Προς το περιεχόμενο

Cosmote SpeedBooster 6.74€/μηνα με διετη δεσμευση


alkis13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, Hot είπε

Βρίσκομαι σύνορα Γαλάτσι-Κυψέλη και παίρνω Ίντερνετ απο πλατεία Αμερικής..(5mbps) 

5mbps είναι η μέγιστη ταχύτητα που πιάνεις σε σύνορα Γαλάτσι-Κυψέλη; Και δεν είναι πρόβλημα καλωδίωσης; Δηλαδή τέτοιες ταχύτητες δίνει ο ΟΤΕ σ'εκείνη την περιοχή; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 310
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μίλησα πάλι με δεύτερο άτομο από το 13888 και αυτός μου είπε ότι μετά την κατανάλωση του όγκου δεν υπάρχει καμία αύξηση ταχύτητας στη σταθερή γραμμή.

Επεξ/σία από Damned7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Damned7 είπε

Μίλησα πάλι με δεύτερο άτομο από το 13888 και αυτός μου είπε ότι μετά την κατανάλωση του όγκου δεν υπάρχει καμία αύξηση ταχύτητας στη σταθερή γραμμή.

Εχω αναφερει απο την αρχη οτι το γραφει τοσο στο site, οσο και στο συμβολαιο σαν ορο.

Αν δεν τον κανουν ειναι προφανως αθετηση του συμβολαιου απο μερια τους.

Δεν εχει καποιος αποψη για το αν ισχυει αυτο γιατι μαλλον οποιος εχει ενεργοποιησει την υπηρεσια (την καινουργια της version με τα 100Gb και εως 15Mbps Downlink μετα) ειτε δεν αναφερει τιποτα πουθενα ειτε ειναι πολυ προσφατο.

Το topic δεν ειναι για να αναρωτιωμαστε για τους ορους του συμβολαιου αν ισχύουν. Αν θελει καποιος δοκιμαζει και αν δεν του αρεσει καταγγελει τη συμβαση στην ΕΕΤΤ. Τοσο στο 13888 ισχυε η προσφορα με τα 6,74€ οσο και στα καταστηματα γερμανος. Επειδη ηταν αθορυβη, οπως φανηκε, μπορει αθορυβα να τελειωσε, ή να συνεχιζεται ακομη.

Εληξε.

Η προσφορα.

Επικοινωνησε η Cosmote και η υπαλληλος ηταν της cosmote, οχι oteplus και αλλες θυγατρικες (ναι οι εργαζομενοι στο 13888 απο οσο διαβασει δεν ανήκουν ολοι στον οτε).

Απο λαθος με ειχαν βαλει στο παγιο 9,9€ και διορθωθηκε. Οσοι το κανατε κοιταξτε το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα το speed booster  εκτες με την προσφορά  6,75 γιατι η  επίγεια είναι κατεστραμμένη και από 2,5Mbps τωρα είμαι στα 25 Mbps (εσωτερικά στο μενού λέει ότι έχει κληρώσεις στα 60) .Στο ίδιο ακριβώς σημείο που το  OnePlus κινητο μου πιάνει 40-50 Mbps speed test το modem Huawei παίζει στα 15-20 Mbps.Την επιλογή σήματος 3g + 4g την κλειδωσα στο 4g .Βέβαια το τι σου δίνει ανά πάσα στιγμή δεν είναι σταθερό , μπορεί να παίζει και μέχρι τα 9Mbps παρόλο που η εξωτερική ένδειξη σήματος είναι πάντα φωτεινή και στις 3 μπάρες .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, pappasmix είπε

