Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πόσα XRP έχει ακόμα από τα αρχικά 9bn του, ο McCaleb για να dump-αρει;

Πόσα ξεφόρτωσε τις προάλλες; Αυτός είναι ένας ακόμα λόγος που πιέζεται το coin.

Επεξ/σία από Diinekis21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

36 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

Πόσα XRP έχει ακόμα από τα αρχικά 9bn του, ο McCaleb για να dump-αρει;

Πόσα ξεφόρτωσε τις προάλλες; Αυτός είναι ένας ακόμα λόγος που πιέζεται το coin.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Liakos_vol είπε

Καλημέρα παιδιά η τιμή του δεν έχει σχέση με την δική προσωπική απόψη. Με βάση μια πληροφορία που έχω από άνθρωπο που ζει στο εξωτερικό μέχρι μέσα Φεβρουαρίου θα πάει κοντά 1$ με2 $.γενικα πολλές επενδύσεις πάνε στο eth και από πολλά δημοσιεύματα από εξωτερικό που διαβάζω. Χρειάζεται υπομονή και όσο η τιμή είναι σταθερή είναι καλο

Δύσκολο το βλέπω να γίνει τόσο μεγάλη έκρηξη, εάν αναλογιστεί κανείς ότι το επόμενο διάστημα αναμένεται μία διόρθωση στις τιμές των κρυπτονομισμάτων, λόγω της τεράστιας αύξησης που είχε σχεδόν το σύνολο την τελευταία εβδομάδα.

Βέβαια το XRP είναι ιδιαίτερη περίπτωση, αλλά και πάλι δεν παύει υπάγεται στο γενικότερο κλίμα που διέπει όλα τα altcoins.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά είναι τα σενάρια για τη λήξη της υπόθεση με το SEC. Με λίγα λόγια στη καλύτερη περίπτωση, διακανονισμός που μπορεί να γίνει και αύριο και στη χειρότερη αν πάει μέχρι τέλους, βλέπουμε για τέλος 2022 με αρχές 2023.

Περισσότερες πιθανότητες σύμφωνα με τον δικηγόρο στο βίντεο συγκεντρώνει η περίπτωση νούμερο 2, που γύρω στο Σεπτέμβρη με Οκτώβρη μπορεί να υπάρξει ένας διακανονισμός ύστερα από τη κατάθεση και μελέτη όλων των εγγράφων και από τις δυο πλευρές. Σε εκείνο το σημείο θα φανεί ποια από τις δυο πλευρές είναι πιο πιθανό να νικήσει, άρα υπάρχουν και πιο μεγάλες πιθανότητες για διακανονισμό.

Δείτε το βιντεάκι για καλύτερη ανάλυση των ενδεχομένων:

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, thomasG4 είπε

Αυτά είναι τα σενάρια για τη λήξη της υπόθεση με το SEC. Με λίγα λόγια στη καλύτερη περίπτωση, διακανονισμός που μπορεί να γίνει και αύριο και στη χειρότερη αν πάει μέχρι τέλους, βλέπουμε για τέλος 2022 με αρχές 2023.

Περισσότερες πιθανότητες σύμφωνα με τον δικηγόρο στο βίντεο συγκεντρώνει η περίπτωση νούμερο 2, που γύρω στο Σεπτέμβρη με Οκτώβρη μπορεί να υπάρξει ένας διακανονισμός ύστερα από τη κατάθεση και μελέτη όλων των εγγράφων και από τις δυο πλευρές. Σε εκείνο το σημείο θα φανεί ποια από τις δυο πλευρές είναι πιο πιθανό να νικήσει, άρα υπάρχουν και πιο μεγάλες πιθανότητες για διακανονισμό.

Δείτε το βιντεάκι για καλύτερη ανάλυση των ενδεχομένων:

 

Αυτό ακριβώς λέω και εγώ τόσο καιρό. Επειδή η περίπτωση της Ριπλ είναι οικονομικοπολιτική βεντέτα με σκοπό να κρατήσει την αμερική πίσω και να αφήσει ελεύθερο το πεδίο για την Κίνα και την οικονομική ανωτερότητα της Κίνας αφήνοντας έτσι το πεδίο ελεύθερο για το Μπίτκοιν και το Εθέριουμ. Οι μέρες τους είναι όμως μετρημένες.....

Όπως έχουνε πεί πάρα πολλοί Shadow regulators και παρτιζάνοι (οικονομικοί, πολιτικοί, κτλ κτλ κτλ) δέν ειναι ώρα για πολιτική, δέν πρέπει να ενδιαφερόμαστε με την μία η την άλλη πολιτική πλευρά και οτι το μέλον της παγκόσμιας οικονομίας έρχετε σε πρώτη θέση. 

Έχουμε σημαντικά γεγονότα το 2021 τα οποία θα πλάσουν την παγκόσμια οικονομία και ο χρόνος τρέχει. 

Είμαστε σε μία περίοδο οικονομικοπολιτικοκοινονικής αναστάτωσης οπότε τη "λογική" ροή των πραγμάτων δέν μπορεί να ακολουθηθεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αλήθεια θα πρέπει τώρα να παρακολουθούμε τον Elon στο twitter?

Μια το DOGE, σήμερα 1.5billion σε BTC...

Elon υπάρχει και το XRP! Στα είπα και προχθές...

Επεξ/σία από Sakis_Spooky
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Sakis_Spooky είπε

Αλήθεια θα πρέπει τώρα να παρακολουθούμε τον Elon στο twitter?

Μια το DOGE, σήμερα 1.5billion σε BTC...

Elon υπάρχει και το XRP! Στα είπα και προχθές...

image.png.50d7bb4dc871e87d47a7f8bd377c2fa9.png

και ξαφνικά σήμερα στα 43,000 δολάρια μας λέει οτι αγόρασε 1,5μπιλλιον......γιατί αγόρασε στα 43,000 και δέν αγόρασε στα 3,500 δολλάρια πρίν 11 μηνες ; 

image.png.fb8545b91a861265bbcc51cd5fc28783.pngimage.png.76d826e6287f877373267e44ea82f6ce.png

Μήπως για να αγοράσουν οι μάζες και μετά να το κρασάρουν όπως το 2017 ; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/2/2021 στις 8:40 ΜΜ, Liakos_vol είπε

Καλησπέρα παιδιά. Εγώ πιστεύω ότι σε μερικές μέρες θα είναι στα 2 δολάρια 

Μακάρι

 

Από ποια πλατφόρμα αγοράζετε xrp?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επένδυσα και εγώ μέσω revolut και με όλα όσα λέτε μου φαίνεται κρυπτο με πολύ μεγάλη χρησιμότητα στο μέλλον!  Εγώ προσωπικά ενδιαφέρομαι για μακροχρόνια επένδυση... to the moon που λένε και οι αμερικανοί!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ !!

 

Εγω παντος παιδια ξαναγορασα ΧRP 7 Φεβρουαριου στα 33,50 αλλα ειμαι μακροχρονιος παιχτης ! και οποτε την βλεπω κατω απο 35  αγοραζω !! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...