Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα ομάδα.Εγώ περιμένω να με κάνει verify η εφαρμογή crypto.com. Ελπίζω μέχρι τότε να μην κάνει καμία λαλακια η ρεβολυτ και να αρχίζω να παίζω από εκεί μέσα. Να τα τραβήξω από τώρα λέτε που έχω κάποιο μικρό κέρδος; 😕

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το βρίσκω εξωπραγματικό η Ρεβολούτ που έστειλε αυτή την χαζομάρα στον κόσμο. Το τί γίνετε στην ΗΠΑ δεν ισχύει στον υπόλοιπο κόσμο. 95% των συναλλαγών γίνονται εκτός ΗΠΑ οπότε οτι και να κάνει το ΣΕΚ δεν μπορεί να κάνει εφαρμογή εκτός ΗΠΑ. Οπότε δέν μπορούν να πούν στους κατόχους εκτός ΗΠΑ να μας πάρουν τα ΧΡΠ. Ανήκουστο. Για να μας τρομάξουν είναι οτι πρέπει πάντως....

XRP-Ripple Μία εταιρία που απο την πρώτη μέρα άρχισε συζητήσεις με τις τράπεζες και τους νομοθέτες που για 9 χρόνια ζητάει regulation και λύνει το μεγαλύτερο πρόβλημα της οικονομίας.....είναι τώρα κατηγορούμενο....

Bitcoin δημιουργημένο απο άγνωστο/αγνώστους, κλειδωμένο κάπου στο ιντερνετ, χρειάζεσαι πολύ ρεύμα και δυνατό μηχάνημα για να το εξωρήξεις, αγοράζουν μέσω Tether που τυπώνουν αβέρτα, οι δημιουργεί υποτίθετε να κρατάνε 1 εκατομύριο Bitcoin, το δημιουργήσανε για να ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΟΥΝΕ τις τράπεζες....παίρνει το Οκ.....

Something ain't right here man....... 

Βλέπω πηγαίνουμε σιγά σιγά πάνω. Να δούμε τί θα γίνει όταν ξαναξυπνήσει η αγορά....θα έχουμε πάλι dump ? 

πολύ αδύναμη η ανωδική πορεία...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει περίπτωση αν η έκβαση δεν είναι θετική να πάρει η μπάλα και το stellar? Αν και έχω την εντύπωση ότι θα επηρεάσει όλα τα crypto. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ άφησα 1000 xrp μέσα και σκέφτομαι να τα μεταφέρω από το binance στο ledger σε περίπτωση λαμογιάς από τα ανταλλακτήρια.

To XLM σαν "αδερφάκι" του XRP σίγουρα μπορεί να επηρεαστεί με κάποιους τρόπους (είτε θετικά είτε αρνητικά). Σίγουρα όμως είναι λιγότερο επισφαλές καθώς δεν έχει άμεση σχέση με την τωρινή Ripple που τραβιέται στα δικαστήρια.

Και τα 2 χρησιμοποιούν παρεμφερή τεχνολογία, με διαφορετικό σκοπό χρήσης. Το XRP απευθύνεται σε ινστιτούτα/τράπεζες, ενώ το XLM σε καθημερινούς χρήστες και μάλιστα στοχεύει σε ανθρώπους οι οποίοι δεν έχουν για παράδειγμα λογαριασμούς σε τράπεζες. Υπολογίζεται ότι το 20% του πληθυσμού της γης δεν έχει τραπεζικό λογαριασμό και το XLM εφόσον αποκτήσει αρκετούς χρήστες μπορεί να είναι αρκετά ανταγωνιστικό/ελκυστικό. 

Ωστόσο για μένα η μεγάλη διαφορά είναι ότι το XRP λειτουργεί λόγω του σκοπού χρήσης του (που είναι και λιγότερο αποκεντρωμένος)  αντιπληθωριστικά, ουσιαστικά αυξάνοντας την τιμή long term, ενώ το XLM λειτουργεί πληθωριστικά (νομίζω στο 1%), κάτι που σημαίνει ότι θα υπάρχει πίεση για την τιμή.

