Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, thetiesthatbind είπε

Αυτο που εχεις δεν ειναι XRP αλλα ενα token που μιμείται την τιμη του XRP. Αν το Binance Smart Chain παει στον καδο, θα πάνε και τα tokens που εχεις μαζι του. Το XRP το βρισκεις σε ανταλλακτήρια (Kraken, BItrue κλπ). 

Εάν τα έχεις στο Kraken ή σε οποιαδήποτε άλλο και αυτό πάει στον πάτο, δεν τα χάνεις δηλαδή;

(Άσχετο, αλλά προφανώς και στο kraken έχω το μεγαλύτερο κεφάλαιο, αλλά εάν φοβόμαστε να πάνε στον πάτο ξαφνικά τέτοιου μεγέθους επιχειρήσεις τότε δεν ξέρω τι να πω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, Fan είπε

Εάν τα έχεις στο Kraken ή σε οποιαδήποτε άλλο και αυτό πάει στον πάτο, δεν τα χάνεις δηλαδή;

(Άσχετο, αλλά προφανώς και στο kraken έχω το μεγαλύτερο κεφάλαιο, αλλά εάν φοβόμαστε να πάνε στον πάτο ξαφνικά τέτοιου μεγέθους επιχειρήσεις τότε δεν ξέρω τι να πω)

Δεν εχεις XRP φιλε αμα παει στον πατο απλα θα χασουν την αξια τους. Αμα τους χακαρουν θα χασεις τα νομισματα κοκ. Δε μπορω να κατσω να σου εξηγησω τι θα παει στον πατο και τι οχι ουτε θα μπω σε λεπτομέρειες γιατι μπορει να παει κατι στον πατο. 

 

Αν θες να λαμβάνεις interest στα νομίσματα που εχεις εγω ξερω οτι μπορεις να τα πας στο NEXO ή στο Bitrue για να τα κανεις stake αλλα τα rewards δίνονται ουσιαστικα απο τα ανταλλακτηρια που το υποστηριζουν και οχι απο το blockchain. 

Για να ειναι ασφαλη τα κρυπτονομίσματα σου πρέπει να τα βαλεις σε ενα πορτοφολι, συνηθως cold wallet. Τα υπολοιπα στο: google.gr και στο YouTube. Ξεκινα με το βιντεο που ποσταρα να μαθεις 2 πραγματα για το ιδιο το XRP ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@ryu_hadouken kai @thetiesthatbind συμφωνώ και με τους δυό. Απο τον μάρτιο βλέπω το γαμωκράς να έρχετε και με άτομα του trasport τα βλέπω τα πράγματα σιγά σιγά να επιβεβαιώνονται. Γιαυτό βιαζόμουνα να τελειώσει το γαμωΣΕΚ με το καραγκιοζιλίκι του. Να προλάβουμε το μπούλραν. Αλλά ίσα ίσα για να μας κόψουν την φόρα το έκαναν.

Το Τάνκερ που σφηνώθηκε στο Σουέζ ήταν για να ανεβούνε οι τιμές στις πρώτες ύλες. Η αλυσσυδωτή αντίδραση που προκαλεί μία αύξηση των τιμών λόγο του σφηνωμένου τάνκερ είναι πολύ μεγάλη απο οτι νομίζει ο καθένας μας, εμείς βλέπουμε απλά μία είδηση δίχως να βλέπουμε το παρα πέρα.

Το μίνι μπούλραν θα γίνει για να βγάλουν τα χοντρά λεφτά τους οι φαλαινοκαρχαρίες (που πουλήσανε στο Τοπ και αγοράσαμε εμείς οι μαλάκες-εγώ ο μεγαλύτερος και αγοράσανε μετά το κορέξιον) τώρα θα το αφήσουν να ξανανεβεί και θα ξαναπουλήσουν αφήνοντας εμάς πάλι με το @@ στο χέρι. Γιαυτό να είμαστε όλοι αλέρτ τους επόμενους μήνες, θα γίνει κάτι πολύ απότομα.

