Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

O Δικηγόρος Jeremy Hogan έβγαλε ακόμη ένα βίντεο και αύριο θα δημοσιεύει άλλο ένα με update στα γεγονότα. 

 

O Δικηγόρος Jeremy Hogan έβγαλε ακομη ένα βίντεο. 

Απο ότι φαίνετε το SEC έβγαλε μία ανακοίνωση και άλλαξε τους κανόνες του παιχνιδιού κατα την διάρκεια του παιχνιδιού....παίζουν βρώμικα.... 

https://www.sec.gov/news/public-statement/lee-statement-contingent-settlement-offers-021121

 

 

Όπως φαίνετε με τις μαλακίες του SEC ίσως η Ριπλ να χρειαστεί να φύγει απο την Αμερική. Οι πολιτικοι της αμερικής μισούν την αμερική....όπως και οι δικοί μας μισούν την Ελλάδα :D

απο αυτά που λέει ο Χόγκαν, πιστεύει πως η Ριπλ με το SEC είχαν κάποιες συνομιλίες οπου εκεί είπε η Ριπλ πως θέλουν να επιλύσουν το θέμα και παρουσίασαν τους όρους τους. 

 Το SEC αρνήθηκε τους όρους τηρ Ριπλ οπότε η Ριπλ είπε  "ορίστε, αυτά κάνατε με το KIN και σε εμάς θα κάνετε αλλιώς ; δέν είναι δίκαιο ! " 

Οπότε για να μήν γίνει ρεζίλι το SEC βγηκαν και άλλαξαν τον νόμο κατα την διάρκεια των συνομιλιών, και τώρα με επίσημη απόφαση image.png.63d2eb6aaf28da9e56480e3d13cd9904.png

Η Ριπλ είπε "οκ, θα πληρώσουμε το πρόστιμο αλλά θέλουμε να μπορούμε όπως και το ΚΙΝ να πουλήσουμε το ΧΡΠ στην αγορά. 

 To SEC όμως φαίνετε πως δέν θέλει να γίνει κάτι τέτοιο οπότε το απαγόρευσε. 

Κάτι που ΕΠΙΤΡΕΠΟΤΑΝ πρίν τις συνομιλίες.....

Ο Χόγκαν πιστεύει πως , Η Ριπλ ήθελε να πληρώσει το πρόστιμο και ήθελε να μπορεί να πουλήσει τα έσκρο ΧΡΠ σε μεγάλες εταιρίες και μεγαλοεπενδυτές και το SEC είπε οχι...... οπότε η Ριπλ είπε ναι αλλά με το ΚΙΝ γιατί κάνατε έτσι και εμάς δεν μας αφηνετε ; Κάνετε διακρίσεις.... Οπότε το SEC είπε "χμ....μας κάνουνε ρεζίλι....οπότε θα αλλάξουμε τους νόμους και έτσι η Ριπλ δέν θα μπορεί να κάνει αλλιώς...

Οπότε υπάρχει η περίπτωση η Ριπλ να φύγει απο την Αμερική.

Εάν το SEC επέτρεπε στην Ριπλ να πουλήσει ΧΡΠ σε μεγαλοεπενδυτές, τότε εκείνοι δέν θα επιτρεπόταν να πουλήσουν τα ΧΡΠ για τους επόμενους 6 μήνες.  Για να ζητήσει η Ριπλ κάτι τέτοιο πάει να πεί πως είτε η Ριπλ έχει επενδυτές οι οποίοι θέλουν να αγοράσουν ΧΡΠ και είναι διατεθημένοι να κρατήσουν τα ΧΡΠ για 6 μήνες ή για να τα κρατήσουν επ αορίστων hodl δηλαδή....

Βασικά θέλουν να βγάλουν εμάς τους μικρούς εκτός αγοράς. Γιατί ; γιατί εάν η Ριπλ έχει έχει επενδυτές οι οποίοι θέλουν να αγοράσουν ΧΡΠ και είναι διατεθημένοι να κρατήσουν τα ΧΡΠ για 6 μήνες ή για να τα κρατήσουν επ αορίστων hodl δηλαδή.... πάει να πεί πως η τιμή του ΧΡΠ δέν θα είναι η ίδια μετά απο 6 μήνες με την τιμή που είναι σήμερα....

