Προς το περιεχόμενο

AMD RX 5000 Series (RDNA/Navi)


billeiros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Arkin είπε

Αντε ρε συ Dante βρήκες την υγειά σου και εσύ γιατί λόγω 2 οθονών πρέπει να έφαγες το μεγαλύτερο ζόρι με την navi. Πρέπει να έχει μήνες που το διόρθωσαν το συγκεκριμένο θέμα. 

Απο τους 20.2.2.Και με αυτους εχω μεινει κιολας.

Απο οτι φαινεται ακουσαν βασικα την οδηγια μου.:P

Δηλαδη πιο αραια update αλλα να λυνουν προβληματα.Βλεπεις πλεον οτι στα fixed issues ειναι ουσιαστικα πραγματα.

Οχι οπως πριν που ειχαν 2-3 fixed της πλακας και ενα σωρο χοντρα known.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Dantε είπε

Απο τους 20.2.2.Και με αυτους εχω μεινει κιολας.

Απο οτι φαινεται ακουσαν βασικα την οδηγια μου.:P

Δηλαδη πιο αραια update αλλα να λυνουν προβληματα.Βλεπεις πλεον οτι στα fixed issues ειναι ουσιαστικα πραγματα.

Οχι οπως πριν που ειχαν 2-3 fixed της πλακας και ενα σωρο χοντρα known.

Ε ναι τι πράγμα ήταν αυτό 4 update το μήνα που στα fixes είχαν πράγματα που λίγους ενδιαφεραν. Το stuttering πάντως το έχουν ακόμα στα known issues προσωπικά τους έχω στείλει 2 report για origins odyssey με dx11 ποιος ξέρει ίσως κάποια στιγμή τα λύσουν. Ευτυχώς το dxvk μας έσωσε εδώ και στα μελλοντικά παιχνίδια της ubisoft αναμένω vulkan η dx12 μιας και έβαλαν στα rainbow six και breakpoint πριν 2 μήνα. Μόνο έτσι θα εξαλείψουν τα ατελείωτα draw calls του cpu και το overhead σε σημεία με πολλά NPC. Μην ξεχνάμε ότι είμαστε στον πρώτο χρόνο ακόμα μιας εντελώς καινούργιας αρχιτεκτονικής. Οι Turing είναι στον δεύτερο και προφανώς είχαν λιγότερα προβλήματα τους πρώτους μήνες. Που τα περισσότερα θέματα των navi συνέβησαν σε συστήματα με ryzen τρίτης γενιάς και x570 συστήματα σε z370 z390 λίγοι είχα μεγάλα θέματα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιμενουμε τωρα να μας ερθει πιστευω να μην αργησουν...

αυτο που μου αρεσει στις επιλογες μου ηταν gtx 260  gddr3 -> gtx 960 gddr5 -> rx 5700xt gddr6 λογικα το επομενο στο 7 :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Dantε είπε

Τα χοντρα δουλευουν μια χαρα.

Το έκανα print screen να το κορνιζώσω στο δωμάτιο μου.

Βέβαια στα known issues ειναι ακόμα: 
Some users may still experience black screen or system hang issues during extended periods of gameplay. AMD will continue to monitor and investigate reports of these issues closely.

Ps: Νομίζω ότι η amd ασχολήθηκε πραγματικά  με το πρόβλημα, όταν το έκανε θέμα το Hardware Unboxed 

Επεξ/σία από leros2004
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, leros2004 είπε

Το έκανα print screen να το κορνιζώσω στο δωμάτιο μου.

Βέβαια στα known issues ειναι ακόμα: 
Some users may still experience black screen or system hang issues during extended periods of gameplay. AMD will continue to monitor and investigate reports of these issues closely.

Ps: Νομίζω ότι η amd ασχολήθηκε πραγματικά  με το πρόβλημα, όταν το έκανε θέμα το Hardware Unboxed 

Μπα ... θα το είχαν κλείσει το μαγαζάκι αν δεν ασχολούνταν .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, sozz είπε

καλησπερα σας ηθελα να ρωτησω αν τα θεματα που εχει η rx5700xt εχουν λυθει γτ σκεφτομαι να αγορασω την νιτρο σημερα στα 420 απο το πλαισιο

το τροφοδοτικο βγαζει ενα καλοδιο για την τροφοδοσια 8πιν και 6πιν

2x8 pin θέλει να ξέρεις..

Επεξ/σία από LIGHT1NG
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

2x8 pin θέλει να ξέρεις..

