Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα στην παρέα. Παρολο τον ντόρο με την υπόθεση sec που πλησιάζει δεν έκανε μεγάλες βουτιές και ίσα ίσα ψιλοεπανηλθε! Ελπίζω την επόμενη εβδομάδα να είμαστε στα ουράνια με τα νέα! Καλό ΣΚ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλημέρα. 

Εγώ είμαι επιφυλακτικός και άκρως αρνητικός για το ΣΕΚ. 

Δέν έχω εμπιστοσύνη στον Γκάρυ Γκίνσλερ αφού έχει πεί

α) το ΧΡΠ είναι χρεόγραφο

β) το θέμα θα το αποφασίσει το δικαστήριο (οπότε πετάει το μπαλάκι στο δικαστήριο)

γ) το μπίτκοιν και εθέριουμ ΔΕΝ είναι χρεόγραφα (οπότε δίνει το οκ και στα δύο)

δ) Θα δώσει το ΟΚ στο Μπίτκοιν ETF 

Εάν είχε φύγει η Ριπλ στην Μάλτα απο πέρυσι, ήδη θα είχαμε ξεπεράσει το Μπίτκοιν. 

Επίσης δέν μπορώ να πώ πως με χαροποιεί το πράσινο στο ΧΡΠ. Γιατί ; Γιατί αν πήγαινε ήδη προς τα κόκκινα θα ήταν ένδειξη πως κάποιοι ξέρουν οτι στις 22 φεβρουαρίου θα έχουμε θετικά νέα. Εάν όμως ανεβεί και άλλο προς τα 50+ τότε θα είναι για μένα ένδειξη πως θα έχουμε αρνητικά νέα στις 22 και κάποιοι θέλουν να πουλήσουν τα ΧΡΠ τους. 

Εγώ θα είμαι έτοιμος την Δευτέρα πάντως...Στις 14:00 Ελλάδως θα ξέρουμε. Αν είναι κάργα αρνητικά βλέπω να πηγαίνουμε στα 30-20 παλι, άν είναι θετικά πάμε για 70-80 και πολλοί θα πουλήσουν εκεί. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ξεκαθαρίσει την Δευτέρα ή θα πάει για καλοκαίρι? Έστω και αν δεν ξεκαθαρίσει τουλάχιστον θα είμαστε σε θέση να γνωρίζουμε αν η πορεία της δικής έχει προοπτική υπέρ ριπλ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορούμε μόνο να υποθέσουμε σύμφωνα με τα στοιχεία που έχουμε. 

Ελπίζω τα παιδιαρίσματα του ΣΕΚ και το πόσο αρπα κόλα έχουνε κάνει την υπόθεση αυτή, να είναι καταλύτης για την θετική απόφαση της δικαστικού και να απορύψει τις κατηγορίες του ΣΕΚ δίνοντας έτσι το πράσσινο φώς για τον μαγικό αριθμό που έχει ο καθένας μας στο μυαλό του. 

Επίσης εύχομαι οι πιέσεις απο τους παρτιζάνους και shadow regulators να πιάσουν τόπο. Πρέπει να πέσουν κεφάλια πάντως στο ΣΕΚ μετά το φιάσκο αυτό. 

Το μονο που βλέπω είναι κάτι ξεκάρφωτα Νομίσματα να παίρνουν 100-500% άνοδο pump and dump και γενικο σπρώξιμο προς το μπίτκοιν. Πράγμα που όχι μονο με προβλιματίζει αλλά με ανησυχει. Θα είμαι έτοιμος την Δευτέρα. Σε περίπτωση που έχουμε αρνητικά αποτελέσματα ή αναβολή ή οτι δήποτε άλλο, έχω σκοπό να μετατρέψω τα ΧΡΠ μου και όταν σταθεροποιηθεί να ξαναγοράσω. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Μπορούμε μόνο να υποθέσουμε σύμφωνα με τα στοιχεία που έχουμε. 

Ελπίζω τα παιδιαρίσματα του ΣΕΚ και το πόσο αρπα κόλα έχουνε κάνει την υπόθεση αυτή, να είναι καταλύτης για την θετική απόφαση της δικαστικού και να απορύψει τις κατηγορίες του ΣΕΚ δίνοντας έτσι το πράσσινο φώς για τον μαγικό αριθμό που έχει ο καθένας μας στο μυαλό του. 

Επίσης εύχομαι οι πιέσεις απο τους παρτιζάνους και shadow regulators να πιάσουν τόπο. Πρέπει να πέσουν κεφάλια πάντως στο ΣΕΚ μετά το φιάσκο αυτό. 

