Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οποτε δεν μπορω να ακουω οτι θα βγεις χαμενος απο αυτο αρκει να ξερεις να πουλας και να αγοραζεις στον σωστο χρονο...το XRP το αγοραζεις στα 0.15-0.25 και το πουλας στα 0.50-0.60..οι πιο τολμηροι μπορουν να κρατησουν και λιγο παραπανω!!

3 λεπτά πριν, eliascm21 είπε

Καλά σε σχέση με άλλα pumps που είχα παρακολουθήσει αυτό πήγε μια χαρά. Είχες άπλετο χρόνο και να αγοράσεις και να πουλήσεις. Αν δεν ήσουν άπληστος κάτι έβγαζες. Επίσης προς το παρόν η τιμή είναι πιο ψηλά από την τιμή προ pump οπότε αν μείνει εκεί το λες και πετυχημένο (αν και δεν νομίζω να ήταν μόνο προϊόν του Pump η αύξηση).

Εγω παρακαλαω να πεσει κατω απο 0.10 αν μπορει ωστε να μπω με περισσοτερα...μπορεις να βγαλεις ΛΕΦΤΑ απο αυτο!!!

Στις 31/1/2021 στις 12:09 ΠΜ, FromMyAshesRRR είπε

Ναι γινετε χαμός. Μετά το δράμα της Wallstreet και το Dodgecoin μπήκαν στον χωρό για το XRP. "Συμπτωματικά" μετά την απάντηση της Ριπλ προς το SEC. 

Να δούμε τώρα τί θα κάνει το SEC που τους έβαλε η Ριπλ το μαχαίρι στο λαιμό. Βλέπω τον μαλάκα τον Βιτάλικ να τρέχει και να μήν φτάνει. 

είμαι περίεργος να δώ εάν αύριο γίνει η τρελη κούρσα που θα μας φτάσει στα 0,60 και βλέπουμε πώς θα πάει μέχρι την Δευτέρα. Πάντως έτσι και χτυπήσουμε τα 0,86 ε τότε πάει εχουμε ξεφύγει. Πολύς κόσμος είναι τώρα σε συνεγγερμό. Είδαν την wallstreet και το Dogecoin και τωρα που η Ριπλ έδωσε απάντηση....και εχθές τελείωσε το Davos οπότε θα ξεκκινήσουν να εφαρμόσουν την ατζέντα τους. 

 

Σε 2 ώρες θα ξέρουμε περισσότερα. Στις 3:30 ώρα ελλάδος θα ξεκκινήσει η  ταυτόχρονη αγορά XRP ανα τον κόσμο. 

Μέχρι στιγμής είναι κοντά στα 100χιλιάδες άτομα που είναι έτοιμοι. 

Η ιδέα είναι αντίγραφο απο το ότι έγινε στην Wallstreet. Τώρα, γνώμη μου είναι πως τα ίδια άτομα που έκαναν το μπάμ στην Wallstreek + Dogecoin είναι τα ίδια άτομα που οργανώσανε αυτή την κίνηση με το XRP. 

Γεια σας παιδια ειμαι νεος εδω...εγω παντως βγηκα κερδισμενος γιατι προσωπικα αγορασα στα 0.15λεπτα με ενα 2000ρο πριν 1.5μηνα και πουλησα στα 0.62 πριν 6ωρες στις 13.00!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 31/1/2021 στις 4:45 ΜΜ, gassim είπε

Τι νόημα έχει να πει κάποιος για pump συγκεκριμένη μέρα και ώρα ενώ έχει δώσει το όνομα του νομίσματος εκ των προτέρων;  Ύποπτο μου φαίνεται, το νόημα του pump ειναι να αγοράσουν όλοι ταυτόχρονα, αν ξέρουν ποιό νόμισμα θα γίνει pump όλοι θα σπεύσουν να αγοράσουν νωρίτερα για να πιάσουν θέση, όπως και γίνεται δηλαδή. 

Μπας και αυτό που θα γίνει την δευτέρα θα είναι dump και όχι pump ;

ακριβώς αυτο έγινε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@Nsam2020 Το κέρδος είναι κέρδος. Απλά με αυτά τα Pump and dump δέν προχωράει το πράγμα. Με trading σίγουρα βγάζεις λεφτά, γιαυτό και έχουνε δώσει το ελευθερο στα short selling. Τα hedge funds δεν τους ενδιαφέρει η σταθερή οικονομία.

Επεξ/σία από FromMyAshesRRR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, gassim είπε

και παρόλο που είχα προβλέψει τι θα γίνει κατάφερα να μην βγάλω τίποτα :)

Τα ίδια και εδώ. Απληστία είδες τι κάνει ; :devil: Πρέπει να βάλω τα ιδεολογικά μου bias στην άκρη και να βάλω το κέρδος στην πρώτη θέση. Ειδικά όταν μας δίνονται τέτοιες ευκαιρίες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, FromMyAshesRRR είπε

Τα ίδια και εδώ. Απληστία είδες τι κάνει ; :devil: Πρέπει να βάλω τα ιδεολογικά μου bias στην άκρη και να βάλω το κέρδος στην πρώτη θέση. Ειδικά όταν μας δίνονται τέτοιες ευκαιρίες. 