Ελπίζω κάπως να βοήθησα. Και δεν ξεχνάμε, δε βάζουμε ποτέ παραπάνω από όσα αντέχουμε να χάσουμε (π.χ. τι ποσό το μήνα άμα το έλεγα ότι το έχανα στο δρόμο δε θα με πόναγε οικονομικά; 5 ευρώ? ε αυτά θα βάλω αν θέλω, αλλιώς τα τρώω παγωτό) και καλύτερα να μη βάλουμε τίποτα αν δεν ασχοληθούμε σοβαρά και προσωπικά ώστε να διαμορφώσουμε άποψη, που και πάλι πρέπει να αντιλαμβανόμαστε ότι ενέχει σημαντικό ρίσκο λόγω της εκρηκτικής μεταβλητότητας της αγοράς!

Τα παραπάνω αφορούν προσωπική άποψη που έχει διαμορφωθεί μετά από διάβασμα και σε καμία περίπτωση δεν είναι οικονομική/επενδυτική συμβουλή.

Επεξ/σία από vins
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, FromMyAshesRRR είπε

Βλέπω συνεχώς διαφορους διάσημους να προτείνουν κρύπτο. Αυτό δέν είναι καλώς αιωνός....

Σωστά, έτσι δημιουργούνται οι φούσκες. Πάλι σήμερα το bitcoin έσπασε το ath. Δεν μου φαίνεται λογικό να αυξάνεται συνεχώς, όχι τουλάχιστον με αυτούς τους ρυθμούς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, vins είπε

Τα παραπάνω αφορούν προσωπική άποψη που έχει διαμορφωθεί μετά από διάβασμα και σε καμία περίπτωση δεν είναι οικονομική/επενδυτική συμβουλή.

Αυτό φίλε είναι για τους καθυστερημένους βασικά. Όλο αυτό το σκηνικό γίνετε γιατί η γενειά του 70 ώς το 00 είναι punk ass parents  και δέν μεγαλώνουν τα παιδιά τους σωστά. Τα μεγαλώνουν θαρείς και είναι απο ζάχαρη. Θαρείς και θα τα προστατέψουν απο το "κακο" αλλά στην ουσία μεγαλώνουν τέρατα που όταν μεγαλώσουν θα γίνουν φασίστες και θα θέλουν ο κόσμος να υποδουλωθεί στα δικά τους θέλω. (βλέπε sjw-blm-snowflakes-feminazis-woke-vegans και τα συναφή).....

Εμάς άμα μας ρωτήσει κάποιος "ολυμπιακό παναθηναϊκό τί να το παίξω 1 χ ή 2 ?"   εμείς τί θα του πούμε ; 

"αυτό που θα σε πώ αφορά προσωπική άποψη και σε καμία περίπτωση δεν είναι οικονομική/επενδυτική συμβουλή ..." 

Η γνώμη σου είναι πολυ ενδιαφέρον και την έχεις στιρήξει με απλά αληθεί στοιχεία (facts) . 

Απο εκεί και πέρα όπως νομίζουμε κάνουμε. 

Εγώ ανήκω στην γενειά που μιλούσαμε ανταλάσαμε απόψεις λογοφέρναμε πιανόμασταν στα χέρια αμα λάχει και το βράδι βγαίναμε για καφέ στην παραλία για χαβαλε xaxaxaxaxa ίσα ίσα το να ακούμε άλλες απόψεις είναι καλό. Υπάρχουν εδώ στο φόρουμ άτομα που έχουν κάνει σαφή οτι δέν τους αρέσει η άποψή μου. Μακάρι να μοιραζόντουσαν την γνώμη τους περισσότερο γιατί έτσι μονο γινόμαστε καλύτεροι, ακούγοντας διαφορετικές γνώμες αλλιώς γινομαστε παπαγαλάκια.

@vins Έπρεπε να προσθέσω το XLM στο diversify ... πολύ καλή επιλογή. Ελπίζω και εγώ να ξεκαθαρίσει η υπόθεση πάντως.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Αυτό φίλε είναι για τους καθυστερημένους βασικά. Όλο αυτό το σκηνικό γίνετε γιατί η γενειά του 70 ώς το 00 είναι punk ass parents  και δέν μεγαλώνουν τα παιδιά τους σωστά. Τα μεγαλώνουν θαρείς και είναι απο ζάχαρη. Θαρείς και θα τα προστατέψουν απο το "κακο" αλλά στην ουσία μεγαλώνουν τέρατα που όταν μεγαλώσουν θα γίνουν φασίστες και θα θέλουν ο κόσμος να υποδουλωθεί στα δικά τους θέλω. (βλέπε sjw-blm-snowflakes-feminazis-woke-vegans και τα συναφή).....

