Προς το περιεχόμενο

Σχετικά με το COSMOTE Home Speed Booster


Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Με ακίδα καρφί πρέπει να είναι αλλά φεύγουμε από το θέμα ότι μας γλεντανε αφού έχει κλειδωμένο firmware και ο ΟΤΕ πουλάει τρέλα

Δεν παίζει τόσο μεγάλο ρόλο η ένταση του σήματος όσο παίζει η ποιότητα του σήματος (snr).Αυτό μπορείτε να το δείτε με εφαρμογή για το κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, Mhlogiatros είπε

Με ακίδα καρφί πρέπει να είναι αλλά φεύγουμε από το θέμα ότι μας γλεντανε αφού έχει κλειδωμένο firmware και ο ΟΤΕ πουλάει τρέλα

Ρε παιδιά, πως γίνεται να κλειδωθεί η κεραία μέσω firmware? ένα κομμάτι μέταλλο δεν είναι; Οι υποδοχες οι επιχρυσες απο πίσω, πως ειναι δυνατον να κλειδωθουν;

Πιστευω οτι ειναι για το wifi, και εχει πεσει παραπληροφόρηση.

Τωρα εαν γινεται να δεχθει κεραία μέσω της USB, περιμενω να ακουσω ποιος το ειπε, που το ειπε για τι τυπο μιλαει και που τις βρισκουμε και αν εκει(στη usb) χρειαζεται καποια ρυθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, alkis13 είπε

Ρε παιδιά, πως γίνεται να κλειδωθεί η κεραία μέσω firmware? ένα κομμάτι μέταλλο δεν είναι; Οι υποδοχες οι επιχρυσες απο πίσω, πως ειναι δυνατον να κλειδωθουν;

Πιστευω οτι ειναι για το wifi, και εχει πεσει παραπληροφόρηση.

Τωρα εαν γινεται να δεχθει κεραία μέσω της USB, περιμενω να ακουσω ποιος το ειπε, που το ειπε για τι τυπο μιλαει και που τις βρισκουμε και αν εκει(στη usb) χρειαζεται καποια ρυθμιση.

Τα 4g router της huawei έχουν επιλογή στο μενού που διαλέγεις αν θες να δουλεύει με τις δικές του κεραίες η με άλλες εξωτερικές,αυτή η επιλογή εχει καταργηθεί από το firmware της cosmote και δουλεύει μόνο με τις εσωτερικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα ρωτησα και την κοτού για τη usb κεραια και τα κλ@σε :P Μετα απο 10 λεπτα που ρωτουσε με εκανε pass σε αλλους και  εννοουν αυτο που μπαινει πισω απο την hybrid αποκωδικοπ. του ote tv 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα το έβαλα θέμα πρώτον στο speed test που κάνω μου βγάζει ίδια ταχύτητα με πριν δεύτερον στο psp μου δείχνει 20 + στο κοσμοτε TV που μηλησα με το 13888 μου είπαν ότι δεν υπιστηρηζη replay και ταινίες. Στο τηλέφωνο που δοκίμασα να κατεβάσω ένα αρχείο γύρω στο 500 MB το κατέβαζε με kb. Δεν ξέρω τι παίζει τελικά με την ταχύτητα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, divo είπε

κατεβασε απο εδω ενα αρχειο μεγαλο για να δουλεψει το booster.διαλεξε ftp 1G. κοιτα την ταχυτητα και μετα κλειστο για να μη σου φαει τα GB.

Για τα αλλα που ρωτας κοιτα τη σελιδα και διαβασε τα FAGs

Δηλαδή το booster δεν δουλεύει συνέχεια δουλεύει μόνο σε μεγάλα αρχεία?? Για αυτό στα speed test μου βγάζει 3.5 ταχύτητα??

Μόλις τώρα, bilis1234 είπε

Δηλαδή το booster δεν δουλεύει συνέχεια δουλεύει μόνο σε μεγάλα αρχεία?? Για αυτό στα speed test μου βγάζει 3.5 ταχύτητα??

Κατεβάζει γύρω στα 3 MB πόση ταχύτητα είναι αυτό? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πες τα όλα και τα άλλα τα κρυφά :P

1 Αν δε σου ανάβει το σήμα του 4G η γενικά έχεις κάτω από good 2 γραμμές την π@τσισες . Επίσης την π@ αν χάνει το bonding για λόγους κοτε μεταφυσικης των ούφο κεραιών .