Ποιοί είναι οι παρτιζάνοι ρε φίλε και τους αναφέρεις συνεχώς? Οι δημοκρατικοί? Ποιοί? Δεν μπορώ να καταλάβω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Μπορούμε μόνο να υποθέσουμε σύμφωνα με τα στοιχεία που έχουμε. 

Ελπίζω τα παιδιαρίσματα του ΣΕΚ και το πόσο αρπα κόλα έχουνε κάνει την υπόθεση αυτή, να είναι καταλύτης για την θετική απόφαση της δικαστικού και να απορύψει τις κατηγορίες του ΣΕΚ δίνοντας έτσι το πράσσινο φώς για τον μαγικό αριθμό που έχει ο καθένας μας στο μυαλό του. 

Επίσης εύχομαι οι πιέσεις απο τους παρτιζάνους και shadow regulators να πιάσουν τόπο. Πρέπει να πέσουν κεφάλια πάντως στο ΣΕΚ μετά το φιάσκο αυτό. 

Το μονο που βλέπω είναι κάτι ξεκάρφωτα Νομίσματα να παίρνουν 100-500% άνοδο pump and dump και γενικο σπρώξιμο προς το μπίτκοιν. Πράγμα που όχι μονο με προβλιματίζει αλλά με ανησυχει. Θα είμαι έτοιμος την Δευτέρα. Σε περίπτωση που έχουμε αρνητικά αποτελέσματα ή αναβολή ή οτι δήποτε άλλο, έχω σκοπό να μετατρέψω τα ΧΡΠ μου και όταν σταθεροποιηθεί να ξαναγοράσω. 

Μετατροπή με ποια προτίθεσαι να κάνεις σε αρνητική εξέλιξη? 

Υποπτεύεσαι κάποια που θα έχουν αυτή την άνοδο που λες? 

 

Επεξ/σία από marten
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Ψευδώνυμo είπε

Ποιοί είναι οι παρτιζάνοι ρε φίλε και τους αναφέρεις συνεχώς? Οι δημοκρατικοί? Ποιοί? Δεν μπορώ να καταλάβω 

υπάρχουν άτομα τα οποία μπορεί να υπάγωνται σε κάποια πολιτική παράταξη όμως δέν ακολουθούν τυφλά την κατεύθυνση του κόμματος. Υπάρχουν καί δημοκρατικοί και ρεπουμπλικάνοι που είναι υπέρ της Ριπλ και του προβλήματος που λύνει. Οι Shadow regulators  είναι άτομα που εκτέλεσαν θητεία σε κάποιο κυβερνητικό οργανισμό, τα οποία παραμένουν να έχουν δύναμη και influence με διασυνδέσεις και λομπι. Οι shadow regulators είναι κάτι που το πολιτικό σύστημα δέν συμπαθεί γιατί δέν ακολουθούν σάν ζόμπι το τί λέει το κόμμα. 

O Tom Emmer είναι αμερικάνος δικηγόρος πολιτικός γερουσιαστής και λομπίστας των Ρεπουμπλικάνων. Ξεκκάθαρα υπέρ της Ριπλ και του ΧΡΠ. 

Οι ρεπουμπλικάνοι είναι ξεκκάθαρα πολύ πιό θετικοί στα κρύπτο απο τους δημοκράτες. Οι δημοκράτες είναι υπέρ του Μπιτκοιν γιαυτό και ακούς μόνο για το μπίτκοιν και τίποτα για το ΧΡΠ. Ο Τράμπ είχε πεί πως "I am not a fan of Bitcoin and other Cryptocurrencies, which are not money, and whose value is highly volatile and based on thin air. Unregulated Crypto Assets can facilitate unlawful behavior, including drug trade and other illegal activity…."

Οι ρεπουμπλικάνοι και ο Τράμπ χτίζανε τον δρόμο για τα κρύπτο. Ο Μνούτσιν και ο Μπράιαν Μπρούκς του OCC(που είχε πεί πως έρχονται regulations σε 6-8 μήνες) ήταν άτομα που διάλεξε ο Τράμπ στις θέσεις τους. Σκοπός του Τράμπ ήταν στην δεύτερη θητεία του να βάλουν επίσημα τα κρύπτο στις αγορές. Όμως όλοι ξέρουμε τί έγινε τον Νοέμβριο στις "εκλογές" της ΗΠΑ....