Περιοχή Άγιος Δημήτριος Αθήνα...ψαχνομαι για νέα τηλεφωνική σύνδεση..μέχρι τώρα έκανα δουλειά με  repeater από δίκτυο του κουνιάδου...το μεσημέρι πήγα σε κατάστημα Γερμανός -Αγιου Δημητριου και αφού μου έχει πει τις επιλογές για 24αρι και εξαρχης έχω αναφέρει ότι δεν με ενδιαφέρει η τηλεφωνια, μου αναφέρει το home speed booster (100gb) σαν αυτόνομη επαναλαμβανω αυτόνομη υπηρεσία με την τιμή 6,74 και 24 μήνη δέσμευση...επειδή και εγώ δεν το πίστευα, νόμιζα ότι δεν κατάλαβα καλα...πήρα και ξαναμιλήσα τηλεφωνικά και μου το επιβεβαίωσε άλλος πωλητης του Γερμανού...το κορυφαίο από όλα είναι ότι επειδή δεν ξέρω αν με καλύπτουν τα 100 γιγα, μου δίνουν για δύο μήνες να το τεσταρω αυτόνομα το booster και αν δεν με φτάνουν τα 100 γιγα να γυρίσω σε vdsl αφήνοντας στην άκρη πλέον το booster

Μπράβο, έτσι συμφέρει και με το παραπάνω, με 6.74€ ακόμα και μετά το τέλος των 100GB θα έχεις 15mbps down & 4mbpsUp. Βλέπω και εγώ να το κάνω αυτόνομο όταν λήξη το συμβόλαιο σε λίγους μήνες, τι να την κάνω τη σάπια ADSL των 3mbpsDown/0,2mbpsUP.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά άμα το γυρίσει να δούμε το λογαριασμό . Ζητάνε πίσω και το Speedport plus ΕΝΤΟΣ 10 ΗΜΕΡΩΝ αλλιώς έχει χρεωση 52,90 και άμα δε λειτουργεί καλά η γυρισει πισω και το Huawei θα μείνει με το μακρύτερο . 2 ώρες στα τηλεφωνα ημουν 3 τμηματα και 30 μπουρδες λενε . Το βασικό είναι οι 2 μηνιαίοι λογαριασμοί και από πότε και πόσο ακριβώς . Τηλεφωνικά το έκανα και ελπίζω αν στραβώσει να το γυρίσω εντός 10 ήμερων  .

ps τι ping θα έχει το hybrid ?? Και μπορείς να γυρίσεις μόνο στη vdsl η σε κλειδωνει και ξεχνας το online - που τώρα εχω 30 ms

Kαι σε αφήνουν να δηλώσεις άλλη home zone απο αυτη που είναι το σταθερό την ώρα της αίτησης ; 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Speedport plus κοστιζει 1.5€ το μηνα με χρησιδανειο και που κολλαει αυτο εδω;

Το speedbooster δουλευει και υφισταται σαν υπηρεσια μονο με σταθερη γραμμη adsl/vdsl, οχι μονο του.

Το ping εχει αναφερθει στην 1η σελιδα, προσωπικα το βρισκω καλυτερο αλλος το βρισκει χειροτερο.

To home zone δηλωνεται βαση το σταθερο τηλεφωνο. Ειναι στην ευκαιρια του καθε υπαλλήλου. Αν θελει καποιος μονο vdsl χωρις speed booster βγαζει την καρτα sim.
To ping στη κινητη εχει να κανει και με τη κυψελη, ποσο κοσμο εχει δηλαδη.

Επεξ/σία από alkis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Nikosmile είπε

Μπράβο, έτσι συμφέρει και με το παραπάνω, με 6.74€ ακόμα και μετά το τέλος των 100GB θα έχεις 15mbps down & 4mbpsUp. Βλέπω και εγώ να το κάνω αυτόνομο όταν λήξη το συμβόλαιο σε λίγους μήνες, τι να την κάνω τη σάπια ADSL των 3mbpsDown/0,2mbpsUP.

