Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Ψευδώνυμo είπε

Το θέμα είναι να πιάσει πάτο να μπούμε όχι να πάει 062 και αν έχουμε καλά νέα να φτάσει το ευρώ. Αν το είχα δει στο 040 ίσως ΕΜΠ1

Να μπαίνατε όταν ήταν κάτω, γιατί να πιάσει πάτο δλδ :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, Ψευδώνυμo είπε

Το θέμα είναι να πιάσει πάτο να μπούμε όχι να πάει 062 και αν έχουμε καλά νέα να φτάσει το ευρώ. Αν το είχα δει στο 040 ίσως ΕΜΠ1

Μέσα ήμουν αλλά έτσι όπως το έβλεπα έδειχνε να πάει για πιό κάτω. Όπως είχα υπολιγόσει, είχα πεί τα 0.38, όμως κατέβηκε μέχρι τα 0.40. και μετά άρχισε η άνοδο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vins είπε

Να μπαίνατε όταν ήταν κάτω, γιατί να πιάσει πάτο δλδ :D :D

Για να μπούμε ρε μπρο.. αφού θα ξανά ανέβει αν βγει καλό νέο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/2/2021 στις 11:22 ΠΜ, FromMyAshesRRR είπε

 

Επίσης δέν μπορώ να πώ πως με χαροποιεί το πράσινο στο ΧΡΠ. Γιατί ; Γιατί αν πήγαινε ήδη προς τα κόκκινα θα ήταν ένδειξη πως κάποιοι ξέρουν οτι στις 22 φεβρουαρίου θα έχουμε θετικά νέα. Εάν όμως ανεβεί και άλλο προς τα 50+ τότε θα είναι για μένα ένδειξη πως θα έχουμε αρνητικά νέα στις 22 και κάποιοι θέλουν να πουλήσουν τα ΧΡΠ τους. 

Εγώ θα είμαι έτοιμος την Δευτέρα πάντως...Στις 14:00 Ελλάδως θα ξέρουμε. Αν είναι κάργα αρνητικά βλέπω να πηγαίνουμε στα 30-20 παλι, άν είναι θετικά πάμε για 70-80 και πολλοί θα πουλήσουν εκεί. 

24+ ώρες για την αυριανή δίκη. 

Το γεγονός του οτι είμαστε ακόμη στα κόκκινα μέχρι τώρα και αρχίζουμε να δίχνουμε σημάδια ανόδου, μου δίνει κάπως καλά σημάδια. Εύχομαι πραγματικά να είναι απλά οι insiders που κατέβασαν την τιμή για να μπούν λίγο πιό χαμηλά και να έχουμε την άνοδο που όλοι περιμένουμε καρτερικά εδώ και χρόνια....και όχι άλλο ένα pump and dump....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

24+ ώρες για την αυριανή δίκη. 

Το γεγονός του οτι είμαστε ακόμη στα κόκκινα μέχρι τώρα και αρχίζουμε να δίχνουμε σημάδια ανόδου, μου δίνει κάπως καλά σημάδια. Εύχομαι πραγματικά να είναι απλά οι insiders που κατέβασαν την τιμή για να μπούν λίγο πιό χαμηλά και να έχουμε την άνοδο που όλοι περιμένουμε καρτερικά εδώ και χρόνια....και όχι άλλο ένα pump and dump....

Άρα δεν υπάρχει περίπτωση να πέσει ξανά κάτω από 040?? Εγώ ελπίζω λίγο πριν την δική γιατί δεν θέλω να ξανά κάνω το λάθος να χάσω πάλι λεφτά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)


"The only way not to lose in a game, is not to play"....... λένε στα αγγλικά. 