Εμάς άμα μας ρωτήσει κάποιος "ολυμπιακό παναθηναϊκό τί να το παίξω 1 χ ή 2 ?"   εμείς τί θα του πούμε ; 

"αυτό που θα σε πώ αφορά προσωπική άποψη και σε καμία περίπτωση δεν είναι οικονομική/επενδυτική συμβουλή ..." 

Η γνώμη σου είναι πολυ ενδιαφέρον και την έχεις στιρήξει με απλά αληθεί στοιχεία (facts) . 

Απο εκεί και πέρα όπως νομίζουμε κάνουμε. 

Εγώ ανήκω στην γενειά που μιλούσαμε ανταλάσαμε απόψεις λογοφέρναμε πιανόμασταν στα χέρια αμα λάχει και το βράδι βγαίναμε για καφέ στην παραλία για χαβαλε xaxaxaxaxa ίσα ίσα το να ακούμε άλλες απόψεις είναι καλό. Υπάρχουν εδώ στο φόρουμ άτομα που έχουν κάνει σαφή οτι δέν τους αρέσει η άποψή μου. Μακάρι να μοιραζόντουσαν την γνώμη τους περισσότερο γιατί έτσι μονο γινόμαστε καλύτεροι, ακούγοντας διαφορετικές γνώμες αλλιώς γινομαστε παπαγαλάκια.

Συμφωνώ, κι εγώ αυτή την άποψη εχω και αυτής της γενιάς είμαι. Αλλα επειδή δεν τα λέμε προσωπικά με την καφεδαρα μας, αλλά τα γράφουμε με ψευδώνυμα στο ίντερνετ, καλύτερα να καλύψω το κωλαράκι μου απο buttheart much τυπάκια που μπορεί να στραβοξυπνησουν και να έχουν όρεξη για αλλα κολπα (if you know what I mean). Οι υπόλοιποι που διαβάζουν και κατανοούν θα τα πιάσουν. 😉

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Τί λεει, αρχίζει λιγουλάκι να ξεπετάγεται η τιμή ; ή false bullrun ?

Εγώ πιστεύω έγινε το ντιπ, αγόρασαν οι εντολές κάτω από 0,40EUR, στηρίζει τώρα και η Ασία και γι'αυτό.

Μικρομεταβολές τα θεωρώ όμως αυτά μέχρι στιγμής. Ευελπιστώ να έχουμε θετικές μεταβολές πριν τον Αύγουστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό βλέπω και εγώ... τώρα το τι σημαίνει δεν μπορώ να καταλάβω... δεν έχουμε ιδέα τι παίζετε από πίσω μας..! Εεε ρε και να πουν συμβιβασμό αύριο τι πανηγύρι θα πεσει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Πάμε για 0.62 ?

image.png.b20b5de12215704b163c09042df909ac.png

Το θέμα είναι να πιάσει πάτο να μπούμε όχι να πάει 062 και αν έχουμε καλά νέα να φτάσει το ευρώ. Αν το είχα δει στο 040 ίσως ΕΜΠ1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά έτσι και πάρει συμβιβασμό θα ξεκκινήσει τρελό bull run.....στην αρχή θα πάμε εμείς ψηλά...μετά θα πουλήσουν άλλα κρύπτο και θα μπούν σε ΧΡΠ (ειδικά το καρντάνο γιατί πολλοί ΧΡΠ πήγαν στο καρντάνο) μετά θα βγούν απο μπιτκοιν και θα μπούν σε χρπ ενώ κάποιοι απο το ΧΡΠ θα παίρνουν τα κέρδη τους οπότε θα πάει λιγο κάτω, και μετά θα αρχίσει bull run σε όλα τα κρύπτο...γιατί το ξεκκαθάρισμα δίνει το πράσσινο φώς σε όλα τα κρύπτο....όλα τα κρύπτο έπρεπε να υποστιρήζουν την Ριπλ γιατί θα ανοίξει ο δρόμος και για αυτούς. 

Φυσικά εδώ να σημειώσουμε πως long term όσα δέν έχουν κάποιο σκοπό θα εξαφανιστούν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...