Τώρα, θα γίνει εξαναγκασμός εξαγοράς των ΧΡΠ που έχουμε με το να μήν μας επιτρέψουν να αγοράσουμε ή και να πουλήσουμε τα ΧΡΠ μας εάν δέν είναι μέσω μεγαλοσυναλλακτήρια που έχουν άδεια για να πουλάνε securities ? και σίγουρα θα πάρουνε μεγάλη μίζα ? ......

 πάντως  

image.png

   Δηλαδή εμείς που δέν είμα στε accredited investors δέν θα μας επιτρέπουν να αγοράσουμε ή να πουλήσουμε εκτός και αν το κάνουμε μέσω μεγαλοσυναλλακτήρια που έχουν άδεια για να πουλάνε securities.   

image.png

Επεξ/σία από FromMyAshesRRR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, FromMyAshesRRR είπε

O Δικηγόρος Jeremy Hogan έβγαλε ακόμη ένα βίντεο και αύριο θα δημοσιεύει άλλο ένα με update στα γεγονότα. 

 

O Δικηγόρος Jeremy Hogan έβγαλε ακομη ένα βίντεο. 

Απο ότι φαίνετε το SEC έβγαλε μία ανακοίνωση και άλλαξε τους κανόνες του παιχνιδιού κατα την διάρκεια του παιχνιδιού....παίζουν βρώμικα.... 

https://www.sec.gov/news/public-statement/lee-statement-contingent-settlement-offers-021121

 

 

Όπως φαίνετε με τις μαλακίες του SEC ίσως η Ριπλ να χρειαστεί να φύγει απο την Αμερική. Οι πολιτικοι της αμερικής μισούν την αμερική....όπως και οι δικοί μας μισούν την Ελλάδα :D

απο αυτά που λέει ο Χόγκαν, πιστεύει πως η Ριπλ με το SEC είχαν κάποιες συνομιλίες οπου εκεί είπε η Ριπλ πως θέλουν να επιλύσουν το θέμα και παρουσίασαν τους όρους τους. 

 Το SEC αρνήθηκε τους όρους τηρ Ριπλ οπότε η Ριπλ είπε  "ορίστε, αυτά κάνατε με το KIN και σε εμάς θα κάνετε αλλιώς ; δέν είναι δίκαιο ! " 

Οπότε για να μήν γίνει ρεζίλι το SEC βγηκαν και άλλαξαν τον νόμο κατα την διάρκεια των συνομιλιών, και τώρα με επίσημη απόφαση image.png.63d2eb6aaf28da9e56480e3d13cd9904.png

Η Ριπλ είπε "οκ, θα πληρώσουμε το πρόστιμο αλλά θέλουμε να μπορούμε όπως και το ΚΙΝ να πουλήσουμε το ΧΡΠ στην αγορά. 

 To SEC όμως φαίνετε πως δέν θέλει να γίνει κάτι τέτοιο οπότε το απαγόρευσε. 

Κάτι που ΕΠΙΤΡΕΠΟΤΑΝ πρίν τις συνομιλίες.....

Ο Χόγκαν πιστεύει πως , Η Ριπλ ήθελε να πληρώσει το πρόστιμο και ήθελε να μπορεί να πουλήσει τα έσκρο ΧΡΠ σε μεγάλες εταιρίες και μεγαλοεπενδυτές και το SEC είπε οχι...... οπότε η Ριπλ είπε ναι αλλά με το ΚΙΝ γιατί κάνατε έτσι και εμάς δεν μας αφηνετε ; Κάνετε διακρίσεις.... Οπότε το SEC είπε "χμ....μας κάνουνε ρεζίλι....οπότε θα αλλάξουμε τους νόμους και έτσι η Ριπλ δέν θα μπορεί να κάνει αλλιώς...