 

 

36 λεπτά πριν, marten είπε

Μετατροπή με ποια προτίθεσαι να κάνεις σε αρνητική εξέλιξη? 

Υποπτεύεσαι κάποια που θα έχουν αυτή την άνοδο που λες? 

 

Το συναλλακτήριο που χρησιμοποιώ κάνει swaps. Μετατρέπω τα κρύπτο σε κάποιο άλλο κρύπτο. Μπορώ επίσης να τα πουλήσω. Ότι θές κάνεις. 

 

1 ώρα πριν, FromMyAshesRRR είπε

Καλημέρα. 

Εγώ είμαι επιφυλακτικός και άκρως αρνητικός για το ΣΕΚ. 

Δέν έχω εμπιστοσύνη στον Γκάρυ Γκίνσλερ αφού έχει πεί

α) το ΧΡΠ είναι χρεόγραφο

β) το θέμα θα το αποφασίσει το δικαστήριο (οπότε πετάει το μπαλάκι στο δικαστήριο)

γ) το μπίτκοιν και εθέριουμ ΔΕΝ είναι χρεόγραφα (οπότε δίνει το οκ και στα δύο)

δ) Θα δώσει το ΟΚ στο Μπίτκοιν ETF 

Εάν είχε φύγει η Ριπλ στην Μάλτα απο πέρυσι, ήδη θα είχαμε ξεπεράσει το Μπίτκοιν. 

Επίσης δέν μπορώ να πώ πως με χαροποιεί το πράσινο στο ΧΡΠ. Γιατί ; Γιατί αν πήγαινε ήδη προς τα κόκκινα θα ήταν ένδειξη πως κάποιοι ξέρουν οτι στις 22 φεβρουαρίου θα έχουμε θετικά νέα. Εάν όμως ανεβεί και άλλο προς τα 50+ τότε θα είναι για μένα ένδειξη πως θα έχουμε αρνητικά νέα στις 22 και κάποιοι θέλουν να πουλήσουν τα ΧΡΠ τους. 

Εγώ θα είμαι έτοιμος την Δευτέρα πάντως...Στις 14:00 Ελλάδως θα ξέρουμε. Αν είναι κάργα αρνητικά βλέπω να πηγαίνουμε στα 30-20 παλι, άν είναι θετικά πάμε για 70-80 και πολλοί θα πουλήσουν εκεί. 

Ξέχασα εδώ να σημειώσω πως Ο Γκάρι Γκίνσλερ είχε δεχτεί "δωρεές" απο την Ριπλ στο πανεπιστήμιο οπου δίδασκε......

ίσως ΛΕΩ ίσως....γιαυτό απο την μία να λέει πως είναι κατά του ΧΡΠ αλλά απο την άλλη λέει πως το δικαστήριο θα το αποφασίσει αυτό. Ϊσως για να μήν μπορούν να γυρίσουν και να του πούς " Ρε Γκάρι....μήπως επειδή έκανε δωρεές η Ριπλ, γιαυτό τους έδωσες το Οκ ;" 

και για να μήν περάσει πειθαρχικό  και conflict of interests γιαυτό να πετάξει το μπαλάκι στο δικαστήριο.

image.png.afb2b987fafc088dbfe83f1d424c21a7.png

ηταν υπο την προεδρία του Obama 

Είναι υπέρ της του ΧΡΠ 

https://fortune.com/2021/02/19/ripple-sec-lawsuit-mary-jo-white-crypto-unlicensed-securities-xrp/

image.png.1868d35bc6568343ec434f2611ae41b3.png

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

υπάρχουν άτομα τα οποία μπορεί να υπάγωνται σε κάποια πολιτική παράταξη όμως δέν ακολουθούν τυφλά την κατεύθυνση του κόμματος. Υπάρχουν καί δημοκρατικοί και ρεπουμπλικάνοι που είναι υπέρ της Ριπλ και του προβλήματος που λύνει. Οι Shadow regulators  είναι άτομα που εκτέλεσαν θητεία σε κάποιο κυβερνητικό οργανισμό, τα οποία παραμένουν να έχουν δύναμη και influence με διασυνδέσεις και λομπι. Οι shadow regulators είναι κάτι που το πολιτικό σύστημα δέν συμπαθεί γιατί δέν ακολουθούν σάν ζόμπι το τί λέει το κόμμα. 

O Tom Emmer είναι αμερικάνος δικηγόρος πολιτικός γερουσιαστής και λομπίστας των Ρεπουμπλικάνων. Ξεκκάθαρα υπέρ της Ριπλ και του ΧΡΠ. 