Χάνουμε λεφτά παίζοντας έτσι και αλλιώς. Προσπαθούμε να αφήσουμε τα αισθήματά μας και να προχωρήσουμε όσο και να πονάει το παρελθόν. Εκ των υστέρων πάντα έτσι γίνετε. Εγώ θα ήμουν τώρα στο μισό εκατομύριο αν είχα ασχοληθεί μονο με μπίτκοιν. Όμως αν η Ριπλ πάρει το ΟΚ και το ΧΡΠ πάει στα 10 ευρώ μέσα σε ένα μήνα απο τώρα ε τότε θα έχω βγάλει ενάμιση εκατομύριο. Τα κέρδη που θα έχουμε "οταν" πάει το ΧΡΠ εκεί που θα έπρεπε ΗΔΗ να είναι, είναι πολλαπλάσια απο αυτά του Μπιτκοιν. 

Το Μπίτκοιν αποδείχτηκε fast money....το ΧΡΠ όμως θα αποδειχτεί ALL OF THE MONEY .....μαδερφακερς....χαχααχχα

 

@Ψευδώνυμo να σου πώ ήλπιζα να πάμε προς το 0.38-0.35.... μέσα ήμουν όταν έφτασε το 0.4 δέν αγόρασα όμως....αυτά έχει η κατάσταση. Εάν κατέβει σήμερα το βράδυ βλέπουμε. Πάντως δίχνει περίεργες κινήσεις το γραφικό. 

image.png.d9c6fdaf4c2c082c2c2e545a7b2108d8.png

Εάν το επόμενο καντίλι/κερί είναι πράσσινο τότε πάμε επάνω. 

@popai32 έχουμε 30 ημέρες πρίν την υπόθεση  Tether. Εάν αύριο πάρουμε το οκ, πιστεύω να πάμε στα 5 ευρώ πριν την κατάρευση του Μπίτκοιν.  Γιατί το λέω αυτό ; Γιατί σίγουρα το Μπίτκοιν (οι μεγάλοι που ξέρουν τι έρχετε) θα πουλήσουν πρίν την υπόθεση Tether. Υπάρχει επίσης η πιθανότητα manipulation οπότε να καλύψουν την υπόθεση Tether όπως καλύψανε την υπόθεση Etherium που ηταν ICO αλλά το ΣΕΚ αποφάσισε να ΜΗΝ το κυνηγήσει.... οπότε το ΣΕΚ είναι ξεκάθαρα corrupt....υπέρ του Μπίτκοιν και Εθέριουμ.... όταν ο Βιτάλικ έλεγε πως οι πρώτοι που θα αγοράσουν εθέριουμ θα πάρουν έξτρα κοινς.... αλλά είπαμε....corruption....

Επεξ/σία από FromMyAshesRRR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε


"The only way not to lose in a game, is not to play"....... λένε στα αγγλικά. 

Χάνουμε λεφτά παίζοντας έτσι και αλλιώς. Προσπαθούμε να αφήσουμε τα αισθήματά μας και να προχωρήσουμε όσο και να πονάει το παρελθόν. Εκ των υστέρων πάντα έτσι γίνετε. Εγώ θα ήμουν τώρα στο μισό εκατομύριο αν είχα ασχοληθεί μονο με μπίτκοιν. Όμως αν η Ριπλ πάρει το ΟΚ και το ΧΡΠ πάει στα 10 ευρώ μέσα σε ένα μήνα απο τώρα ε τότε θα έχω βγάλει ενάμιση εκατομύριο. Τα κέρδη που θα έχουμε "οταν" πάει το ΧΡΠ εκεί που θα έπρεπε ΗΔΗ να είναι, είναι πολλαπλάσια απο αυτά του Μπιτκοιν. 

Το Μπίτκοιν αποδείχτηκε fast money....το ΧΡΠ όμως θα αποδειχτεί ALL OF THE MONEY .....μαδερφακερς....χαχααχχα

 

@Ψευδώνυμo να σου πώ ήλπιζα να πάμε προς το 0.38-0.35.... μέσα ήμουν όταν έφτασε το 0.4 δέν αγόρασα όμως....αυτά έχει η κατάσταση. Εάν κατέβει σήμερα το βράδυ βλέπουμε. Πάντως δίχνει περίεργες κινήσεις το γραφικό. 

image.png.d9c6fdaf4c2c082c2c2e545a7b2108d8.png

Εάν το επόμενο καντίλι/κερί είναι πράσσινο τότε πάμε επάνω. 