Ξαναμιλήσα με το κατάστημα σήμερα με την πωλήτρια που μίλησα εχθές. Επαληθευσα για ακόμα μια φορά ότι είναι μια αυτόνομη υπηρεσία. Υπάρχουν δύο αρνητικά. Μετά το τέλος των 100 γιγα 1.δεν σταματάει και χρεώνει έξτρα χωρίς να πέφτει η ταχύτητα 2.δεν μπορείς να ενημερωνεσαι από κάποια εφαρμογή για το υπόλοιπο σου παρά μόνο από το 13888. 

Επεξ/σία από pappasmix
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αρκεί να το δηλώσεις στη διεύθυνση που θες δηλαδή ; Δεν έχεις όμως υπάρχων τηλέφωνο γιατί το ψάχνουν και αρχίζει το μα μου είναι αλλού . Για το μέτρημα υπάρχουν λύσεις να το κάνεις metered . Data usage έχω τώρα 440gb στις 15 μέρες ? ! αλλά 340 ειναι Steam και windows updates εννοείται αυτά θα κοπούν Netflix κτλ επίσης .

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, pappasmix είπε

Ξαναμιλήσα με το κατάστημα σήμερα με την πωλήτρια που μίλησα εχθές. Επαληθευσα για ακόμα μια φορά ότι είναι μια αυτόνομη υπηρεσία. Υπάρχουν δύο αρνητικά. Μετά το τέλος των 100 γιγα 1.δεν σταματάει και χρεώνει έξτρα χωρίς να πέφτει η ταχύτητα 2.δεν μπορείς να ενημερωνεσαι από κάποια εφαρμογή για το υπόλοιπο σου παρά μόνο από το 13888

Οπότε το θέμα είναι πόσο χρεώνει, και επίσης σύμφωνα με την ΕΕΤΤ πρέπει να σε ενημερώνουν αυτοί!

"Ενημέρωση για υπέρβαση ορίου κατανάλωσης προγραμμάτων κινητής τηλεφωνίας: Ο συνδρομητής κινητής τηλεφωνίας ενημερώνεται υποχρεωτικά, όταν υπερβαίνει το 80% των λεπτών ομιλίας/SMS/MB του προγράμματός ή πακέτου προπληρωμένων υπηρεσιών. Ειδικά, για τα MB ενημερώνεται επίσης, υποχρεωτικά, και όταν καταναλώσει το 100% του όγκου."

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επισης στο my cosmote μια χαρα φαινονται τα mb. επισης καθε παροχος υποχρεούται να εχει καποια δικλειδα ασφαλειας για πλαφον στο παγιο. (νομιζω οτι εχει καποια εξτρα χρεωση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Hot είπε

Παιδιά εγώ πήγα σε κατάστημα ΟΤΕ και μου είπαν ότι είναι για συγκεκριμένους αριθμούς η προσφορά και ο δικός μου δεν είναι μέσα..

Να δοκιμάσω και Γερμανό; γιατί εξ αρχής έδειχναν να μην ξέρουν κατi..

Βρίσκομαι σύνορα Γαλάτσι-Κυψέλη και παίρνω Ίντερνετ απο πλατεία Αμερικής..(5mbps) 

Update.

Έστειλα σήμερα τον αδερφό μου σε κατάστημα Γερμανός και έγινε η δουλειά μια χαρά.

Αυτή τη στιγμή έκανα speedtest και από τα 5mbps είμαι στα 38!! Νομίζω αξίζει φουλ για όσους δεν έχουν vdsl στην περιοχή τους! 

Ευχαριστούμε πολύ τον TS !!  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

4,75   ΣΤΟ ΛΟΓ. ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ και τα υπόλοιπα 2 σε 2ο λογαριασμό SIM ανάποδα μου τα είπαν .... :angry: Ενδεικτικο του μπάχαλου 13888  .... Στο γερμανο απλά λένε ότι ναναι 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευτυχώς που δεν το έκανα. Βάλτε το εσείς να δούμε τι γίνετε και αν είναι όλα οκ και θα βάλω και εγώ στην επόμενη προσφορά.

Επεξ/σία από Damned7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...