Οπότε υπάρχει η περίπτωση η Ριπλ να φύγει απο την Αμερική.

Εάν το SEC επέτρεπε στην Ριπλ να πουλήσει ΧΡΠ σε μεγαλοεπενδυτές, τότε εκείνοι δέν θα επιτρεπόταν να πουλήσουν τα ΧΡΠ για τους επόμενους 6 μήνες.  Για να ζητήσει η Ριπλ κάτι τέτοιο πάει να πεί πως είτε η Ριπλ έχει επενδυτές οι οποίοι θέλουν να αγοράσουν ΧΡΠ και είναι διατεθημένοι να κρατήσουν τα ΧΡΠ για 6 μήνες ή για να τα κρατήσουν επ αορίστων hodl δηλαδή....

Βασικά θέλουν να βγάλουν εμάς τους μικρούς εκτός αγοράς. Γιατί ; γιατί εάν η Ριπλ έχει έχει επενδυτές οι οποίοι θέλουν να αγοράσουν ΧΡΠ και είναι διατεθημένοι να κρατήσουν τα ΧΡΠ για 6 μήνες ή για να τα κρατήσουν επ αορίστων hodl δηλαδή.... πάει να πεί πως η τιμή του ΧΡΠ δέν θα είναι η ίδια μετά απο 6 μήνες με την τιμή που είναι σήμερα....

Τώρα, θα γίνει εξαναγκασμός εξαγοράς των ΧΡΠ που έχουμε με το να μήν μας επιτρέψουν να αγοράσουμε ή και να πουλήσουμε τα ΧΡΠ μας εάν δέν είναι μέσω μεγαλοσυναλλακτήρια που έχουν άδεια για να πουλάνε securities ? και σίγουρα θα πάρουνε μεγάλη μίζα ? ......

 πάντως  

image.png

   Δηλαδή εμείς που δέν είμα στε accredited investors δέν θα μας επιτρέπουν να αγοράσουμε ή να πουλήσουμε εκτός και αν το κάνουμε μέσω μεγαλοσυναλλακτήρια που έχουν άδεια για να πουλάνε securities.   

image.png

αυτο δεν ακουγεται και τοσο καλο για εμας, σωστα?

εαν ισχυει ομως γιατι το xrp κραταει ακομα την τιμη του και δεν πέφτει δεν εχει διαρρεύσει ακομα σαν ειδηση?

Επεξ/σία από MySql
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, MySql είπε

αυτο δεν ακουγεται και τοσο καλο για εμας, σωστα?

εαν ισχυει ομως γιατι το xrp κραταει ακομα την τιμη του και δεν πέφτει δεν εχει διαρρεύσει ακομα σαν ειδηση?

Τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά. Έβγαλε καινούριο βιντεάκι επειδή υπήρχε νέα εξέλιξη. Στην ουσία 2 άτομα στην επιτροπή βγάλανε ανακοίνωση ότι διαφωνούν με την acting chairman του SEC.

Και όπως λέει στο βίντεο άλλαξε γνώμη και τώρα πιστεύει ότι ο συμβιβασμός θα έρθει πολύ πιο γρήγορα από ότι περίμενε. Πριν από όλα αυτά έλεγε ότι θα γίνει τον Οκτώβρη- Νοέμβρη του 2021.

Όλα θα ξεκαθαρίσουν όταν ορκιστεί ο νέος chairman της κυβέρνησης Biden, ο Gary Gensler. Αυτή που είναι τώρα είναι απλά προσωρινή.

Ο Gary Gensler γνωρίζει το use case του XRP, όπως έχει δείξει στο παρελθόν όταν δίδασκε ένα blockchain μάθημα στο MIT.

Προσωπικά νομίζω ότι θα κάνει συμβιβασμό με τη Ripple. Δεν είναι προς το συμφέρον ούτε του SEC, ούτε της καινούριας κυβέρνησης να φύγει από την Αμερική μια εταιρεία που αξίζει 10 δις δολάρια.

