Προς το περιεχόμενο

FRITZ!Box 7530 Review


poulinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν έχεις ήδη το 7530 εννοείται ότι μπορείς. Αλλά δεν ξέρω αν αξίζει το κόστος από τη στιγμή που για το wifi σου έχεις μια άλλη εταιρεία. Αν βέβαια επενδύσεις και σε συμβατή dect συσκευή τότε ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 766
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, gkas1973 είπε

Αν έχεις ήδη το 7530 εννοείται ότι μπορείς. Αλλά δεν ξέρω αν αξίζει το κόστος από τη στιγμή που για το wifi σου έχεις μια άλλη εταιρεία. Αν βέβαια επενδύσεις και σε συμβατή dect συσκευή τότε ναι.

Το 7530 δεν το έχω,  θα το αγοράσω .

Αν το πάρω σκέφτομαι να αλλάξω μόνο το speedport με το 7530.

Τα deco M4 θα παραμείνουν γιατί είμαι πολύ ευχαριστημένος. 

Άρα η συνδεσμολογια θα είναι 

ONT -- FRITZBOX ( για να δίνει internet στα deco και να έχω σταθερό τηλέφωνο,  wifi από το fritzbox κλειστό ) -- deco M4 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
2 minutes ago, panagelos said:

αφού το πρώτο απέδειξε την αξία του.. ήρθε και το δεύτερο.
Τα κουκλιά μου σε παράταξη

 

IMG_1011.jpg

Δύο γραμμές;

 

Να πω και εγώ με τη σειρά μου ότι είναι η καλύτερη δικτυακή αγορά που έχω κάνει.

Από τα 35-36 Mbps έχω πάει στα 53! Και είναι βράχος κυριολεκτικά.

 

image.png.9ca970f82e3ace5db142a7026847ca54.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 minutes ago, djuan1988 said:

Δύο γραμμές;

 

Να πω και εγώ με τη σειρά μου ότι είναι η καλύτερη δικτυακή αγορά που έχω κάνει.

Από τα 35-36 Mbps έχω πάει στα 53! Και είναι βράχος κυριολεκτικά.

 

image.png.9ca970f82e3ace5db142a7026847ca54.png

ναι εχω 2 γραμμές 100αρες VDSL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/1/2022 στις 3:59 ΜΜ, panagelos είπε

αφού το πρώτο απέδειξε την αξία του.. ήρθε και το δεύτερο.
Τα κουκλιά μου σε παράταξη

 

IMG_1011.jpg

Αυτό θα πει μερακλής!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Αγαπητοί φίλοι καλησπέρα σας. Μετά από δύο χρόνια αρμονικότατης συμβίωσης με το 7530 σε σύνδεση cosmote σκέφτομαι την αγορά και του AVM FRITZ!FON M2 VOIP DECT. Το ερώτημα που με απασχολεί είναι εάν ο συναγερμός που θα μείνει πλέον μονος του στην θύρα θα εξακολουθήσει να λειτουργει κανονικά δλδ. να καλεί στο κινητό σε περίπτωση παραβίασης.Επίσης κάθε άλλη άποψη για αγορά συσκευής απολύτως καλοδεχούμενη.

Σας ευχαριστώ θερμά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/1/2019 στις 10:40 ΠΜ, cycomiko είπε

Η εισοδος DSL στο ρουτερ ειναι τύπου RJ45, ενω απο την πρίζα τηλεφώνου RJ11. Ειχε κάποιο μετροπέα μέσα το κουτι; Πώς ακριβώς εγινε η συνδεση;

 

Ευχαριστώ.

Εγώ εντελώς αντίθετο φίλε σε wind 100, αρχικά μου δώσαν το Huawei το οποίο είχε αδύναμο wi-fi το οποίο συγχρονιζε στα 92 , δήλωσα βλάβη και μου το αντικατέστησαν με το zte το οποίο κλείδωσε στα 110  με αρκετά καλύτερο ασύρματο.

Screenshot_20220207-192922.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, LOLOTOS said:

Αγαπητοί φίλοι καλησπέρα σας. Μετά από δύο χρόνια αρμονικότατης συμβίωσης με το 7530 σε σύνδεση cosmote σκέφτομαι την αγορά και του AVM FRITZ!FON M2 VOIP DECT. Το ερώτημα που με απασχολεί είναι εάν ο συναγερμός που θα μείνει πλέον μονος του στην θύρα θα εξακολουθήσει να λειτουργει κανονικά δλδ. να καλεί στο κινητό σε περίπτωση παραβίασης.Επίσης κάθε άλλη άποψη για αγορά συσκευής απολύτως καλοδεχούμενη.

Σας ευχαριστώ θερμά.

ναι θα λειτουργει.βγαζεις εξοδο και σε   dect και fxs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, poulinos είπε

ναι θα λειτουργει.βγαζεις εξοδο και σε   dect και fxs

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Αν δεν καταχρώμαι της καλοσύνης σας,άλλη μια ερώτηση.Από την θύρα fxs βγάζω διακλαδωτή για ασύρματο τηλέφωνο και συναγερμό.Στο τηλέφωνο ακούγεται ένα ελαφρύ φύσημα.Όταν αφαιρώ το καλώδιο του συναγερμού το φύσημα παύει.Έχετε κάποια άποψη για το που οφείλεται αυτό και πως διορθώνεται?

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, LOLOTOS said:

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Αν δεν καταχρώμαι της καλοσύνης σας,άλλη μια ερώτηση.Από την θύρα fxs βγάζω διακλαδωτή για ασύρματο τηλέφωνο και συναγερμό.Στο τηλέφωνο ακούγεται ένα ελαφρύ φύσημα.Όταν αφαιρώ το καλώδιο του συναγερμού το φύσημα παύει.Έχετε κάποια άποψη για το που οφείλεται αυτό και πως διορθώνεται?

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

α.δοκιμασε με 2 τηλεφωνα αντι για συναγερμο και τηλεφωνο να δουμε αν το κανει.β.δες αν το κανει και με αλλο τηλεφωνο(τυπικη δοκιμη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς έχω μόνο μια τηλεφωνική συσκευή ως εκ τούτου δεν δύναμαι να κάνω την δοκιμή.Πάντως όταν αφαιρώ το καλώδιο του συναγερμού από τον διακλαδωτή το φύσημα σταματά.Ισως με την αγορά του Μ2 το πρόβλημα εκλείψει.

Σε κάθε περίπτωση σας ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 minutes ago, LOLOTOS said:

Δυστυχώς έχω μόνο μια τηλεφωνική συσκευή ως εκ τούτου δεν δύναμαι να κάνω την δοκιμή.Πάντως όταν αφαιρώ το καλώδιο του συναγερμού από τον διακλαδωτή το φύσημα σταματά.Ισως με την αγορά του Μ2 το πρόβλημα εκλείψει.

Σε κάθε περίπτωση σας ευχαριστώ.

ποιο πολυ θεμα συναγερμου μου κανει να πω την αληθεια. σιγουρα δεν παει το καλωδιο καπου αλλου πριν τον συναγερμο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, SaFiS said:

Δοκίμασε ένα φίλτρο πριν το καλώδιο του συναγερμού...

ειναι voip.κανονικα δεν θελει για αυτο και το τηλεφωνο παιζει σωστα.επισης μπορει να βγαλει το καλωδιο dsl να δει αν θα το κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...