Προς το περιεχόμενο

Σχετικά με το COSMOTE Home Speed Booster


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε τους κάνω τέτοια κατανάλωση . Δεκέμβρη - Γενάρη δεν χρησιμοποιησα ούτε 20 GB  και είδα οτι το υπόλοιπο δε μεταφέρεται τον επόμενο μήνα αν χρειαστείς παραπάνω ;

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης
3 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Δε τους κάνω τέτοια κατανάλωση . Δεκέμβρη - Γενάρη δεν χρησιμοποιησα ούτε 20 GB  και είδα οτι το υπόλοιπο δε μεταφέρεται τον επόμενο μήνα αν χρειαστείς παραπάνω ;

Εμένα τα 100 μου τελειώνουν σε 10-15 μέρες. Ύστερα μένουν τα 3.5-4 που μου δίνει η adsl γραμμή + 15 από το 4g του booster. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

 

Μόλις τώρα, Mhlogiatros είπε

Ναι , αν δε φας και τα 100 μεταφέρονται στον επόμενο μήνα ; Η κάνει reset και πάλι 100 έχεις 

Νομίζω ότι δεν μεταφέρονται όπως τα gb στα καρτοκινητά .... Νομίζω ότι μηδενίζεται κάθε μήνα το μέτρημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά της τελευταιες μέρες το booster πάει σφαίρα χωρης εγώ να κάνω κάτι σε speed test με cosmote s a μου βγάζει μια χαρά αποτελέσματα πριν όχι ενώ με άλλον σερβερ ναι και το ποιο συμαντηκο συγχρονίζει κανονικά και με play store βλακειες μου λεγαν στο 13888 ότι συντονίζει μόνο σε μεγάλα αρχεία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 λεπτά πριν, TasosThaStudent είπε

Θα ακουστει χαζό, αλλα η SIM δεν παίζει εκτός router ε;

Όχι, αυτή παίρνει τον αριθμό της σύνδεσης (αν αλλάξεις router  λόγω ελαττωματικής συσκευής, κρατάς την ίδια sim) και κάνει αποκλειστικά αυτήν την δουλειά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, chessplayer-alexis είπε

Όχι, αυτή παίρνει τον αριθμό της σύνδεσης (αν αλλάξεις router  λόγω ελαττωματικής συσκευής, κρατάς την ίδια sim) και κάνει αποκλειστικά αυτήν την δουλειά. 

Κρίμας. Γενικα φαινόταν στην αρχή καλη πατέντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, TasosThaStudent είπε

Κρίμας. Γενικα φαινόταν στην αρχή καλη πατέντα.

Ειναι ξεκλειδωτο το geolock σε μερικα, οποτε και στο αμαξι που λεει ο λογος, αμα του δωσεις σωστα ampere, θα δουλευει σα φορητο wifi :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα ανηκουμε στο 20% των περιπτωσεων που δεν θα εχουμε vdsl διοτι σταματησαν τα εργα και αναβαθμιστηκε το 80% της περιοχης. 

ακομα δεν εχει ενεργοποιηθει το δικτυο αλλα απεχουμε 1,7 χλμ απο το αστικο κεντρο και δεν ξερω αμα θα μας δωσουνε vdsl απο αστικο κεντρο ή οχι. 

σκεφτομαι το booster , τελικα λεει οτι ειναι απεριοριστη η χρηση μετα των 100 gb πεφτει η ταχυτητα εως 15 απο το 4g , το εχει δοκιμασει κανενας να μου πει τι πιανει με τα 100gb ; 

15 mbs ; ή λιγοτερο μαζι με το adsl που ηδη εχει; 

το σκεφτομαστε για το σπιτι ; 

και ενας γνωστος μας για ξενοδοχειο που εχει στην περιοχη , αφου του βγαινει φθηνοτερα απο το να βαλει και 2ηadsl γραμμη . 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, divo είπε

περιοχη?

Για να βαλεις booster απαραιτητη προυποθεση ειναι να εχεις dp24 σαν προγραμμα. αν δε εχεις σταθερο δεν σου δινουν booster

Δασκαλειο Κερατεας μενουμε και 2 παραπανω και παιρνουμε απο αστικο κεντρο Δασκαλειου Κερατεας . ναι υπαρχει ηδη προγραμμα double play 24 με απεριοριστα σταθερα και 30 λεπτα προς κινητα. 

γενικα εισαι ευχαριστημενος; υπαρχει περιπτωση να ερθει κανενας λογαριασμος κινητης με μεγαλυτερο ποσο;  απο τα παραπανω gb ; 

τι προβληματα σας εχει παρουσιασει; οσο για το wifi ειναι καλο; . απο την συσκευη του home booster ; . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, johnmegarythmos είπε

απεριοριστη η χρηση μετα των 100 gb πεφτει η ταχυτητα εως 15 απο το 4g , το εχει δοκιμασει κανενας να μου πει τι πιανει με τα 100gb

Ακριβώς έτσι είναι ύστερα από το 3 μήνες χρήσης. 

Σχετικά σταθερό πέραν των περιπτώσεων που *πέφτει* η adsl (βροντές και αστραπές). 

Η συνολική μου κατανάλωση αγγίζει τα 300 gb. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δεν εχω προβλημα με το adsl ειναι σταθερο με interleaved , με fastpath ειχα προβλημα με αποσυνδεσεις και οχι παρα πολυ συχνες αλλα τυχαινε να μιλας στο τηλεφωνο και να πεφτει η γραμμη. 

οποτε δεν εχω θεμα με το adsl. μου ειπανε απο το 13888 οτι οταν βαζεις το booster σου κατεβαζουνε την ταχυτητα να συνχρονιζει λιγο λιγοτερο απο οτι επιανες αληθευει; 

εσυ ποσο επιανες πριν το booster; και ποσο συνχρονιζει μονο η adsl σου γραμμη τωρα; . απενεργοποιωντας ή αφαιρωντας την καρτα σημ;, 

τελος αυτο που γραφεις για την συνολικη  σου καταναλωση 300gb πως το μετρησες; ειναι συνολικης χρησης μαζι με την γραμμη adsl ;. οσο για το παγιο ποσο σου πηγε παραπανω; εμενα βλεπω στο site 9,90 ευρω τον μηνα παραπανω , ενω στο 13888 μου ειπανε καπου 6,70 , καπου 2 ευρω παραπανω στο προγραμμα του double play και 4,70 ευρω ξεχωριστος λογαριασμος κοσμοτε κινητης . 

Αληθευει; διοτι διαβαζω οτι αλλα ειπανε στο 13888 και αλλα τελικα χρεωθηκα στον λογαριασμο . 

σου εχει τυχει να καταναλωσεις τον ογκο; χρησης; και σουερχεται με sms στο κινητο σου; ΄( πρεπει να ειναι αριθμος κοσμοτε το κινητο σου; ή μπορουνε να το στειλουνε σε νουμερο vodafone ; ) 

και μετα πως ειναι η ταχυτητα σου σε συνχρονισμο το μεγιστο 15mbs ; . 

ενα αλλο που φοβαμαι ειναι το εξης: επειδη το δικτυο κινητης δεν εχει σταθερη ταχυτητα πως μπορει καποιος να ειναι ευχαριστημενος συνολικα με το προγραμμα; . αμα τυχον γινεται μεγαλη χρηση στην κεραια κινητης απο αλλους κοσμοτε συνδρομητες κινητης; δεν θα ριχνει και την ταχυτητα του μπουστερ;  . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...