Οι ρεπουμπλικάνοι είναι ξεκκάθαρα πολύ πιό θετικοί στα κρύπτο απο τους δημοκράτες. Οι δημοκράτες είναι υπέρ του Μπιτκοιν γιαυτό και ακούς μόνο για το μπίτκοιν και τίποτα για το ΧΡΠ. Ο Τράμπ είχε πεί πως "I am not a fan of Bitcoin and other Cryptocurrencies, which are not money, and whose value is highly volatile and based on thin air. Unregulated Crypto Assets can facilitate unlawful behavior, including drug trade and other illegal activity…."

Οι ρεπουμπλικάνοι και ο Τράμπ χτίζανε τον δρόμο για τα κρύπτο. Ο Μνούτσιν και ο Μπράιαν Μπρούκς του OCC(που είχε πεί πως έρχονται regulations σε 6-8 μήνες) ήταν άτομα που διάλεξε ο Τράμπ στις θέσεις τους. Σκοπός του Τράμπ ήταν στην δεύτερη θητεία του να βάλουν επίσημα τα κρύπτο στις αγορές. Όμως όλοι ξέρουμε τί έγινε τον Νοέμβριο στις "εκλογές" της ΗΠΑ....

 

 

Το συναλλακτήριο που χρησιμοποιώ κάνει swaps. Μετατρέπω τα κρύπτο σε κάποιο άλλο κρύπτο. Μπορώ επίσης να τα πουλήσω. Ότι θές κάνεις. 

 

Ξέχασα εδώ να σημειώσω πως Ο Γκάρι Γκίνσλερ είχε δεχτεί "δωρεές" απο την Ριπλ στο πανεπιστήμιο οπου δίδασκε......

ίσως ΛΕΩ ίσως....γιαυτό απο την μία να λέει πως είναι κατά του ΧΡΠ αλλά απο την άλλη λέει πως το δικαστήριο θα το αποφασίσει αυτό. Ϊσως για να μήν μπορούν να γυρίσουν και να του πούς " Ρε Γκάρι....μήπως επειδή έκανε δωρεές η Ριπλ, γιαυτό τους έδωσες το Οκ ;" 

και για να μήν περάσει πειθαρχικό  και conflict of interests γιαυτό να πετάξει το μπαλάκι στο δικαστήριο.

Άρα παρτιζάνους εννοείς τους "επαναστάτες" που δεν ακολουθούν την πολιτική γραμμή και στηρίζουν το xrp. Αλλά εφόσων οι δημοκρατικοί γενικά στηρίζουν μόνο μπιτ κοιν τι σπαμε το κεφάλι μας εδώ μέσα για το xrp και το sec. Εδώ έκαναν την πιο κωμική νοθεία που έχει δει ποτέ άνθρωπος (για όποιον τον έβλεπε λάιβ) στην ripple θα κολλήσουν? Αφού δημοκρατικοί imf και ΕΚΤ θέλουν τα κρυπτο να πάρουν πούλο γιατί να μην ξεκινήσουν από τώρα που έχουν την ευκαιρία;;  Rip Xrp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, FromMyAshesRRR είπε

Καλημέρα. 

 

Επίσης δέν μπορώ να πώ πως με χαροποιεί το πράσινο στο ΧΡΠ. Γιατί ; Γιατί αν πήγαινε ήδη προς τα κόκκινα θα ήταν ένδειξη πως κάποιοι ξέρουν οτι στις 22 φεβρουαρίου θα έχουμε θετικά νέα. Εάν όμως ανεβεί και άλλο προς τα 50+ τότε θα είναι για μένα ένδειξη πως θα έχουμε αρνητικά νέα στις 22 και κάποιοι θέλουν να πουλήσουν τα ΧΡΠ τους. 

Εγώ θα είμαι έτοιμος την Δευτέρα πάντως...Στις 14:00 Ελλάδως θα ξέρουμε. Αν είναι κάργα αρνητικά βλέπω να πηγαίνουμε στα 30-20 παλι, άν είναι θετικά πάμε για 70-80 και πολλοί θα πουλήσουν εκεί. 