Τα σημάδια που έβλεπα στην Ελλάδα στα τέλη του 90 τα είδα εδώ στο εξωτερικό το 2004-5 σιγά σιγά και μετά έγινε το κράς του 2008. Τώρα πάλι έχω αρχίσει να βλέπω τα ίδια σημάδια εδώ και 4-5 χρόνια. Στο εξωτερικό να ξέρετε οι μεγάλες εταιρίες ετοιμάζονται πολύ πιό πρίν με μεταρυθμίσεις και μειώσεις σε έξοδα(αναδιοργανώσεις απολύσεις ελαχιστοποίηση εξόδων κτλ) Στην εταιρία μου απο τα πρώτα 2 χρόνια φωνάζω και κάνω συνεχώς προτάσεις για αλλαγές τις οποίες αν τις είχαμε ακολουθήσει απο την αρχή θα ήμασταν πολύ καλύτερα τώρα. 13 χρόνια τώρα και βλέπω σιγά σιγά αυτά που πρότεινα πρίν 10 χρόνια, τώρα να τα υοθετούν. Τώρα ; τους λέω...τώρα διώξαμε κόσμο ήδη , τα μέτρα έπρεπε να τα πάρουμε πρίν αναγκαστούμε να διώξουμε κόσμο.

 Τί να πείς. Θα είχα απολύσει 80% απο όσους (μας) δουλεύουν εδώ γιατί απο εκεί ξεκκινάει το πρόβλημα. Εμένα μου λένε πως συμπεριφέρομαι θαρείς και είναι δική μου η επιχείρηση. Ενώ αυτό δέν θα έπρεπε να είναι κακο. Επίσης θα έπρεπε να βάλουμε κινητρα στους εργαζομένους να βάλουν τα δυνατά τους αντί να τους αποκαρδιώνουμε και να τους "τιμωρούμε" . Τι να πείς...ας πάει το χρπ στα 20-50 και 589 και να δείς για πότε παίρνω τον @@ μου και την κάνω σάν αίλουρος απο δω μέσα.

EDIT : (απο δω μέσα) = απο την εταιρία και την χώρα που βρίσκομαι... μήν παρεξηγηθούμε κιόλλας .... ψήλος στον κόρφο σας θα γίνω xD 

7 ώρες πριν, thetiesthatbind είπε

Αν θες να λαμβάνεις interest στα νομίσματα που εχεις εγω ξερω οτι μπορεις να τα πας στο NEXO ή στο Bitrue για να τα κανεις stake αλλα τα rewards δίνονται ουσιαστικα απο τα ανταλλακτηρια που το υποστηριζουν και οχι απο το blockchain. 

ΝΕΧΟ ΝΕΧΟ....το Bitrue συνεχώς είναι γεμάτο. Άσε που το ΝΕΧΟ έχει καλύτερο reward. 

Εγώ κερδίζω ΝΕΧΟ τοκεν αντί για ΧΡΠ. Έτσι και το ΝΕΧΟ κάνει το άλμα του Binance ε τότε άστα να πάνε. Άσε που λένε πως είναι 8% αλλά για λιγότερο το κόβω. Νομίζω μου φαίνεται να αποδίδει για λιγότερο απο 1ΝΕΧΟ την ημέρα προς 10κ χρπ. 

Αλλά και πάλι ΝΕΧΟ.

image.png.b4b4a006d778f1d2585c532d6dd908b5.png

Επεξ/σία από FromMyAshesRRR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, thetiesthatbind είπε

Δεν εχεις XRP φιλε αμα παει στον πατο απλα θα χασουν την αξια τους. Αμα τους χακαρουν θα χασεις τα νομισματα κοκ. Δε μπορω να κατσω να σου εξηγησω τι θα παει στον πατο και τι οχι ουτε θα μπω σε λεπτομέρειες γιατι μπορει να παει κατι στον πατο. 

 

Αν θες να λαμβάνεις interest στα νομίσματα που εχεις εγω ξερω οτι μπορεις να τα πας στο NEXO ή στο Bitrue για να τα κανεις stake αλλα τα rewards δίνονται ουσιαστικα απο τα ανταλλακτηρια που το υποστηριζουν και οχι απο το blockchain. 

