Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1:20 "there is a settlement to be made" δηλαδή συμβιβασμός μεταξύ Ριπλ και SEC ...........mic drop..........

Πως έλεγε ο Χατζηχρήστος "στα λεγα μην πεις πως δεν στα λεγα" .... Δεν έχουμε χρόνο για καθυστερήσεις, οι shadow regulators, παρτιζανοι επενδυτές  κάι πελάτες της Ριπλ  πιέζουν για επίλυση της κατάστασης. ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στην ουσία η Ριπλ προσέλαβε 21 δικηγόρους γιατί είχε σκοπό σε περίπτωση που το SEC τραβήξει τιν δίκη, να τους φτάσει στο ανώτατο δικαστήριο και να τους κάνει μύνηση για παρεμποδισμό ή οικονομικό σαμποτάζ. Το FOIA της Ριπλ είχε ώς σκοπό να βάλει το μαχαίρι στον λαιμό τou SEC και να τους απειλήσει με έμμεσο τρόπο στο οτι "θα βγάλουμε στην φόρα την πολιτική ατζέντα βεντέτα σας" . Εγώ εύχομαι στις 1η -31 μαρτίου να υπάρχει συμβιβασμός. Τα γεγονότα τρέχουν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, manthojohn είπε

Καλησπέρα παιδιά να ρωτήσω η revolut είναι αξιόπιστη?

Κανένα προβλήμα ,μια χαρά συναλλαγές κανω .

Σίγουρα όμως υπάρχουν και άλλες αξιόπιστες πλατφόρμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Liakos_vol είπε

Καλησπέρα παιδιά φαίνεται να ξεκολλάει από το 0.45$ 

Αναμένουμε την απάντηση του SEC στις 15 (αν δέν το παρατείνουν) και οι πιέσεις απο δεξιά και αριστερά για επίλυση δυναμώνουν.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι πήγε να κάνει σήμερα, αλλά τώρα το βλέπω στο -9%

Πάντως ακόμα και η τιμή 0,35-0,40€ είναι χαμηλή αν σκεφτούμε ότι το ανώτερο που έφτασε ήταν 2,82€ τον Ιανουάριο του 2018!

Περίπου ~7 φορές κάτω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σα γνήσιος νουμπάς, σκέφτομαι το εξής:

ΕΑΝ επιλυθει/ακυρωθει το θέμα με το δικαστήριο, δε θα εκτοξευφθεί λογικά; 

Αν οχι, δε θα πάει στα τάρταρα;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι κάνεις δεν το ξέρει αυτό πιστεύω. Μπορεί να ανέβει και χωρίς να έχει βρεθεί μια λύση και το αντίθετο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.cryptoglobe.com/latest/2021/02/xrp-trading-could-return-to-us-once-ripple-settles-sec-lawsuit-says-legal-expert/

από ότι λέει το άρθρο το πιο πιθανό είναι ο συμβιβασμός με ότι αυτό συνεπάγεται …εξαρτάται από τους όρους αλλά όπως λέει θα επιτραπεί το trading και στα US exchanges που θα είναι θετικό  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/2/2021 στις 11:14 ΠΜ, FromMyAshesRRR είπε

 

 Δεν υπάρχει ώρα για δικαστήριο και χαζομάρες. Η παγκόσμια οικονομία τρέχει και  δεν μπορεί να περιμένει για πολύ. Το SEC έχει 2 εβδομάδες για να απαντήσει στην επιστολή της Ριπλ. Μέσα σε 10 μέρες θα δούμε σίγουρα απάντηση του SEC, γιατί στις 22 Φεβρουαρίου είναι η έναρξη της δικής SEC και Ripple. 

Άργησαν να ξυπνήσουν τα άρθρα.

4 λεπτά πριν, zaico είπε

https://www.cryptoglobe.com/latest/2021/02/xrp-trading-could-return-to-us-once-ripple-settles-sec-lawsuit-says-legal-expert/

από ότι λέει το άρθρο το πιο πιθανό είναι ο συμβιβασμός με ότι αυτό συνεπάγεται …εξαρτάται από τους όρους αλλά όπως λέει θα επιτραπεί το trading και στα US exchanges που θα είναι θετικό  

στο μπάμ μπάμ θα γίνει. Υπάρχει μεγάλη πίεση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Άργησαν να ξυπνήσουν τα άρθρα.

στο μπάμ μπάμ θα γίνει. Υπάρχει μεγάλη πίεση. 

πιστεύω ότι όσο πλησιάζει η ημερομηνία θα φανεί η εξέλιξη και απο την πορεία του XRP . Δεν μπορεί κάποιοι insiders θα γνωρίζουν λίγο πιο πριν τι θα γίνει δηλ αν θα έχουμε έναν αναίμακτο ή όχι  συμβιβασμό ή θα πάει μακριά δικαστικά  και αυτό θα φανεί και στην τιμή .