Ρε μπρο έβαλες παλιαα κάνα 30ρι δηλ? Για να πάρεις 1.5μ έχεις χώσει πολύ πράμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβγαλα όλα απο το χρηματιστήριο και τα έβαλα στα κρύπτο. Δέν έχω γυναίκα για να μου τρώει τα συκώτια τα λεφτά και να μήν μου τρώει κάτι άλλο και να με αφήνει πεινασμένο χαχαχαχααχ οπότε τα έχω ρίξει όλα εδώ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Έβγαλα όλα απο το χρηματιστήριο και τα έβαλα στα κρύπτο. Δέν έχω γυναίκα για να μου τρώει τα συκώτια τα λεφτά και να μήν μου τρώει κάτι άλλο και να με αφήνει πεινασμένο χαχαχαχααχ οπότε τα έχω ρίξει όλα εδώ. 

Εύχομαι να γίνεις πλούσιος και να ντύνεσαι φτωχός να βρεις και γυναίκα γιατί αν την βρεις ως πλούσιος τότε ναι θα στα φάει όλα και θα τα λέμε πάλι εδώ μέσα ... Γιατί εγώ μάλλον ακόμα εδώ μεσα θα μαι 😐

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Ψευδώνυμo είπε

Εύχομαι να γίνεις πλούσιος και να ντύνεσαι φτωχός να βρεις και γυναίκα γιατί αν την βρεις ως πλούσιος τότε ναι θα στα φάει όλα και θα τα λέμε πάλι εδώ μέσα ... Γιατί εγώ μάλλον ακόμα εδώ μεσα θα μαι 😐

Στα αγγλικά λένε "You didnt wanted me in your prime, why should i want you in your decline ? " 

Δούλεψα σε διάφορους τομείς ειδικά στην νύχτα μπάρ ρεστοράντ χοτέλ κλαμπ καζίνο....έχω γυρίσει την μισή ευρώπη και μέρη της ανατολής.....ξέρω τί θέλουν και ξέρω το τί ΔΕΝ θέλω...εξάλλου εάν τόσο άχρηστους μας θεωρούν και οτι "χάρη" μας κάνουν που είναι μαζί μας ε τότε γιατί με το ζόρι θέλουν να μας παντρευτούν ; ..... 

 Να είσαι καλά για τις ευχές σου ώς εδώ όμως... => "Εύχομαι να γίνεις πλούσιος και να ντύνεσαι φτωχός 

Ο στόχος μου είναι να γυρίσω τον κόσμο όλο μόνος. Δίχως γκρίνιες μα μου σου του κτλ....τα έφαγα με το κουτάλι...

Όχι άλλο ! χχαχαχαχαχαχα

Εύχομαι σε ένα απο τα ταξίδια μου να σας βρώ σε καμία παραλία να πίνετε πινακολάντα και να πιούμε και ένα μαζί και να χαιρόμαστε τον κόσμο. :)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Στα αγγλικά λένε "You didnt wanted me in your prime, why should i want you in your decline ? " 

Δούλεψα σε διάφορους τομείς ειδικά στην νύχτα μπάρ ρεστοράντ χοτέλ κλαμπ καζίνο....έχω γυρίσει την μισή ευρώπη και μέρη της ανατολής.....ξέρω τί θέλουν και ξέρω το τί ΔΕΝ θέλω...εξάλλου εάν τόσο άχρηστους μας θεωρούν και οτι "χάρη" μας κάνουν που είναι μαζί μας ε τότε γιατί με το ζόρι θέλουν να μας παντρευτούν ; ..... 