Για να ειναι ασφαλη τα κρυπτονομίσματα σου πρέπει να τα βαλεις σε ενα πορτοφολι, συνηθως cold wallet. Τα υπολοιπα στο: google.gr και στο YouTube. Ξεκινα με το βιντεο που ποσταρα να μαθεις 2 πραγματα για το ιδιο το XRP ;)

Φίλε ξέρω πως μιλάς καλοπροαίρετα, αλλά η συζήτηση πηγαίνει στο κλασικό μονοπάτι που διαβάζω συνέχεια σε διάφορα forum, σε σχόλια στο youtube, στο Facebook, στο telegram κτλ.

Ας ξεκινήσουμε όμως. Ελπίζω ότι όλοι συμφωνούμε ότι η ενασχόληση με τα κρυπτονομίσματα έχει, ανάμεσα σε άλλα, πρωταρχικό σκοπό το να βγάλεις το μέγιστο δυνατό κέρδος.

Εάν αποφασίσεις να hodlαρεις σε cold wallet μέχρι να σβήσει ο ήλιος, στην ουσία είναι σαν να αγοράζεις έναν πίνακα σε δημοπρασία και τον κρατάς για κάποια στιγμή στο μέλλον που εκτιμάς ότι θα έχει μεγαλύτερη αξία. Το πότε θα είναι αυτό και πόσο μεγαλύτερη άγνωστο. Μάλιστα μπορεί να χάσει και εντελώς την αξία του κάποια στιγμή και να σου μείνει αμανάτι.

Γιατί όμως να μην στοχεύεις στο μεγαλύτερο δυνατό κέρδος; Είναι δυνατό να θεωρεί κάποιος ότι λίγες χιλιάδες ευρώ πρέπει να τα κρατάει σε στικάκι μην τυχόν και πέσει ή χακάρουν ένα μεγάλο ανταλλακτήριο όπως το Kraken ή η Binance;

Όχι ότι είναι αδύνατο, αλλά θεωρώ πιο πιθανό να σου κλέψουν τα κλειδιά ή το ledger.

Και ερχόμαστε τώρα στο σημαντικό. Είναι δυνατόν να ασχολείται κανείς με τα κρυπτονομίσματα και να μην τον ενδιαφέρει το πως θα αυξήσει το κέρδος ή θα μειώσει τη χασούρα; Πώς γίνεται αυτο;

Πουλώντας όταν θεωρείς σε ικανοποιεί το κέρδος σου ή βάζοντας stop loss όταν θεωρείς ότι θα πέσει και άλλο, ώστε να το αγοράσεις χαμηλότερα.

Προφανώς όσοι ασχολούνται με το trade και την τεχνική ανάλυση αυτό το κάνουν κάθε βδομάδα, κάθε μέρα ή ακόμη και κάθε ώρα μεγιστοποιώντας το κέρδος τους.

Βέβαια υπάρχουν και διάφοροι άλλοι τρόποι στον τρόπο επένδυσης.

Τέλος πάντων, πάμε τώρα σε αυτό που ρώτησα αρχικά.

Το yield farming είναι κάτι που προσπαθώ να μάθω εδώ και αρκετό καιρό. Δηλαδή, το πως θα αυξήσω τον αριθμό των token που έχω στην κατοχή μου, χωρίς κόστος. Καλοδεχούμενη η άνοδος της τιμής, αλλά σε αυτή τη φάση με ενδιαφέρει το αυγάτισμα. Υπάρχουν διάφορες στρατηγικές που δεν έχει νόημα να τις αναλύσω τώρα.

Μία στρατηγική είναι να έχεις βρει ένα κρυπτονόμισμα, το οποίο εκτιμάς ότι θα διατηρήσει την αξία του στο κοντινό μέλλον και δεν θα καταρρεύσει. Το φυτεύεις σε μία φάρμα και σου δίνει απόδοση στο native token της φάρμας, εσύ μετά χωρίς να έχεις πληρώσει τίποτα άλλο εκτός από τις προμήθειες κάνεις staking το native token, το οποίο σου δίνει σχετικά τεράστια απόδοση.