δυο εχω σε ενα καλωδιο ομως Corsair TX650M αυτο ειναι το τροφοδοτικο

ΥΓ τωρα που το βλεπω στο youtube γιατι βαριεμαι να ανοιγω το pc διχνει να μπαινει και δευτερο 8πινο εξτρα στο 2.03

Spoiler

 

 

Επεξ/σία από sozz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, sozz είπε

καλησπερα σας ηθελα να ρωτησω αν τα θεματα που εχει η rx5700xt εχουν λυθει γτ σκεφτομαι να αγορασω την νιτρο σημερα στα 420 απο το πλαισιο

το τροφοδοτικο βγαζει ενα καλοδιο για την τροφοδοσια 8πιν και 6πιν

Να είσαι καλά για το info. Μολις εριξα παραγγελια !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, apri είπε

Να είσαι καλά για το info. Μολις εριξα παραγγελια !

χαχα ωραιος μονο μην μου φας την δικη μου γτ λεει εως της 30 το πολυ :P

ΥΓ απο την προηγουμενη βδομαδα ειχα βαλει στο ματι την gtx 1660 super ventus στα 240 ευρο και λεω ας περιμενω το πλαισιο γτ τελειωνε η προσφορα τους που ειχαν την 5600xt στα 400 ευρο το σαββατο και λεω λογικα θα βαλουν καινουργια προσφορα και εκατσε... ηρθε και σημερα το κινητο που ειχα παρει στην γυναικα και δεν με κυνηγησε 😅

 

7 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Βάλε δύο ξεχωριστά 8πινα, το ίδιο είναι..

αυτο θα κανω 2 ξεχωριστα  θα βαλω (τσαμπα κοπoς να τα στριμωξω απο πισω τα καλωδια αλλα για καλο θα ειναι)

Επεξ/σία από sozz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας.Ήθελα να ρωτήσω αν φτιάξανε επιτέλους τα drivers γιατί πριν 1μισι μήνα που πήρα την 5700xt gaming x την γύρισα πίσω doa λόγω green screens.Είναι πολυ καλό vfm η κάρτα...αν δουλεύει σωστά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Staskw09 είπε

Γεια σας.Ήθελα να ρωτήσω αν φτιάξανε επιτέλους τα drivers γιατί πριν 1μισι μήνα που πήρα την 5700xt gaming x την γύρισα πίσω doa λόγω green screens.Είναι πολυ καλό vfm η κάρτα...αν δουλεύει σωστά...

Αν διαβασεις λιγο το νημα  θα δεις οτι εχουν λυθει...Πας για δευτερη ευκαιρια αφου την ειχες και την γυρισες πισω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ναι..δεν ειναι off topic..Αναφέρομαι στις πολυαγαπημένες μου black screens...they are back με 20.4.2 (1 την ημέρα κατα μέσο όρο, κυρίως στο Sekiro)..
Πάω πίσω σε 20.2.2 που τα πράγματα ήταν 100% stable να δούμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, silenoz66 είπε

Και ναι..δεν ειναι off topic..Αναφέρομαι στις πολυαγαπημένες μου black screens...they are back με 20.4.2 (1 την ημέρα κατα μέσο όρο, κυρίως στο Sekiro)..
Πάω πίσω σε 20.2.2 που τα πράγματα ήταν 100% stable να δούμε 

O Hallock παντως της amd ειπε οτι πλεον οι περισσοτερες  black screen ειναι θεμα καλωδιου και επιλύονται αν παρεις ενα ακριβο certified cable καθως οι καινουριες navi ειναι πιο ευαισθητες οταν δεν τηρουνται οι προυποθέσεις. Ειπε οτι ακομα και καποια καλωδια που ερχονται με τις οθονες δεν ειναι καταλληλα.Αν το βρω θα το ποσταρω το χε πει πριν λιγες βδομαδες μου φαινεται στο twitter.

Αν καποιος εχει ορεξη ισως αξιζει να δώσει 15-20 ευρώ και να ξεμπερδεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, EddieObscurant είπε

O Hallock παντως της amd ειπε οτι πλεον οι περισσοτερες  black screen ειναι θεμα καλωδιου και επιλύονται αν παρεις ενα ακριβο certified cable καθως οι καινουριες navi ειναι πιο ευαισθητες οταν δεν τηρουνται οι προυποθέσεις. Ειπε οτι ακομα και καποια καλωδια που ερχονται με τις οθονες δεν ειναι καταλληλα.Αν το βρω θα το ποσταρω το χε πει πριν λιγες βδομαδες μου φαινεται στο twitter.

Αν καποιος εχει ορεξη ισως αξιζει να δώσει 15-20 ευρώ και να ξεμπερδεύει.

Μπορεί να έχεις δίκαιο..γιατί πρόσφατα αγόρασα καινούριο μόνιτορ.. τεσπά θα συνεχίσω να το παρακολουθώ τώρα με τους 2.2 και βλέπουμε..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...