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, zaico είπε

πιστεύω ότι όσο πλησιάζει η ημερομηνία θα φανεί η εξέλιξη και απο την πορεία του XRP . Δεν μπορεί κάποιοι insiders θα γνωρίζουν λίγο πιο πριν τι θα γίνει δηλ αν θα έχουμε έναν αναίμακτο ή όχι  συμβιβασμό ή θα πάει μακριά δικαστικά  και αυτό θα φανεί και στην τιμή .

Βασικά το όλο θέμα για τα έσκρο είχε αρχίσει απο καιρό να συζητάτε. Πέρισυ (τον οκτώμβριο) πχ, η "κοινότητα" του ΧΡΠ είχε ρωτήσει "ανοιχτά" στην Ριπλ για το εάν υπάρχει περίπτωση η Ριπλ να "κάψει" τα ΧΡΠ που έχει κλεισμένα στον έσκρο λογαρισμό μετά απο αίτηση της "κοινότητας", πράγμα που ο κρυπτογράφος1 Δαβίδ Σουόρτς είπε πως ναί. 

 Αυτό εμένα μου λέει πως με την κίνηση αυτή η Ριπλ είπε στους regulators εάν δέν κάνετε κάτι θα κάψουμε τα ΧΡΠ. 

Εκβιασμός δηλαδή (και καλά έκαναν) οπότε ο Τζέη Κλέητον (που τον έχουμε καντιλιάσει το σπιτάκι του) ίσως λέω...ίσως να μήν ήτανε τόσο κακός όσο πιστεύουμε. Πιστεύω πως η Ριπλ θα "δωρήσει" τα έσκρο ΧΡΠ ίσως σε έναν μεγάλο παγκόσμιο οργανισμό που θα επωφελεί τους πάντες (βλέπε IMF και Lagarde που τώρα είναι στην ECB), δεν νομίζω πως θα ζητήσουν απο τους ιδρυτές να παραδώσουν τα ΧΡΠ τους αλλά ποτέ δεν ξέρεις....το σίγουρο είναι πως έτσι και τους τα ζητήσουν τότε το αντάλαγμα θα είναι όχι μόνο ένα μεγάλο ΟΚ αλλά και κάτι παραπάνω....το οποίο ίσως εμάς τους κατόχους ΧΡΠ να μας ωφελήσει με το παραπάνω. 

Είμαι κάθετα αντίθετος με το να κάψει η Ριπλ τα εσκρο γιατί είναι αντίθετο με την αποστολή του ΧΡΠ, ο λόγος για τον οποίο το ΧΡΠ σχεδιάστηκε. Μερικοί θέλουν να κάψει η Ριπλ τα έσκρο της για να ανεβεί η δικιά μας αξία. Να γίνουμε σάν το Μπίτκοιν... Το ΧΡΠ και η αξία του έχει να κάνει με το πρόβλημα που θα λύσει. Ο Γκρέγκ Κίντ είχε πεί πως τα νόστρο βόστρο θα ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΘΟΥΝ απο τα ΧΡΠ....για να γίνει κάτι τέτοιο χρειαζόμαστε ΟΛΑ τα ΧΡΠ.... για τον λόγο αυτό εγώ θα κρατήσω 10% των ΧΡΠ μου για την σύνταξή μου γιατί για να φτάσει τα 4+ ψηφία το ΧΡΠ (αφού για εκεί σχεδιάστηκε) θα πάρει καιρός....

Επεξ/σία από FromMyAshesRRR
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα παιδιά με προβληματίζει η ζήτηση. Προσωπική απόψη πάντα. είμαστε καθηλωμένοι στα 22 με 23B και μάλιστα διάβασα ότι κάποιες έχουν παγώσει τις συναλλαγές xrp δεν ξέρω κατά πόσο αληθεύει. Αν ξέρει κάποιος κάτι για αυτό ας μας πει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Liakos_vol είπε

Εμένα παιδιά με προβληματίζει η ζήτηση. Προσωπική απόψη πάντα. είμαστε καθηλωμένοι στα 22 με 23B και μάλιστα διάβασα ότι κάποιες έχουν παγώσει τις συναλλαγές xrp δεν ξέρω κατά πόσο αληθεύει. Αν ξέρει κάποιος κάτι για αυτό ας μας πει

απο όσο ξέρω τα αμερικάνικα συναλλακτήρια έχουνε παγώσει τις συναλλαγές ΧΡΠ και κάποια έχουν αποσύρει το ΧΡΠ απο τους πίνακες τους. Στο εξωτερικό όμως κανονικά δέν τρέχει τίποτα. ΑΥτό έχει να κάνει με το γεγονός του οτι η Ριπλ είναι στο Σάν Φρανσίσκο οπότε υπο την νομοθεσία των ΗΠΑ γιατό και τρέχει με το SEC. 

22 και 23Β ? στρατιωτικό φαγητό ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...