2 Ότι και να του βάλεις από πίσω στις κεραίες είναι placibo effect πρέπει να βλέπει ουρανό για να κάνει δουλειά σε μένα 

3 Συγχρονίζει χειρότερα  μπορεί και 5 mbps πιο κάτω από το plus σε ελεύθερη 50 ρα . Stability Adjustment επιλογή δεν έχω βρει στα menu + όλα τα θέματα  που λένε στο adslgr

4 . Μπορεί το 1ο , 2ο 3ο και συνεχίζουμε να σου κάτσει προβληματικό . Ακόμα και να χρειαστεί αλλαγή και η sim οπότε βάστα γερά και μετά από κάτι μήνες θα είναι ok ( εσύ μπορεί και όχι να σου έχουν σπάσει τα νευρα )

5 . Αφού όλα καλά στα παραπάνω και έχουν ευθυγραμμιστει οι πλανήτες θα δώσει τα 6.8 mb σε download αλλά μόνο του με ογκοχρεωση . Ποτέ συνδιαστικά δε θα κάνει αυτό που διαφημιζουνε σε vdsl 50 + booster σύνολο μέχρι 100 . Αυτό που αναγράφεται καθαρά στο συμβόλαιο μου δηλαδή . Αυτό "η ταχύτητα πρόσβασης στο Internet μπορεί να φτάσει έως και 100Mbps σε περίπτωση που το COSMOTE Home Speed Booster συνδυαστεί με ταχύτητα VDSL 50Mbps και υπάρχει κάλυψη 4G στο σπίτι σου" είναι ψέμματα .Δοκιμασμένο και στους δικούς τους ftp για να τελειώνει και αυτό το δούλεμα .

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Mhlogiatros είπε

Πες τα όλα και τα άλλα τα κρυφά :P

1 Αν δε σου ανάβει το σήμα του 4G η γενικά έχεις κάτω από good 2 γραμμές την π@τσισες . Επίσης την π@ αν χάνει το bonding για λόγους κοτε μεταφυσικης των ούφο κεραιών .

2 Ότι και να του βάλεις από πίσω στις κεραίες είναι placibo effect πρέπει να βλέπει ουρανό για να κάνει δουλειά σε μένα 

3 Συγχρονίζει χειρότερα  μπορεί και 5 mbps πιο κάτω από το plus σε ελεύθερη 50 ρα . Stability Adjustment επιλογή δεν έχω βρει στα menu + όλα τα θέματα  που λένε στο adslgr

4 . Μπορεί το 1ο , 2ο 3ο και συνεχίζουμε να σου κάτσει προβληματικό . Ακόμα και να χρειαστεί αλλαγή και η sim οπότε βάστα γερά και μετά από κάτι μήνες θα είναι ok ( εσύ μπορεί και όχι να σου έχουν σπάσει τα νευρα )

5 . Αφού όλα καλά στα παραπάνω και έχουν ευθυγραμμιστει οι πλανήτες θα δώσει τα 6.8 mb σε download αλλά μόνο του με ογκοχρεωση . Ποτέ συνδιαστικά δε θα κάνει αυτό που διαφημιζουνε σε vdsl 50 + booster σύνολο μέχρι 100 . Αυτό που αναγράφεται καθαρά στο συμβόλαιο μου δηλαδή . Αυτό "η ταχύτητα πρόσβασης στο Internet μπορεί να φτάσει έως και 100Mbps σε περίπτωση που το COSMOTE Home Speed Booster συνδυαστεί με ταχύτητα VDSL 50Mbps και υπάρχει κάλυψη 4G στο σπίτι σου" είναι ψέμματα .Δοκιμασμένο και στους δικούς τους ftp για να τελειώνει και αυτό το δούλεμα .

Σήμα έχω μια χαρά πάντα 2 γραμμές σχεδόν πάντα, ταινίες 1080 βλέπω πριν ούτε καν το θέμα μου είναι  πως δεν μπορώ να καταλάβω όταν πάω να κατεβάσω από play store η box η κινητό ανεξαρτήτου αρχείου ειτε 2 γιγα είτε 100mb κατεβάζει με την ταχύτητα που είχα πριν ενώ στο τεστ που έκανα μεσω οτε κατέβαζε όλα τα αρχεία fts σφαίρα αυτό μπορεί κάποιος να μου το εξηγήσει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bilis1234 είπε

Σήμα έχω μια χαρά πάντα 2 γραμμές σχεδόν πάντα, ταινίες 1080 βλέπω πριν ούτε καν το θέμα μου είναι  πως δεν μπορώ να καταλάβω όταν πάω να κατεβάσω από play store η box η κινητό ανεξαρτήτου αρχείου ειτε 2 γιγα είτε 100mb κατεβάζει με την ταχύτητα που είχα πριν ενώ στο τεστ που έκανα μεσω οτε κατέβαζε όλα τα αρχεία fts σφαίρα αυτό μπορεί κάποιος να μου το εξηγήσει? 