 

Επεξ/σία από thomasG4
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@MySql το σίγουρο είναι πως αυξάνονται οι κατόχοι/λογαριασμοί XRP. Απο όσο φαίνετε το SEC ξέρει πως δέν θα νικήσει. Η κίνηση που έκαναν ήταν πολύ καραγκιοζιλίκι. Χτυπημα κάτω απο την μέση. Σε περίπτωση όμως που το SEC δέν κόψει τις παπαριές να ξέρεις θα βαρέσουν πολύ βαριά τα κανόνια. Το SEC έχει 9 μέρες μέχρι την προκαταρκτηκή δίκη. Στο ενδιάμεσο ελπίζω να σιγουρευτεί ο Γκάρι Γκίνζλερ (γιατί μέχρι στιγμής δέν έχει αναλάβει). Κανένας δέν πιστεύει απο τους μεγάλους οτι θα πάρει τόσο χρόνο η καθυστέρηση. Ήδη έχει καθυστερήσει εξωπραγματικά. 

 Αν αναλάβει ο Γκίνζλερ και σε 9 ημέρες λύσουνε το πρόβλημα έχει καλώς. Αλλιώς θα πέσουν κεφάλια. Η Ριπλ έχει τον υπόλοιπο κόσμο να παρακαλάει για να ξεκκινήσουνε. 

ακριβώς @thomasG4

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, FromMyAshesRRR είπε

 

ένα καλό πορτοφόλι μπορώ να πώ θα ήταν

10% Bitcoin

10% Etherium

10% Chainlink

60% XRP

5% BAT

5%Zil

 

 

 

Αυτό με ποια λογική είναι καλό portfolio? Είναι εκτεθειμένο σε ένα νόμισμα που μπορεί σε λίγες ημέρες να εξατμιστεί η αξία του ή να φτάσει στο Θεό. Με άλλα λόγια αυτή τη στιγμή αυτό το portfolio έχει μεγάλο ρίσκο το οποίο θα ήταν μικρότερο αν τα ποσοστά ήταν πιο μοιρασμένα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, zananiro είπε

Αυτό με ποια λογική είναι καλό portfolio? Είναι εκτεθειμένο σε ένα νόμισμα που μπορεί σε λίγες ημέρες να εξατμιστεί η αξία του ή να φτάσει στο Θεό. Με άλλα λόγια αυτή τη στιγμή αυτό το portfolio έχει μεγάλο ρίσκο το οποίο θα ήταν μικρότερο αν τα ποσοστά ήταν πιο μοιρασμένα. 

Ναί φαίνετε εκτεθειμένο αλλά έχει να κάνει σε ποιά τιμή έχεις μπεί και ποιά είναι τα fundementals.

Το Μπίτκοιν το υοθετούνε μεγάλοι οργανισμοί. Έχει πολύ μεγάλο μάρκετιγκ απο πίσω του και πιστεύω πως το έχουνε κάνει κατάληψη λόγο του opensource και θα χτίσουν κάτι πάνω σε αυτό. Τώρα, εάν το quantum computing το βγάλουν στην φόρα μέσα σε 2 χρόνια το πολύ (πρίν το επόμενο halving) τότε πιστεύω να πάει στο 1εκατομύριο το μπιτκοιν.  

Το Εθέριουμ έχει τα σμαρτ κοντρακτς που θα είναι πολύ σημαντικά στο μέλον.

Το XRP θα αναλάβει όλο το τραπεζικό σύστημα

Θα μπορούσες να το κάνεις 30% 30% με στέλλαρ γιατί το Στέλλαρ είναι αδελφάκι της Ριπλ τα οποία θα παίξουν κυρίαρχο ρόλο στην οικονομία. Εξάλλου μήν ξεχνάμε μαζί με το XRP όσοι έχουνε πάρει μέρος στο flare airdrop έχουνε ένα ακόμη νόμισμα στο πορτοφόλι τους.

το ΒΑΤ πιστεύω να πάρει πολύ μεγάλο μέρος της αγοράς απο το φασιστικό καθεστός Facebook Twitter Google κτλ...

Το ΒΑΤ είναι το cryptocurrency του Brave browser οπότε όταν κοιτάς διαφημήσεις σε πληρώνουν. 