Επειδή έχω ένα ποσό σε XRP, θεωρώ ότι είναι καλό νόμισμα και δεν θέλω να τα πουλήσω, δεν βλέπω τον λόγο να τα αφήσω να κάθονται να κοιμούνται. (όπως και 2-3 άλλα)

Εάν έχεις 1.500 XRP και βρεις κάπου απόδοση 0,3% daily γιατί να την αφήσεις; ξέρεις τι κέρδος θα έχεις σε 2-3 βδομάδες από το πουθενά;

Φυσικά υπάρχουν και διάφορες άλλες στρατηγικές.

Όλα τα παραπάνω προϋποθέτουν να γνωρίζεις τον κίνδυνο που υπάρχει γιατί τίποτα στη ζωή δεν έρχεται χωρίς ρίσκο. (Impermanent Loss, Rug pulls, scams κτλ κτλ)

 

Επεξ/σία από Fan
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Fan είπε

Φίλε ξέρω πως μιλάς καλοπροαίρετα, αλλά η συζήτηση πηγαίνει στο κλασικό μονοπάτι που διαβάζω συνέχεια σε διάφορα forum, σε σχόλια στο youtube, στο Facebook, στο telegram κτλ.

Ας ξεκινήσουμε όμως. Ελπίζω ότι όλοι συμφωνούμε ότι η ενασχόληση με τα κρυπτονομίσματα έχει, ανάμεσα σε άλλα, πρωταρχικό σκοπό το να βγάλεις το μέγιστο δυνατό κέρδος.

Εάν αποφασίσεις να hodlαρεις σε cold wallet μέχρι να σβήσει ο ήλιος, στην ουσία είναι σαν να αγοράζεις έναν πίνακα σε δημοπρασία και τον κρατάς για κάποια στιγμή στο μέλλον που εκτιμάς ότι θα έχει μεγαλύτερη αξία. Το πότε θα είναι αυτό και πόσο μεγαλύτερη άγνωστο. Μάλιστα μπορεί να χάσει και εντελώς την αξία του κάποια στιγμή και να σου μείνει αμανάτι.

Γιατί όμως να μην στοχεύεις στο μεγαλύτερο δυνατό κέρδος; Είναι δυνατό να θεωρεί κάποιος ότι λίγες χιλιάδες ευρώ πρέπει να τα κρατάει σε στικάκι μην τυχόν και πέσει ή χακάρουν ένα μεγάλο ανταλλακτήριο όπως το Kraken ή η Binance;

Όχι ότι είναι αδύνατο, αλλά θεωρώ πιο πιθανό να σου κλέψουν τα κλειδιά ή το ledger.

Και ερχόμαστε τώρα στο σημαντικό. Είναι δυνατόν να ασχολείται κανείς με τα κρυπτονομίσματα και να μην τον ενδιαφέρει το πως θα αυξήσει το κέρδος ή θα μειώσει τη χασούρα; Πώς γίνεται αυτο;

Πουλώντας όταν θεωρείς σε ικανοποιεί το κέρδος σου ή βάζοντας stop loss όταν θεωρείς ότι θα πέσει και άλλο, ώστε να το αγοράσεις χαμηλότερα.

Προφανώς όσοι ασχολούνται με το trade και την τεχνική ανάλυση αυτό το κάνουν κάθε βδομάδα, κάθε μέρα ή ακόμη και κάθε ώρα μεγιστοποιώντας το κέρδος τους.

Βέβαια υπάρχουν και διάφοροι άλλοι τρόποι στον τρόπο επένδυσης.

Τέλος πάντων, πάμε τώρα σε αυτό που ρώτησα αρχικά.

