Προς το περιεχόμενο

Σχετικά με το COSMOTE Home Speed Booster


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

46 λεπτά πριν, M@dB0x είπε

mb=megabit

MB=megabyte=8mb

Για να καταλαβαινουμε τι γραφετε....

δε νομιζω να κατεβαζει καποιος στην ελλαδα με 70MB/s.. 😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους.

Στο γραφείο που εργάζομαι, η σύνδεση adsl που έχουμε κυμαίνεται περίπου στα 4-5mbps.
Δουλεύουμε σε φούλ σεζον, περίπου 7-8 μηχανήματα αποκλειστικά σε site καταχώρησης δεδομένων.
Υπάρχουν δύο γραμμές, μια με σταθερή IP και μια με δυναμική IP.
Έκανα ήδη αίτημα σύνδεσης για την γραμμή δυναμικής IP.
Στο σημείο που θα εγκατασταθεί το ρουτερ έχουμε σήμα 4G.
Πιστεύεται οτι θα βελτιωθεί η κατάσταση και η ποιότητα σύνδεσης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, alkis13 said:

Οντως ολα τα hybrid, κλειδωνουν πιο κατω, ειτε χρησιμοποιουν την adsl καποια mbps, λιγοτερο απο τη ταχυτητα που εχουν κλειδωσει. Εφοσον, υπαρχει 50αρα vdsl, δε βρισκω λογο για το speedbooster.

Το 70mbps ειναι 8.75mb/s.

7.2mb/s ειναι 57,6mbps.

Η cosmote προσφατα μου εστειλε μνμ οτι κανει καποιες αναθεωρησεις τιμολογιων στη κινητη, ισως θα μπορεσεις να ξεφορτωθεις το speedbooster ατελως.

Φιλε για σενα τα εγραψα αυτα επειδη γραφεις οτιναναι οσων αφορα το προτυπο........  και με διορθωνεις κιολας?  οκ.......

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

A καλά γιαυτο μας γλεντανε :P  . Πως να πω στα καθυστερημενα της υποστηρίξης ότι μόνο του συγχρ. στα 70 mbps και με τη γραμμή στα 40 mbps ; To bonding δίνει 20 - 33 μια δουλεύει μια οχι αλλά ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΟΓΚΟΧΡΕΩΣΗ ΠΑΝΤΑ δουλεύει full . Φυσικά υπάρχει το γνωστό θέμα να σου κολαει στα 2 mbps εκεί reset . To θέμα μου είναι οτι τόσους μήνες μετά ακόμα έχω το plus για να κάνω δουλειά . Και το H35 για δεύτερο στην ταράτσα γιατί θέλει και Ψηλορείτη για max speed . Μονο έτσι πιανω τα 100 mbps του συμβολαίου που πληρώνω την τύχη μου μέσα . 50 vdls + 50 αέρα 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχει περίπτωση όπως μου την κάνανε εμενα : Nα έχει πολύ καλό σήμα 4G στο κινητό εκεί ,  πάει μετά να βάλει το hybrid και να μη του πιάνει ούτε τα μισά . A και άμα θες να βάλεις εξ. κεραία για καλύτερο σήμα το ξεχνάς .

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Υπάρχει περίπτωση όπως μου την κάνανε έμενα : Nα έχει πολύ καλό σήμα 4G στο κινητό εκεί ,  πάει μετά να βάλει το hybrid και να μη του πιάνει ούτε τα μισά . A και άμα θες να βάλεις εξ. κεραία για καλύτερο σήμα το ξεχνάς .

Σωστός!Με το κινητό πιάνω 70mbps και με το booster 30 στη καλύτερη μέρα.Καμία σχέση το κινητό με το booster.

Προσωπικά πριν από λίγο το γύρισα πίσω το booster,βαρέθηκα τα προβλήματα του.Μια χαρά θα είμαι και την 17άρα μου (adsl).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, divo είπε

@geormitk Αν χρειαστεις κεραία πηγαινε σε ενα καταστημα cosmote και πες τους τη θες για booster. Θα σου δωσουν με usb. 

Το σιγουρο ειναι οτι στην επιχειρηση δεν θα εχετε διακοπες στο ιντερνετ. Οτι χρειαστείς στειλε μου πμ

Πρώτη φορά το ακούω αυτό με την κεραία!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, M@dB0x είπε

Δε δουλευει η εξωτερικη κεραια στο booster, ειναι κλειδωμενο το setting απο το firmware.

Κι εγώ αυτό ξέρω αλλά ο φίλος divo μιλάει γιά κεραία μέσω usb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, M@dB0x είπε

Φιλε...... το option αυτο ειναι κλειδωμενο. Το βλεπεις πουθενα εσυ και δε το βλεπουμε εμεις? Αν παρεις τον ΟΤΕ θα σου πει το ιδιο.

Συμφωνω απόλυτα,έχω βάλει κεραίες και δεν δούλεψε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, divo είπε

@geormitk Αν χρειαστεις κεραία πηγαινε σε ενα καταστημα cosmote και πες τους τη θες για booster. Θα σου δωσουν με usb. 

Το σιγουρο ειναι οτι στην επιχειρηση δεν θα εχετε διακοπες στο ιντερνετ. Οτι χρειαστείς στειλε μου πμ

Εχεις καποια συγκεκριμενη πληροφορια; Φιλος θελει να βαλει booster, αλλα χρειαζεται κεραια γιατι σημα 4g δεν.

Επισης, το πλαστικο πορτακι πισω, ειμαστε σιγουροι οτι ειναι για 4g δικτυο; Νομιζω οτι ειναι για καλυτερη εμβελεια του wifi( εβαλα ενα κεραιακι, που ειχα στην ακρη και το wifi μου φαινεται απο τα db, δυνατοτερο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, alkis13 είπε

Εχεις καποια συγκεκριμενη πληροφορια; Φιλος θελει να βαλει booster, αλλα χρειαζεται κεραια γιατι σημα 4g δεν.

Επισης, το πλαστικο πορτακι πισω, ειμαστε σιγουροι οτι ειναι για 4g δικτυο; Νομιζω οτι ειναι για καλυτερη εμβελεια του wifi( εβαλα ενα κεραιακι, που ειχα στην ακρη και το wifi μου φαινεται απο τα db, δυνατοτερο)

Οι κεραιες wi fi συνήθως έχουν sma female,το βάλεις η όχι είναι το ίδιο.Χρειαζεται sma male για να κουμπωσει στο ρούτερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...