Εγώ πάλι το βλέπω αλλιώς. Το πράσινο σημαίνει ότι έχουνε προεξοφλήσει ότι θα είναι θετικά τα νέα, γι αυτό και αγοράζουν τώρα που η τιμή είναι σχετικά χαμηλά. Αν ήταν κόκκινο θα σήμαινε ότι πουλάνε γιατί έχουν προεξοφλήσει ότι τα νέα θα είναι αρνητικά και πουλάνε τώρα πριν πέσει η τιμή. Πάντως προσωπικά δεν προβλέπω σημαντική διαφοροποίηση στην τιμή αν είναι τα νέα θετικά. Απλά θα συνεχίσει την ανοδική πορεία αργά και σταθερά όπως συμβαίνει συνήθως. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έβλεπα και δέν πίστευα.... 

Βασικά το IMF-ECB είναι υπές του ΧΡΠ. ¨Επρεπε να είχε φύγει η Ριπλ απο ΗΠΑ απο πέρυσι αλλά ποιός θα πίστευε πως η Κίνα/δημοκράτες θα έκαναν αυτά που έκαναν ; Ο τράμπ έπρεπε να βγάλει στην φόρα απόρρητα που θα ξεσκέπαζαν τα εγκλήματα των προηγουμένων. 

Το ρεπουμπλικάνικο κόμμα έχει πολλούς Pino's  (Republicans In Name Only) μόνο στο όνομα οι οποίοι υποστιρήζουν δημοκράτες (πχ ο Μίτς ΜακΚονελ που υποστήρηκε τους δημοκράτες για να περάσουν τον Τράμπ δεύτερο impeachment.) 

Πχ, η Τούλσι Γκαμπαρτ που ανήκει στο δημοκρατικό κόμμα, η οποία αποκλείστικε στις εκλογές των δημοκρατικών μπορώ να την αποκαλέσω παρτιζάνα γιατί δέν είναι ραντικαλισμένη όπως οι υπόλοιποι και θέλει να κάνει κάτι καλό με μέσω του κόμματος. Για να φανταστείς η Καμάλα αποκλείστικες λόγω προκριματικά λόγω των ελαχιστότατων ψήφων που πήρε....ήταν άκρως μή-δημοφιλής...και όμως την επέλεξε για αντι-πρόεδρο....παπάρια πρόεδρος θα γίνει...ήδη έχει αναλάβει εν απουσία του παιδόφιλου και ρατσιστή Joe "sniffing little girls" Biden. 

Αργά η γρήγορα Money talks οπότε δέν μπορούν να κάνουν αλλιώς, η Ριπλ θα βγεί νικητής. 

8 λεπτά πριν, zananiro είπε

Εγώ πάλι το βλέπω αλλιώς. Το πράσινο σημαίνει ότι έχουνε προεξοφλήσει ότι θα είναι θετικά τα νέα, γι αυτό και αγοράζουν τώρα που η τιμή είναι σχετικά χαμηλά. Αν ήταν κόκκινο θα σήμαινε ότι πουλάνε γιατί έχουν προεξοφλήσει ότι τα νέα θα είναι αρνητικά και πουλάνε τώρα πριν πέσει η τιμή. Πάντως προσωπικά δεν προβλέπω σημαντική διαφοροποίηση στην τιμή αν είναι τα νέα θετικά. Απλά θα συνεχίσει την ανοδική πορεία αργά και σταθερά όπως συμβαίνει συνήθως. 

Καταλαβαίνω τη οπτική σου γωνία...δέν ξέρω πώς είναι στο δικό σου συναλλακτήριο, εμένα πάντως είναι -3% στα κόκκινα. 0,47118

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εντάξει, ουσιαστικά σταθερό είναι σε γενικές γραμμές, σιγή ιχθύος δηλαδή. 

 Αλλά έχει τρελαθεί πάλι σήμερα το bitcoin, δεν υπάρχει λογική σε αυτό που γίνεται. Λογικά θα πέσουν τα alt coins, εκτός των γνωστών εξαιρέσεων. 

Επεξ/σία από zananiro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω να αφήσουν το Μπίτκοιν να ανεβεί προς τα 100κ. Βασικά δίνουν χρόνο στις μάζες για να ανοίξουνε λογαριασμό και να ρίξουνε λεφτά στο Μπίτκοιν πρίν το ρίξουνε. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, FromMyAshesRRR είπε

Πιστεύω να αφήσουν το Μπίτκοιν να ανεβεί προς τα 100κ. Βασικά δίνουν χρόνο στις μάζες για να ανοίξουνε λογαριασμό και να ρίξουνε λεφτά στο Μπίτκοιν πρίν το ρίξουνε. 

Εγω σκεφτομαι να τα μετατρέψω σε xlm τα xrp. Ποια η γνώμη σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...