Φίλε μιλάς πολύ αόριστα γι αυτό δεν θα σου απαντήσει κανένας,τι πάει να πει σφαίρα;Ανέβασε τα στατιστικά της γραμμής σου να καταλάβουμε τι λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου όταν μπαίνω και κάνω το speed test με τα ftc κατεβάζει με 30 άρα ταχύτητα γύρω στα 3,5, MB όταν όμως πάω να κάνω download από play store μου κατεβάζει me kb ανεξαρτήτου χωρητικοτητας αρχείου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, bilis1234 είπε

Φίλε μου όταν μπαίνω και κάνω το speed test με τα ftc κατεβάζει με 30 άρα ταχύτητα γύρω στα 3,5, MB όταν όμως πάω να κάνω download από play store μου κατεβάζει me kb ανεξαρτήτου χωρητικοτητας αρχείου. 

Τι σύνδεση έχεις και πόσα mbps πιάνεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
9 ώρες πριν, Mhlogiatros είπε

Πες τα όλα και τα άλλα τα κρυφά :P

1 Αν δε σου ανάβει το σήμα του 4G η γενικά έχεις κάτω από good 2 γραμμές την π@τσισες . Επίσης την π@ αν χάνει το bonding για λόγους κοτε μεταφυσικης των ούφο κεραιών .

2 Ότι και να του βάλεις από πίσω στις κεραίες είναι placibo effect πρέπει να βλέπει ουρανό για να κάνει δουλειά σε μένα 

3 Συγχρονίζει χειρότερα  μπορεί και 5 mbps πιο κάτω από το plus σε ελεύθερη 50 ρα . Stability Adjustment επιλογή δεν έχω βρει στα menu + όλα τα θέματα  που λένε στο adslgr

4 . Μπορεί το 1ο , 2ο 3ο και συνεχίζουμε να σου κάτσει προβληματικό . Ακόμα και να χρειαστεί αλλαγή και η sim οπότε βάστα γερά και μετά από κάτι μήνες θα είναι ok ( εσύ μπορεί και όχι να σου έχουν σπάσει τα νευρα )

5 . Αφού όλα καλά στα παραπάνω και έχουν ευθυγραμμιστει οι πλανήτες θα δώσει τα 6.8 mb σε download αλλά μόνο του με ογκοχρεωση . Ποτέ συνδιαστικά δε θα κάνει αυτό που διαφημιζουνε σε vdsl 50 + booster σύνολο μέχρι 100 . Αυτό που αναγράφεται καθαρά στο συμβόλαιο μου δηλαδή . Αυτό "η ταχύτητα πρόσβασης στο Internet μπορεί να φτάσει έως και 100Mbps σε περίπτωση που το COSMOTE Home Speed Booster συνδυαστεί με ταχύτητα VDSL 50Mbps και υπάρχει κάλυψη 4G στο σπίτι σου" είναι ψέμματα .Δοκιμασμένο και στους δικούς τους ftp για να τελειώνει και αυτό το δούλεμα .

Το έχω 2 μήνες σε μονοκατοικία 5-6χλμ έξω από το αστικό κέντρο. 

Σίγουρα δεν πιάνει 100 αλλά προσωπικά έχω ψιλοσωθεί με το booster. 

Είχα vdsl 50 για να συγχρονίζει η γραμμή στα ... 12 με 10-20 αποσυνδέσεις ανά ημέρα {απόσταση 2.4 χλμ από το κουτί + χάλια ποιότητα εξωτερικών καλωδίων}. Τώρα έχω adsl 4mb/sec + το booster που δίνει (με 2 γραμμές) 20-30mb ως την εξάντληση των 100gb. Και ύστερα μένει σταθερά πάνω από 15 (συν ό, τι προσθέτει η adsl και χωρίς παραπάνω χρεώσεις, δηλαδή 10/μηνα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...