Το yield farming είναι κάτι που προσπαθώ να μάθω εδώ και αρκετό καιρό. Δηλαδή, το πως θα αυξήσω τον αριθμό των token που έχω στην κατοχή μου, χωρίς κόστος. Καλοδεχούμενη η άνοδος της τιμής, αλλά σε αυτή τη φάση με ενδιαφέρει το αυγάτισμα. Υπάρχουν διάφορες στρατηγικές που δεν έχει νόημα να τις αναλύσω τώρα.

Μία στρατηγική είναι να έχεις βρει ένα κρυπτονόμισμα, το οποίο εκτιμάς ότι θα διατηρήσει την αξία του στο κοντινό μέλλον και δεν θα καταρρεύσει. Το φυτεύεις σε μία φάρμα και σου δίνει απόδοση στο native token της φάρμας, εσύ μετά χωρίς να έχεις πληρώσει τίποτα άλλο εκτός από τις προμήθειες κάνεις staking το native token, το οποίο σου δίνει σχετικά τεράστια απόδοση.

Επειδή έχω ένα ποσό σε XRP, θεωρώ ότι είναι καλό νόμισμα και δεν θέλω να τα πουλήσω, δεν βλέπω τον λόγο να τα αφήσω να κάθονται να κοιμούνται. (όπως και 2-3 άλλα)

Εάν έχεις 1.500 XRP και βρεις κάπου απόδοση 0,3% daily γιατί να την αφήσεις; ξέρεις τι κέρδος θα έχεις σε 2-3 βδομάδες από το πουθενά;

Φυσικά υπάρχουν και διάφορες άλλες στρατηγικές.

Όλα τα παραπάνω προϋποθέτουν να γνωρίζεις τον κίνδυνο που υπάρχει γιατί τίποτα στη ζωή δεν έρχεται χωρίς ρίσκο. (Impermanent Loss, Rug pulls, scams κτλ κτλ)

 

Ναι απλά μου λες ότι θες XRP και εσυ ουσιαστικά έχεις κάτι διαφορετικό το οποίο κινδυνεύει να πάει στο 0 ανά πάσα ωρα και στιγμή γιατί δεν είναι πραγματικό XRP.

Με τον @FromMyAshesRRR έχουμε διαφωνήσει σε πολλά κατά καιρούς αλλά πάντα έλεγε ότι θα γίνει ένα μεγάλο χακαρισμα στα κοντά και πράγματι έφτασε αυτή η μέρα. $600Μ σήκωσε ο χάκερ από DeFI DEX.

Όχι δεν είναι πιο πιθανό να σου κλέψουν το Λετζερ, πιο πιθανό είναι να σου κλειδώσουν τον λογαριασμό και τα ασσετ γιατί έτσι τους καυλωσε. Πέφτει πολύ χειραγώγηση στην αγορά, και χειραγώγηση είναι και αυτό το παμπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, thetiesthatbind είπε

Ναι απλά μου λες ότι θες XRP και εσυ ουσιαστικά έχεις κάτι διαφορετικό το οποίο κινδυνεύει να πάει στο 0 ανά πάσα ωρα και στιγμή γιατί δεν είναι πραγματικό XRP.

Με τον @FromMyAshesRRR έχουμε διαφωνήσει σε πολλά κατά καιρούς αλλά πάντα έλεγε ότι θα γίνει ένα μεγάλο χακαρισμα στα κοντά και πράγματι έφτασε αυτή η μέρα. $600Μ σήκωσε ο χάκερ από DeFI DEX.

Όχι δεν είναι πιο πιθανό να σου κλέψουν το Λετζερ, πιο πιθανό είναι να σου κλειδώσουν τον λογαριασμό και τα ασσετ γιατί έτσι τους καυλωσε. Πέφτει πολύ χειραγώγηση στην αγορά, και χειραγώγηση είναι και αυτό το παμπ.

Poly Network, which operates on the Ethereum, Binance and Polygon blockchains took to Twitter to announce the theft. They said: “We are sorry to announce that #PolyNetwork was attacked on @BinanceChain, @Ethereum and @0xPolygon.”

“We call on miners of affected blockchain and crypto exchanges to blacklist tokens coming from the above addresses” they added.