Το Ζιλ και Chainlink θα παίξουν μεγάλο ρόλο στο ιντερνετ και τις αγοραπωλησίες .

Για τους λόγους αυτούς πιστεύω πως τα ποσοστά που επέλεγα  είναι καλό πορτοφόλι. High risk High reward, low risk low reward. Εχει να κάνει με το πόσα είσαι διατεθημένος να χάσεις. 

Εάν θές να είσαι εκ το ασφαλούς τότε ναί θα πρέπει να είναι μικρότερο το ποσοστό στο XRP και άμα δείς οι περισσότεροι επενδυτές μπορεί το ΧΡΠ να είναι το μεγαλύτερο κρύπτο τους δέν το ανεβάζουν πάνω απο το 40%

 Εγώ απλά είμαι διατεθημένος να πάρω μεγαλύτερο ρίσκο. 

Πάντως θα ήθελα να μου πείς τα ποσοστά που θα έβαζες εσύ, πάντα μου αρέσει να ακούω διαφορετικές γνώμες και στρατιγηκές. 

για όσους ακούγετε το 10.000 δολλάρια ΧΡΠ υπερβολικό ορίστε ένα άρθρο που εξηγεί.  Οι αριθμοί μιλάνε απο μόνοι τους.  https://medium.com/@mark_91397/xrp-was-designed-for-10-000-3ed98fadf92e

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.sec.gov/news/public-statement/peirce-roisman-statement-contingent-settlement-offers-021221

Γιά ακούστε εδώ τί λέει ο Χόγκαν....

Η Πίερς η οποία έβγαλε ανακοίνωση οτι ΔΙΑΦΩΝΕΙ με την απόφαση να αλλάξουν τον νόμο στα ξαφνικά (και κατα την διάρκεια της προκαταρκτικής δίκης με την Ριπλ) ........ 

Ο Χόγκαν εδώ σημειώνει οτι "δέν ξέρει εάν έχει καμία σχέση το οτι η Πίερς  (η οποία διαφωνεί με την απόφαση της προσωρινής προέδρου να αλλάξει τον νόμο πράγμα που σαμποτάρει το να λυθεί το θέμα της Ριπλ) είναι τοποθετημένη υπο την προεδρία του Τράμπ, ενώ η προσωρινή πρόεδρος Lee είναι τοποθετημένη απο τον Biden......

Τί έλεγα ; είναι ξεκάθαρα πολιτική βεντέτα που σκοπό έχει να σαμποτάρει τις ΗΠΑ και να αφήσει ελεύθερο το πεδίο για την Κίνα και Ρωσία.... θα κυλίσουν κεφάλια λέμε.... οι παρτιζάνοι και shadow regulators είναι δουλεύουνε στο φούλ....μιλάμε για πολύ φανατισμό... 

 

μετά απο αυτό πιστεύω να αναστατωθεί η αγορά....βάλτε τις ζώνες για καλό και για κακό xD

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, FromMyAshesRRR είπε

Ναί φαίνετε εκτεθειμένο αλλά έχει να κάνει σε ποιά τιμή έχεις μπεί και ποιά είναι τα fundementals.

Το Μπίτκοιν το υοθετούνε μεγάλοι οργανισμοί. Έχει πολύ μεγάλο μάρκετιγκ απο πίσω του και πιστεύω πως το έχουνε κάνει κατάληψη λόγο του opensource και θα χτίσουν κάτι πάνω σε αυτό. Τώρα, εάν το quantum computing το βγάλουν στην φόρα μέσα σε 2 χρόνια το πολύ (πρίν το επόμενο halving) τότε πιστεύω να πάει στο 1εκατομύριο το μπιτκοιν.  

Το Εθέριουμ έχει τα σμαρτ κοντρακτς που θα είναι πολύ σημαντικά στο μέλον.