Παρασυρθηκα απο το doge και νομιζα οτι θα φτάσει πιο ψηλά, είχα πει να πουλήσω στο 1,2 € αλλά δεν το πλησίασε ποτέ. Ευτυχώς είχα βάλει stop loss και είμαι στα λεφτά μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δέν πίστευα να πάει τόσο το doge, πολλοί παρασυρθήκανε. Στο χρηματιστήριο όταν βγάλεις 20%-50% κέρδος κάνεις κωλοτούμπες.  Εδώ μέσα σε 8 ώρες είχαμε ευκαιρία να βγάλουμε όσα βγάζουμε σε 1 χρόνο και δέν τα πουλήσαμε. Πώς λένε κάλιο 5 και στο χέρι....αλλα τα νερά στις Μαλδίβες είναι τόσο γαλανά, που δέν σε αφήνουν να πουλήσεις άν δέν γράψει 6 μηδενικά ο λογαριασμός σου χαχααχ :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν καιρό είχα πει θα πουλήσω στα 0.52! Σήμερα με την ξαφνική άνοδο... δεν πούλησα!

Νομίζω ότι οι περισσότεροι αυτό έπαθαν! Μέχρι την επόμενη φορά... με περισσότερο μυαλό!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Sakis_Spooky είπε

Πριν καιρό είχα πει θα πουλήσω στα 0.52! Σήμερα με την ξαφνική άνοδο... δεν πούλησα!

Νομίζω ότι οι περισσότεροι αυτό έπαθαν! Μέχρι την επόμενη φορά... με περισσότερο μυαλό!

Κάπως έτσι την πατάω και εγώ. Και όταν ξανά φτάνει την υψηλή τιμή και τελικά πουλάω μετά... πάει ακόμα παραπάνω :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έτσι είναι αδέρφια, και εγώ είπα να τραβήξω στο 1 αλλά το μπουρδέλο στο παρά τσαφ έπεσε σαν το λιλί όταν σε ξενερώνει η γκόμενα! Είπανε θα πάει στο φεγγάρι αλλά ούτε στον πύραυλο δεν ανέβηκε!!! Για να δούμε μέσα στην εβδομάδα!!!

Επεξ/σία από Gouthas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως τέτοιου είδους "τζογαδόρικα παιχνίδια" και τέτοια μεταβλητότητα δεν είναι και ότι καλύτερο για την αξιοπιστία της αγοράς των crypto γενικότερα και του xpr ειδικότερα. Από την άλλη βέβαια είναι γλυκό το εύκολο και γρήγορο κέρδος, αλλά τέτοιου είδους συμπεριφορές μπορεί να ρίξουν την αξιοπιστία του νομίσματος στον πάτο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, zananiro είπε

Πάντως τέτοιου είδους "τζογαδόρικα παιχνίδια" και τέτοια μεταβλητότητα δεν είναι και ότι καλύτερο για την αξιοπιστία της αγοράς των crypto γενικότερα και του xpr ειδικότερα. Από την άλλη βέβαια είναι γλυκό το εύκολο και γρήγορο κέρδος, αλλά τέτοιου είδους συμπεριφορές μπορεί να ρίξουν την αξιοπιστία του νομίσματος στον πάτο. 

Γιαυτό προσπαθεί η Ριπλ να αναγκάσει το SEC να δώσουν clarity για να ξέρουμε με επίσημο χαρτί οτι το ΧΡΠ δεν ειναι security . απαξ και γίνει αυτό, το μεγαλύτερο ποσοστό των νομισμάτων θα μηδενιστεί. Η χρησιμότητα είναι που θα ανεβάσει την τιμή, όχι τιποτε αλλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, zananiro είπε

Πάντως τέτοιου είδους "τζογαδόρικα παιχνίδια" και τέτοια μεταβλητότητα δεν είναι και ότι καλύτερο για την αξιοπιστία της αγοράς των crypto γενικότερα και του xpr ειδικότερα. Από την άλλη βέβαια είναι γλυκό το εύκολο και γρήγορο κέρδος, αλλά τέτοιου είδους συμπεριφορές μπορεί να ρίξουν την αξιοπιστία του νομίσματος στον πάτο. 

 

40 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Γιαυτό προσπαθεί η Ριπλ να αναγκάσει το SEC να δώσουν clarity για να ξέρουμε με επίσημο χαρτί οτι το ΧΡΠ δεν ειναι security . απαξ και γίνει αυτό, το μεγαλύτερο ποσοστό των νομισμάτων θα μηδενιστεί. Η χρησιμότητα είναι που θα ανεβάσει την τιμή, όχι τιποτε αλλο. 

 

Να τα θυμάστε αυτά όταν η αγορά θα γίνει regulated λίγο ή πολύ. Με αυτά που γίνονται νομίζω είναι θέμα χρόνου και μόνο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Doubt είπε

 

 

Να τα θυμάστε αυτά όταν η αγορά θα γίνει regulated λίγο ή πολύ. Με αυτά που γίνονται νομίζω είναι θέμα χρόνου και μόνο.

Αυτό που με χαλάει είναι οτι προσπαθούνε να μας βγάλουν απο το παιχνίδι. Αν δέν θέλαν τους retail investors(εμάς δηλαδή τον απλό κοσμάκι) τότε να μήν βγάζανε το XRP στις αγορές. Απλά πράγματα. Αν θέλουν να πάρουν τα δικά μου ας τα πάρουν....589 ευρώ η μονάδα ..... Ανεβοκατεβάζουν την τιμή για να μας πετάξουν Shakedown. κλασσικά πράγματα. και ναί συμφωνώ, είναι θέμα χρόνου. Βλέπουμε τί θα γίνει μέσα στον μήνα αυτό. Τους πιέζει ο χρόνος και δέν θα πάρει πολύ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...