Και τί έκαναν ; είπαν στους μινερς να βάλουν τα τόκενς απο τις παραπάνω διευθύνσεις σε μαύρη λίστα.....θαρρείς και κάτι έγινε....αύριο μεθαύριο με τα quantum computing θα μπορέσουν να τα βγάλουν στην φόρα. 

Οι επιθέσεις θα ενατικοποιηθουν σίγουρα. Φυσικά το χακάρισμα αυτό έγινε σε smart contracts blockchains. Την ώρα που η Binance ανα τον κόσμο έχει πάρει φωτιά στα μπατζάκια της. 

Πολλά παίζονται πίσω απο το χακάρισμα. Το σεκιούριτι και κάποιοι νόμοι που θέλουν να περάσουν "βάση την ασφάλια των επενδυτών"...... 

Αυτό το γιατί έτσι τους καύλωσε θα το δούμε στα επόμενα χρόνια....δίνοντας τους την δυνατότη να σε εμβολιάζουν με το ζόρι να πρέπει να τους δίξεις διαβατήριο Covid19 οτι έχεις εμβολιαστεί αλλιώς δέν πετάς, αλλιώς δέν μπορείς να πάς σε ρεστοράντ η συναυλίες μεσα μαζικής μεταφοράς, κρατικούς οργανισμούς κτλ κτλ κτλ στο τέλος θα μας πούνε, σου παίρνουμε τα λεφτά αμα λάχει να πούμε. 

 "τα δικαιώματα του ανθρώπου θα υποστούν μεταβολές και θα προστατεύονται η και να παραβιάζονται"......Αννα Ψαρούδα Μπενάκη....

 

Μηλιώκας "Για το καλό μου" 

 

8 ώρες πριν, thetiesthatbind είπε

Το οτι δεν εχεις XRP αλλά XRP-Pegged token στο Binance Smart Chain δε σου έχει περάσει από το μυαλο ακομη; :P 

Α ρε παιδια θέλετε και XRP στο πορτοφόλι σας ενώ δε ξερετε ουτε τα βασικα του νομίσματος. Το XRP δεν ειναι staking token. Μπορεις να τα κλειδώσεις σε καποια ανταλλακτήρια και να παίρνεις ενα μικρο APR οπως στο Bitrue σα rewards αλλα δε ξερω και αυτο αν αξιζει. Το XRP δεν ειναι ουτε PoW, ούτε PoS, είναι Proof of Consensus. 

Και εγώ ήμουν και είμαι εναντιων του staking γιατί τα χρησιμοποιούν για trading ή τα δανείζουν σε traders. Το ΧΡΠ μονο όταν βγεί το Flare Networks θα μπορέσουμε να το κάνουμε σωστά staking γιατί η χρήση του θα είναι άλλη απο τα άλλα PoS PoW. Έχει χρήση το ΧΡΠ στην μεταφορα ρευστού.  Μέχρι τότε όμως καλό είναι να επωφεληθώ λιγάκι αφού έχουμε αραχνιάσει με το μπλοκάρισμα του ΣΕΚ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, thetiesthatbind είπε

Ναι απλά μου λες ότι θες XRP και εσυ ουσιαστικά έχεις κάτι διαφορετικό το οποίο κινδυνεύει να πάει στο 0 ανά πάσα ωρα και στιγμή γιατί δεν είναι πραγματικό XRP.

 

Εξήγησε λίγο γιατί κινδυνεύει τόσο πολύ το XRP BEP20 να πάει στο μηδέν, ενώ το XRP δεν κινδυνεύει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Fan είπε

Εξήγησε λίγο γιατί κινδυνεύει τόσο πολύ το XRP BEP20 να πάει στο μηδέν, ενώ το XRP δεν κινδυνεύει;

Γιατί η Binance σήμερα είναι, αύριο δεν είναι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Stelios* είπε

Επειδή δε καταλαβα .. δηλαδή τα xrp στην Binance δεν είναι xrp ?
καλημέρα ! 

