαυτό άκου τους υποστιρηκτές αλλά καί τους αντίθετους γιατί ο καθένας θα σου πεί τα πράγματα απο την δική του πλευρά. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αυτό που μου κάνει εντύπωση με το xrp είναι γιατί δεν έκανε το ίδιο run όπως τα άλλα νομίσματα... BTC, ETH

Όπως τον Ιανουάριο του 2018!

Φταίει λέτε η αγωγή του SEC; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Sakis_Spooky είπε

Αυτό που μου κάνει εντύπωση με το xrp είναι γιατί δεν έκανε το ίδιο run όπως τα άλλα νομίσματα... BTC, ETH

Όπως τον Ιανουάριο του 2018!

Φταίει λέτε η αγωγή του SEC; 

Το κρατάει λίγο κάτω, όταν λήξει το θέμα λογικά θα τσιμπήσει κάτιτις.

Εγώ λέω ότι πετάει πάντως. 5 μέρες πριν παίζαμε στα 0,24 και τώρα είμαστε σταθερά πάνω από 0,30 ακόμα και με την ιστορία του "pump" (που θα μπορούσε να καταποντιστεί πολύ πιο κάτω). Σήμερα είχαμε και μια ευθεία προς τα πάνω στα 0,34.

1 ώρα πριν, Liakos_vol είπε

Καλησπέρα παιδιά. Εγώ πιστεύω ότι σε μερικές μέρες θα είναι στα 2 δολάρια 

Ε μοιράσου μαζί μας, τους λόγους που πιστεύεις ότι θα πενταπλασιάσει την αξία του σε λίγες μέρες.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από μένα. Πάντως έχει σταθεροποιηθεί εδώ και δυο μέρες 0.31-0.32, αυτό είναι καλό νομίζω. Και είναι τρίτο στην κατάταξη στην αξία της αγοράς.

6 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

Το κρατάει λίγο κάτω, όταν λήξει το θέμα λογικά θα τσιμπήσει κάτιτις.

Εγώ λέω ότι πετάει πάντως. 5 μέρες πριν παίζαμε στα 0,24 και τώρα είμαστε σταθερά πάνω από 0,30 ακόμα και με την ιστορία του "pump" (που θα μπορούσε να καταποντιστεί πολύ πιο κάτω). Σήμερα είχαμε και μια ευθεία προς τα πάνω στα 0,34.

Ε μοιράσου μαζί μας, τους λόγους που πιστεύεις ότι θα πενταπλασιάσει την αξία του σε λίγες μέρες.

Σωστά, έτσι το αντιλαμβάνομαι και εγώ, εδώ μιλάμε ότι παίζονται 22 δισ κάθε μέρα για πάρτη του, δεν είναι αστεία ποσά αυτά!!! Σίγουρα είναι και η αγωγή που του έχουν κάνει, αλλά από ότι ακούγεται δικαιώνεται το XRP και πολλοί κινούνται προς αυτό.   Κάτι θα κάνει να μας δείξει την δύναμη του και φυσικά θα γίνει μάχη, όλα για το χρήμα γίνονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με βάσει την εικόνα που έχω και από αυτά που διαβάζω είναι ότι θα έχει άνοδο. Αλλά πιστεύω ότι όταν πουλάν πολύ στο ανέβασμα το κόβει 

Γενικά θα κάνει μεγάλες διακυμάνσεις όπως τα ποιο πολλά κρυπτονομισμα αλλά θα ανέβει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, Liakos_vol είπε

Καλημέρα παιδιά σήμερα πιστεύω ότι θα είναι μια καλή μέρα για το XRP

Αντε να δούμε γιατι μέχρι τώρα μου φαίνεται περίεργη ημέρα η σημερινή γενικότερα. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν πέσαμε στην παγίδα της ελπίδας/απληστιας και δεν πουλήσαμε όταν έπρεπε. Τώρα θα είχαμε διπλασιάσει τα κέρδη μας και θα είχαμε ξαναφορέσει τα διπλά. 

Από κει και πέρα ναι, το SEC έχει φρενάρει την άνοδο του ΧΡΠ. Όμως ο lizzard King Jay Clayton έβαλε το SEC σε δύσκολη θέση. Όλα δείχνουν πως η Ριπλ θα νικήσει. Δεν υπάρχει ώρα για δικαστήριο και χαζομάρες. Η παγκόσμια οικονομία τρέχει και  δεν μπορεί να περιμένει για πολύ. Το SEC έχει 2 εβδομάδες για να απαντήσει στην επιστολή της Ριπλ. Μέσα σε 10 μέρες θα δούμε σίγουρα απάντηση του SEC, γιατί στις 22 Φεβρουαρίου είναι η έναρξη της δικής SEC και Ripple. 

Ο Τζεμπ ΜακΚελεμπ (ιδρυτής του Stellar και  συνιδρυτής της Ripple) πάντως πούλησε πάλι μέρος από τα ΧΡΠ του οπότε ίσως είναι ένδειξη πως ίσως άκουσε κάτι που τον έδωσε την σιγουριά ότι δεν κινδυνεύει από το SEC. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Επειδή λέτε για την τιμή του xrp όλα τα κρυπτονομισμα κάνουν διορθώσεις στις τιμές όσο παραμένει στα 0,38$ είναι καλό πιστεύω ότι θα έχει άνοδο. Όπως το eth ήταν στα 1300$ και πήγε στα 1700 θα κάνει διόρθωση και θα παραμείνει στα 1500 θα έχει και αυτό πτώση. Οπότε λίγο υπομονή να δούμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Liakos_vol είπε

Καλημέρα παιδιά σήμερα πιστεύω ότι θα είναι μια καλή μέρα για το XRP

Λοιπόν, εσύ έχεις καλή διαίσθηση, ήδη είναι πάνω 0.5.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Liakos_vol είπε

Παρακολουθώ πάρα πολύ. Και γενικά θα είναι ένας μήνας πολύ καλος

Φίλε μου, και εγώ. Ότι έχω σαν γνώσεις και πληροφορίες τις μοιράζομαι εδώ για το XRP. καλό που έχουμε αυτή την ομάδα.  Πάντως δεν ξέρω ακόμα αν ανέβει έστω στο 0.45, να πουλήσω μην την πατήσουμε σαν την άλλη φορά και να ξανά πάρουμε μόλις λίγο πέσει ή το αφήνουμε και βλέπουμε? Ιδού η απορία!!! 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...