Προς το περιεχόμενο

Vodafone H300s


bill2015

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ κάνω αλλαγή από cosmote σε Vodafone και έχω το Fritz 7530 θα δουλέψει η τηλεφωνία η θα πρέπει να κρατήσω το δικό τους.από Vida λένε ότι μπορώ να έχω οποίο modem θέλω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 5/4/2022 στις 1:02 ΠΜ, panosopc είπε

Εγώ κάνω αλλαγή από cosmote σε Vodafone και έχω το Fritz 7530 θα δουλέψει η τηλεφωνία η θα πρέπει να κρατήσω το δικό τους.από Vida λένε ότι μπορώ να έχω οποίο modem θέλω 

 

Το όποιο μοντεμ να ναι , νομιζω αν δεν κανω λαθος σου λενε ψεματα, ας το επιβεβαιωσει και κάποιος αλλος. Εγω πηγα απο wind 50 σε vodafone100 και ειχα αρκετες αποσυνδεσεις σε video streaming oxi στην ταχυτητα. Βαζω το ρουτερ της wind πολυ πιο σταθερο αλλα χωρις τηλεφωνια . Αρα οχι οτι ναναι....

Επεξ/σία από teodgeor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/4/2022 στις 1:02 ΠΜ, panosopc είπε

Εγώ κάνω αλλαγή από cosmote σε Vodafone και έχω το Fritz 7530 θα δουλέψει η τηλεφωνία η θα πρέπει να κρατήσω το δικό τους.από Vida λένε ότι μπορώ να έχω οποίο modem θέλω 

Ανάλογα την γραμμή, αν έχεις VOIP δεν κάνει όποιο να'ναι. Το Fritz κάνει παίρνει voip info κανονικά.
Αν πάλι έχεις VDSL με pots τηλεφωνία τότε ναι, όποιο CPE και να βάλεις κάνει αφού απλά θα δίνει Internet και το μόνο που θέλει είναι να μπεις με [email protected] & password: guest ΑΝ και μπορεί να κάνει login και με ότι έχεις ήδη σαν credentials μερικές φορές. Αν δεν κάνει login (κόκκινο internet) δοκίμασε να αλλάξεις το PPPoE με το user/pass που έδωσα πιο πάνω.
Αν και πάλι δεν μπει, κάλεσε τους για να δεις αν έχει ολοκληρωθεί ή να σου κάνουν δικά σου credentials (να είσαι φυσικά στο χώρο και να έχεις μπει στο CPE interface μέσω browser)

Αν χρειαστείς κάτι μου στέλνεις και μένα για να το δω με τα παιδιά που ξέρω αλλά όχι μετά από 20:30 καθώς 21:00 κλείνει το 2nd

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχίσαμε άλλες βλακίες 

Σβήνω με τον προγραμματισμό το wifi στις 0030 (1230 τη νύχτα)

και μετά ανάβει μόνο του......

εβαλα και δευτερη φορά να σβήνει στις 0300) και τώρα έπιασε.... Τι κάνει μέσα στη νύχτα μόνο του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, comfuzio είπε

Ανάλογα την γραμμή, αν έχεις VOIP δεν κάνει όποιο να'ναι. Το Fritz κάνει παίρνει voip info κανονικά.
Αν πάλι έχεις VDSL με pots τηλεφωνία τότε ναι, όποιο CPE και να βάλεις κάνει αφού απλά θα δίνει Internet και το μόνο που θέλει είναι να μπεις με [email protected] & password: guest ΑΝ και μπορεί να κάνει login και με ότι έχεις ήδη σαν credentials μερικές φορές. Αν δεν κάνει login (κόκκινο internet) δοκίμασε να αλλάξεις το PPPoE με το user/pass που έδωσα πιο πάνω.
Αν και πάλι δεν μπει, κάλεσε τους για να δεις αν έχει ολοκληρωθεί ή να σου κάνουν δικά σου credentials (να είσαι φυσικά στο χώρο και να έχεις μπει στο CPE interface μέσω browser)

Αν χρειαστείς κάτι μου στέλνεις και μένα για να το δω με τα παιδιά που ξέρω αλλά όχι μετά από 20:30 καθώς 21:00 κλείνει το 2nd

έχω vdsl με voip άρα θα πρέπει να βρώ με κάποιο τρόπο τον κωδικό απο την voip του modem της vodafone αν δεν κάνω λάθος και αυτό αν μου στείλουν συγκεκριμένο modem 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, panosopc είπε

έχω vdsl με voip άρα θα πρέπει να βρώ με κάποιο τρόπο τον κωδικό απο την voip του modem της vodafone αν δεν κάνω λάθος και αυτό αν μου στείλουν συγκεκριμένο modem 

Αν έχεις ήδη το fritz, απλά κάνε το ένα RTFD και θα πάρει τα voip info μόνο του, αλλιώς ναι, θα σου στείλουν ένα CPE δικό τους και με πλάγιο τρόπο θα πάρεις τα info

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, comfuzio είπε

Αν έχεις ήδη το fritz, απλά κάνε το ένα RTFD και θα πάρει τα voip info μόνο του, αλλιώς ναι, θα σου στείλουν ένα CPE δικό τους και με πλάγιο τρόπο θα πάρεις τα info

αν μπορείς με λίγο ποιό απλό τρόπο περι rtfd kai cpe

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, panosopc είπε

αν μπορείς με λίγο ποιό απλό τρόπο περι rtfd kai cpe

RTFD = Reset To Factory Defaults δλδ να το κάνεις ένα reset από την τρύπα που έχει πίσω το router (πιο εύκολος τρόπος οδοντογλυφίδα και το κρατάς πατημένο μέχρι να σβήσουν όλα τα led πλην του power).

CPE = Customer Premise Equipment κοινός το router σου 😛
Sorry τα είπα όπως τα λέγαμε οι τεχνικοί  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, comfuzio είπε

RTFD = Reset To Factory Defaults δλδ να το κάνεις ένα reset από την τρύπα που έχει πίσω το router (πιο εύκολος τρόπος οδοντογλυφίδα και το κρατάς πατημένο μέχρι να σβήσουν όλα τα led πλην του power).

CPE = Customer Premise Equipment κοινός το router σου 😛
Sorry τα είπα όπως τα λέγαμε οι τεχνικοί  

Δηλαδή αν του κάνω reset μπορεί να πάρει τους κωδικούς τηλεφωνίας μόνο του 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει δοκιμάσει κανείς να συνδέσει στη USB θύρα του Η300s κάποιο 4G stick για να πετύχει κάτι ανάλογο με το home speed booster της Cosmote; Εάν ναι, με ποιο stick και με τί SIM;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκα επίτηδες να διαβάσω  αν παρατήρησε κανείς προβλήματα με το τελευταίο update.
- έχει αρχίσει και "κρεμάει" το wifi το 5Ghz. εξαφανίζεται για 1-2 λεπτά και απο laptop και κινητό.
το 2,4Ghz δουλεύει κανονικά την ίδια ώρα. Προσπάθησα να παίξω με settings σε bandwidth + Auto Channel Reselection.
δεν κατάφερα κάτι καλό. Έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος το ιδιο

 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/4/2022 στις 5:24 ΜΜ, makis269 είπε

μετά την τελευταία αναβάθμιση στο χρέπι h300 χάθηκαν οι επιλογές χειροκίνητων καναλιών στο wifi  .

Συνέβη σε άλλον ?

Και σε εμένα... Και δεν ξέρω τι να κάνω... Είναι γτπ το ρούτερ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...