 Να είσαι καλά για τις ευχές σου ώς εδώ όμως... => "Εύχομαι να γίνεις πλούσιος και να ντύνεσαι φτωχός 

Ο στόχος μου είναι να γυρίσω τον κόσμο όλο μόνος. Δίχως γκρίνιες μα μου σου του κτλ....τα έφαγα με το κουτάλι...

Όχι άλλο ! χχαχαχαχαχαχα

Εύχομαι σε ένα απο τα ταξίδια μου να σας βρώ σε καμία παραλία να πίνετε πινακολάντα και να πιούμε και ένα μαζί και να χαιρόμαστε τον κόσμο. :)

Κι εγώ μάλλον τα ίδια πιστεύω αλλά όσο ζω ελπίζω να συναντήσω την μονογαμική 🌜νάρα ζεν χίπισσα με προνεωτερικές παραδοσιακές αξίες 😂😂 μάλλον πιο πιθανό να γίνω ο ιλον μάσκ 🤗

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας ευχομαι ολόψυχα να βγούμε κερδισμένοι από αυτό το πραγματακι και να κάνετε ότι επιθυμείτε σε αυτόν τον σάπιο κόσμο. Κρίμα που δεν έχω να διαθέσω και εγώ προς το παρόν κάποια Ε κατοστάρικα παραπάνω να βγω όσο περισσότερο κερδισμένος γίνεται όποτε πρέπει να ανεβει πολυυυυυ για να βγω σε «σύνταξη» 😹

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ψευδώνυμo είπε

Άρα δεν υπάρχει περίπτωση να πέσει ξανά κάτω από 040?? Εγώ ελπίζω λίγο πριν την δική γιατί δεν θέλω να ξανά κάνω το λάθος να χάσω πάλι λεφτά. 

Μα αν κανει bull run, είτε μπεις στα 0.35 είτε μπεις στα 0,55 δε θα χασεις λεφτα, απλα θα κερδίσεις λιγότερα. Το σκέφτεσαι λαθος νομιζω. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, panosbel είπε

Καλημέρα ομάδα.Εγώ περιμένω να με κάνει verify η εφαρμογή crypto.com. Ελπίζω μέχρι τότε να μην κάνει καμία λαλακια η ρεβολυτ και να αρχίζω να παίζω από εκεί μέσα. Να τα τραβήξω από τώρα λέτε που έχω κάποιο μικρό κέρδος; 😕

 

3 ώρες πριν, FromMyAshesRRR είπε

Το βρίσκω εξωπραγματικό η Ρεβολούτ που έστειλε αυτή την χαζομάρα στον κόσμο. Το τί γίνετε στην ΗΠΑ δεν ισχύει στον υπόλοιπο κόσμο. 95% των συναλλαγών γίνονται εκτός ΗΠΑ οπότε οτι και να κάνει το ΣΕΚ δεν μπορεί να κάνει εφαρμογή εκτός ΗΠΑ. Οπότε δέν μπορούν να πούν στους κατόχους εκτός ΗΠΑ να μας πάρουν τα ΧΡΠ. Ανήκουστο. Για να μας τρομάξουν είναι οτι πρέπει πάντως....

Η Revolut αναφέρει στο site της ότι χρησιμοποιεί ως exchanges "we’ll buy the cryptocurrency from our partnered cryptocurrency exchanges, such as Coinbase or Bitstamp." Τα exchanges αυτά (αν δεν κάνω λάθος) έχουν σταματήσει το XRP μόνο στην Αμερική. Η λίστα αφορά μόνο US customers!

Επομένως δε νομίζω ότι για την ώρα υπάρχει πρόβλημα με την Revolut. Αν αρχίσουν να το σταματούν και στον υπόλοιπο κόσμο... εεε τότε αλλάζει! Το αρνητικό με την Revolut είναι ότι θα σε ειδοποιήσει και θα μπορείς ΜΟΝΟ να τα μετατρέψεις σε EUR! Ενώ στα διάφορα exchanges  θα μπορείς να τα μεταφέρεις σε κάποιο άλλο wallet πχ ledger, trezor κλπ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...