Πολύ εκλαϊκευμένα: εάν θέλεις να χρησιμοποιήσεις οποιαδήποτε νόμισμα από άλλο blockchain στο blockchain της Binance, δεν το κάνεις με το κανονικό νόμισμα, αλλά με μία pegged έκδοση, δηλαδή ένα καινούριο νόμισμα που η αξία του θα είναι πάντα ίση με το κανονικό. Φαντάσου το κάπως όπως το BUSD ή το USDT που είναι κρυπτονομίσματα ίσης αξίας με ένα δολάριο.

7 ώρες πριν, thetiesthatbind είπε

Γιατί η Binance σήμερα είναι, αύριο δεν είναι 

Ε τώρα μάλιστα, εάν θεωρείς ότι ο κίνδυνος να εξαφανιστεί ένα ανταλλακτήριο τέτοιου μεγέθους ξαφνικά, τότε ναι αγορά νομίσματος και γρήγορα πορτοφόλι πριν καταρρεύσει το σύμπαν, ποτέ δεν ξέρεις. Φαντάζομαι ότι μιλάμε για ποσά πολλών εκατοντάδων χιλιάδων ευρώ, που η σκέψη για ρίσκο ακόμη και 0,00001% δεν υπάρχει ούτε για αστείο.

Εάν μιλάμε όμως για 1-2 χιλιάρικα, τότε είναι αμαρτία να μην στοχεύεις στο μέγιστο της απόδοσης των χρημάτων, μήπως και εξαφανιστεί μία εταιρεία πολλών δισεκατομμυρίων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πάντος κυριοι και κυρίες  βλέπω οτι και σε αυτό το «bull run» πάλι δεν συμμετέχουμε…τουλάχιστον ακόμα….

αρχιζει και μου την δίνει αυτή η εξαίρεση….

  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Kostas808080 είπε

Εγω πάντος κυριοι και κυρίες  βλέπω οτι και σε αυτό το «bull run» πάλι δεν συμμετέχουμε…τουλάχιστον ακόμα….

αρχιζει και μου την δίνει αυτή η εξαίρεση….

Δεν είναι και άσχημα…από 0,44€ στις 20 Ιούλη τώρα 11 Αυγούστου είμαστε στα 0,81€…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι η ορμή της ανόδου από το ακατανομαστο που λεει και ο φίλος και μας συμπαρασύρει…κοίτα όμως άνοδο στα υπόλοιπα…εμείς στο πηγάδι κατουρήσαμε…παρ ολα αυτά παραμένω αισιόδοξος…ο καιρός γαρ εγγύς…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Fan είπε

Πολύ εκλαϊκευμένα: εάν θέλεις να χρησιμοποιήσεις οποιαδήποτε νόμισμα από άλλο blockchain στο blockchain της Binance, δεν το κάνεις με το κανονικό νόμισμα, αλλά με μία pegged έκδοση, δηλαδή ένα καινούριο νόμισμα που η αξία του θα είναι πάντα ίση με το κανονικό. Φαντάσου το κάπως όπως το BUSD ή το USDT που είναι κρυπτονομίσματα ίσης αξίας με ένα δολάριο.

Ε τώρα μάλιστα, εάν θεωρείς ότι ο κίνδυνος να εξαφανιστεί ένα ανταλλακτήριο τέτοιου μεγέθους ξαφνικά, τότε ναι αγορά νομίσματος και γρήγορα πορτοφόλι πριν καταρρεύσει το σύμπαν, ποτέ δεν ξέρεις. Φαντάζομαι ότι μιλάμε για ποσά πολλών εκατοντάδων χιλιάδων ευρώ, που η σκέψη για ρίσκο ακόμη και 0,00001% δεν υπάρχει ούτε για αστείο.

Εάν μιλάμε όμως για 1-2 χιλιάρικα, τότε είναι αμαρτία να μην στοχεύεις στο μέγιστο της απόδοσης των χρημάτων, μήπως και εξαφανιστεί μία εταιρεία πολλών δισεκατομμυρίων.

Οπότε καλύτερα xrp σε revolut πάρα σε binance κτλ.   μου λες . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...