Προς το περιεχόμενο

AMD RX 5000 Series (RDNA/Navi)


billeiros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, Giannis_kan είπε

Ποτε θα υπαρχει στα καταστηματα η 5600χτ? λεω μεσα φλεβαρη με αρχες μαρτη.

Καποια στιγμη λεω να παρω εναν 3600. Τωρα ειμαι σε ιντελ 4πυρηνο.

Μέχρι τότε βλέπεις τι θα κάνεις , θα έχει βγει και 5600 να δεις benchmarks. Με τον ιντελ θα τρώει πολύ μπουκάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με λιγα λογια οσοι εχετε 5700 τρέμει το φυλλοκάρδι σας για black screen ανα πασα στιγμη.....

ασφάλεια ζωής πρεπει να δινει μαζι και οχι bundle games.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, koolisk6 είπε

με λιγα λογια οσοι εχετε 5700 τρέμει το φυλλοκάρδι σας για black screen ανα πασα στιγμη.....

ασφάλεια ζωής πρεπει να δινει μαζι και οχι bundle games.....

Ενα γκαλοπ θέλει να δούμε πόσοι έχουν την κάρτα και πόσοι έχουν πρόβλημα. Εγώ για παράδειγμα μετά το φορματ δεν έχω απολύτως κανένα θέμα. Έχω ανοιχτά msi afterburner συνεχώς. Δεν ξαναεφαγα ούτε μαύρη ούτε μπλε οθόνη. Μονο το bfv δεν δοκίμασα από περιέργεια που έχω ακούσει ότι προβληματικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ολοι μετα το  εβδομο φορματ κ τον  εικοστο τριτο ντραιβερ που εβαλαν δεν εχουν θεμα την τελευταια μιαμιση μερα.....

τι γκαλοπ να κανεις ,οι μισοι θα ναι ψευτες γιατι απο εγωισμο θα υποστηριζουν την αγορα τους 

κ οι αλλοι μισοι θα τις εχουν σουταρει αγγελια ηδη....

δες στα ξενα φορουμ κραξιμο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως και εγώ δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα . Έχω παίξει έξι παιχνίδια μέχρι τελους και όλα μια χαρά . Από όταν άλλαξα την ρύθμιση στην tomahawk max κανένα πρόβλημα . Παίζω σταθερά με τους 11.2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, koolisk6 είπε

ναι ολοι μετα το  εβδομο φορματ κ τον  εικοστο τριτο ντραιβερ που εβαλαν δεν εχουν θεμα την τελευταια μιαμιση μερα.....

τι γκαλοπ να κανεις ,οι μισοι θα ναι ψευτες γιατι απο εγωισμο θα υποστηριζουν την αγορα τους 

κ οι αλλοι μισοι θα τις εχουν σουταρει αγγελια ηδη....

δες στα ξενα φορουμ κραξιμο....

Τις ίδιες σκέψεις είχα και εγώ με σένα και την είχα βάλει όντως αγγελία την κάρτα γιατί είχα νευριασει πολύ με τα προβλήματα.  Είχα δοκιμάσει όλα τα γνωστά φακιρικά εκτός από φορματ μέχρι τότε.  Ένα clean install windows έκανα από τότε και δεν ξανά είχα προβλήματα και updates/install από drivers κάνω αυτόματα από radeon settings. Δεν ξέρω αν απλά είμαι τυχερός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, geo4sar είπε

Με τον ιντελ θα τρώει πολύ μπουκάλι.

Μαλλον εχεις δικιο. Θα βγει τπτ 4600 cpu σε ryzen? Γτ απο τι ειδα εβγαλαν για λαπτοπς. Μηπως περιμενω δλδ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, geo4sar είπε

Τις ίδιες σκέψεις είχα και εγώ με σένα και την είχα βάλει όντως αγγελία την κάρτα γιατί είχα νευριασει πολύ με τα προβλήματα.  Είχα δοκιμάσει όλα τα γνωστά φακιρικά εκτός από φορματ μέχρι τότε.  Ένα clean install windows έκανα από τότε και δεν ξανά είχα προβλήματα και updates/install από drivers κάνω αυτόματα από radeon settings. Δεν ξέρω αν απλά είμαι τυχερός.

οκ μπορει να εκατσε καλα,

αμα σου ξανακανει νουμερα ομως μετα απο 2-3 βδομαδες,τη διαολοστελνεις ή οχι?

ειναι τζοκερ η καρτα, σε καποια συστηματα καθετε ενω σ αλλα κανει την "παρθενα".....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, 7nisiotis είπε

Πάντως bug report τους έστειλα χθες, τα περιγραψα κι' όσο πιο αναλυτικά μπόρεσα, καθώς και ένα βιντεάκι. ( αρχικά για το Metro Exodus DX-12 )

Θα δοκιμάσω να κάνω αναπαράσταση και το black screen. 

🤞

Απο οτι ειδα ο Gamers Nexus πηγε προετοιμασμενος στην CES, και εδωσε proof στην amd με αναπαραστασεις blackscreens κλπ κλπ.. Ειπαν οτι τους βοηθησε παρα πολυ και θα δουλεψουν πανω σε αυτο. Για να δουμε.

Επεξ/σία από billpall13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Giannis_kan είπε

Μαλλον εχεις δικιο. Θα βγει τπτ 4600 cpu σε ryzen? Γτ απο τι ειδα εβγαλαν για λαπτοπς. Μηπως περιμενω δλδ.

Όχι οι desktop αργούν, πάνε για Q4 Σεπτέμβρη και μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, koolisk6 είπε

με λιγα λογια οσοι εχετε 5700 τρέμει το φυλλοκάρδι σας για black screen ανα πασα στιγμη.....

ασφάλεια ζωής πρεπει να δινει μαζι και οχι bundle games.....

με ματιαξες ατιμε, black screen μετα απο μια βδομαδα που επαιζα ωραια και καλα χωρις προβληματα 😂

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ την έπαθα εγώ σε IDLE! 😄 μόλις είχα ανοίξει το σύστημα χαχχαχα που ελεγα "πω εγώ δεν έχω κανένα θεμα με μαύρη οθόνη*

ΦΑΑΑΑΑΠΠΠ πάρε μια μαυρίλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ρωτήσω κάτι; οταν σας βγάζει μαύρη οθόνη πως το λύνετε; κάνετε επανεκκίνηση; γιατί ο φίλος μου απλά βγάζει και βάζει το hdmi 

Επεξ/σία από Acmilangr2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόνο στο BF V έχω black screens σε οτιδήποτε άλλο τρέχει απροβλημάτιστα η 5700xt. 
Επίσης το Radeon boost είναι πολύ δυνατή προσθήκη , borderlands που παίζω αυτή την περίοδο έχω 25% παραπάνω FPS σε κίνηση χωρίς να καταλαβαίνω οπτική διαφορά.

Επεξ/σία από noFEARgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...