Το XRP θα αναλάβει όλο το τραπεζικό σύστημα

Θα μπορούσες να το κάνεις 30% 30% με στέλλαρ γιατί το Στέλλαρ είναι αδελφάκι της Ριπλ τα οποία θα παίξουν κυρίαρχο ρόλο στην οικονομία. Εξάλλου μήν ξεχνάμε μαζί με το XRP όσοι έχουνε πάρει μέρος στο flare airdrop έχουνε ένα ακόμη νόμισμα στο πορτοφόλι τους.

το ΒΑΤ πιστεύω να πάρει πολύ μεγάλο μέρος της αγοράς απο το φασιστικό καθεστός Facebook Twitter Google κτλ...

Το ΒΑΤ είναι το cryptocurrency του Brave browser οπότε όταν κοιτάς διαφημήσεις σε πληρώνουν. 

Το Ζιλ και Chainlink θα παίξουν μεγάλο ρόλο στο ιντερνετ και τις αγοραπωλησίες .

Για τους λόγους αυτούς πιστεύω πως τα ποσοστά που επέλεγα  είναι καλό πορτοφόλι. High risk High reward, low risk low reward. Εχει να κάνει με το πόσα είσαι διατεθημένος να χάσεις. 

Εάν θές να είσαι εκ το ασφαλούς τότε ναί θα πρέπει να είναι μικρότερο το ποσοστό στο XRP και άμα δείς οι περισσότεροι επενδυτές μπορεί το ΧΡΠ να είναι το μεγαλύτερο κρύπτο τους δέν το ανεβάζουν πάνω απο το 40%

 Εγώ απλά είμαι διατεθημένος να πάρω μεγαλύτερο ρίσκο. 

Πάντως θα ήθελα να μου πείς τα ποσοστά που θα έβαζες εσύ, πάντα μου αρέσει να ακούω διαφορετικές γνώμες και στρατιγηκές. 

για όσους ακούγετε το 10.000 δολλάρια ΧΡΠ υπερβολικό ορίστε ένα άρθρο που εξηγεί.  Οι αριθμοί μιλάνε απο μόνοι τους.  https://medium.com/@mark_91397/xrp-was-designed-for-10-000-3ed98fadf92e

 

Θα συμφωνήσω με την ανάλυσή σου. Αν εξαιρέσουμε την ιστορία με τη ripple, κάτι το οποίο δεν μπορούσε κανείς να προβλέψει, για long position το portfolio που αναφέρεις είναι απολύτως ορθολογικό.

Επειδή όλα τα crypto συσχετίζονται σε πολύ μεγάλο βαθμό μεταξύ τους, προσωπικά προσπαθώ να έχω στο portfolio εκτός από τα παραδοσιακά bitcoin και etherium και νομίσματα που θεωρώ ότι συσχετίζονται μεταξύ τους όσο το δυνατόν λιγότερο για να μειώσω τον κίνδυνο. Ένα από αυτά φυσικά είναι το xpr, απλά λόγω των γεγονότων έχω μειώσει τώρα τελευταία την έκθεση και στράφηκα προς το stellar. Επίσης και το zrx το βάζω στην ίδια κατηγορία. Τώρα για τα ποσοστά, προσωπικά επειδή κυνηγάω και το short position, τα μεταβάλλω συνεχώς. 

Επεξ/σία από zananiro
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αυτό που βλέπω είναι ότι το αδερφάκι του το stellar πήγε ξαφνικά στην 10 θέση κάποιοι έχουν επένδυση αρκετά λεφτά. Δεν ξέρω τι μπορεί να σημαίνει αυτό αν ξέρει κάποιος ας πει

Εσύ αν ήσουν στη θέση μου και έχεις επένδυση ένα κεφάλαιο πάνω από 2000 τι θα έκανες? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zananiro είπε

Θα συμφωνήσω με την ανάλυσή σου. Αν εξαιρέσουμε την ιστορία με τη ripple, κάτι το οποίο δεν μπορούσε κανείς να προβλέψει, για long position το portfolio που αναφέρεις είναι απολύτως ορθολογικό.

Επειδή όλα τα crypto συσχετίζονται σε πολύ μεγάλο βαθμό μεταξύ τους, προσωπικά προσπαθώ να έχω στο portfolio εκτός από τα παραδοσιακά bitcoin και etherium και νομίσματα που θεωρώ ότι συσχετίζονται μεταξύ τους όσο το δυνατόν λιγότερο για να μειώσω τον κίνδυνο. Ένα από αυτά φυσικά είναι το xpr, απλά λόγω των γεγονότων έχω μειώσει τώρα τελευταία την έκθεση και στράφηκα προς το stellar. Επίσης και το zrx το βάζω στην ίδια κατηγορία. 

Μιά χαρά το ZRX ειδικά όσο μεγαλώνει το trading market. ΧΡΠ και ΧΛΜ θα είναι οι βάσεις, επάνω τους θα στηθεί η οικονομία. Ελπίζω zrx + xlm να προστεθούν στο Flare networks άν και το zrx ηδη είναι στο δυκτιο εθέριουμ οπότε τα σμαρτ κοντρακτς είναι συμπεριλαμβανομενα στο δυκτιο. Καλές επιλογές. 

38 λεπτά πριν, Liakos_vol είπε

Εγώ αυτό που βλέπω είναι ότι το αδερφάκι του το stellar πήγε ξαφνικά στην 10 θέση κάποιοι έχουν επένδυση αρκετά λεφτά. Δεν ξέρω τι μπορεί να σημαίνει αυτό αν ξέρει κάποιος ας πει

Εσύ αν ήσουν στη θέση μου και έχεις επένδυση ένα κεφάλαιο πάνω από 2000 τι θα έκανες? 

Etherium  

XRP  

XLM 

BAT (είδατε τί μεγάλη αύξηση είχε το BAT μετά τα ναζισοφασιστικά FB twitter Google που κάνουν λογοκρισία ; ) 0,17 σε 0,52  μεσα σε ενα μηνα. 

ZiL  

0x 

VeChainThor

Ve Thor to

Κάνε έρευνα σε αυτά και δές το τί εξυπηρετούν. Τα δύο τελευταία πιστεύω θα πάρουν χρόνο πιστεύω. Χτίζουν τον δρόμο για την ερχόμενη επανάσταση στις συσκευές επόμενης γενειάς. Η Αμαζον και τα drone delivery θα έχουν άμεσο ώφελος. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler
Spoiler

86ED8624-F1BA-464E-ADAE-49DD74D04B6D.jpeg

Καλημέρα παιδιά. Σταθερό το πυραυλακι μας. Έτσι για την ενημέρωση ανέβασα παραπάνω το πορτοφόλι του ελον μασκ που ανέβασε στο τουιτερ πιθανόν. Πολλά χρπ και χλμ έχει (τα περισσότερα), βέβαια μπορεί και λόγω κόστους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το IMF προειδοποιεί για σημάδια επερχόμενης κρίσης χρέους ιδιωτικού τομέα που θα χρειαστεί να μπεί το έκαστο κράτος να βοηθήσει με δάνεια κτλ. Αυτά θα χρειαστούν liquidity.....liquidity που μπορεί να το καλύψει η.....Ριπλ φυσικα οπότε το IMF πιέζει.... 16-19 φεβρουαρίου το πολύ θα έχουμε νέα το κόβω.  Τρέχουν να προλάβουν πρίν την κατάρευση του χρηματιστηρίου. 

Δέν θυμάμαι να έχω δεί την Λαγκάρντ τόσο τσιταρισμένη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως παιδιά και στα 10.000 να φτάσει με τα 50 που έχω εγώ και πάλι ευχαριστημένος θα είμαι :).

Δυστυχώς αν και γνώριζα για τα κρυπτονομίσματα, και ειδικά το bitcoin, σχετικά πολύ νωρίς, επέλεξα να μην ασχοληθώ και τώρα σκέφτομαι ότι έκανα χαζομάρα και ότι μήπως τώρα είναι λίγο αργά. Από την άλλη ποτέ δεν ξέρεις και ειδικά αν έχεις σκοπό να τοποθετηθείς μακροπρόθεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...